Gönderen Konu: gx 512 parasının karşılığını verir mi?  (Okunma sayısı 20741 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet KAYMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
gx 512 parasının karşılığını verir mi?
« : 22 Aralık 2014, 23:08:30 »
huğlu 601 ya da akkar altay almyı düşünüyorum fakat gx yeni ve şık bir model alan kullanan ya da yorum yapabilecek olan var mıdır? yorumları bekliyorum..
1993 ÇORUM

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: gx 512 parasının karşılığını verir mi?
« Yanıtla #1 : 22 Aralık 2014, 23:24:19 »
Ahmet kardesım senı biz Akkar aldı sandık al birtanem kurtul cok dıdıkleme derım al bir tane bak keyfine 40 tane. Konu açtın 1 arpa boyu yol alamadın al ıkısıde  incele hangisi hoşuna giderse al ama bu sefer al olurmu :) saygılar
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2014, 14:43:41 Gönderen: Kenan ÖZKAN »
_____SiVeR öLüMüNe SeVeR____ KeNaN ÖzKaN 1989 B Rh+ istanbul  SİVASLI YİĞİDO

The following users thanked this post: Halit YILDIRIM, İbrahim KESEN

emrahtunca57

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 24 Aralık 2014, 14:23:13 »
Huğlu mu otomatik mi uzak şeyler.  :) Akkar al derim.  ;D

Çevrimdışı Adnan AYDIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 24 Aralık 2014, 14:58:02 »
Huğlu mu otomatik mi uzak şeyler.  :) Akkar al derim.  ;D
    Dogru  söze  nedenir?  Akkar  denir   ;)
BoDrUm    1976

Çevrimdışı Erol KABA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 24 Aralık 2014, 15:12:12 »
huğlu 601 ya da akkar altay almyı düşünüyorum fakat gx yeni ve şık bir model alan kullanan ya da yorum yapabilecek olan var mıdır? yorumları bekliyorum..
Ahmet Kardeşim akkar bana baya bir sıkıntı çıkardı ama servis bakımından Ersin Bey gayet ilgili al kurtul kinetik ise akdaş yok değişik olsun diyorsan Cesa baska ne diyeyim?
  • Charles Daly otomatik,
  • Cesa otomatik, Mertmak Mx5 otomatik
  • Akkar Karatay Pompalı, Hatsan Pompalı
Düzce  1985

Çevrimdışı Ali CENGİZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 24 Aralık 2014, 20:58:58 »
Kardeş bence gx-512 ile g601 hiç bir fark yok. Zaten fiyatları aynı. Ben 2 senedir kullanıyorum 601 hiç bir zaman yarı yolda bırakmadı. 1 senedir temizlemezdim, geçenlerde temizlik yapayım dedim çıkan pisliği görünce harbi bu tüfek iyi çalışıyor dedim. Eğer limitin 1000 tl kadar ise akdaş ak 212 de düşünebilirsin. Fabrika satış mağazasında baya bir inceledim gerçekten 10 numara tüfek yapmışlar.
1986 KONYA

Çevrimdışı Bülent BERBER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 29 Eylül 2015, 15:10:13 »
gx512s yeni aldım bıldırcın avında 3 nolu şokla kullanmak nasip oldu burda yazılanlara bakıyorum  vurdugum bıldırcınlara bakıyorum resmen tufege hakaret ediliyor oldukca memnun kaldım 24 ten 36 ya kadar her fişegide denedim..........
1973-SAKARYA

resim yuklemek

Çevrimdışı Ahmet KAYNUP

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 29 Eylül 2015, 20:51:40 »
gx512s yeni aldım bıldırcın avında 3 nolu şokla kullanmak nasip oldu burda yazılanlara bakıyorum  vurdugum bıldırcınlara bakıyorum resmen tufege hakaret ediliyor oldukca memnun kaldım 24 ten 36 ya kadar her fişegide denedim..........

24 gram mı:) 2 farklı yerli bıldırcın fişeği ile denedim ve ikinciyi aldığını çok nadir gördüm malesef:(
1979 ankara

Çevrimdışı Bülent BERBER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 29 Eylül 2015, 23:37:25 »
24 gram ı takır takır calıstıran huglu gx 512s ye sahip tek sanssız benim galiba 
1973-SAKARYA

resim yuklemek

Çevrimdışı Emrah TUNCA 57

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #9 : 29 Eylül 2015, 23:48:56 »
Huğlu almak tavla oynamaya benzer ya yek atarsın ya düşeş.
 :D :D
  • Armsan A612W Yarı Otomatik
  • Setter-Paşa
1994/SİNOP

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 30 Eylül 2015, 00:08:09 »
kesinlikle katılıyorum :)
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Kemal SONGÜR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 30 Eylül 2015, 00:20:34 »
Gx 512 sahibiyim ve tüfeğimden çok memnunum.
1971 ANKARA

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #12 : 30 Eylül 2015, 00:52:25 »
Her tüfek 24 gramla çalışmaz. İthal tüfeklerde de durumun farklı olmadığını zaman zaman yabancı forumlarda okuduklarımdan biliyorum. Haliyle bizim forumlarda ithal mallarla ilgili böyle şikayetlere rastlamıyoruz ama hakikat bu.

Bende bir 11-87 var ve 24 g ile çalışmaz. Çünkü silah imal edildiğinde 28 g fişekler henüz yeniydi, 24 g hiç yoktu. Fakat 24 g ile çalışan 11-87'ler de var. Benimki gibi çaışmayanlar da istenirse çalışır hale getirilebilir. Sizdekiler de tabii.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #13 : 30 Eylül 2015, 20:42:45 »
Slogan gibi olmuş  :D
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Hasan BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 01 Ekim 2015, 02:29:38 »

resim

Arasıra arkadaşların tüfeklerini alıp denerim.Gx le atış denemeleri yapmıştım.Av performansını bilmiyorum.
Tüfek güven veriyor.Armsan gibi incecik ve kibar değil.şarjör borusunda ikinci bir somun var.Kaliteli duruyor.

Özellikle alt vurma sol vurma var mı diye baktım.
Benim denediğim gx çok iyi çıktı.Titretmeden atabilirseniz 2 kurşunu aynı delikten geçirirsiniz.
Tüm gx ler böylemidir bilemem.
1982 Konya

Çevrimdışı H.İbrahim ŞİMŞEK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 16 Kasım 2015, 15:07:48 »
 huglu gx 512 s aldım denedım  sag veya sola atma yok nereye atarsanız orayı vuruyor gayet sık ve kullanıslı  serı sekılde attım tutukluk yapmıyor daha önce kullandıgım otomatık tufegımden cok farklı en barız farklılık içinde namluyu tutan somun olması 60 adımda kola tenekesıne 28 gr 6 nolu fısek  3 nolu sokla yaptıgım atısta 9 adet sacma isabet etmiş boyum 1.88  varın mesafeyı sız tahmın edın  gayet hos bı tufek uretmısler ılerıdekı zaman da ne olur onu bılemem sonucda kul yapısı ben begendım .
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2015, 09:21:37 Gönderen: H.İbrahim ŞİMŞEK »
H.İbrahim ŞİMŞEK
1983 NEVŞEHİR

Çevrimdışı Ahmet KAYNUP

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 16 Kasım 2015, 19:53:33 »
kasımın 13 de huglu gx 512 s aldım denedım  sag veya sola atma yok nereye atarsanız orayı vuruyor gayet sık ve kullanıslı  serı sekılde attım tutukluk yapmıyor daha önce kullandıgım otomatık tufegımden cok farklı en barız farklılık içinde namluyu tutan somun olması 60 adımda kola tenekesıne 28 gr 6 nolu fısek  3 nolu sokla yaptıgım atısta 9 adet sacma isabet etmiş boyum 1.88  varın mesafeyı sız tahmın edın  gayet hos bı tufek uretmısler ılerıdekı zaman da ne olur onu bılemem sonucda kul yapısı ben begendım .

Merhabalar İbrahim bey o somun yeni çıkan tüm tüfeklerde var hemen hemen. Önceden o  somun yoktu ve birkaç atışta bir şarjör borusundaki el kundağının önündeki somun gevşer ve özellikle kinetic sistemlerde tutukluk yapmasına neden olurdu. O cırtlı somun bu sorunu engellemek için birçok tüfekte kullanılmakta.

Asıl merakettiğim boyunuz 1,88 yani adımlarınız bir metre diyebiliriz değilmi? 60 metreden 3 nolu şok 28 gr 6 numara fişekle kola tenekesine 9 adet saçma:)))  Yanılmış olma ihtimaliniz % 200 diyebilirim. Aynı tüfek bende de var tamam grupmanı gayet güzel ama sizin söylediğiniz biraz abartı olmuş. Eğer yanılmadım diyorsanız normal atış mesaafesinde 30-35 metrede av vurmanız biraz zor olacak vursanızda avınız parçalanacak geçmiş olsun;)
1979 ankara

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #17 : 17 Kasım 2015, 13:06:22 »
kasımın 13 de huglu gx 512 s aldım denedım  sag veya sola atma yok nereye atarsanız orayı vuruyor gayet sık ve kullanıslı  serı sekılde attım tutukluk yapmıyor daha önce kullandıgım otomatık tufegımden cok farklı en barız farklılık içinde namluyu tutan somun olması 60 adımda kola tenekesıne 28 gr 6 nolu fısek  3 nolu sokla yaptıgım atısta 9 adet sacma isabet etmiş boyum 1.88  varın mesafeyı sız tahmın edın  gayet hos bı tufek uretmısler ılerıdekı zaman da ne olur onu bılemem sonucda kul yapısı ben begendım .
Bende huğlu kullanıyorum, Gx güzel tüfek evet hem fuarda hem bayide ayrıntılı inceledim. Sizin bu atışda sorun var gibi. 60 adım ortalama 40 metre yapar. kola kutusu dediğiniz bildiğimiz teneke kutularsa 3 şokla 28 gr 6 no fişekle o mesafeden 9 saçma isabet etmesi çok çok zor. 28 gr 6 no neki içinde kaç adet saçma olsun üstelik 3 şokla okadar sıkı bir grupman o mesafeye !!
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Bülent BERBER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 17 Kasım 2015, 13:20:43 »
ördekte deneme sansım olmadı  parasının hakkını veriyor bence
1973-SAKARYA

resim yuklemek

Çevrimdışı H.İbrahim ŞİMŞEK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 17 Kasım 2015, 19:01:20 »
ben yalanı sevmem ama benım ölcumum bu ve baskası aynı tenekeye atmadı tek ben vardım adımlarım kac metre gelır bılmıyorum  bunu bır vıdeoya  cekmek gerek anlasılan yoksa adımız yalancıya cıkacak :)
H.İbrahim ŞİMŞEK
1983 NEVŞEHİR

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #20 : 17 Kasım 2015, 22:52:01 »
ben yalanı sevmem ama benım ölcumum bu ve baskası aynı tenekeye atmadı tek ben vardım adımlarım kac metre gelır bılmıyorum  bunu bır vıdeoya  cekmek gerek anlasılan yoksa adımız yalancıya cıkacak :)
Estağfurullah yalancılıkla itham etmiyorum asla, yanlış anlama olmasın ! bazıları adımı metre diye hesaplayabiliyor bunu yapanlar var. hani mesafe ölçümü farklı olabilir diye dedim. çünkü ortalama bir tüfeğin 28 gr 6 no ile 40 metreye yapacağı grupman az çok bellidir. Ben bazı hedef atışlarımda herşeyi açık ve net şekilde videoya çektiğim halde ona bile kulp bulup beni yalancılıkla itham edenler olmuştur face veya youtubede yorumlarda :) video çekerseniz aynı şekilde grupmanı canlı olarak görme şansımız olur en azından. Merak ettim doğrusu...
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

abdurrahman tanyeri

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 17 Aralık 2015, 22:24:49 »
HUGLU y otomatikler hakkinda cok olumsuz yorumlar yapilmasina ragmen bende gx 812 aildim cok cesitli ve gramajli fiseklerle grupman testleri ve seri atislar yaptim,,sonuc olarak cok memnun kaldim,,kim ne derse desin huglunun eski otomatiklerini bilmem ama gx modelleri cok basarili..

Çevrimdışı Hamza SEDA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 18 Aralık 2015, 00:20:30 »
Maalesef Huğlu'ların eski kalitesinde olmadığını hem avcılardan hem av bayilerinden çok kez duydum. Lakin arkadaşımdan huğlu süperpoze aldı memnun kaldı ama otomatigi biraz sıkıntılı galiba
  • Özkanlar Fx12 (Standart) 66 cm namlu Yarı Kamuflaj
1984 AFYON

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 18 Aralık 2015, 01:54:43 »
Konuyu görünce yazmak istedim.Bende bir Huğlu kullanıcısıyım.  Hatta sitede  bir sürü test paylaştım.Huğlu 401 tüfeğimle.
66 namlu olmasına rağmen müthiş bir denge ve iyi bir grupmana sahip.
Bu tüfekten başka tüfeklerimde var.Tüfeği methetmeye gerek yok.

Ancak  ısrarla y oto larında bir karalama var.Bendeki jet ve meca gibi fişekleri 24 gr da dahi çalıştırırken  bazı markaları çalıştırmıyor. Fişek basınçları farkı sebebiyle.
Demek istediğim içlerinde sorunlu tüfekler olabilir.
Ancak hepsini genelleme yapmamak gerekir.Av arkadaşlarımda stoeger armsan ve ata kullananlar var.Gerek grupman gerek dengesini  çok beğeniyorlar.
Unutulmamalıdırki yerli her tüfekte sorunlar olabiliyor. Sorunu çözebilecek müşteriyle alakadar olabilen firmayı bulduktan sonra hangi marka olursa olsun tercih edilebilir...
Net 45mt beyaz daire 10cm çapında....
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2015, 02:32:57 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı İbrahim ÇAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 18 Aralık 2015, 08:33:37 »
Konuyu görünce yazmak istedim.Bende bir Huğlu kullanıcısıyım.  Hatta sitede  bir sürü test paylaştım.Huğlu 401 tüfeğimle.
66 namlu olmasına rağmen müthiş bir denge ve iyi bir grupmana sahip.
Bu tüfekten başka tüfeklerimde var.Tüfeği methetmeye gerek yok.

Ancak  ısrarla y oto larında bir karalama var.Bendeki jet ve meca gibi fişekleri 24 gr da dahi çalıştırırken  bazı markaları çalıştırmıyor. Fişek basınçları farkı sebebiyle.
Demek istediğim içlerinde sorunlu tüfekler olabilir.
Ancak hepsini genelleme yapmamak gerekir.Av arkadaşlarımda stoeger armsan ve ata kullananlar var.Gerek grupman gerek dengesini  çok beğeniyorlar.
Unutulmamalıdırki yerli her tüfekte sorunlar olabiliyor. Sorunu çözebilecek müşteriyle alakadar olabilen firmayı bulduktan sonra hangi marka olursa olsun tercih edilebilir...
Net 45mt beyaz daire 10cm çapında....

Bende gx 512s kullanıyorum.2015 mart ayında aldim yanılmıyorsam.24-34 gr arasi ve tek kurşun atıyorum tufegimle genel anlamda memnunum.990 tl ye alinabilecek bir tüfek.
Suat abiye hak veriyorum.Geçmişte Huğlu ile problem yaşamış olanlar her fırsatta eleştiriyorlar.Gerçekten problem yaşanmış olabilir ve çözülmüş veya çözülememişte olabilir.Ancak olumlu ya da olmusuz her Huğlu konusunun altına olumsuz yorumları ilistirince çokta hoş olmuyor.
1994 BURSA-TAVŞANLI