Gönderen Konu: GOLDEN AV YAPARMI?  (Okunma sayısı 4762 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Osman KOCAUSTA

• AvlakForum Üye
  • *
GOLDEN AV YAPARMI?
« : 16 Aralık 2014, 19:11:18 »
Selam avcı dostlar. 3 aylık dişi drahtaar yavrum var eğitim aşamasında onunla ilgileniyorum. Dün bir tane 7 aylık dişi golden aldım çok sevecen tatlı bir köpek şu an 2 köpeğim var. akşam internette bakındım biraz GOLDEN için aşağıda özellikleri taşıdığını gördüm kokusu iyi av yapar gibi yorumlar gördüm fermacı bir köpek olmadığını biliyorum aportta iyimiş baya. tavşan keklik avlarında iş yaparmı öğretmeye uğraşsam verim alırmıyım? yada ne tür bir avda kullanabilirim ? uğraşmaya değermi bilgisi olan arkadaşlar düşüncelerini paylaşırsa sevinirim iyi forumlar...

Temel Özellikleri
Hareketli, uysal, iyi huylu, duygulu ve sevimli bir köpektir. çocuklara, hatta bebeklere karşı çok sabırlı ve naziktir.

Neler Yapar ?
Sağlam ve güçlü, koku alma duyusu gelişmiştir. Bataklıkta avlanabilir. Avı bulur ve getirir. Toprakta ve suda gayet iyi çalışır. İyi huylu olduğu için insana eşlik eden köpek olarak da değerlidir ve aile hayatına uyum sağlar.

Kökeni
Bu cins muhtemelen 19. yüzyılın ortalarında İngiltere'yi ziyaret eden bir Rus sirkine mensup türü bilinmeyen altın tüylü köpeklerin bloodhound ile çifleştirilmesiyle geliştirilmiştir.
Osman KOCAUSTA
ÇAL / DENİZLİ

Çevrimdışı Mesut KARABEYİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: GOLDEN AV YAPARMI?
« Yanıtla #1 : 16 Aralık 2014, 19:37:53 »
Golden Retriever aport için kullanılan bir köpek.  Fakat kekliğe veya başka bir ava ferma vereceğini zannetmiyorum.  Bu köpek cinsi iyi yüzücü olduğu için suya düşen avların gitirilmesine yarıyor. Retriever getirici demek. Golden Retriever, Labrador Retriever, Flat Coated Retriever vs aport için kullanılan köpek cinsleri var. Ama bu köpek cinsleri günümüzde ev köpeği olarak kullanılıyorlar.
1993 İSTANBUL
(memleket KASTAMONU)

Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde adı yabancıları titreten bir millet olduk.

Çevrimdışı Yusuf SENBEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 09 Mayıs 2016, 10:51:46 »
ÖNEMLİ OLAN BURDA KÖPEĞİN EĞİTİMİ BU ZAMANA KADAR HEP BABADAN GÖRDÜĞÜMÜZ ŞEKİLDE POİNTER CİNSİ KÖPEKLERLE AVLANDIK DOLAYISIYLA BELLİ BAŞLI KÖPEK IRKLARININ DIŞINA PEK ÇIKILMADI. BENCE EĞİTBİLİRSENİZ AVI ONA TANITABİLİRSENİZ ÇOK İYİBİR AV KÖPEĞİ OLABİLİR.
ŞUANDA BENDE AMARİCAN COCKER EĞİTİYORUM İNŞALLAH İYİBİR AV KÖPEĞİ OLACAK TÜRKİYEDE BU KÖPEKLER EV KÖPEĞİ OLARAK KULLANILIYOR AMA AVRUPADA AV KÖPEĞİ OLARAKTA KULLANILIYOR. BENCE KÖPEĞİNİZİ CİNSİNİN YANINA HUNTİNG FALAN YAZIP Bİ GOOGLEDE ARAŞTIRIN EĞER KÖPEK AV EĞİTİMİNE UYGUNSA AV VİDİOLARI FOTOLARI MEVCUTTTUR. BU ARADA BENİM UFAKLIĞIN RESMİDE EKTEDİR.

1993 BURSA

Çevrimdışı Yasin ŞAHİN 06

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcı'nın olduğu yerde Av olma
« Yanıtla #3 : 09 Mayıs 2016, 11:04:32 »
labrador retrieverların daha önce çoğu kere videolarını izledim ama goldenların daha uysal köpekler olduğu için yapamadıklarını duymuştum bence iyi bir dost ve ev arkadaşı olur düşüncesindeyim
  • Üzümlü kooperatif otomatik 66
  • Arthemis enjektör sellektör süperpoze 71
  • English / Pointer / Dişi (Tina)
Ürgüp / Ankara-Çayyolu
Bayan Kuaförü
1985  A(+)
TİNABurada bakınız

Çevrimdışı Eren BURKUCU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 09 Mayıs 2016, 21:37:30 »
S.a şahsi görüşüm Drahthaar'ınızın üzerine bir fazla titreyin. İstediğiniz herşeyi onda bulacaksınız zaten(aport,ferma,arama,itaat,oyun vs.). Golden ile de stres atmak icin oynarsınız :)

LG G3 Tapatalk
1991/BOLU

• Armsan a612w
  • Huğlu SP
  • D.Drahthaar / D.Kurzhaar / Pointer
1991 BOLU
Bozkurtlar ulusun,Tanrı TÜRK'ü korusun !

Çevrimdışı Ümit ÇAGLAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Herkese rastgele
« Yanıtla #5 : 10 Mayıs 2016, 04:45:46 »
Iki kopegi ayni anda nasil egiticeksiniz
  • Fabarm xlr 5
Ümit ÇAGLAR
1977 KARS