Gönderen Konu: Kral A12 Alta atma sorunu.  (Okunma sayısı 5759 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Osman KOCAUSTA

• AvlakForum Üye
  • *
Kral A12 Alta atma sorunu.
« : 21 Nisan 2014, 01:31:24 »
Selam Ustalar kral a12 4+1 76cm 12cal 2 yılı fazla oldu tüfegimi alalı çok ava gittim yakın mesafelerde çok av vurdum tahtalı domuz tavşan ws ama uzun menzil atışların hepsi karavana, bu gün 40 tane tek kurşun attım 55-60 metreden 18lik yağ tenekesi koydum hedef aralıklarda konsantre olarak destekli-desteksiz atışlar yaptım 1 delik bile yok tenekede aşırı alta atıyor tüfek, kendimden şüphelendim yanlışmı ateş ediyorum diye yanımda eski tecrübeli avcılardan bir abide vardı yanımda bir kaç atışda o yaptı sonuç aynı tüfek çok aşırı derece alta atıyor, 60 metreden küçük bir hedefe atarak benmi abartıyorum? yoksa tüfeğin avansımı ayarsız bu durumu nasıl test edebilirim? saygılar.
Osman KOCAUSTA
ÇAL / DENİZLİ

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Kral A12 Alta atma sorunu.
« Yanıtla #1 : 21 Nisan 2014, 02:13:59 »
as kullandığınız tek kursunun markası nedir yabancımı yerlimi yada hangi şokta bu kursanları attınız
1985
BURSA

Çevrimdışı Fatih ERKAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 21 Nisan 2014, 04:58:16 »
Fişeğin barutundan, namlu temizliğine kadar kurşunun gidiş hattını etkileyen bir sürü faktör var. Bence yerli yabancı karışık, saçma fişeklerle 35-40 metreye koyacağınız, ortası işaretlenmiş genişçe bir kağıda atışlar yapın. Saçmalar kağıdın altına doğru yoğunlaşıyor mu bakın. Başkalarına da atış yaptırın, aynı şey oluyormu bakın. Gerçekten alt atıyorsa dipçik açılarıyla ilgili bir sıkıntı olabilir. Bence namlunun hatalı olma ihtimali düşük...
1990
Elazığ - Sofya

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 21 Nisan 2014, 20:59:31 »
selam arkadaslar daha önce böyle sorunla karşılaşan kral kullanıcısı oldumu onu merak ettiğim için bu bölüme konu açtım, attıgım fişekler özkursan yavaşçalar zuberdi tüfekle beraber  1 3 4 numara şok vermişti bayii 4 numara kullanıyorum tek kurşunda,

tüfek temiz namlu içi mekaniz bu hafta sonu tek kurşun ve saçmalarla kağıt üzerinde deneme yapacağım, başka marka otomatik tüfeklerde götüreceğim huğlu vursan birde onlarla kıyaslama yapacağım umarın tüfekde bi sorun yoktur.

saygılar...
Osman KOCAUSTA
ÇAL / DENİZLİ

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 21 Nisan 2014, 21:21:07 »
osman bey geçem sene satmış olduğum kral süper pozemdede sizinkine benzer bir sorun vardı tek kursunda 15 metrede bile bir buçuk karış sol alt vuruyordu denemediğim yerli yabancı fişek kalmadı en sonunda tüfekte bir sorun olduğunu anladım ve sorunun dipçik açısında olduğunu fark ettik bu arada kral a 12 de özkursan tek kursun kullanmayın tüfeğinize yazık etmeyin
1985
BURSA

Çevrimdışı Furkan AVCU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 25 Nisan 2014, 22:25:33 »
Osman abi bu konuda bi bilgim yok ama slug namlu dişinda tek kursun atmamak gerek. Dün aksam bi video izledim özkursan tek kurşunla namluyu paramparça ediyordu senin kullandigin namluyu bilmiyorum tabi ama bunlarla karsilasmazsin inşaallah izledigim videoda namlunun en ucu parcalanip şerit tamamen namludan ayrildi ve diğer abimizin dediği gibi abi tek kurşunla a12. Ye yazik etme bende yeni tüfek aliyorum ve kral a12 aliyorum saglamlik ve estetik bakimindan iyi bi tüfek ama tek kursuna pek fazla dayanacagini sanmiyorum
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2014, 22:29:54 Gönderen: Furkan AVCU »
1993-Malatya

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 28 Nisan 2014, 01:45:41 »
kesin ve net olarak 30 metre tek kurşun denemede tüfeğim 10cm alta 10 cm sağa gidiyor tüfek daha ilk günkü gibi çok bakımlı temiz düşürme çarpma falan yok acaba fakrikaya göndersem teknik kontrolden geçirilebilirmi?
Osman KOCAUSTA
ÇAL / DENİZLİ

Çevrimdışı Sinan TANLIKOLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 28 Nisan 2014, 02:03:27 »
bence gönderin fabrikaya gözden geçirsinler
1985 kütahya
0533 523 8526

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 30 Nisan 2014, 01:16:20 »
faprika telefonunu açan yok e mail attım dönen yok hayalimi acaba bu kralın faprikası :)
Osman KOCAUSTA
ÇAL / DENİZLİ

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 01 Mayıs 2014, 08:29:23 »
                Bir çok yerli otomatiklerde görülen bir durum.Kundak biraz fazla düşük olunca alt atar.Bu kundak işlerinden anlayan biri düzeltebilir.Ben kendi tüfeklerimde bu sorunu kendim hallettim.Açı ayar pulu olmayanlara ise kendim pul yaptım.Deneme atışları yaparak çok güzel sıfırlama yaptım.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 01 Mayıs 2014, 09:12:26 »
Evet bazı arkadaşlarım problem yaşadı. Birinde Arpacık yüksekti değiştirdi düzeldi. 5 atışlık grupmanın hepsi alt ve aynı yere 36.5 metrede toplanıyorsa ozaman emin olursunuz. Mekanizmaya oturan namlu kepinin üstünden bakılınca hafisola veya sağa kayık ise üst bant , oda sağ yada sol tarafa toplayacaktır. Bahsettiğim alt vurma 15-20cm nin üzerinde ise fabrikaya gönder yapsınlar uğraşama. Gönderen arkadaşlar hep memnun kaldılar, saygılar...
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

Çevrimdışı Mehmet MEMLEKET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 20 Mart 2016, 00:02:47 »
Osman bey kralı gönderdinizmi fabrikaya sorun düzeldimi.
1980 ESKİŞEHİR

Çevrimdışı Ali GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 20 Mart 2016, 11:37:34 »
Site uyelerinden bi arkadasimizda var dedigin mesafelerde cok isabetli atiyo denk gelebliyo demekki

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Baikal ij 58 MA
  • simson sulh
  • sarsılmaz camo 61 namlu

Ali GİRGİN / EDİRNE 1986

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 09 Nisan 2016, 18:58:54 »
Akşam yabantv kral silahın fabrikasında tüfeğin yapım aşamalarını gösterdi.Herşeyi makinalar yapıyor.Seri üretim o kadar tüfeği kim test edecekki.
  • Stoeger 2000
1973
memleket fethiye-iş burdur