Gönderen Konu: YOKMU BAŞKA FRANCHİ AFFİNİTY KULLANIP TECRÜBELERİNİ PAYLAŞACAK OLAN  (Okunma sayısı 36119 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur KOÇ 72

• AvlakForum Üye
  • *
  • KEKLİK AVCISI
Sn.Akkavuk bu geçme kayış aparatından nerden bulabilrim.

Balıkesir rasgele avdan temin edebilirsiniz.
Uğur KOÇ
1992 BATMAN / GERÇÜŞ
FRANCHİ AFFİNİTY

resim yüke

Çevrimdışı Göktuğ PINAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bellmonte ile karşılaştırmasını yapabilecek arkadaş var mı acaba? Birde ceviz modeli düz bant, spor modeli yüksek bant sanırım değil mi ? Ben sadece ördeğe gidiyorum o yüzden merak ediyorum.

Affinity ve bellmonte 2 kullanan biri olarak affinity yi tavsiye ediyorum.
Hem kalite hemde işcilik olarak bir adim önde.
Rastgele…
Uğur bey cevabınız için teşekkür ederim. Satıcı Bellmonte de kilitleme sistemi var gaz kaçağına mahal vermiyor. Daha güvenli ve daha kuvvetli dedi de bana.
1980 ANKARA

Çevrimdışı Uğur KOÇ 72

• AvlakForum Üye
  • *
  • KEKLİK AVCISI
Bellmonte ile karşılaştırmasını yapabilecek arkadaş var mı acaba? Birde ceviz modeli düz bant, spor modeli yüksek bant sanırım değil mi ? Ben sadece ördeğe gidiyorum o yüzden merak ediyorum.

Affinity ve bellmonte 2 kullanan biri olarak affinity yi tavsiye ediyorum.
Hem kalite hemde işcilik olarak bir adim önde.
Rastgele…
Uğur bey cevabınız için teşekkür ederim. Satıcı Bellmonte de kilitleme sistemi var gaz kaçağına mahal vermiyor. Daha güvenli ve daha kuvvetli dedi de bana.

Göktuğ bey belmonte 1 ve 2 kinetik sistem ust kasa bolumu namluyla bitisiktir tipki affinity gibi kinetik inertia sisteme sahiptir.
Aradaki fark belmontede atalet yani kurma sistemi arkada yani dipcigin icinde affinity de ise önde yani el kundaginin icindedir.
Yani anlayacaginiz belmonteler de affinity lerde gazli degil kinetiktir.
Satici ya durumu karistirmis yada baska bir sey anlatmaya calismis.  :)
Ben kullanici olarak affinity size tavsiye ederim.
Birde belmonteler made in spain yapimidir namlu dahil.
Affinityler ise namlu kasa made in italy yapimidir.
Rastgele…
Uğur KOÇ
1992 BATMAN / GERÇÜŞ
FRANCHİ AFFİNİTY

resim yüke

Çevrimdışı Turgut ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Silah bir kere oldukça hafif gezdikçe insanı yormuyor,30 metrelerde attığın avın yaralı düşmesi imkansız sayılır çuval gibi düşüyor.Ancak şokları böyle bir silaha göre çok geri kalmış diyebilirim 45 metreden 4 no rc hariç piyasadaki 10 çeşit fişekle denedim 1 nolu şok takmaya değmez 3 nolu şok ile avın tavşan yada kaz değilse vurma imkanın yok gibi.Karatavuklar gülüyor adama tahtalılar sa küfrediyor vuramayacaksan atıpta huzurumu bozma diye.6,7,nolu fişeklerde de aynı sorunlar var.1 koli fişek attım ancak şokları mutlaka değiştirmeye karar verdim.30 gr dan 36 gr.fişekler le denedim çok tepiyor deniyordu ancak kesinlikle abartılı bir tepme ve şahlanma yok.30 METREDE TAHTALIYA ATTIM KUŞU HAVADA YOLDU NEREDEYSE ÇIKAN TÜYLERE İNANAMADIK AV ECELSİZ GİTTİ.
ama daha uzak mesafelere erişmesi için kesinlikle şok lazım.yardımcı olursanız sevinirim.
1972 ANTALYA

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Kıymetli Dostlar
Pekçok tüfek gibi Affinity de vasat sayılabilecek şoklara sahip..
Ben şokları Trulock,Hevi shot,Carlson tüpler ile değiştirince performans çok arttı..Özellikle uzak atışlarda bariz farklar oluştu..
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2016, 23:45:02 Gönderen: Tuncay KAHRAMAN »
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Göktuğ PINAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Merhaba bende yeni tüfeğim Franchi Affinity le hafta sonu atışa gittim.5 arkadaş 4 no'lu şokla 30 a yakın tek kurşun attık, kurşunlar 50 metrede 10 santim, 25 metrede 5 santim sola kaydı. Yivsiz tüfekte bu normal midir? Bir fişeğin bile sağa isabet etmemesi beni biraz düşündürdü yoksa yivsiz tüfekte yivli tüfek isabeti aramıyorum yanlış anlaşılmasın.
Bu arada takozu çıkarmak için o iki deliğin çevrilmesi mi gerekiyor?
1980 ANKARA

Çevrimdışı Recep ERTUNÇ

• AvlakForum Üye
  • *
Dipçiği Biraz sağa doğru avans verseniz sorun çözülür takoz için ise sekman pensesi ile çevirmeniz gerekir
  • Franchi affinty
  • Üzümlü saka
  • Pointer
Recep ERTUNÇ
1984 KONYA

Çevrimdışı Göktuğ PINAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
O avans nasıl veriliyor acaba? Ben namluda milimetrik bi hata mı var diye korktum.
1980 ANKARA

Çevrimdışı Recep ERTUNÇ

• AvlakForum Üye
  • *
Yok zannetmem açı ayar pulu ile verebilirsin dipçik biraz sağ tarafa kaydını hiç bir sıkıntı kalmaz sizin tüfeğiniz yüksek bantmı  yoksa düz bantmı

• Franchi affinty
  • Üzümlü saka
  • Pointer
Recep ERTUNÇ
1984 KONYA

Çevrimdışı Göktuğ PINAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Yüksek bantlı. İkisini de denedim yüksek bant göze daha çabuk geldi.
Açı ayar pulunu traşlıycam mı nasıl hafif sağ vereceğim?
1980 ANKARA

Çevrimdışı Recep ERTUNÇ

• AvlakForum Üye
  • *
Sol tarafı yüksek olan açı ayar pulu var onu tak eğer yeterli olmazsa açı ayar pulunun soluna siyah elektirik bandı yapıştırıp maket bıçağı ile pulun şekline göre kesersin biraz daha sağa doğru avans artmış olur böylece tüfeğin baktığı yeri vurur
  • Franchi affinty
  • Üzümlü saka
  • Pointer
Recep ERTUNÇ
1984 KONYA

Çevrimdışı Göktuğ PINAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Recep bey teşekkürler.
1980 ANKARA