Gönderen Konu: 250 Civarı Otomatik Tüfekler  (Okunma sayısı 18269 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
Ynt: 250 Civarı Otomatik Tüfekler
« Yanıtla #25 : 20 Temmuz 2014, 14:51:08 »
.

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #26 : 20 Temmuz 2014, 14:59:16 »
Rus ruleti oynamak istiyorsan tabiki alinir ;D
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 20 Temmuz 2014, 17:42:28 »
harbiden 10 numara resim. sürekli tezgaha oturup çalıştıklarından mengenelerin yönü bile ters. :D

pakistanın yarısı savaş halinde.. el yapımı silah sektör olmuş. keleş biksi hepsini yaparlar. şimdi bu wizardın namnular ithal demiş arkadaş. . üzümlüde 80-100 tlye mal edilen şeyi, hem ithal hem daha ucuz mal etmek için pakistandan ithal ediyor olmalılar. başka nasıl olacak ki.
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2014, 17:51:08 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #28 : 21 Temmuz 2014, 21:30:05 »
Yani neymiş :) 250 liraya otomatik tüfek olmazmış.

valla 250 liraya otomatik tüfek alçağıma 450 liraya huğlunun tek kırmaları var onlardan yada
asıl tek kırmalar akdaş silahta da hiçbiryerde satılmıyor ki fiyatını neyim bilmiyorum.
internet sayfasında var ama. başka sitelerde yok işte o tek kırmalardan alacan bi tane. arkana bakmıcan.
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

The following users thanked this post: Kerem HANÇER

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 07 Eylül 2014, 11:42:40 »
Ben şahsen bir ucuz otomatik aldım inkar etmiyorum 300 320 tl mi neydi lazer otomatik aldım 51 slug namlu gez arpacıklı uzatma şok takılabilir alev gizleyenli  7+1 platik aksamlı aldım.

Bunu almamın nedeni köyde atarım fazla param yoktu av yaparsam domuz avı yaparım dedim hafif olsun diye plastik aksam dağda gezerken yormasın ben Sivaslıyım sık meşelik orman olması hayvancılıkla uğraşma gibi nedenlerimiz vardı bahçeye kadar kurt gelmişti bizim komşunun 25 tane oğlağını kurt boğmuştu ve bunun için bütçem 320 tl kargo falan bana 320 330 maliyeti oldu tabi böle bir tüfeği almadan önce hiç omuzlamadım ve dipçik bana hiç uymuyordu plastik dipçiği de beğenmedim 1 kutu saçma attım atımında sıkıntı yoktu 1 kutu şakır şakır attı iyi atan bir tüfekti dipçik yaptırmayı kaba taslak sordum 250 300 dediler bende zaten tüfeği 320 tl ye aldım değer değmez derken amcamın ölçülerine tüfek uymuştu amcam daha rahat attıyordu ben atarken tüfeğe yumuluyor şekilden şekle giriyordum oyüzden amcama verdim

Diğer yandan tüfek mekanik olarak çok güzeldi ama ölçüler uymayınca pek önemli olmuyor ben bu tüfeği almadan önce babaannemin amcasının oğlunun tüfeği vardı Zafer Saka Oskar Everest modeli  vardı oda aynı özelikte plastik aksam 7+1 uzatma şoklu gezli arpacıkı uzatma şoklu bir tüfekti onu bir omuzladım direk hedefi görüp takır takır 3 tane tek kurşun attım çok hoşuma gitti ve ona para teklif etim ver bana ilk başta alıyordum arkadaş caydı gel zara ya gidelim aynısı vardır dedi ben 1 gün onların köyde onlarda misafir oldum ve bayiye gittik şansımıza bayiye maliye girmiş defterleri kontrol ediyormuş neyse biz oradan saman aldık hayvanlar için acil çıktık zara dan zara nın köyünden saman aldık ve divriğe döndük sonra o bizim köye geldi ve bir kaç gün sonra geldi bir arkadaşla ve oda babasına almış zaradaki bayide ben 2 kutu fişek attım dedi sorunsuzdu aynı buna benziyormuş görmedim aklımı çeldi ve lazer aldım http://ilan.yabantv.com/ilan/49589-satlik-lazer-otomatik-av-tufegi.aspx ben siyah renk işlemeli asit indirme diyorlar öle bişe aldım tüfek hiç daha temizlik görmedi amcam birine satmış tek kötü yanı dipçik tek vidalı olması ve vidadan dolayı dipçik tabanını düşürmüş adamın birine 250 tl ye satmış diye duydum ne temizliyorlar ne bakıyorlar ama hala atıyor takır takır arkadaşım dada ahşabı var  oda çok temiz kullanıyor diyemem oda temizlemiyor o çok atış yapıyor iyi fiyatına göre bazı bayiler 500 600 hatta 900 e bile satanlara rastladım o yüzden iyi bir tüfek derim resimleri keşke olsaydı koysaydım ama resimleri yok elimde he 4140 delme namlu değil o konuda haklılar kalibre boru kullanıyorlarmış ama 70 mm fişek kullanıyoruz çoğunlukla 34 gr atım sorun yok ne sonuç olur bilmem mekanizma falan fena değildi ben lazeri paran varsa al derim eski bir firma doğuda iç anadoluda kulananlar çok

_____SiVeR öLüMüNe SeVeR____ KeNaN ÖzKaN 1989 B Rh+ istanbul  SİVASLI YİĞİDO

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 07 Eylül 2014, 16:31:04 »
harbiden 10 numara resim. sürekli tezgaha oturup çalıştıklarından mengenelerin yönü bile ters. :D
bizim köydeki semerci dükkanına benziyor böle süslü püslü tüfeklerin buradan çıktığına inanamıyorum
1985
BURSA

Çevrimdışı Mert ÇELİK 34

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 10 Nisan 2016, 02:02:56 »
youtube da bu ara cok satmaya baslamıslar en az 50 satıcı vardır.fiyat kalite bir yana
ruhsatsız alıp eve koyanlar.evde bulundurma cezası bile
yani ruhsatsız silah bulundurmadan 6 ay yicekler bilmiyorlar.75 tl ceza sanıyorlar
6136 ya girmese bile.ruhsatsız silah maddesi yeterli oluyor 6 ay
1980 - İstanbul

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #32 : 10 Nisan 2016, 12:37:46 »
fiyatı belirleyen temel unsur namlu oluyor.

misal kilosu 9-10 liradan dolu malzeme yaklaşık 10 kilo çekse 90 lira
e bununda içini delme işçiliği mevcut 100-120 lira namlu mal oldu.

hazır yine 4140 tan çekilmiş boru malzeme 1 kilo çekse 9-10 lira yada 1040 tan olsa yine keza aynı.
işçiliği az hazır namlu 10 liraya mal olunca nerede kaldı 120 lira nerede kaldı 10 lira.

bunun dışında işçilik bence temel unsurlardan. bantı kaynatma şoku açma dikkat ederseniz
kısa tüfeklerde bant bulunmuyor bu işçilikten kaçılmış fırın yakılmamış oluyor sadece bir arpacık kaynatılacak.

dayanmaz mı tabiki çoğu fişeğe dayanıyor bu namlu.

bunun dışında sıfıra sıfır kapanan örtüşen mekanizma ince işçilik ayrı para şeklinde düşünüyorum.
bununla uğraşan bir firmanın tabiki maliyetleri biraz daha yukarı oluyor.

aldığım duyumlara göre bu ax 42 gibi tüfekleri torun silah üretip 120 lira gibi rakamdan satıcıya vermekteymiş
120 liraya bu tüfeği alan satıcıda facebookta 300 lira gibi rakamlara karlı olarak satmaktaymış.

neyse vel hasıl kelam bütçeye göre tüfek. fazla bir beklenti olmadan kullanılacak işte.
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.