Gönderen Konu: 250 Civarı Otomatik Tüfekler  (Okunma sayısı 18270 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlhan EROL

• AvlakForum Üye
  • *
  • For Ever Setter <3
250 Civarı Otomatik Tüfekler
« : 14 Aralık 2013, 01:40:37 »
Arkadaşlar Değerli Ustalar İnternet Sitelerinde Satılan Hatta Kimi Av Bayilerininde Katıldığı 'Ucuz Otomatik Tüfek'Ler Hakkında Düşünceleriniz Nelerdir Sizce Güvenilirmi Bu Tür Tüfekler Kimisi 2 Yıl Garanti Demiş Hatta 'Beğenmezseniz 1 Ay İçinde Paranız İade' Diyenler Bile Var Yanlış Anlamayın Kötüdür Demiyorum Ama Pek Güvenilir Durduklarıda Düşünülemez Ben 'Candan Huğlu' Adında Bir Tüfek İnceledim 12 Cal. 71 Namlu Boyu Gazlı Sistem Ceviz Dipçik Kargo Dahil Kapıda Ödeme 310 TL Sizce Almalımıyım Almakda İstiyorum Açıkçası Otomatik Tüfeğim Yok Babamdan Hediye 80 Li Yılların 'Dokuzlar Düzce Sanayi' Poze Kullanıyorum Gayette Memnunum Ama Otomatik Tüfekte İstiyorum Görüşlerinizi Önerilerinizi Bekliyorum
Ordu - Fatsa 14.07.1988 A Rh(+)

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: 250 Civarı Otomatik Tüfekler
« Yanıtla #1 : 15 Aralık 2013, 23:44:02 »
250 tl yedek namnu parası.

o tüfekler su borusu ve suntadan. elinizde dağılabilir ağzınıze yüzünüze gelir tehlikeli.
1978-İZNİK

Çevrimdışı Birol KEÇECİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 16 Aralık 2013, 09:08:23 »
BAYİLER 280 TL YE GELEN 550 TL SATILAN TÜFÜKLER VAR İNTERNETTE 310 TL  NORMAL BENCE 
Birol KEÇECİ
1980 SİNOP

Çevrimdışı Barış YILMAZ 41

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 16 Aralık 2013, 11:03:21 »
310 tl bayağı ucuz, kalite beklemeyeceksin.
Çalışıyorsa yeter.
Bütçen bu kadarsa ve otomatik alacaksan hiç çekinme al.
Garantisine pek güvenme ufak tefek arızaları görmezden geliyorlar, bu tip tüfeklerde.
Memnun kalmazsan yarı fiyatına satarsın. 150 tl ye alıcı bulunur.
1979 SAKARYA

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 16 Aralık 2013, 11:32:54 »
illa otomatik istiyorsanız 550 ye akkarın 47 cm namnulu modeli var. hiç olmazsa onu alıp ucuna 20 cm namnu uzatma takın kullanın.
büyük markaların dışındakiler riskli,  kasa suratınıza patlayabilir,  namnu suratınıza patlayabilir. parmağınızı gözünüzü kaybedersiniz.
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2013, 11:33:58 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Erol KABA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 17 Temmuz 2014, 22:10:42 »
Kardeşim hala tüfek almadıysan ve bütçen yeterli ise bunu al http://www.fisekmarket.com/default.asp?git=17&altkategori1=193 hem ucuz hem kaliteli yanılmıyorsam hatsan tamirini yapıyor ve bir zamanlar italyanlarla ortakdlıar galiba forumda ecrübeli üyeler daha iyi blir ama bu fiyata alınacak en iyi silah
  • Charles Daly otomatik,
  • Cesa otomatik, Mertmak Mx5 otomatik
  • Akkar Karatay Pompalı, Hatsan Pompalı
Düzce  1985

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 17 Temmuz 2014, 23:02:01 »
geçen sene bir firma satıyordu 250 liraya 71 namlu yarı otomatik sıfır  ama altında bi uyarı yazısı vardı değerli atıcılarımız bu tüfekle lütfen 34 gr daha yüksek gramajlı fişek kullanmayın fiyatı uygun olsun kaliteli diyenler varsa benim tavsiyem kral a12 yada yaban av silah sayinin ürettiği andıroid magnum  24 ve 50 gram fişekle denemiş fiyatı 350 lira civarında 2 yıl garantili
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2014, 23:06:33 Gönderen: Caner COŞAN »
1985
BURSA

Çevrimdışı Hasan BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 18 Temmuz 2014, 00:10:04 »
Google ye '' otomatik tüfek test'' yazınca onlarca video çıkar.Başta ucuz tüfek diye tabir ettiklerimiz olmak üzere çoğu firma kalite deyince tüfeklerinde tutukluk yapmama yı öne çıkarıyor.Test diye dağa taşı saçmalıyorlar o kadar..Bence tutukluk her tüfekte olabilir ve küçük mudahaleyle hallolur...cuz

250 tl lik tüfekler önce tek kurşun atışı yapın.30 m ile 75 m arası.Emsali namlu ve şoklu başka tüfekle saçma grupman kıyaslaması yapın.Ve başka bir tüfekle delicilik testi yapıp karşılaştırın..Bence bu tüfeklerin çoğu 20 m de bile attığın yere gitmez.

1982 Konya

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #8 : 18 Temmuz 2014, 00:43:25 »
300 liraya pompalı olur. tek kırmada alabilirsin. bulursan alüminyum poze filan görüyorum 450 liraya filan çokta güzel işini görür bunlar.
ama otomatik alıyorsan bence biraz paraya kıyacaksın. keza birçok problem seni bekliyor olacak. fişek sıkıştırma, düşük gramajda çalışmama,
güç kaybı cart curt bu tip problemleri tamamıyla aşmış bir firmadan tüfeğini alman önemli. yoksam tüfeğine nasıl güveneceksin.

tamam alıyorsun kuş avlamaya çıkıyorsun. vurdun vurdun tutukluk yaptımı kaçsın gitsin sonuçta kuş.
ama allah göstermesin gün gelipte milyonda 1 bile olsa ihtiyacın olduğunda tutukluk yaparsa yada fişek sıkıştırırsa ne yapacaksın.
hadi onu geçtim eline yüzüne patlarsa ne yapacaksın. içi dolu çelik dediğin şeyin en ucuzunun kilosu 40 lira filan. sence 71 cm içi oyulmamış
çelik kaç kilo gelir bir hesap yap bakem. 3-4 kilo gelse 140 lira sadece çeliği. E bunu tezgaha bağladın boydan boya içini deldin nereden baksan
maliyeti 50-60 lira etti sana 200 lira daha kasa şarjör borusu ve parçaları piston kundak mekanizma cart curt içinde değil bunun. Hesabını kitabını sen yap. Bence onlar çekme borudan imal tüfekler.
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 18 Temmuz 2014, 01:18:34 »
geçen sene bu zamanlar ,  yaban av silah sayinin ürettiği android magnum otomatik av tüfeğinin 9 + 1olanını aldım .  çalışmasında hiçbir sıkıntı yok . mermileri deyim yerindeyse ,  leblebi  gibi yutuyor , tabii temizliğini yaparsanız . bayramlarda bi kaç kutu peş peşe  atıyorum , hiç sıkıntı yok .

bir gün , birde ördekte deneyeyim diye ava götürdüm . götürmez olaydım , yıkım hiç yok . avdaki performansı resmen berbat . deniz kenerında bir teneke bulup , 50 metre penetrasyon denemesi yaptık  diğer tüfeklerle . diğer tüfekler , kral poze , vursan 92 a ( hem otomatik , hem pompalı olan modeli ) birde benim çok çekirdekli android . poze ve vursanın pompalı modu ezdi geçti otomatikleri . o 50 metre penetrasyon testinden sonra , benim için yarı otomatikler bitti ördek avı için . uzak mesafeli çalışacaksanız iş yapmaz . .

av yapacaksanız , bu tür tüfekler alıp , hayvanlara eziyet etmeyin .  ha evde bulunsun , elimin altında olsun derseniz sıkıntı yok . parasına göre tüfek sonuç olarak . çok fazla beklentiye girmemek lazım . . .
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Sefa GÖKÇE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 18 Temmuz 2014, 01:36:28 »
Doxca. Armsda. Baya uygun fiyata satılıyor videolarinida inceledim gayet iyi çalışıyor bilgisi olan varmı acaba.
1993 ANKARA

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #11 : 18 Temmuz 2014, 01:49:15 »
bu tarz tüfekleri satan firmalar genelde atölye tarzı çalışan firmalar.
ihtiyaca cevap vermeye çalışırlar genelde açarsın telefon bir deneme yaparsın. zorlayın biraz telefondakini

dersinki :)

namlu çeliğini ben alacam size gönderecem tüfek kaç para olur? bakın bakalım ne fiyat verecekler. işin içine delme girince. çok daha ucuz
fiyat vereceklermi? :)

yada
yine telefon açıp abi bi tane zaten sizin yedek namlulu tüfeğinizden elimde var ben sadece namlu hariç kalan kısmını istiyorum diyeceksiniz
bakalım öyle ne fiyat verecekler. :)

birde şöyle diyin tamam ben sizin tüfekten istiyorum ama bana iç çapı standart dışı 17.90 olsun bakalım aynı fiyata delmek zorunda kalınca yapacaklarmı. (17.90 misaldi bunun için çelik satan firmaların sayfalarına girip çekme boru çelik çaplarının yazdığı skalaları vardır. oradakilerden farklı bir çap isteyin)

yada iç çapını sorun bakalım net rakam verirlerse skalaya bakın varmı yokmu :)

yada ben pipirikli adamım diyin atölyenize gelsem bi çayınızı içsem tüfeğimin tüm yapım aşamalarında bulunsam bana tüfeğimi öyle teslim etseniz  diyin bakalım. diyeceklermi bi tüfeğin yapımı 1 günden fazla sürüyor. sizde sorarsınız ayda 15 tüfekmi yapıyorsunuz diye :)

denemesi bedava
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2014, 02:01:45 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 18 Temmuz 2014, 09:19:18 »
otomatikte çok fazla paça var ve bunların çok dayanıklı malzemeden yapılmış olması ısıl işlem görmesi lazım.

bu  ucuz tüfeklerde çelik konacak yere döküm demir koyarlar,
döküm demir konacak yere aliminyum koyarlar,
aliminyum konacak yere bakalit koyarlar,
bakalit konacak yere plastik koyarlar.
ceviz dipçik yerine kayından yaparlar, ilk olarak kasayla dipçiğin bağlantı yeri çatlar, sonra gaz odasının ordan el kundağı çatlar. sonra kasık sisteminden arıza verir, iğne kırar süüryle sorun yaşanır, tamiri de tüfek parasına gelir.
huğlu ya da hatsan gibi markaların ikinci elini alın hiç olmazsa fabrikaya gönderir bakım yaptırırsınız.
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2014, 09:20:36 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• AvlakForum Üye
  • *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
« Yanıtla #13 : 18 Temmuz 2014, 10:47:47 »
250  tlye arkadaşım aldı namlunun dışından içine doğru çöküntü var ve bu normal bişeymiş geride almadılar. o parayı verip ruhsata tüfek işletip perişanlığıyla uğraştığına değmez derim
  • Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #14 : 18 Temmuz 2014, 14:46:55 »
tek kırma bile 120 liradan 600 liraya kadar değişiyor.
dışarıdan görsel olarak bakınca ne fark var hiçbir fark yok.

ucuzların çoğu 1040 malzemeden veya çekme borudan.
kromuda kapladınmı altında ne olduğunu nereden bilecen.
1978 Bursa

Çevrimdışı Reha GÜREL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 18 Temmuz 2014, 15:01:09 »
yaban av store da satılan wizard arms diye bir tüfek var. baya iddalılar bu tüfekte. 625 tl ye satıyorlar.
  • FABARM ELOS B
  • cesa süperpoze mod.1700 monoblok
1986 SİVAS

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #16 : 18 Temmuz 2014, 15:21:19 »
650 lira işini kaliteli vasat bir otomatik tüfek için normal.
ama 250 lira anormal. 650 vereceksem kral, torun filan tercihim olur
ama onu alacağıma aynı markaların çifte pozelerini alırım.
hiç olmazsa saçma hayvana ulaşacakmı diye düşünmem.
yusuf bey çok sağlam açıklama yapmış. daha üzerine diyecek bence
bişey yok.
benim pompalı kullanmamdaki amaçlardan biride bu çünkü.
tipse otomatik tipinde 1 tane namlulu tüfek işte ama çifte
nereye atarsa buda oraya atar. artı ben çok sakar adamımdır.
her avda mutlaka 1-2 kere düşerim çok oynak parçalı tüfek
bana gelmez.
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2014, 15:28:16 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 18 Temmuz 2014, 18:58:48 »
bu tüfeklerin içinde wizart armsı başka kefeye koyuyorum  wizart tüfeği Mahmutoğlu avın sahibi Alparslan mahmut beyin tasarımı yaban av silah sanayi üretimi bir tüfek olup namlusu ithaldir kullananlar özelikle namlusu için pozeden bile daha iyi şaçma yaktığını belirtiyor
1985
BURSA

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 20 Temmuz 2014, 03:30:42 »
wizart tüfeği Mahmutoğlu avın sahibi Alparslan mahmut beyin tasarımı yaban av silah sanayi üretimi bir tüfek olup namlusu ithaldir.
wizardın pompalısını çift namnu, iki tane taktik dipçik, bir kaç tane namnu uzatma ile 550 tl ye satıyorlardı neredeyse alıyordum
sonra vazgeçtim . anlamadığım olay şu.

alpaslan bey tasarladı hayırlı olsun da, wizardın diğerlerinden farkı ne?  özgün olan yanı nedir?
üzümlüden biri demişti, namnunun onlara maliyeti 80-100 tl arası birşey. çinden ithal etse daha pahalıya gelir. tanesi 20 tl ye  pakistanda yaptırıyor olmaları lazım.

« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2014, 03:44:57 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 20 Temmuz 2014, 09:36:42 »
Wizard denilen tüfeği bende duydum,gönenden arkadaş aradı,vursanı satıp wizard alacağım dedi,tercih senin dedim ama wizardıda merak ettim yani..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Alper BEKRET

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 20 Temmuz 2014, 11:07:40 »
wizard arms ı üç yıla yakın kulladım ilk sezonda iğne kırdı arada sırada da takılıyordu (sıkıştırıyordu) neyse ikinci sezonda resmen cortladı saç baş yoldurdu dipçik ve el kundağı çok aşırı çizildi bu benim hatamdı ama yıllardır kullandığım çiftemle aynı yerlerde avlanmama rağmen çiftem ona göre daha temiz neyse tamire gönderdik geri geldi yine aynı tek kırmadan farkı yok bende dedim başlarım böyle aşkın ızdırabına üçe beşe bakmadım verdim gitti belki bana böyle bir tüfek denk gelmiştir bilemiyorum ama işçilik kalitesi olarakta bana çok kaliteli gelmedi onun dışında çok hafif bir silahtı yürüme avları için iyiydi ben kimseye tavsiye etmem üzerine biraz daha para eklenip hatsan stoeger veya akdaş almak daha mantıklı adamlar koca fabrika ve silahlar da kendisini kanıtlamış saygı selametle   O0
  • Dörtler tüfek sanayi çifte huğsan otomatik
  • Fortuna Suhl çifte
  • sarsilmaz kilinc 2000mega
  • Kopay__ŞANS___
Alper BEKRET
1989 Çorum.
EDEPLE GELEN HÜRMETLE GİDER.

The following users thanked this post: Yasin TORAN

Çevrimdışı Sinan TANLIKOLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 20 Temmuz 2014, 11:17:18 »
250 tl ye tüfek alıpta  hayatımla kumar oynamam
1985 kütahya
0533 523 8526

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 20 Temmuz 2014, 13:24:08 »
250 tl ye güzel bi tekkırma alın sıkıştırmaz ve hafif olur ;D
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 20 Temmuz 2014, 13:26:05 »
wizardın pompalısını çift namnu, iki tane taktik dipçik, bir kaç tane namnu uzatma ile 550 tl ye satıyorlardı neredeyse alıyordum
sonra vazgeçtim . anlamadığım olay şu.

alpaslan bey tasarladı hayırlı olsun da, wizardın diğerlerinden farkı ne?  özgün olan yanı nedir?
üzümlüden biri demişti, namnunun onlara maliyeti 80-100 tl arası birşey. çinden ithal etse daha pahalıya gelir. tanesi 20 tl ye  pakistanda yaptırıyor olmaları lazım.

Yalnız resim mütişmiş. Herkes tezgahta cnc ile çalışır bun lar oturuyor  ;D
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 20 Temmuz 2014, 14:50:13 »
 harbiden 10 numara resim. sürekli tezgaha oturup çalıştıklarından mengenelerin yönü bile ters. :D
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2014, 14:51:54 Gönderen: Şahin BİTEN »