Gönderen Konu: SARSILMAZ OTOMATİK KULLANANLAR BURAYA  (Okunma sayısı 77570 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
SARSILMAZ OTOMATİK KULLANANLAR BURAYA
« : 22 Şubat 2013, 20:48:08 »
Sarsılmaz tüfeklerinin iyi ve kötü yönleri nelerdir? neden sarsılmaz tüfek kullanıyorsunuz(bu gun fiyatları orta seviyedeki ikinci el bir avrupaya yakın) ? sarsılmaz tüfeklere yatkın en iyi fişek hangisidir? sarsılmazla yaşadığınız en iyi av hikayeniz nelerdir? bunları sormamdaki amaç tüfeğimi daha iyi tanıyabilmek için ustalardan yardım almak
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: SARSILMAZ OTOMATİK KULLANANLAR BURAYA
« Yanıtla #1 : 22 Şubat 2013, 21:22:31 »
kısa süre javs kullandım sattım... ava götürmedim,hedefe kurşun attım... süper istikrarlı atışlardı.... sarsılmaz pimi çekilmiş el bombasıdır... garantisi yoksa tamire gittiginde bir tüfek parası fatura çıkarabilirler.....uzak durmakda fayda var....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 22 Şubat 2013, 22:02:33 »
öyle sarsılmaz tamam seviyorum atışlarını inanın kimsenin atmadığı tavşana atıp vurduğunuda gördüm ki tavşan çok uzaktı forumlrda bakıyorum kimse tavsiye etmiyo parça parası deniyor bu sene bir abimizin tüfeğini fabrikaya yolladık concorde lx 10 yıllık en azından adamlar para almadan gerekli parçaları değişip temizleyip yollamışlar
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

Çevrimdışı Muharrem ÇEVİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 22 Şubat 2013, 22:25:39 »
Sarsılmaz  71 cm namlu Concorde S kullanıyorum, diğerlerinden farklı olarak ucunda SMP şok var, kundağı numaralı vs.. daha önce de sarsılmaz Franchi kullandım. Genellikle kopoyla tavşan avlarım, bir kaç hafta önceydi kopoyum bir tavşan kaldırdı, tavşanın muhtemel geçeceği geniş bir alanda beklemeye başladık, epey bekledikten sonra tavşan geldi karşımıza oturdu mesafe uzaktı, avcılık nezaketi gereği önce arkadaşımın atmasını bekledim, Yıllar önce Almanyadan gertirttiği Mars çiftesiyle iki el ateş etti (vuramaması imkansız çünkü kar'ın üzerinde saçmaların izleri gayet net şekilde görülebiliyordu) tavşan iyice uzaklaşmaya başladı ve yaklaşık 15-20 metre daha sonra ben atmaya başladım ve tavşan en sonunda yuvarlandı.  Bence yerli tüfeklerin en iyisi hatta birçok Avrupa tüfekten daha iyi.. Yakışı, yıkıcılığını başka tüfeklerle değişmem.. Tavşanda Remington 4 no 34 gr fişekten çok iyi randuman aldım yakın mesafede çabuk açılmıyor ama uzak mesafede hiç affetmiyor. Biraz daha ince saçma kullanılabilir bunlar 66 cm Sarsılmaz Franchi tüfeğimden kalma idi, o tüfek de şahane idi fakat bu tüfeğimi alabilmek için onu satmak zorunda kaldım. O tüfeğin de yıkıcılığına arkadaşlarım şahit olduğundan satmama hiç razı olmadılar ama tercih yine sarsılmaz olunca fazla üzülmeme gerek kalmadı..
  • Sarsılmaz Concorde S
Muharrem ÇEVİK
1978-Nallıhan/ANKARA
İkamet BOLU

Çevrimdışı Muharrem ÇEVİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 22 Şubat 2013, 22:45:02 »
kısa süre javs kullandım sattım... ava götürmedim,hedefe kurşun attım... süper istikrarlı atışlardı.... sarsılmaz pimi çekilmiş el bombasıdır... garantisi yoksa tamire gittiginde bir tüfek parası fatura çıkarabilirler.....uzak durmakda fayda var....
Birol Bey, servis filan tabiki önemli ama bu tüfek denilen alet araba gibi senelik bir alt takım yaptırılıp baskı balatası değiştirilen bir şey değilki, adam almış bir franki 25 senedir kullanıyor, tık yok, arıza yapmayan şeyin servisi tabiki pahalıdır. Tofaşın servisi mi pahalı yoksa Mercedesin mi?
  • Sarsılmaz Concorde S
Muharrem ÇEVİK
1978-Nallıhan/ANKARA
İkamet BOLU

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 23 Şubat 2013, 17:38:55 »
anlaşılan çok fazla sarsılmaz kullanıcısı yok aramızda şimdi bizim ülkemizin malı olan sarsılmazları beğenmiyorlar desemki berettanın vuruşu saçma dağılışı nasıl herkes ooooo harika yıllarca arza vermez torunlarına kalır ben arkadaşın a 300 denedim sarsılmaz concorde lx kadar etkili değildi neden kalkıp 3000 4000 lira verelim ülkemizin ürettiği tüfekler dururken arza diyoruz pahalı parcalar diyoruz ama unutmayın ki arza yaptığında direk fabrikaya yollaya biliyoruz ya diğerleri...
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

Çevrimdışı Seyit ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 24 Şubat 2013, 09:07:29 »
Bende sarsılmaz franchi 12 cal 71 var ama daha henüz 100'e yakın mermi attım. Tek bir defa ilk aldığım yıl yaklaşık 80 metreden vurduğum kekliği yere düştüğü andan itibaren hareket dahi etmediğini gördüm.
Avcılığı bitirmezlerse seneye avlanırken kullanıp tüfeğimi canlı av hedeflerinde uzaklık, tesiri gibi konularda tanıma şansım olacak.
Bir yandan pahalı olan bakımlar parça değişimleri bizi rahatsız ediyorsa bile; önemli olan çok uzunyıllar kullanmaya bağlı deformasyon meydana gelmemesi.
Kullanıcı hatası düşürüp kırma gibi nedenlerden dolayı yapılan parça değişimlerinde mecburen fiyat ne ise biraz pazarlıkla yaptırmak zorundayız.

Arkadaşımla denk geldim. Tüfek markası vermicem onun tüfeği ile tavşana bir el çok iyi nişanla atış yaptım tüfeğin atış sonrası boş kovanı dışarı attığı anda gözüme mekanizmada  birşey takıldı. O atışla tavşanın 30-40 m'den yaralı olarak kaçmasının şaşkınlığı ve hayreti ile bakakaldım  ikinciyi atmak için tüfegi omuzlarken baktım ne göreyim.  :o
Atış sonrası gözüme takılan o cisim tüfeğin iğnesiymiş ???    :o      tavşan hayvancağız yaralı olarak kaçtı ziyan oldu ona mı yanayım. Yoksa atlattığım bu  büyük kazayamı endişe edip üzüleyim onuda siz söyleyin.

Ben o tecrübemde karar verdim parçaları sağlam biraz paraya kıyıp 1000 tl'nin üzerinde fiyatla bir tüfek almaya karar verdim otomatik konusunda çevremden araştırdım tavsiyeler üzerine bu tüfeğimi aldım.
O tüfeğin iğneyi mekanizma kapanırken arasına sıkıştırmasaydı şimdi ölmesem bile kör olarak yaşıyor olurdum.
 :-\
Burdan bir ders çıkaracak olursak. Önemli olan sağlam olması.
Bilen varmı acaba bu bütün tüfeklerin iğnesi aynı çeliktenmi.? veya hangi metal ile üretiliyor.? Hepsi aynı standartmı bunu bilen varsa paylaşabilirmi.

Herkese kazasız belasız avlar atışlar diliyorum.
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2013, 09:08:55 Gönderen: Seyit ÖCAL »
Seyit-ÖCAL
1983-SİVAS
Arh+

The following users thanked this post: Kamil SELCİK

Çevrimdışı Gökhan AKSOY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 24 Şubat 2013, 11:18:49 »
Merhaba arkadaslar bende sarsılmaz leopar sarsılmaz sp303 ve yıldız spz me arasında kalmıstım ama bıraz arastırınca yıldız aldım bı arkadasımda sarsılmaz leopar ve sarsılmaz sp 303 aldı sp 303 gorunus olarak cok guzel ama cok agırdı baska forumlarda gordugum kadarıyla cıft patlatma sorunu varmıs leopar alan arkadasın basına gelenı anlatıyım arkadası 1 bucuk aydır gormuyordum sonra gecen gun topalladıgını gordum ne oldu dıye sordum bızım burda domuz cok nadır gorunur bazı yerlerde hıc gozukmez arkadas domuz surusuyle kafa kafaya gelıyor ılk atısında domuzu vuruyor yaralanıyor domuz arkadasın ustune gelıyor ıkıncıye basıyor patlamıyor tufek domuz arkası resmen bıcmıs bacagı kırılmıs yanındakı avcılar olmasa sonu daha kotu olurdu belkı o yuzden aldıgımız tufegın cok ıyı olmasını ıstıyoruz yerı gelıyor hayatımız o tufegın elıne kalıyor otomatık tufek alacaktım bu yuzdn yerlı yerıne yabancı brownıng alacagım
Gökhan AKSOY
1986 KIRSEHİR

Çevrimdışı Ahmet VURAL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 24 Şubat 2013, 16:24:37 »
Ben yıllardır Sarsılmaz Concorde kullanıyorum yedibin civarında mermi attım herhangibir parça değişimi olmadı en ufak paslanma vs yok av dönüşü normal bakımını yapıyorum almayı düşünen arkadaşlara tavsiye ederim.
Ahmet VURAL
1954 Ankara

Çevrimdışı Sezer İNAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 24 Şubat 2013, 19:32:14 »
concord l tam bir kıyma makinası.. 6 yıldır kullanıyorum ,memnunum mesafe seçmez ,av seçmez, fişek seçmez,hava durumu seçmez.......
40 metreden 3 ayrı tüfekle bira şişelerine aynı fişek aynı mesafeden atış yaptık . Diğerleri şişeyi kıramadı,sarsılmaz un etti.. DAha anlatılacak birşey yok.
Sezer İNAN
1975-Kayseri

Çevrimdışı Süleyman DALAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 24 Şubat 2013, 20:17:01 »
Sarsilmaz concort L 3adet Aldik 3arkadas 3ude avin heyacanli yerinde tutukluk yapiyor
Süleyman DALAR
1973 FRANSA afyon

The following users thanked this post: Enes BAŞARAN

barışgökduman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 24 Şubat 2013, 21:57:01 »
İlk tüfeğim sarsılmaz franchi.2005 yılında aldım.2008 yılında abime devrettim.O da ava pek gitmez ama trap ve tek kurşun yarışmalarına katılır.Bir sorun çıkardığı olmadı.Slug namlu yaptırmak için fabrikayı aradık 3 sene önce ilgilenen olmadı.Ama ben görevim gereği kullandığım tabancanın işçiliğinden dolayı sarsılmaz markasından soğudum.Ne tüfeğini ne tabancasını alırım.
Selam ve saygılar

Çevrimdışı Taner YENİGÜN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 13 Mart 2013, 07:56:15 »
arkadaşlar sarsılmaz concort almıştım 2000 yılinda halen kullanırım daha tık yok kibar hafif saglam tekkelimeyle harika bir ay öncede bakıma gönderdim arızadan dolayı deyil ustalar incelemiş iyneyi darbe takozunu degişmişler şıkır şıkır çalışıyor.saygılar.
Taner YENİGÜN
1974 SİVAS

Çevrimdışı T.Levent SÜKAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 13 Mart 2013, 08:25:40 »
Birol Bey, servis filan tabiki önemli ama bu tüfek denilen alet araba gibi senelik bir alt takım yaptırılıp baskı balatası değiştirilen bir şey değilki, adam almış bir franki 25 senedir kullanıyor, tık yok, arıza yapmayan şeyin servisi tabiki pahalıdır. Tofaşın servisi mi pahalı yoksa Mercedesin mi?
Doğru.
Ankaralı avcı  Levent Sükan

photo storage
Yıl 1996 köpeklerim prens ve prenses

Çevrimdışı Ahmet ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • 05347677315 TOROS KARTALI
« Yanıtla #14 : 16 Mart 2013, 02:07:03 »
Bir kere bir çok yerli otomatik kullanmış biri olarak şunu çok rahat söyleyebilirim,parça sağlamlığı ve kalitesi olarak sarsılmazı tek geçerim.Bendede bir adet çift namlulu sarsılmaz Jaws bulunmaktadır.Hele tek kurşunda gramaj önemli değil,ne koysanız onu atar,resmen bir roketatar :).Adamlar öyle dengeli,milimetrik tüfek yapmışlarki,en basitinden takıp sökerken kendini belli ediyor.Denemesi parayla değil,her çeşit yerli otomatiği getirin,bi sök tak yapın aradaki farkı anlarsınız,''şak şak'' dakika dedirtmez sarsılmaz ;).Ha şunada katılırım,biraz da estetiğe önem verselermiş,çok daha iyi olurdu.
Ahmet ÖZKAN
1983 mersin mut

Çevrimdışı Volkan GÖRECİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 20 Mart 2013, 15:00:45 »
 4 senedir concorde 61 kullanıyorum.24gr/36gr arası her fişeği atıyor.Magnum ve light ibaresi yazan parçayı düzgün takıldığında çalışıyor.Magnum olarak işaretlide 30 gr fişek atıldığında takma yapar.24 gr atarsan fişek değiştirmiyor  :) Slug ve sabot fişek çalışıyor.Gaz kaçağı yapacak birşey olmadığı takdirde (Oringi takma şekline dikkat edin) kusursuz çalışan bir makina.Tavsiye ederim.Yerli markalar arasındaki 1 numaradır.Pazar payı çok olduğu için çok şikayet duyan arkadaşlar olumsuz kanıya varmasın.Çok satanın çok şikayeti olur.Onu da fabrikaya gönderdiğinde problemini çözüp geri gönderirler.Sarsılmaz'ın marka değerini hafife almayın.

Saygılarımla;
Volkan GÖRECİ
1985-İstanbul

Çevrimdışı Ümit ÇAGLAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Herkese rastgele
« Yanıtla #16 : 22 Mart 2013, 21:36:55 »
Sarsılmazı kullandıkça anlarsın..
  • Fabarm xlr 5
Ümit ÇAGLAR
1977 KARS

Çevrimdışı Abdullah KALE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 22 Mart 2013, 22:35:06 »
11 yıldır sıfır olarak aldığım concord lx modelini kullanıyorum tık yok.Sorunsuz ve saçma grupmanı harika çok uzak mesafelerde yüksek isabet oranı var.Fabrikada yedek namlu yaptırdım piyasadaki fiatlarda çok normal hiç sıkıntı çekmezsin.Piyasa tüfekleri ucuz ama çok sorunlu tüfeğe verdiği para kadar çoğu insan tamir parası ödüyor.
Abdullah KALE
1973 SİVAS & ANTALYA
<a href="http://3.imgland.net/HemJA.jpg" target="_blank">ImgLand.net image[/url]PASCAL

Çevrimdışı Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #18 : 22 Mart 2013, 23:49:50 »
öncelikle tüfeğiniz hayırlı olsun.
sarsılmaz otamatik, yakın av arkadaşımın kullandığı bir tüfek. bu sezonun başında aldı. serde tüfek sevdası olunnca elimden geldiğince incelemeye çalıştım.
tüfeğin deliciliği oldukça iyi ama grupmanı çok zayıf. yaptığımız 40 adım atışlarında tenekeyi rahat deldiğini fakat grupmanının çok az ve dağınık olduğunu gördüm. ayrıca özellikle el kundağı başta olmak üzere tüfek genel manada biraz kaba.
28-32-34 gram fişeklerde her hangi bir mekanizma sorunuyla karşılaşmadım, mekanizma gayet güzel çalışıyor. yalnız namlu sanki pasa karşı biraz dirençsiz gibi geldi. namlu mekanizma bağlantı kısımlarında hafif pas oluşumları vardı. kendi çapımda gözlemleyebildiğim durumlar bundan ibaret.
tüfeğinizle nice güzel avlara inşallah.
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı Uğur AKTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 08 Nisan 2013, 11:06:08 »
merhaba. siteye yeni üye oldum. bu ilk yorumum. Sarsılmaz Concorde L Kullanıcısıyım. silahımdan gayet memnunum, yalnız sarsılmaz yarı otomatik silahları iyi omuzlamazsanız fişek dikiyor. başka bi şikaytim yok. gayet kullanışlı bi silah.
1980-zonguldak/kdz. ereğli

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 08 Nisan 2013, 12:00:16 »
öncelikle tüfeğiniz hayırlı olsun.
sarsılmaz otamatik, yakın av arkadaşımın kullandığı bir tüfek. bu sezonun başında aldı. serde tüfek sevdası olunnca elimden geldiğince incelemeye çalıştım.
tüfeğin deliciliği oldukça iyi ama grupmanı çok zayıf. yaptığımız 40 adım atışlarında tenekeyi rahat deldiğini fakat grupmanının çok az ve dağınık olduğunu gördüm. ayrıca özellikle el kundağı başta olmak üzere tüfek genel manada biraz kaba.
28-32-34 gram fişeklerde her hangi bir mekanizma sorunuyla karşılaşmadım, mekanizma gayet güzel çalışıyor. yalnız namlu sanki pasa karşı biraz dirençsiz gibi geldi. namlu mekanizma bağlantı kısımlarında hafif pas oluşumları vardı. kendi çapımda gözlemleyebildiğim durumlar bundan ibaret.
tüfeğinizle nice güzel avlara inşallah.
kardeş bence sen bir 75 adımdan tenekeye dene bakalım sonucu yine burada sen söyle :)
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

Çevrimdışı Taner YENİGÜN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 08 Nisan 2013, 20:28:53 »
Taner YENİGÜN
1974 SİVAS

Çevrimdışı Erol KABA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 21 Mayıs 2015, 00:49:17 »
Abi sarsılmazın eski tüfeklerini ben çocukluğumdan bilirim. İlk Tüfeklerinin çoğu  İtalya dan gelme parçalardı ve bence o zamanın en iyi yerli  y. otosuydu. Çok akrabalarımı bilirim sarsılamaz almak için uğraşan hatta abi kardeş vardı biri sarsılmaz aldı diğeri daha hoşuna gittiği için başka marka almıştı. Atış denemelerinde rezil oldu geri verdi sarsılmaz aldı. Şimdi ise ben dışa yapılan tüfeğini aldım. İnanılmayacak mesafeden çulluk vurdum. alçaldığı yerin 5-10 metre ilerisinden aramaya başladık, yaralı hayvan yürüyerek uzaklaşmıştır diye ara ara yok. Tam aramaktan bıktık bırakacağız aramayı ilk alçaldığı yere baktık kuş düştüğü gibi kalmış ve saçma delip geçmiş temizlemesi gayet kolay oldu. Franchi modelini arkadaşıma aldık. Tek kurşun denemeleri gayet güzel av da denemedik.  Ama başka arkadaşa aldığımız daha alt modelinin ne plastik kundağı nede diğer parçaları hoşuma gitmedi. En kolay örnek yurt dışı ihracatı düğmesine bastığınız da veya elle fişek boşaltmak istediğiniz de yayların esnemesi  ve çıkardığı seslerden bile aynı kalitede olmadığı anlaşılıyordu. İşin özü yeni ürünlerinde; lüks modelleri ve yurt dışı ürünleri hariç diğer modellerine pek bulaşmamalı bence. Bir dostun anlattığını '' İstediğimiz poze kutu içerisi farklı geldi. Yurt dışı ihraç modeli; kapanışı, parçaların yerine, oturması her şeyi farklıydı' İşin özü denk getirebilirseniz iyi tüfekleri var ama sıra tüfeklerine dikkat etmek lazım. Benim tüfeğimin namlu şeridi ile gövde tam yerine otur mamasına rağmen vurması iyi ve birçok eli ayağı düzgün başka marka ve yurt içi için üretilmiş diğer modellerle değişmem.
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2015, 00:53:10 Gönderen: Erol KABA »
  • Charles Daly otomatik,
  • Cesa otomatik, Mertmak Mx5 otomatik
  • Akkar Karatay Pompalı, Hatsan Pompalı
Düzce  1985

Çevrimdışı Ersun ERDOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #23 : 21 Mayıs 2015, 11:13:08 »
çevremde gerek ava gitiğim gerekse arkadaş çevremde sarsılmazın ilk çıkardığı concord yarı otamatik modeli baya alanlar oldu.yerliler arasında sağlamlığını ispatlamış bir marka.kendim sarsılmaz force süperpoze modelini 4 yıl kadar kullandım kardeşim istediği için ona devrettim.sarsılmazla sadece ördek avlıyordum çok sağlam ama baya ağır tüfekler.
Ersun ERDOĞAN
1979 malatya

Çevrimdışı Burak BAYGENÇ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #24 : 21 Mayıs 2015, 12:21:16 »
 Çevremde bir çok kişi var sarsılmaz kullanan ve hiç kimse den bir hatasını duymadım buna en yakın örnek babam sarsılmaz concordu 1999 yılında almıştı 61 cm dıştan şoklu franchi kaynaşlı namlusu vardır her ava gider özellikle domuzcudur en sık gittiği avdır domuz avı bu zamana kadar bir kere şikayetini duymadım bir kere ne servis ne başka birşey görmemiştir
Kırklareli/Lüleburgaz    17.06.1990    0rh(+)
Armsan-Phenoma Carbo