Gönderen Konu: stoeger m 3500  (Okunma sayısı 62185 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Volkan DEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: stoeger m 3500
« Yanıtla #100 : 21 Ocak 2017, 18:12:23 »
stoeger 3500 kamuflaj modelini almak istiyorum ama yerli ve kinetik olması beni düşündürüyor 36 gram altı garanti vermiyor fabrika ,çevremde ki av bayiileri de olumsuz yönde görüş bildirdi arıza durumunda servise ulasmak çok zormus bu tüfek hakkında kesin bilgisi olan varsa lütfen bana yardımcı olursa çok sevinirim çok kararsızım
1995 - Tekirdağ

Çevrimdışı M.Mehmet DENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #101 : 12 Mayıs 2017, 09:54:32 »
 O0Edinmek istediğiniz tüfek hakkında biraz bilgi paylaşmak isterim yaklaşık iki senedir kullanıyorum onun öncesinde yine yerli olan başka bir marka kullanıyordum iri bir silah oldugu için ufak avlarda kullanmayı gerek görmemiştim başlarda ama bir de stoeger le keklige gideyim dedigim gün daha da bırakmadım elimden yaşadıgım yer sivas ve kış sert gecer 34 gr altı pek iş yapmaz buralarda zaten 3500 ufak gramajlar için üretilen bir tüfek değil, kinetik sistem olduğu için makenizmayı yavaş bıraktıgınızda kilitleme saglamıyor dikkat edin onun haricinde grupman görsellik calışma yakıcılık ve öldürücülük avrupa tüfekleri aratmaz hatta 3500 ü kullandıktan sonra o meblagları o tüfeklere vermezsiniz benim memleketimin en güzel üretilmiş en kaliteli tüfegi bana göre m3500 dür, zevk alarak kullanıyorum ve bu işe gönül veren bütün arkadaşlara tavsiye ediyorum. İllaki sorun yaşayan arkadaşlar vardır neticede mekanik bir yapı ona da şans demek lazım ama bu genel kalite konusunu elage edecek bir durum değil diye düşünüyorum herkese rasgelsin. 8)
  • Stoeger m3500 max 5
  • Ata venza
1985 - Sivas

Çevrimdışı Volkan DEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #102 : 25 Haziran 2017, 12:11:17 »
Tüfeği aldim şuan için memnunum grupmani gayet güzel sadece agirlik olarak biraz fazla kamuflaji kaliteli ve sağlam 28 gram 10 numara saçma atislarinda sıkıntı cikardi ya fişeği almadi atistan sonra yada bos kovani atmadi tüfeği düşük gramajda kullanicaksaniz atis sirasinda tufegi omuzunuzda boşluk kalmiycak şekilde oturtun aksi halde sorun yasarsiniz.Yuksek gramajli atislarda tüfek fazla tepiyo atistan sonra tokat yemiş gibi oluyorsunuz :) sunun garantisini verebilirim tüfeğin atis sirasinda cikardifi ses muazzam yeri göğü inletiyo:)
1995 - Tekirdağ

The following users thanked this post: Recep UĞURLU

Çevrimdışı Recep UĞURLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #103 : 21 Temmuz 2017, 00:04:04 »
Volkan kardeşim,
öncelikle hayırlı olsun silahın. Ben de 3500 max 5 kullanıyorum bir sezondur. çok araştırıp aldığımı düşünüyorum. İyi ki de bu tüfeği almışım. Öldürücülük mükemmel. her tüfek öldürür muhabbetine girmek istemiyorum. bu ayrımı yapabilmek için 3500' ü kullanmak gerekir diyorum.
Düşük gramaj muhabbetine gelince; ben 32'den aşağı gramaj kullanmadım hiç avlarda yaz kış... Büyük çaplı da sorun yaşamadım zaten bu anlamda. forumdaki düşük gramaj atma modası yüzünden ben de deneyeyim dedim trap atışlarından kalma fişekleri. 24 gr çalıştırmadı, hazneden boşu atmadı falan... sonra fabrikayı aradım ve 34 gr 1-2 kutu fişek atın düzelir dedi. Ben trap fişeği ile ava atmadığım için bu sıkıştırma ve sorunun giderilmesi için verilen öneriyi pek önemsemedim. Sezon boyunca 1 kutu 32 gr ancak atmışımdır. Fakat sezon sonuna doğru ördek avında yeleğin cebinde unutmuş olduğum trap fişeklerine mecbur kalıp atayım dedim ve 24 gr trap fişeklerini çatır çatır attığını gördüm. hala önemsemiyorum ama tüfeğim her gramı çalıştırdığı için bir tebessüm var haliyle. Sezonda bol avlarınız olur inşallah.
Söylemeden edemeyeceğim yine: Bu tüfek ile tahtalıların havada ölebildiğini fark ettim :)
Recep Uğurlu
1985 - Akhisar

Çevrimdışı Yavuz ACAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #104 : 26 Ağustos 2017, 19:51:08 »
Volkan bey stoeger m3500 front inertia sistemdir.Yani icra yayı el kundagi içindedir.Tüfeği omuzlarlarken boşluk bırakmışsın birakmamissin fark etmez.Senin dediğin olay icra yayı dipcikte olan tufekler için geçerlidir.
  • Beretta 687 EELL Classic
  • Huglu koop. SR 112 KE
  • Browning maxus one composite
  • Stoeger m3000
1985 MUT

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #105 : 26 Ağustos 2017, 20:20:50 »
Volkan bey stoeger m3500 front inertia sistemdir.Yani icra yayı el kundagi içindedir.Tüfeği omuzlarlarken boşluk bırakmışsın birakmamissin fark etmez.Senin dediğin olay icra yayı dipcikte olan tufekler için geçerlidir.
Yanlış bilgi.. İki adet m3000 ve bir adet m3500 tüfeği bizzat denedim. 28 hatta 30 gr fişeklerde bile tüfeğe omuzda aşırı baskı uygulayınca dikme yaptılar. Omzuna bastırmadan serbest tutunca m3500 bile 22 gr fişekleri çalıştırıyor.
Şu zamana kadar denediğim tüfeklerin içinde, düşük gramajda en rahat ve sorunsuz çalışan tüfek franchi fast one modeliydi.
O da önden icra yaylı ve tüfeği taş gibi sıksam da 24 gr boş kovanları bile 2 metre fırlatıyor...
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Yavuz ACAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #106 : 26 Ağustos 2017, 20:40:51 »
Emrah bey m3000 ve m3500 dipcigi icerisinde dipcigi serbest bırakınca veya aşırı baskı uygulayinca atisa etki yapacak ekstra bişey bulunmuyor.Benim kullandığım m3000 de böyle bir sorun yok sanırsam sizin kullandığınız tufeklerde sorun vardı.
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2017, 20:42:50 Gönderen: Yavuz ACAR »
  • Huglu koop. SR 112 KE
  • Stoeger m3000
1985 MUT

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #107 : 26 Ağustos 2017, 20:56:28 »
Emrah bey m3000 ve m3500 dipcigi icerisinde dipcigi serbest bırakınca veya aşırı baskı uygulayinca atisa etki yapacak ekstra bişey bulunmuyor.Benim kullandığım m3000 de böyle bir sorun yok sanırsam sizin kullandığınız tufeklerde sorun vardı.
Olmadığını biliyorum.  Denediğim tüfekler sorunsuz sıkıntısız tüfeklerdi. Ben gözlemlediğimi yazdım.
Diğer yandan, elime geçip denediğim bütün yerli kinetikler 24-28 hatta bazıları 30 gr fişeklerde baskılı ve sıkı tutunca dikme yaptı..
Serbest tutunca 24 gramları hepsi leblebi gibi yutuyor.. Yayın önde veya arkada olması bir şey değiştirmiyor. Kinetiğin çalışma esası tüfeğin tepmesi yani geriye doğru sertçe sarsılmasıdır. Eğer siz bu tepmeye engel olursanız kinetik enerjiyi de kısmış olursunuz ve tüfek tepemediği için, bolt geç açılır ve mekanizma boş kovanı çıkartacak kadar geriye gidemez. Yanlışım varsa ustalar düzeltsin.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Yavuz ACAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #108 : 26 Ağustos 2017, 21:34:02 »
Dipcikten icra yaylıda dipcigi omuza iyi yaslamadigin zaman mekanizma iyi çalışmayabiliyor.Bunu arkadaşımın benelli tufeginde gördüm.Önden icra yaylı olanlarda tüfek yeniyse böyle bi sorun yaşayabiliyor.Biraz kullanildiktan sonra mekanizma alisiyor düşük gramdada çalışmaya başlıyor.Zaten fabrikada bunu belirtiyor.Emrah bey işin şu kismida var stoeger zaten yüksek gramajda çalışan ördek tüfeği Amerikalılar en düşük 34 gram atıyor.Bizse trapta dahi kullanmaya çalışıyoruz  :)
  • Huglu koop. SR 112 KE
  • Stoeger m3000
1985 MUT

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #109 : 26 Ağustos 2017, 22:07:11 »
Benim kullandığım stoeger m2000 konu ile alakasız olabilir ama ben bu tüfeği almadan önce sitelerde okuyordum 34 gr aşağısı atmaz diye ama alır almaz tüfeği zuberin 24 gr trap fişeklerinden attım sıkıntı olmadı.geçen sezon belki 1000 fişek atmışımdır hepsi ava değil tabikide  :) ama çok şükür birkez bile sıkıntı veya tutukluk yapmadı.bence stoeger 34 gramdan aşağıyı çalıştırmıyor inancı hurafe kalıyor
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2017, 22:08:31 Gönderen: Bilal AYDIN »
1988-Denizli