Gönderen Konu: eski ussr baikallar neden şimdiki baikallardan çok tutuluyor.  (Okunma sayısı 35234 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Osman Ş.İNCE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AFFETMEK ; İYİ İNSANLARIN İNTİKAMIDIR...
merhahabar değerli forumcular.size bi sorum olacak.bu konu hakkında eminimki çok detaylı bilgiye sahip avcılar vardır.hatta tahmin ediyorum ki eski ve yeni baikalıda kullanan büyüklerim vardır.sorum şu.neden şimdilerde çıkan madein rusia yazan baikallar neden eski ussr yazan baikallardan daha az tutuluyor.aradaki fark ne?
Osman Şahin İNCE
1985 MERSİN
Çıraklığını yapmadığın işin , Ustalığını yapmayacakmışsın...

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: eski ussr baikallar neden şimdiki baikallardan çok tutuluyor.
« Yanıtla #1 : 10 Nisan 2011, 12:27:53 »
Merhabalar.3 sezon baıkal kullandım tek bir şikayetim olmadı.avcı hurafesi kulaktan dolma uydurmasyon laflar yok sahtesi varmış yok ussr ler daha iyi yakarmış yıkarmış.çok anlamsız sözler kanımca.hele şu sahtesi varmış lafı yahu ne imişki bu baıkal sahtesi yapılıyor yapıyorsanız beretta brownıng kopyası yapında alalım :P kedi uzanamadığı ete mundar dermiş ben baıkalı 750 tl ye aldığım gün huglu koop fabrikası bana ayın özellikte tek tetik mobil şoklu tüfeğine 1.200 tl fiyat vermişti aynı zamanda ejektörlü yapamıyacaklarını(en 50 senelik geçmişi var silah işinde) söylemişti hiç unutmam
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Devlet COŞKUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 16 Nisan 2011, 10:49:12 »
osman kardeş selamlar ikisi arasında ki fark sahteliğinden falan değil ussr dediğimiz baykal malum sovyetler zamanında kalma yani kominist zamanda halkın kendisi için değilde devleti için çalıştığı hiç bir maddi çıkarı olmadığı,kendi çıkarı olmadığı içinde çalma ihtiyacı duymadığı ve baykal gölünün kenarında namlu çeliğini 6 ay dışarıda bırakıp soğuga maruz kaldıktan sonra yapıldığını o nedenle daha iyi olduğunu saymakla bitiremiyeceğim bir çok özellik ve fark var ama dersenki yeniside kötümü asla çok güzel bir tüfek ama ikisi arasında eski olan daha iyiii...
Devlet COŞKUN
1974 gaziantep

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 29 Mayıs 2011, 01:01:46 »
  Şehir efsanelerinden bir tanesi daha eski rus poze ve çifte kullanmış biri olarak söylüyorum yeni rus tüfekleri ile eskilerinin arasındaki tek fark işcilik bu sadece çiftelerinde bariz belli pozeler eskileri ile neredeyse aynı ben aralarında pek fark göremedim.hala hazırda abimde yeni model çiftesi bende ilk tüfeğim olan eski çiftesi bir dönem çift namlu olarak eski pozesini kullandım..
yenileride aynı eskileri gibi fişek seçiyor..
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 11 Temmuz 2011, 09:49:40 »
Merhabalar.3 sezon baıkal kullandım tek bir şikayetim olmadı.avcı hurafesi kulaktan dolma uydurmasyon laflar yok sahtesi varmış yok ussr ler daha iyi yakarmış yıkarmış.çok anlamsız sözler kanımca.hele şu sahtesi varmış lafı yahu ne imişki bu baıkal sahtesi yapılıyor yapıyorsanız beretta brownıng kopyası yapında alalım Tongue kedi uzanamadığı ete mundar dermiş ben baıkalı 750 tl ye aldığım gün huglu koop fabrikası bana ayın özellikte tek tetik mobil şoklu tüfeğine 1.200 tl fiyat vermişti aynı zamanda ejektörlü yapamıyacaklarını(en 50 senelik geçmişi var silah işinde) söylemişti hiç unutmam
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı İbrahim BOZALAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 16 Eylül 2011, 10:25:16 »
devlet  arkadaşıma katılıyorum. kapitalizmin (siyasi amaçla söölemiyom :) )  eksileri bunlar. mekanik  araçların   kar amacı gütmeyen  sistemlerde özenimi fazla oluyo. öbürkünde yap sat  para kazan rekabet et.
İbrahim BOZALAN
1976-BERGAMA

Çevrimdışı Dağhan ÇAKMAK

• Müdavim Üyemiz
kim ne derse desin eski baikallarla simdi ki baikallar arasında cok fark oldugunu dusunuyorum.huglunun herhangı bır modelının bu yenı baıkallardan cok ama cok daha kalıtelı oldugunada emınım..
Dağhan ÇAKMAK
1982-Erzincan

Çevrimdışı Abdullah SERİN

• AvlakForum Üye
  • *
Eski çifteleri gerçekten iyi.
Abdullah SERİN
1956-İstanbul

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
Benim teorim üretimde otomasyon arttıkça bazı detaylardan illaki feragat ediliyor, bu sade baikal değil berettada da browningde de benim görüşüme göre böyle, hatta hugluda bile böyle.1980 lerden90 lardan bir 680 serisi şimdikilerden daha işçilikli görüyorum.Özellikle işini seven bir usta işin başına çöktüğü zaman çıkan sonuç en hassas cnc den çıkan sonuçla bile karşılaştırılsa farkını belli eder,bu illa çok bariz bir fark olmayabilir ama bu işe gönül verenler hemen algılar ve takdir eder.Aslında sağlamlık kalite olarak fark yok hatta çoğu zaman yeniler daha sağlam ve hatta daha kaliteli bile olabilir montaj vs de bir hata yapılmadıysa, qc dikkatli yapıldıysa.
Bu algılanan eskiler daha iyiydi algısı tamamen el işçiliğindeki nispi fazlalığın(tabi ustaca olmak kaydıyla)verdiği histen kaynaklanıyor bence yoksa yönetim şekli ile alakalı değil,bir de yenilerle eskiler arasında kayda değer bir işte vuruş gücü sağlamlık dayanıklılık farkı olduğunu düşünmüyorum(tabi yeniler montaj hattında ve kalite kontrolünde dikkatsizliğe uğramadıysa).
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
eski ruslar benım bıldıgım keleş fabrıkasın da yapılma.
yenı baykalların işçilik berbat bir arkadaş aldı namluda boya hatalrı vardı bantı yamuk tu.yatakların oraları pas akmış BU TUFEK SIFIR YANLIŞ ANLAŞILMASIN. bir sölentıye gore rusyadan geldıgı bile muhamma kımı bulgarda falan yapılıyor dıyor NE DERECE DOGRU BİLEMİYCEM. ama benİM GÖRDÜĞÜM KONYA DAKI merdiven altı üretilen tüfeklerden hiç bir farkı yoktu.
eskisinden kullandım cevrem de kullanan buyuklerımız de var hatta biri YENİLERDEN tek tetıgıne özendı gitti aldı duble patlatma sorunu yaptı midesi bulandı ama nafıle dıgerını sattı tabiri cayız de afedersınız KÖPEKTEN PİŞMANIM    DİYOR.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 15 Mart 2012, 02:40:10 »
Benim teorim üretimde otomasyon arttıkça bazı detaylardan illaki feragat ediliyor, bu sade baikal değil berettada da browningde de benim görüşüme göre böyle, hatta hugluda bile böyle.1980 lerden90 lardan bir 680 serisi şimdikilerden daha işçilikli görüyorum.Özellikle işini seven bir usta işin başına çöktüğü zaman çıkan sonuç en hassas cnc den çıkan sonuçla bile karşılaştırılsa farkını belli eder,bu illa çok bariz bir fark olmayabilir ama bu işe gönül verenler hemen algılar ve takdir eder.Aslında sağlamlık kalite olarak fark yok hatta çoğu zaman yeniler daha sağlam ve hatta daha kaliteli bile olabilir montaj vs de bir hata yapılmadıysa, qc dikkatli yapıldıysa.
Bu algılanan eskiler daha iyiydi algısı tamamen el işçiliğindeki nispi fazlalığın(tabi ustaca olmak kaydıyla)verdiği histen kaynaklanıyor bence yoksa yönetim şekli ile alakalı değil,bir de yenilerle eskiler arasında kayda değer bir işte vuruş gücü sağlamlık dayanıklılık farkı olduğunu düşünmüyorum(tabi yeniler montaj hattında ve kalite kontrolünde dikkatsizliğe uğramadıysa).
kamil abi bu konuya yarın açıklık getireceğim.bakalım sonuçları atınca fikirleri değişecekmi insanların.

BİGA/1979

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 15 Mart 2012, 10:09:39 »
satılıkta ussr 89 yapımı pozem olduğu için ben bu konuya yorum yapmayacağım,
yoksa bu konuya hususi görsel olarakta katılırdım.
1981 / Samsun / Malatya

Çevrimdışı Serkan KESKİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 15 Mart 2012, 10:57:39 »
Bende eski kara rus tabirlerini çok duydum. Hatta bir arkadaşımın eski bir baikalını elime aldığımda ve güneşe çıktığımda namlunun ziyahtan ziyeade zeytuni renkte olduğunu gördüm. Bunu kendisine sorduğumda bu tüfeğin geçmişte Rusya'da askeri tesislerde üretildiğini ve bu tüfeğin yeni Rus'larla çok kalite farkı olduğunu öğrenmiştim...
Serkan KESKİN  1983 Senirkent / ISPARTA -  İKAMET GELİBOLU

Çevrimdışı Berk YENİGEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 15 Mart 2012, 22:11:40 »
Bende eski kara rus tabirlerini çok duydum. Hatta bir arkadaşımın eski bir baikalını elime aldığımda ve güneşe çıktığımda namlunun ziyahtan ziyeade zeytuni renkte olduğunu gördüm. Bunu kendisine sorduğumda bu tüfeğin geçmişte Rusya'da askeri tesislerde üretildiğini ve bu tüfeğin yeni Rus'larla çok kalite farkı olduğunu öğrenmiştim...

Aynı soruyu bende sorayım. benim tüfeğimdede güneşli ortamlarda renk sanki siyah değilmiş gibi

http://d1202.hizliresim.com/u/u/3123t.jpg

örnek fotoğrafta olduğu gibi.Belki boyama işlemleri aynıdır. Yeni eski kıyaslamasına pek girmek istemiyorum.
Berk YENİGEN
1980 istanbul

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 15 Mart 2012, 22:33:41 »
bluing boyalı tüfekler...sürme boya kostik boya gibi krom boya gibi boyama teknikleri var...
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 28 Temmuz 2013, 00:39:54 »
ahhh ij 58  ij54  ij26  çifte eski tüfekler   temiz bulabilsem alacağım satılık varsa alalım saygılar 533 2315690 veli tokcan
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Ercan ÇETİN 39

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 30 Temmuz 2013, 13:33:56 »
Bu Konuyada bır faydam olacaksa ne mutlu bana .sanıyorum kımse araştırmıyor yada araştırıp degerlendırmıyor. Baikalın Internet'ten sıtesınden google ıle çevirilmiş orijinal yazıyı yapıstırıyorum

Açık Anonim Şirketi "IMZ" - modern teknolojileri, makine mühendisliği, metalurji, enstrümantasyon, mikroelektronik, sivil ve hizmet silah üreten, elektrikli el aletleri, paketleme ekipmanları, gaz ekipmanları, tıbbi malzeme, hassas çelik döküm ile Rusya'nın en büyük çeşitlendirilmiş kurumsal. Ürünler uluslararası tescil sahip, marka Baykal altında üretilmektedir.

Öncelik geliştirme ve meta üretiminin önemli bir hissesini tüfek ve tabanca spor ve avcılık üretimidir. Şirketin üretim hacmi bakımından eşsiz ve model çeşitliliği dünya çapında ün kazandı spor ve avcılık, pnömatik ve hizmet silah, üretti. Sivil silah Baykal üretim hacmi yılda 750 bin adettir. Başarı çok sayıda değişiklikler onların temelinde umut verici modelleri ve yaratılış kesin seçim büyük ölçüde kaynaklanmaktadır.

50 yıl önce Izhevsk Mekanik Tesisi kuruldu ve başarılı bir şekilde onlara silah ve silah bugün Okulu faaliyet. L. Vaseva yüksek armourers hazırlanmasında uzmanlaşmış. Bireysel siparişlere tarafından yapılan tüfek ve tabanca, uzmanlar en gelişmiş damak tatları.

Şirket 70'den fazla ülkede satılmaktadır Rus silah, 86% üretir. Ürünler İtalya, Almanya gibi gelişmiş silah sanayi, olan ülkelerde dahil olmak üzere teslim edilir, ABD pazarında bir ticaret ortağı firma Remington olduğunu.

El elektrikli IMZ üretim yelpazesi ve birimde Rusya'da lider konuma sahip ve aktif dış pazarlara genişletiyor. Interskol-İz ve Chicago Electric (ABD): Bu bir marka Baykal ve büyük bir ticaret firmaların marka olarak gerçekleşmiştir. Elektrikli el aletleri CE ve GS uluslararası sertifika var.

Savunma işletmenin yüksek potansiyelini kullanarak, fabrika tam bir üretim döngüsü ile gelişmiş enstrümantasyon ve mikroelektronik teknoloji geliştirme eşsiz deneyime sahiptir. Oluşturulan araçlar yurtiçi ve yurtdışı pazarda hem de rekabet vardır. Yani, jeofizik çalışmaları için, modern gelişmeler jiroskopik enstrümantasyon, dijital sinyal işleme, matematik, hassas elektronik temsil bir jiroskopik eğim,.

Modern yüksek teknoloji ve ekipman tamamen kendine-meta üretimi, hem de modern mühendislik hemen hemen her teknolojik zincirinde yerleşim için sipariş alıyor.

Bugün, şirket müşterilerinin talebi karşılamak için esnek bir yapıya geçiş için planlıyor.

Şirketin geleceğe çalıştığını rahatlıkla söyleyebilirim. Vurgu rekabetçi ürünler üretmek için ilerici yenilik süreçleri, üretim genişleme ve modernizasyon, yatırım, yatırım çekme üzerindedir.

Biz Rusya, Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri ve şirketin her alanda dünyanın diğer ülkelerinde iş dünyası ile uzun vadeli ve karşılıklı yararlı işbirliği içinde dinamik gelişiminde ilgilendi.

Şimdi şunu söylemek istiyorum anlaşılması acısından rus yanın eskı adı Sovyet sosyalist cumhuriyetler birliği 25 Aralık 1991 de dağıldı firmanın 50 yıldan fazla geçmişi var yani uzerınde ussr yazması yada russia yazması cok doğal  ve bundan sonraki mesajımda yıne sırketın tarıhını paylaşacağım ve sanırım ha o zaman ha bu zaman üreten yıne aynı fırma olduğunu goreceksınız yanı kulaktan dolma haberlerı okuyup dınleyecegımıze Internet'ten bır kac tuşla zaten herseyı sorgumuz sulasın ogrenmıs oluyoruz.kısacası BAİKAL FABRİKA DEĞİŞTİRMEDİ SADECE SSCB YANI USSR DAĞILDIKTAN SONRA DOĞAL OLARAK URETILEN ULKENIN ISMI YAZILMAYA BAŞLANDI .tek fark bu . İkinci gonderecegım yazıcıda okursak sanırım konu aydınlığa kavuşmuş olacaktır

1982-Lüleburgaz

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 30 Temmuz 2013, 13:34:44 »
Tarih

Tarih
    Bilgilerin açıklanması
    Teknolojik yetenekleri
    Alımları
    Devam eden malzeme ve ekipman
    Kiralık Emlak
    Gunsmith Okulu
    Sosyal hizmetler
    Tüfek Standı
    İletişim
    İşler
    Makaleler
    Diploma ve ödülleri

Izhevsk Mekanik İşler 20 Temmuz 1942 kuruldu

1949 yılında silah spor ve avcılık üretimi için üretim oluşturulan

Izhevsk Mekanik İşler askeri küçük silah üretimi için 20 Temmuz 1942 kurulmuştur. Üretilen ilk ürünler Sovyet tanksavar silah ve Degtyarev S.G.Simonova, otomatik tabanca F.V.Tokareva TT VA Gunsmiths biliniyordu.

Savaş sırasında, 130.000 'den fazla tanksavar silah, 1,3 milyon tabanca ve revolver, tabanca 250.000 aydınlatma ve diğer askeri teçhizat yayınlandı.

Ekim 1944 yılından bu yana ulusal ekonominin restorasyonu için ürünler, yeni atölyeler inşa fabrika.

1949 yılında silah spor ve avcılık üretimi için üretim yarattı. Dünyaca ünlü Makarov tabanca üretim.

Bugüne kadar, av tüfekleri, spor ve havalı tüfekler ve tabancalar fazla 100 temel modeller geliştirdi. 17 milyon toplam üretim.

1951 yılında, ülkenin ilk büyük ölçekli üretim ekonominin birçok sektörleri için kütük üretimi için hassas çelik döküm oluşturur. Buster, pneumobeetles ve vantilatörler: O madencilik ekipmanları seri üretim için bir üretim oluşturun.

1953 yılında, TT tabanca üretimi durdurdu ve seri üretim ordu tabanca Makarov (PM) döner ve bugün dünyanın birçok ülkesinde popüler. 1958 yılından bu yana, füze teknolojisi ve elektronik kontrol sistemleri (anti-tank güdümlü füzeler ve roketler, taşınabilir hava savunma sistemleri, vb) yüksek teknoloji üretim yarattı.

1960 yılında o motosiklet 'IZH-Jüpiter için iki silindirli motor üretimi için üretim düzenledi. " Toplam 5 milyondan fazla adet üretildi. Su soğutmalı motor, 1993 yılında son model Afrika yollar boyunca bir motokros Izhevsk, Cape Town başarılı bir sınavdı.

1965 yılından beri, küçük yer değiştirme arabalar "Moskvich", arka aks ve tahrik mili otomobil üretimi için üretim yönetimi üretimi için otomobil fabrikasının inşaatı ile bağlantılı olarak. Yeni bir üretim tesisi inşa.

Bugün, üretim "Lada", vb, araba "Ode" için basınçlı hava fren ağır araçların sistemleri, kardan milleri çeşitli modeller tedarik kompresör üretir

1980 yılında, bitkisel üretim ve teknik yetenekleri, otomatik kurumsal yönetim sistemi, sosyal geliştirme ekibinin geliştirme ve iyileştirme de dahil olmak üzere, kapsamlı bir program odaklı geliştirme geliştirilmiş ve onaylanmıştır.

Işleme, bilgisayar kontrollü makinelerin esnek otomatik hatları ile donatılmış savunma teçhizatı üretimi için yeni üretim tesisleri tanıtan bu program, bir sonucu olarak. 800 ziyaretleri, dispanser, sanatoryum "Pine", fitness merkezi, bir spor çekim merkezi ve diğer işletmeler için yeni bir klinik Bina AgroComplex "Medvedovo" ve "Rus Vine" genişletiyoruz. Et ve sebze gıdaların üretimi için kümes hayvanları, domuz, atölyeler devreye.

1990 yılından bu yana, program, işlemeye başlar "savunma teknolojisi dönüşüm işletmenin geliştirilmesi." Elektrikli ev aletleri ve tarım için ekipman üretimi için Organize karmaşık-mekanize atölye çalışmaları, yenileme olanlar sürmektedir.

Ambalaj sıvı ve katılar için ambalaj ekipmanları üretimi hakim.

Mücadele, hizmet ve sivil silah değişiklik sayısı 2 neredeyse bir kat artırır. ABD'de uluslararası sergi tüfek, Almanya, Arjantin, Birleşik Arap Emirlikleri, Güney Afrika ve diğer ülkelerde her yıl sergilenen yeni öğeler. Küresel pazarlara çıkmak için dış ticaret şirketi "Baykal" yarattı. Dünyanın çeşitli ülkelerinde satış arttı.

Kontrol ve test istasyonu tesisi açık, temelinde "Test ve ateşli silahlar için Ulusal Merkezi."

Için sivil ve hizmet silahların yeni modellerinin geliştirilmesi ve büyük ölçekli üretim SSCB Bakanlar Konseyi Ödülü ve bilim ve teknoloji alanında Rusya Federasyonu Hükümeti verildi. Birçok uzman "Rusya Federasyonu Seçkin tasarımcı" başlığı, "Udmurt Cumhuriyeti onur oluşturucu," "Rusya Federasyonu onur Mühendisi" ve "Udmurt Cumhuriyeti onur Mühendisi verdi." Onların en son çalışma - Bu yeni model pompa eylem ve samozaryadnyhruzhey, kombine av tüfekleri ve hizmet silah bir dizi.

Rus silah, Rusya Federasyonu onur V.A.Yarygin seri mucit ve tasarımcı geleneğini sürdüren yeni bir askeri tabanca oluşturur.

Savunma üretim özel bir teknoloji kullanarak, 1990 yılında kalp pili ve onlara programcılar üretimine başlamıştır. Implante edilebilir kalp pili EX-501 - güvenilirlik ve doğruluk en yüksek derecede gerektiren karmaşık tıbbi cihazlar. Daha sonra, aynı üretim kişinin ürogenital sistem hastalıkları tedavisi için fizyoterapi cihaz "Üro Biofon" sayısında hakim.

Çekiç, elektrikli matkaplar, bant zımpara, güç planlamacıları, testereler, vb size onarım ve inşaat için bir tesisatçı olarak kullanmak için izin veriyoruz çalışma geniş bir aralığı: 1994 yılından bu yana, şirket el aletleri üretmektedir. 2001 yılından bu yana, Köln, Almanya'da metal "IHF" uluslararası bir sergide sergilenen elektrikli el aletleri yeni modelleri.

, 1997 yılından bu yana, savunma teçhizatı için jiroskop üretim deneyimi kullanarak petrol ve gaz endüstrisi için üretim jiroskopik eğim başlar. Ayrıca petrol ve gaz endüstrisi gaz kaldırma piston kurulumu yapılan petrol ve kondens gaz kaldırma için tasarlanmıştır. Rusya'da ilk kez yapılan ve ithal meslektaşları değiştirmenizi sağlar.

Şirketin ürünleri kalitesi ve güvenilirliği için uluslararası standartların gereksinimlerini karşılamak.

Şirketin yönetimi toplumun yaşam ve kolektif standart geliştirmek için en önemli koşul olarak dünya ekonomisine entegrasyon belirleyici faktör olarak ürün kalitesi görmektedir.

Bitkinin Personel Lenin, birçok devlet ve kamu diploma ve sertifikaların Sipariş verildi.

Bugün, Izhevsk Mekanik Tesisi - modern teknolojileri, makine mühendisliği, metalurji, enstrümantasyon, mikroelektronik, sivil ve hizmet silah üreten, ambalaj makineleri, elektrikli el aletleri, mutfak aletleri, gaz ekipmanları, tıbbi malzeme, hassas çelik döküm ile Rusya'nın en büyük çeşitlendirilmiş şirketlerinden biri.

1982-Lüleburgaz

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 18 Ağustos 2013, 12:05:11 »
arkadaslar bir avcı olarak cok arastırdım. kendinden soklu namlu 72 cm..en hafif(3100)gr ve en iyilerden biri eski ussr ij 58 çifte yani   USSR... yazacak yıkıcılığı ve uzak mesafe harika. çifte  yenisi yok 2 el temizi 1250tl...     2000 tl  arası pozeleri biraz agırdır yenisi ussr yok 2 el temizi(3450 gr) 800tl  ... 1500 tl  ben 17 ağutos da aldım namlu tertemiz 1500 tl(ij 58)  YENİ YAPILAN ruussıa  ile eski ussr tüfek arasında yıkıcılık bakımdan cok fark var russıa yazan beş para etmez.....  ördek için tek tüfek USSR gerisi yalan... avcı dostlara kazasız bol avlar

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 30 Ağustos 2013, 13:11:48 »
Veli bey,
Fark olduğundan bahsetmişsiniz.bu farkı nasıl test edip gördünüz söylermisiniz?bu aradaki çok farkları merak ettim doğrusu bende hem eski çift tetik ij 58 var hemde 43 e 1 c var ben yıllardır göremedim. Siz aylardır baikal almaya çalışıyorsunuz daha alalı 1 ay bıle olmadan bu farkları nasıl gorebıldınız ve Şunuda hatırlatmak ısterım sıze eger 1000 tl ye verse ıdı arkadas yenılerınden almış olacaktınız 43 e lerden . Ozamanda russia yazanlar mı daha ıyı dıyecektınız. Çelişkili hareketler

1982-Lüleburgaz

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 01 Eylül 2013, 21:12:58 »
bu sitede yılların avcısı ve her türlü silahı iyi bilen NURETTİN  AYDIN ustadımız  bu dediklerimi aynen  o  söyler  ve hatta derki ussr ile rusıa yazan tüfeklerde bile namlu çelik farkı var der.rus silah alacaksan  USSR yazan der

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 01 Eylül 2013, 21:36:00 »
Belkide avcı hurafelerini degılde yukarıda fabrıkanın gecmısını tenezzül ederek vakit ayırarak öğrenmek en dogrusu olacaktır.

1982-Lüleburgaz

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 01 Eylül 2013, 22:38:50 »
ben hiç bu tüfeklerden kullanmadım ama hangi yapım daha iyidir derseniz ussr mi rusya yazanmı bence yeniler her zaman iyidir teknoloji gelişiyor çelik yapımları değişiyor yeni zırhlar
çıkıyor işçilikte sallamasyon yoksa yeniler her zaman daha iyidir hiç bir firma tüfeğini yada ürettiği malzemeyi eskisinden daha kötü yapmaz bu soruyu remington için benelli için beretta için
kendimize sorduğumuzda cevabı alabiliriz sanırım
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

The following users thanked this post: Veysi ŞENGÜL

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 07 Eylül 2013, 19:17:28 »
Nurettin AYDIN
Avlak Üye
*

Profili Görüntüle  E-Posta  Kişisel İleti Gönder (Çevrimdışı)
Ynt: (Konu Yok)
« Alıcı: Veli TOKCAN : 29 Temmuz 2013, 23:58:53 »
« Bu iletiyi yanıtladınız veya başka bir üyeye ilettiniz. » YanıtlaAlıntıSil
yetmis bir bucuk, namlu, civt tetikli al  eski túfeklerin úretimi yúksek kaliteyi sayiptir  onun icin fiyaklari yúksektir her eski túfek alinmaz túfek iyi korunmus olmali  kirom gibi bakimlar yapilmamis olmali tufeyí,  yeni  tip túfekler kimrom nikal gibi sert dayanikli celikler  oldugundan av kalitesi bozuk duruyor cok avci sikayet ediyor,   onun icin eski ve laska  olmamis namlu  ici karimcalanmamis  her hangi bir bakima fazla maruz kalmamis  bir túfek alirsan sorunsuz avlanabilirsin túfeklerle, saygilar,

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 07 Eylül 2013, 21:31:59 »
18,2mm iç çaptan  18,4mm  iç çapa yükseltilmiş namlular.eskilerin aksine yeni üretim tüfeklerde 32 gr ve üzeri fişekler çok atıcıyı yormuyor.az önce  üveyik avından geldim.30gr 7  8 numara fişeklerle çok güzel sonuçlar aldım.bütün avlarda kullanıyorum son derece memnunum.özellikle üveyik ve ördek avı gibi açık arazi avlarında  performansı süper.

BİGA/1979