Gönderen Konu: Suhl - Merkel Fabrika Görüntüleri  (Okunma sayısı 154290 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
Ynt: Suhl - Merkel Fabrika Görüntüleri
« Yanıtla #25 : 16 Temmuz 2015, 21:49:04 »
Sevgili Çağrı, dediğin doğru aslında, "kıyaslamak" mantıklı değil :)

Kıyaslamak konusunda biz de çok istekli değiliz, ısrarla karşı kefeye talip olanlar "onlar"... Yani sizin cephedekiler...  :D

İbrahim abi bakımları yapılmış bir italyan da insana ömürluk yeter benden sonra torunlarıma ister kalsin ister kalmasın o önemli değil :) ben italyanciyim daha dogrusu italyanci degilde fiyat performans olarak kiyaslarsak italyanlar cok onde ben kiyas yaparken ona bakarim, gerçi almancı olsamda alamam fiyat olarak arada uçurum var ben bu tufekleri alipta dagda keklik pesinde gezemem, arada bu kadar fiyat farkı varken bunları kıyaslamak ne kadar mantıklı oda tartisilir.. benim bildigim merkellerin en ucuzlari 20 30 bin tl
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #26 : 16 Temmuz 2015, 22:00:06 »
İbrahim bey öncelikle hoş geldiniz diyeyim tekrar. Elinize emeğinize sağlık. Şahsımın gidip gezme fırsatı olmayacak bu şahane fabrikayı gezdirdiģiniz için de ayrıca teşekkür ederim. Yalnız şu eğe hemen İtalyancıların dikkatini çekti farkında iseniz. Adam hart hart çalışıyor ki o muazzam çelikten toz çıkarsın. Ama nasıl kötü bir çelikse yontulmuyor mübarek. Mazallah yanlışlıkla bir İtalyana değse o eğe, tüfekte onulmaz yara açar :)
Baksanıza eğe sesi içini titretiyor saygıdeğer abilerin :)

Lanet olsun içimdeki şu tüfek sevgisine :)...Rönesansı yapan adamların kriterleri standartları en mühimi "estetik :)" anlayışları zihinlere nakşolunmuşken şu bir ayağı halen ortaçağda bulunan Konan The Barbarianların(bildiğin eğe kullanıyomuş adamlar ya  :D)tecknik auf dur vorberaitung bilmemnelerini sineye çekiyor, şu topiklere kayıtsız kalamıyoruz ya,ne diyim :D...

Beretta dan mı kapmış namlu ihalesini bu Konanlar :D...Hah :D...Hayrını görsün aldanan her kimse :D....O sublime kalitelerin toplaştığı namluyu çok arayacaklarını söylemek kehanet sayılmaz :D...
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2015, 22:10:28 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #27 : 16 Temmuz 2015, 22:08:20 »
Kayıtsız kalamadığınız şey "Technik und Qualität" :D

Ben Beretta demedim, neden Beretta'nın "kaliteden dolayı kaybettiğini" düşündünüz ki durup dururken ? :D :D

Lanet olsun içimdeki şu tüfek sevgisine :)...Rönesansı yapan adamların kriterleri standartları en mühimi "estetik :)" anlayışları zihinlere nakşolunmuşken şu bir ayağı halen ortaçağda bulunan konan the barbarianların tecknik auf dur vorberaitung bilmemnelerini sineye çekiyor, şu topiklere kayıtsız kalamıyoruz ya,ne diyim :D...

Beretta dan mı kapmış namlu ihalesini bu Konanlar :D...Hah :D...Hayrını görsün aldanan her kimse :D....O sublime kalitelerin toplaştığı namluyu çok arayacaklarını söylemek kehanet sayılmaz :D...
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #28 : 16 Temmuz 2015, 22:15:03 »
Kayıtsız kalamadığınız şey "Technik und Qualität" :D

Ben Beretta demedim, neden Beretta'nın "kaliteden dolayı kaybettiğini" düşündünüz ki durup dururken ? :D :D

Topa öyle falso verilmişti :D(büyük deyince kim var başka :D)... Umarım doğru değildir zaten,tercih yanılgısını yapan ciddi hatada :D...
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2015, 22:17:06 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #29 : 16 Temmuz 2015, 22:21:40 »
Ciddi hatada olan ve "Büyük İtalyan"dan dönen bir tek firma değil yalnız. Sayıyı neden hep "bir" olarak düşünüyorsunuz ki anlayamadım :D Dediğim gibi bir gün bir av organizasyonu ve dost sohbetinde konuşuruz inşallah, firma isimlerini public ortamda paylaşmamam konusunda söz verdim. :)

Büyük İskender gibi oldu , "Büyük İtalyan" ahaha :D

Bu arada, ortada ihale yok, kaliteden dolayı feshedilen sözleşmeler var :D Kaliteden dolayı seçilen namlu üreticisi Merkel var :D

Topa öyle falso verilmişti :D(büyük deyince kim var başka :D)... Umarım doğru değildir zaten,ihaleyi açan ciddi hatada :D...
1978 - Istanbul

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #30 : 16 Temmuz 2015, 22:29:06 »
Bu muhabbet yarın sabah bayram namazına kadar sürecek gibi   :)  takipteyim  :)
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #31 : 16 Temmuz 2015, 22:31:19 »
Ciddi hatada olan ve "Büyük İtalyan"dan dönen bir tek firma değil yalnız. Sayıyı neden hep "bir" olarak düşünüyorsunuz ki anlayamadım :D Dediğim gibi bir gün bir av organizasyonu ve dost sohbetinde konuşuruz inşallah, firma isimlerini public ortamda paylaşmamam konusunda söz verdim. :)

Büyük İskender gibi oldu , "Büyük İtalyan" ahaha :D

Bu arada, ortada ihale yok, kaliteden dolayı feshedilen sözleşmeler var :D Kaliteden dolayı seçilen namlu üreticisi Merkel var :D

Lobicilik altın çağını yaşıyor demek ne diyelim :D...Büyük şirketlerin bile kafalarını semeletmişler demek(lobiciler :D)...Tam azmış durumda afatlı stage de hüküm sürüyor enfeksiyon demek :D...Bereket immunuz bunlara,muhakememiz sağlam allaha şükür :D...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #32 : 16 Temmuz 2015, 22:33:08 »
:D Erol Bey, biz sadece selam getirdik, hemen "orta çağdı, eyeydi, rönesansdı, Conan'dı, barbariandı" falan filan , mevzuyu nereye getiriyorlar görüyorsunuz :D

1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #33 : 16 Temmuz 2015, 22:33:25 »

Bütün sabıkalı kadro burda baksana :D namazı geçtik komple bayramı hiç etmesek bari :D...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #34 : 16 Temmuz 2015, 22:36:21 »
Lobi mi ? Adamların Youtube'da videoları bile yok , el insaf :D

Adamların reklamı yok, videosu yok, şampiyon atıcılara sarkıntılıkları yok, lobisi yok, :D Adamların tek suçu sadece "tüfek" üretiyor olmaları. "Tüfek" üretmek suçsa, tamam kabul suçlular :D

Çok arabesk oldu :D

Lobicilik altın çağını yaşıyor demek ne diyelim :D...Büyük şirketlerin bile kafalarını semeletmişler demek(lobiciler :D)...Tam azmış durumda afatlı stage de hüküm sürüyor enfeksiyon demek :D...Bereket immunuz bunlara,muhakememiz sağlam allaha şükür :D...
1978 - Istanbul

• Expert Üye
« Yanıtla #35 : 16 Temmuz 2015, 22:44:10 »
Lobi mi ? Adamların Youtube'da videoları bile yok , el insaf :D

Adamların reklamı yok, videosu yok, şampiyon atıcılara sarkıntılıkları yok, lobisi yok, :D Adamların tek suçu sadece "tüfek" üretiyor olmaları. "Tüfek" üretmek suçsa, tamam kabul suçlular :D

Çok arabesk oldu :D

Müzikal bir şekilde çın çın öter beretta namlusu be şöyle bir fiske vurunca,kristal kalitededir,masterpiece dir,eva herzigova nın bacaklarını kıskandıracak doğrusallık ve zerafettedir :)...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 16 Temmuz 2015, 22:52:54 »
Hah :D

Öncelikle hoşbulduk :) Sağolun, eksik olmayın.

Şimdi ben bunun neresini düzelteyim ? :D

Evet, oralara gittim, gidiyorum ama zaruri denemez ki :) Mühendisliğin ve "German Craftsmanship"in dibini görmeye gidiyorum, bu bir zaruret değil :)

"Marketing"i en iyi İtalyan'lar ve İtalyancılar bilir efendim, bizim öyle bir kaygımız yoktu bu gezimizde ve sonrasında da :) Üretim süreçlerinin dibine indik, vaktim olduğunda derleyeceğim, AvDoğa'da yayımlanır muhtemelen... Efendim içinde, "kromsuzluktan" :D tutun da, toleranslara, kalite kontrolden tutun da kullanılan malzemelere, London Best Guns'ların namlu kalitesiyle Merkel'in namlu kalitesi arasındaki farklara, sidelock, blitzlock, boxlock , tipleri, versiyonları, Merkel'in bu sistemlerin nerelerinde ne modifikasyonlar yaptığı vs neler neler, her şey yatırıldı masaya, her şey konuşuldu incelendi, so, there is no marketing :D

Efendim, videoda, tesislerin ve makine parkının en fazla 1/20'sinden görüntüler var :) Endişe etmeyin, vaktim olduğunda size Quantum Fiziği'nden de örnekler verebiliriz ama gerek yok... Şunu söyleyeyim sadece... Merkel, son bir kaç yılda yaşanan gelişmelerden sonra, şu anda Avrupa'nın en büyük namlu üreticisi ve sağlayıcısı durumunda. Efendim markaları ve namlularını "üretemeyip" Merkel'den alan firmaların adlarını burada telaffuz edemeyeceğim (büyük bir kısmını öğrendim) ama inşallah nasip olur da dost sohbetinde anlatırım. Aklınız hayaliniz duracak firmaların isimlerini duyunca... İçinde, çok çok ünlü İtalyan'ından tut, Fransız'ına, Belçika'sına, Alman'ına vs ne ararsan var... Hatta son bir kaç yılda yaşanan gelişmelerden kısaca bahsedeyim efendim, "Bir büyük İtalyan"dan namlu temin eden bazı üreticiler, kalitede ciddi sıkıntı yaşayınca bir kaç yıl öncesinde namlu teminini tamamen Merkel'den almaya karar vermişler, "Büyük İtalyan"la namlu temini sözleşmelerini feshetmişler. :D Bunlar da bende...

Evet eğe über ama o eğenin değdiği tüfekler daha pahalı oluyor mecburen, çünkü el yapımı oluyor efendim... :D Merkel'de iki türlü tüfek üretiliyor...

1) Mem (Tamamen el değmeden makine yapımı, daha ucuz fiyatlı)
2) MEISTERSTÜCK (Tamamen el yapımı, daha pahalı fiyatlı)

Gördüğünüz hart hart'lar, MEISTERSTÜCK'ten görüntülerdi efendim :)

Daha ucuz fiyatlı, bir başka markaları daha var, gravürsüz vs el işçiliği çok az olan bir Rifle markası, Haenel, Türkiye'ye getirilebilir çok ucuz fiyatlı, neredeyse CZ'ler kadar. Bir Alman yivlisi için fiyatı çok iyi, Almanya perakende fiyatı 700-900 Euro civarında sanırım. Burada çok daha pahalı olur MKE'de ama CZ' ile kapışabilir. Onunla ilgili de konuştuk, şimdi ona girmeyeyim :D Türkiye'de Rifle satmanın tamamen yasak olduğunu düşünüyorlarmış, regülasyonu ve mevzuatı anlattım, daha zor ama imkansız değil dedim, şaşırdılar, bilmiyorduk bize kimse böyle demedi dediler. Haenel ile ilgili Türkiye pazarında ne yapılabilir araştırıp onunla ilgili çalışma başlatacaklar. Neyse bu kısmını uzatmayayım şimdilik :D

Merkel, şu anda, sidelock bir tüfeğin tüm parçalarını tamamen inhouse (tamemen kendi tesislerinde) üretebilen dünyadaki tek firma... Buna İngiliz Best Gun'lar da dahil... Biri bir çakmağın parçasını, bir diğeri pimlerini , bir diğeri ejektörünün ekstraktörünü vs vs mutlaka bir şeyleri dışarıdan yaptırtıp alırken, %100 tamamını inhouse üretebilen tek firma Merkel. :D

Efendim umarım yardımcı olmuştur :D

Namlu sattığı bazı müşterilerini kaliteden dolayı Merkel'e kaptırmaya başlayan "Büyük İtalyan"ı merak ettiniz mi efendim :D :D Ahahah :D

İbrahim abi hoşgeldin bende seni merak ediyordum nerelerde acaba ustamiz derken mühimmatı kuşanmis gelmis alman panzeri :) ve bu yaziylada kalbimizden vurdun bizi yani :) gene gene okudum yaziyi vay be :) geçen hafta bizim bayiye boya için bir suhl çifte geldi adam ativermis biyere yillardir durmuş boyattiriverin şu eskiyi diyor adam neye sahip oldugunu bilmiyor kandırim bari dayimi kapim şu suhl'hu yoksa sen bizi iyice masrafa sokucan :)
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #37 : 16 Temmuz 2015, 22:56:06 »
Anca çın çın işte :D O da namlularındaki "kaplama"larındandır :D

Adamlar çiftelerinin namlularında "uçaksavar namlusunda" kullanılan çeliği kullanıyorlar... Dedim ki: "neden?" Dediler ki: "çünkü sağlam ve güvenilir" :D

Dedim ki: "4140 ?" Dediler ki: "Onu basit kubuz parçalarında kullanıyoruz ama onun da özel bir versiyonunu" :D

Ondan sonra anca çın çın :D

Müzikal bir şekilde çın çın öter beretta namlusu be şöyle bir fiske vurunca,kristal kalitededir,masterpiece dir,eva herzigova nın bacaklarını kıskandıracak doğrusallık ve zerafettedir :)...
1978 - Istanbul

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #38 : 16 Temmuz 2015, 22:59:55 »
Özgürcüm sağolasın :)

Tüfek sıkıysa kaçırma :)

İbrahim abi hoşgeldin bende seni merak ediyordum nerelerde acaba ustamiz derken mühimmatı kuşanmis gelmis alman panzeri :) ve bu yaziylada kalbimizden vurdun bizi yani :) gene gene okudum yaziyi vay be :) geçen hafta bizim bayiye boya için bir suhl çifte geldi adam ativermis biyere yillardir durmuş boyattiriverin şu eskiyi diyor adam neye sahip oldugunu bilmiyor kandırim bari dayimi kapim şu suhl'hu yoksa sen bizi iyice masrafa sokucan :)
1978 - Istanbul

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #39 : 16 Temmuz 2015, 23:08:28 »
Cengiz Bey, şimdi bu malum lobi, M1A2 tankının namlusu için de "kaliteli olabilir ama kaba" derlerse şaşırmayın :D :D

Bugün dünyanın en modern  tanklarından biri olan Amerikan  M1A2 tankının  namlusu da  Alman malıdır.Estetik olarak  bilemem  ama  dayanaklılık ve kalite deyince  Alman  üretimi  önce gelir.
1978 - Istanbul

• Expert Üye
« Yanıtla #40 : 16 Temmuz 2015, 23:09:49 »
İbrahim bey herşey biryana sizin enerjinize hayranım...Bir itiraf olarak söylüyorum keşke birazı da bende olsa,ben de gezip görsem veya araştırsam da daha bol laf yetiştirebilsem ve daha kuvvetli argümanlarla çıksam karşınıza diye de hayıflanmıyor değilim :)...

Bizim italyancılığımız fazlaca hissi az olarakta nesnel temelli...Bi eziklik var kaçınılmaz olarak dolayısı ile hafiften :D...Onun dışında muhabbetinize katılmaktan dolayı kardayız şüphesiz. :)...Çok faydalanıyoruz(tercihlerimizi değiştirecek seviyede olmasa da :D) :)...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #41 : 16 Temmuz 2015, 23:17:34 »
Çok teşekkür ediyorum Kamil Bey :) İltifat tabii ki bunlar, sağolun :)

Hepimiz faydalanıyoruz, bunun gibi sitelerde zaman geçirmemin temel iki sebebi var, birincisi muhabbet, ikincisi de avcı/atıcı dostlarımızın tecrübelerinden,yaşadıklarından bir şeyler çıkarabilmek, faydalanabilmek...

Ama kondüsyonumu "Germanic Approach"a borçluyum :D hahaha :D :D

Tercihler konusunda da kesin konuşmamak lazım, bekleyelim görelim... Alman yaklaşımının en önemli şartlarından bir tanesi, sabırlı ve dirayetli olmak :D

İbrahim bey herşey biryana sizin enerjinize hayranım...Bir itiraf olarak söylüyorum keşke birazı da bende olsa,ben de gezip görsem veya araştırsam da daha bol laf yetiştirebilsem ve daha kuvvetli argümanlarla çıksam karşınıza diye de hayıflanmıyor değilim :)...

Bizim italyancılığımız fazlaca hissi az olarakta nesnel temelli...Bi eziklik var kaçınılmaz olarak dolayısı ile hafiften :D...Onun dışında muhabbetinize katılmaktan dolayı kardayız şüphesiz. :)...Çok faydalanıyoruz(tercihlerimizi değiştirecek seviyede olmasa da :D) :)...
1978 - Istanbul

• Expert Üye
« Yanıtla #42 : 16 Temmuz 2015, 23:31:17 »
Çok teşekkür ediyorum Kamil Bey :) İltifat tabii ki bunlar, sağolun :)

Hepimiz faydalanıyoruz, bunun gibi sitelerde zaman geçirmemin temel iki sebebi var, birincisi muhabbet, ikincisi de avcı/atıcı dostlarımızın tecrübelerinden,yaşadıklarından bir şeyler çıkarabilmek, faydalanabilmek...

Ama kondüsyonumu "Germanic Approach"a borçluyum :D hahaha :D :D

Tercihler konusunda da kesin konuşmamak lazım, bekleyelim görelim... Alman yaklaşımının en önemli şartlarından bir tanesi, sabırlı ve dirayetli olmak :D

Bir ara tüfeği istediğim spesifikasyonlara yerinde getirtebilirmiyim diye bir hevese kapılmıştım...Komando ya da stoeger kanalı ile randevu alırım,pasaport çıkartırım uçak biletini alırım yanıma şu kadar para alırım planlar yaptım seyahat sitelerinden gezi bloglarından
İtalya ve Brescia ile ilgili bilgi toparlamaya çalıştım planlar yaptım ama ne yaparım ne ederim apışıp kalır mıyım oralarda derken yemedi ve kaldı öylece :)...

O yüzden şimdi sizin bu paylaşımınıza gıpta ile karışık bir hayranlıkla bakıyor :) bir tarafan da :D refleks olarak(italyancı damarım nedeniyle :))hakkım da yok mu ne diye hissi ikilemler nedeniyle biraz gönülsüzce de olsa :) sallıyorum o tarafa doğru artık
affola :D...
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2015, 23:45:18 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #43 : 16 Temmuz 2015, 23:43:17 »
Estağfurullah, aflık bir şey olabilir mi, muhabbet ediyoruz :)

Ama istediğiniz özelliklerde mutlaka bir Alman vardır, uğraşmayın Brescia'larda, iyi de yapmışsınız vazgeçmekle :)

Ayrıca tırnak pidesi için oralara kadar gitmenize gerek yok ki :D hah :D

Bir ara tüfeği istediğim spesifikasyonlara yerinde getirtebilirmiyim diye bir hevese kapılmıştım...Komando ya da stoeger kanalı ile randevu alırım,pasaport çıkartırım uçak biletini alırım yanıma şu kadar para alırım planlar yaptım seyahat sitelerinden gezi bloglarından
İtalya ve Brescia ile ilgili bilgi toparlamaya çalıştım planlar yaptım ama ne yaparım ne ederim apışıp kalır mıyım oralarda derken yemedi ve kaldı öylece :)...

O yüzden şimdi sizin bu paylaşımınıza gıpta ile karışık bir hayranlıkla bakıyor :) bir tarafan da :D refleks olarak(italyancı damarım nedeniyle :))hakkım da yok mu ne diye hissi ikilemler içinde biraz gönülsüzce de olsa :) sallıyorum o tarafa doğru artık
affola :D...
1978 - Istanbul

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #44 : 16 Temmuz 2015, 23:52:42 »
Namlu ömrü demişken, Türkiye'de pek bilinmiyor sanırım.

Merkel 'in bir diğer markası Haenel. Gravürsüz ve kozmetik özellikleri kısılarak fiyatı düşürülmüş, ama namlusuyla, bolt ve kilit sistemiyle Alman kalitesi sonuçta. Alman yivlileri. Türkiye'ye getirilse, fiyatları CZ'lerle kapışabilir. Bence CZ'nin yanında, Alman yivlisi daha çok tercih edilir. Diye düşündüm...

http://www.cg-haenel.de/fileadmin/pdf/Haenel_Jaeger_NEWS_IWA2014.pdf

Tabi italyan  estetiği ve zerafetinden  uzak :D ama işte namlu  ömrü bakımından araştırmış amerikalı  abilerimiz bu Alman dan iyisini bulamamışlar. ;)
1978 - Istanbul

• Expert Üye
« Yanıtla #45 : 16 Temmuz 2015, 23:57:20 »
Estağfurullah, aflık bir şey olabilir mi, muhabbet ediyoruz :)

Ama istediğiniz özelliklerde mutlaka bir Alman vardır, uğraşmayın Brescia'larda, iyi de yapmışsınız vazgeçmekle :)

Ayrıca tırnak pidesi için oralara kadar gitmenize gerek yok ki :D hah :D

Bir cesaret edip gidebilseydim de görseydiniz İtalyan temalı başlıklardan geçilir miydi burda :)...Sizin başlıklara rahmet okunmaz mıydı :)...Kabak(dediler :D) nasıl saray arabası oldu(aslına rücu etti),tırnak pidesi(itham ettiler :D) nasıl tolerans birinciliğine evrildi(bilahare cnc op u uyarıldı körelen çakılar için talimatnamelere uyma durumu daha sıkı denetlenecek kararı alındı)vb gibi konular olarak :D...
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2015, 00:16:15 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #46 : 17 Temmuz 2015, 00:21:41 »

Ama Türk avcılarının tercihlerini anlayamdıklarını da söylediler :)

Acaba nedir? İyi yaksın falan mıdır ?! :D Türk avcının özgün tercihi olsa olsa budur.
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2015, 00:22:58 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #47 : 17 Temmuz 2015, 00:49:39 »
:D

Namlunun teknik özelliklerinin konuşulduğu bir anda aklıma geldi , yakmalar , elektrik çarptırmalar, sarı sular falan da :D kendimi tuttum, yüzümde ufak bir gülümseme oluştu ama kendimi tuttum yani :D Girmedim o konuya :D Ama adamların tepkisini merak ediyorum, bir dahaki sefere, teknik bir konuşma mahiyetinde falan değil de, bir sigara arasında kahve içerken falan hafiften açacağım bu mevzuları :D Tepkilerini çok merak ediyorum :D

Acaba nedir? İyi yaksın falan mıdır ?! :D Türk avcının özgün tercihi olsa olsa budur.
1978 - Istanbul

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #48 : 17 Temmuz 2015, 00:53:35 »
Suhl'e geçmeden önce İtalya'daydım Kamil Bey :D Daha önce de defalarca gittim... Şunu söylemeliyim, İtalyan'ların kalite anlayışının, iş etiklerinin, çalışma disiplinlerinin , yanaşık düzen yaşamlarının bizden hiç bir farkı yok :D Üzgünüm... :D

Hatta sanırım fiziken dahi o kadar benziyoruz ki, girdiğim her mağaza ya da dükkanda beni İtalyan sanıyorlar :D :D

Bir cesaret edip gidebilseydim de görseydiniz İtalyan temalı başlıklardan geçilir miydi burda :)...Sizin başlıklara rahmet okunmaz mıydı :)...Kabak(dediler :D) nasıl saray arabası oldu(aslına rücu etti),tırnak pidesi(itham ettiler :D) nasıl tolerans birinciliğine evrildi(bilahare cnc op u uyarıldı körelen çakılar için talimatnamelere uyma durumu daha sıkı denetlenecek kararı alındı)vb gibi konular olarak :D...
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #49 : 17 Temmuz 2015, 01:14:42 »
:D

Namlunun teknik özelliklerinin konuşulduğu bir anda aklıma geldi , yakmalar , elektrik çarptırmalar, sarı sular falan da :D kendimi tuttum, yüzümde ufak bir gülümseme oluştu ama kendimi tuttum yani :D Girmedim o konuya :D Ama adamların tepkisini merak ediyorum, bir dahaki sefere, teknik bir konuşma mahiyetinde falan değil de, bir sigara arasında kahve içerken falan hafiften açacağım bu mevzuları :D Tepkilerini çok merak ediyorum :D

;D ... neyse ... :)

Tüfek biterken size uygun olacak olacak şekilde prova yapılacaktır herhalde. Hem namluların regülasyonu hem dipçik ayarları olarak yani. Gerçi dipçik ayarlaması elbiselerin kalınlığıyla falan bile değişebilir ama bilmiyorum ne düşünürsünüz veya onlar ne tavsiye eder. Neyse aklıma geldi yazayım dedim. Herhalde daha epey zamanı vardır. Acelesi yok.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.