Gönderen Konu: WİNCHESTER model 140 ranger hakkında yardım!!!!  (Okunma sayısı 5751 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şahin SERTSOY

• AvlakForum Üye
  • *
Merhaba arkadaşlar herkese hayırlı kazasız belasız avlar diliyorum. bir arkadaşta Winchester Model 140 Ranger tüfek var tüfeği kısa süre test ettim tüfek çok hoşuma gitti 28 gram ve 34 gram arası fişeklerle sorunsuz çalıştı saçma grupmanıda oldukça iyiydi üzerinde ful şok vardı. mekanizma ve namlu kısmı oldukça sağlem duruyor. fiyatı 1200 TL 2+1 şarjör kapasitesi var 70 mm fişek yatağı tüfek hakkında internettte araştırma yaptım ancak yerli sitelerde bir bilgi bulamadım genelde amerikan sitelerinde adı geçiyor. Bu tüfek hakkında daha önce kullanmış arkadaşlardan ve ya bilgisi olan arkadaşlardan bu tüfek hakkındaki bilgilerini benimle paylaşmalarını rica ediyorum. Mesela avı nasıldır, çok fazla arıza yaparmı mekanik parçaların dayanım gücü nasıldır bir arıza durumunda ne şekilde tamirat yapılabilir yedek parça bulabilirmiyiz. İmal yılı ne zamandır vs. Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
 Aşağıdaki linkten tüfeğin temsili fotolarını görebilirsiniz.
http://www.theoutdoorstrader.com/threads/24902-Winchester-Model-140-Ranger-12ga-F-S-F-T-Metro-Atlanta
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2013, 14:59:54 Gönderen: Şahin SERTSOY »
Şahin SERTSOY
1975 NEVŞEHİR/AKSARAY

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
Ynt: WİNCHESTER model 140 ranger hakkında yardım!!!!
« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2013, 15:40:51 »
Ben kullanmadım ama kullananlar memnun.fiyatıda eğer tüfek temizse makul,bir dünya markası...
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Şahin SERTSOY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 10 Ocak 2013, 17:09:00 »
teşekkür ederim fatih bey. Tüfek temiz. Tam imal yılını öğrenemedim ancak yabancı bir sitede 1970 li ve 80 li yıllardan bahsediliyor yanlış anlamadıysam eğer öyleyse yapana helal olsun demek kalır çünkü bütün parçaları orjinal.  Aslında ben tüfeği çok beğendim kafamdaki tek soru tüfeğin mekanik kısmında bir arıza veya kırılma olduğunda ülkemizdeki silah tamir atölyelerinde bu tüfeklerin parçalarının aynısının yapılıp yapılamadığı mesela boş kovanı atan tırnak, iğne, tetik grubundaki parçalar vs. Birde bu tür ithal tüfeklerin parçalarının yurt dışından veya ülkemizdeki bir silahçıdan temin yolu varmıdır? forumu ve internetide araştırdım bir sonuç elde edemedim.  Nefsim tüfeği al diyor diğer taraftan bu sebeblerden korktuğum için mantığım ise alma diyor gerçekten çok kararsızım yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Şahin SERTSOY
1975 NEVŞEHİR/AKSARAY

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #3 : 10 Ocak 2013, 17:28:19 »
Model 140 değil 1400 Ranger Şahin bey...
Şuan kullandığım tüfek...Şimdiye kadar en ufak bir arıza yaptığını görmedim.Grupman vs hepsi iyidir..
Yalnız şöyle bir durum var bu modellerin hepsinde el kundağı oynuyor..Ben bir süre sonra alıştım..Bilmem siz de alışabilirmisiniz..
Fiyata gelinde çok çok makul bir fiyat..
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2013, 00:25:28 Gönderen: Ş.Burak SEZER »
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 10 Ocak 2013, 18:05:05 »
burak düzeltmeyi şahin beye yaptın sanırım,140 yazan şahin bey ben değil ;) :)

şahin bey arıza durumunda parçasını bulabilirmisiniz bilemem ama tüfek tamircilerinin genelde eli yatımlıdır her tüfeği tamir edebilirler en azından bizim buradakiler öyle..

ama size naçizane bir tavsiyem arıza yaparsa yaptırabilirmiyim diye düşünerek ithal tüfek alınmaz zira bunlar dünya markası arıza yapması çok düşük olasılık...
yerli alırsanız fabrikasına yollayabilirsiniz yaptırmak için ama genelde arızayı çok yapıyor yerliler,giderebileceğide meçhul,forumdan ve çevremizden takip ettiğim kadarıyla...
fiyatın gayet makul olduğuna emin olabilirsin ;)
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2013, 18:06:10 Gönderen: Fatih YAPAR »
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Şahin SERTSOY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 10 Ocak 2013, 23:14:24 »
Model 140 değil 1400 Ranger Fatih bey...
Şuan kullandığım tüfek...Şimdiye kadar en ufak bir arıza yaptığını görmedim.Grupman vs hepsi iyidir..
Yalnız şöyle bir durum var bu modellerin hepsinde el kundağı oynuyor..Ben bir süre sonra alıştım..Bilmem siz de alışabilirmisiniz..
Fiyata gelinde çok çok makul bir fiyat..
Burak bey yorum için çok teşekkür ederim. bahsettiğim tüfek  internetten yaptığım araştırmaya göre her yönü ile 1400 ranger ile aynı fakat namlu üzerinde winchester ranger model 140  yazıyor ben namlunun yalancısıyım, söylediğiniz gibi el kundağında her hangi bir oynama fark etmedim.
Şahin SERTSOY
1975 NEVŞEHİR/AKSARAY

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #6 : 11 Ocak 2013, 00:24:50 »
burak düzeltmeyi şahin beye yaptın sanırım,140 yazan şahin bey ben değil ;) :)

şahin bey arıza durumunda parçasını bulabilirmisiniz bilemem ama tüfek tamircilerinin genelde eli yatımlıdır her tüfeği tamir edebilirler en azından bizim buradakiler öyle..

ama size naçizane bir tavsiyem arıza yaparsa yaptırabilirmiyim diye düşünerek ithal tüfek alınmaz zira bunlar dünya markası arıza yapması çok düşük olasılık...
yerli alırsanız fabrikasına yollayabilirsiniz yaptırmak için ama genelde arızayı çok yapıyor yerliler,giderebileceğide meçhul,forumdan ve çevremizden takip ettiğim kadarıyla...
fiyatın gayet makul olduğuna emin olabilirsin ;)

Kusura bakma Fatih abim bir yanlışlık olmuş :D
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Ayhan TAŞDEMİR

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #7 : 11 Ocak 2013, 00:30:04 »
.
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2013, 22:56:23 Gönderen: Ayhan TAŞDEMİR »
  • remington 1187 premier lc
  • remington 870
  • labrador
Ayhan TAŞDEMİR
1966-Samsun

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #8 : 11 Ocak 2013, 00:30:05 »
Burak bey yorum için çok teşekkür ederim. bahsettiğim tüfek  internetten yaptığım araştırmaya göre her yönü ile 1400 ranger ile aynı fakat namlu üzerinde winchester ranger model 140  yazıyor ben namlunun yalancısıyım, söylediğiniz gibi el kundağında her hangi bir oynama fark etmedim.

Fotoğrafta gördüğüm ve bahsettiğiniz özelliklere sahip olan tüfek 1400 ranger...140 ranger'ı ilk defa duyuyorum..
Belki de benim bilmediğim bir modeldir ama Winchester gibi bir dünya markasının aynı görüntüye sahip aynı özelliklerde bir tüfeği 140 ranger adıyla tekrardan piyasaya süreceğini sanmıyorum..
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN