Gönderen Konu: DÜRBÜN VE RED DOTLAR  (Okunma sayısı 71231 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sadikkir

• Ziyaretçi
Ynt: DÜRBÜN VE RED DOTLAR
« Yanıtla #25 : 28 Ağustos 2009, 11:17:05 »
Selçuk, bunun Cordobası var Tr de...ama Vinciyi bilmeseydim daha kolay olurdu benim için:))

Çevrimdışı A.Selçuk KARAKÖY

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #26 : 28 Ağustos 2009, 11:18:51 »
:)
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]
 ''İyi düzenlenmiş bir Milis, özgür bir Devlet’in güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurma ve taşıma hakkı ihlâl edilemez.” Amerikan Anayasası

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : 28 Ağustos 2009, 11:31:08 »
Bu arada yivsiz tüfek ve fişeklerle ilgili edindiğim son bilgilere göre ithalat problemleri yaşanmakta...çeşitlilik azalıyor.Yivsiz tüfekelrde ilgimi çekmeye başaldı..bu yivlileri beklemekten doğan belirsiz havadan olsa gerek:))

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #28 : 28 Ağustos 2009, 11:35:06 »
:)))))))...

PARA diye bir dergi var ekonomi dergisi...Bu haftaki sayısını al oku avcılık ile alakalı röportaj yaptık ...

Başlık şu 500 milyon tllik av sezonu açıldı...

Ordada anlattık şu anki tüfek-fişek sıkıntılarını
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2009, 11:36:07 Gönderen: A.Selçuk KARAKÖY »
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]
 ''İyi düzenlenmiş bir Milis, özgür bir Devlet’in güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurma ve taşıma hakkı ihlâl edilemez.” Amerikan Anayasası

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : 28 Ağustos 2009, 11:37:52 »
Senin ne işin var Ekonomi ile ilgili dergilerde?Benim alanlarımı işgal ediyorsun..dikkat et:))
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2009, 15:38:14 Gönderen: Sadık KIR »

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #30 : 28 Ağustos 2009, 11:43:37 »
sarsılmaz yönlendirmiş dergiyi bana..Bende röportaj verdim...
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : 28 Ağustos 2009, 11:50:32 »
:)) bide sarsılmaza çamur atarsın..

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #32 : 28 Ağustos 2009, 11:55:52 »
Atmam,
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

boldor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : 28 Ağustos 2009, 15:34:10 »
paslanan tüfekler deyilmi vinci minci benellici forumlara  bakmıştık bi donem hepsinde paslanma şikayeti vardı yanılmıyosam

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #34 : 28 Ağustos 2009, 20:38:43 »
Hala öyle Muhittin..Bizim Çorlu Avcılar derneğinin açılışında bir arkadaş crio getirdi başıma çalıyordu tüfeği nerdeyse tüfeği ben vermişim eski çalıştığım firmada arkadaşa tüfek pas içindeydi..Geri gönderttim tüfeği inşallah kaplamasını düzeltirler..
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

boldor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : 29 Ağustos 2009, 13:28:55 »
benelli diyosunn tek gecerım dıyosun

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #36 : 29 Ağustos 2009, 13:34:14 »
Vinci iyi tüfek kaba maba ama iyi tüfek..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #37 : 29 Ağustos 2009, 14:27:32 »
 SEVGİLİ arkadaşlar bırakalım bu BENELLİ,,BERETTA,,BROWNİNG,,REMMİNGTON,,VS.VS.yabancı marka hayranlğını onlardada birsürü sorunla karşılaşabiliyoruz.. bu tür tüfekle ilgili konularda defaatle yazıp duruyorum bendede HATSAN LUGER 2004 model teflon boyalı 66cm namlulu bir yarı oto var yıllardır kullanıyorum ne bir paslanma ne bir arıza nede fişek seçimi 24gr trap skeet fişekleriylede 36gr ağır fişeklerlede şıkır şıkır çalışıyor ((ARKADAŞLAR ARASINDA KENDİ VURAN TÜFEK,,GÜDÜMLÜ TÜFEK)) ;) ;) :D ;D diye ün yapmış durumda işin şakası bir yana artık ülkemizdede güzel silahlar üretiliyor.. sonuçta bu silahlar basit av silahları o yüzden avuç dolusu dolar ve eoro,ları yabancı markalara verip durmayalım..ülkemizde HATSAN,,ATA,,ARMSAN,,AKKAR firmaları hakikaten kaliteli ve güzel yarı oto silah üretiyorlar değişik modellerde onları alalım kullanalım ve yeni silah alacak arkadaşlarımıza bu silahları tavsiye edelim ... HERKESE SELAM VE SAYGILARIMLA.... ((DÜRBÜN VE REDDOTLAR konu başlığı altında pek alakalı bir yorum olmasada ben yinede düşüncelerimi yazdım şimdiden affınıza sığınıyorum kusuruma bakmassınız artık)) :) :) :)
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2009, 17:12:34 Gönderen: Hakan AKMAN »
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

boldor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : 29 Ağustos 2009, 15:37:45 »
daha cok ekmek yemeleri lazım yada cok para harcamaları lazım atanın armsanın tek kurşun namlularıyla atılan tek kurşunlar yada diyer yerli tufeklerin namluları uzun zaman ugraşıyolar  namluları temızlemek için  namlu o kadar darki  nerdeyse kurşun içinde kalacak şimdi diyeceksiniz dunyanın her yerıne tufek yapıyolar ewt yapıyolar kötü mal mı hayır cok guzel tufekler gercekten ama teknoloji farkı var varda var  bir b 25 le bir ata yada armsan yada ne varsa aynımı sizce yada merkel simson ılanlarda 2 adet robus var kac yılık tufekler hala para yapıyo hala deyerını koruyo sice 2 el bır yerlı poze veya çifte  yada yarı oto bu deyerii korurmu
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2009, 15:43:04 Gönderen: Muhittin YÜCEL »

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #39 : 29 Ağustos 2009, 17:08:13 »
daha cok ekmek yemeleri lazım yada cok para harcamaları lazım atanın armsanın tek kurşun namlularıyla atılan tek kurşunlar yada diyer yerli tufeklerin namluları uzun zaman ugraşıyolar  namluları temızlemek için  namlu o kadar darki  nerdeyse kurşun içinde kalacak şimdi diyeceksiniz dunyanın her yerıne tufek yapıyolar ewt yapıyolar kötü mal mı hayır cok guzel tufekler gercekten ama teknoloji farkı var varda var  bir b 25 le bir ata yada armsan yada ne varsa aynımı sizce yada merkel simson ılanlarda 2 adet robus var kac yılık tufekler hala para yapıyo hala deyerını koruyo sice 2 el bır yerlı poze veya çifte  yada yarı oto bu deyerii korurmu
SN YÜCEL son derece haklısınız ben zaten yarı oto tüfeklerden bahsetmiştim aralarında fiyat olarak uçurumlar varken kalite ve kullanım açısından uçurumlar olmadığı kanısındayım... kurşun meselesine gelince şahsım adına düşüncem slug namluların en az 18.8 iç çap ile ve namlu et kalınlığı daha mukavemetli ve kromajınında daha kaliteli olması yönünde,,, bu yüzden yarı oto tüfeğim için yaptıracağım slug namluyu 18.8 iç çap ölçüsünde ve özel olarak isteklerim doğrultusunda yaptıracağım.. eski avrupa tüfeklerin sağlamlığı ve halen para ediyor olmasına gelince kaliteli üretim olduktan sonra bizim eski tüfeklerimizde aynı düzeyde duruyor diyebilirim.. örneğin babamın ve babamdan sonra ağabeyimin kullandığı ve benimde bir dönem kullandığım 1953 model MKE çifte onbinlerce fişek atmış olmasına rağmen halen kız gibi duruyor ve şıkır şıkır çalışıyor.. bu örneği eski HUĞLU KOOP,,ÜZÜMLÜ KOOP,,VE DÜZCE YAPIMI en az 25-30 yıllık çftelerde veya pozelerdede görebiliyoruz.. demekki istenirse olabiliyormuş KALİTELİ ÜRETİM,, BİLİNÇLİ TÜKETİCİ OLURSA OLUR yoksa günümüzdeki gibi marketing raf tüfekleri böyle piyasayı işgal eder diye düşünüyorum SELAMLAR....
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2009, 17:10:02 Gönderen: Hakan AKMAN »
Hakan AKMAN

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #40 : 30 Ağustos 2009, 13:44:37 »
Hakan bey iyi güzel demişde..bizim yerli sanayi ilk önce mobil yok dişlerini BERETTA diş yapmayı bırakacak......Taklit yapmıyacaklar ki saydığınız tüfeklerin hepsi SAYDIĞINIZ 100 YILDIR Y.OTO TÜFEK ÜRETEN BU AMERİKALI VE AVRUPALI BÜYÜK FİRMALARIN TAKLİDİ OLMAYACAK..

Kurumsallaşmak istiyorlarsa....
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #41 : 30 Ağustos 2009, 13:54:27 »
Hakan bey iyi güzel demişde..bizim yerli sanayi ilk önce mobil yok dişlerini BERETTA diş yapmayı bırakacak......Taklit yapmıyacaklar ki saydığınız tüfeklerin hepsi SAYDIĞINIZ 100 YILDIR Y.OTO TÜFEK ÜRETEN BU AMERİKALI VE AVRUPALI BÜYÜK FİRMALARIN TAKLİDİ OLMAYACAK..

Kurumsallaşmak istiyorlarsa....
SEVGİLİ ANSAM NEYİMİZ TAKLİT DEĞİLKİ BİZİM.... İLK ÖNCE 1938,E KADAR MİLLİ KALKINMA HAMLESİ,, DAHA SONRA 1945,E KADAR OLANLAR VE SONRASINDA MARSHAAL YARDIMLARI İLE BAŞLAYAN USA MANDASI HAYATIMIZ,, HALEN DEVAM EDİYOR... HEMDE DEĞİŞİP,, GELİŞEN,, DÖNÜŞEN,,GÖMLEKLERİNİ ÜSTÜNDEN ÇIKARAN,,SÖZDE GLOBALLEŞEN ANLI ŞANLI POLİTİKACILARIMIZLA SÜRÜP GİDİYOR BU SÖMÜRÜŞ DÜZENİ,, NEZAMAN DEĞİŞİR ARTIK ALLAH BİLİR,, BEN MEVCUT YAŞANILAN ZAMANA GÖRE YORUM YAPMIŞTIM DEĞERLENDİRİRKEN BU GÖZLE BAKMAK LAZIM.... SELAMLAR...
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2009, 13:55:42 Gönderen: Hakan AKMAN »
Hakan AKMAN

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #42 : 30 Ağustos 2009, 14:10:33 »
O gözle malasef bakamıyoruz..

Çünkü her konuda bulunacak-keşfedilecek ve üretilecek herşeyi yapmış bu adamlar
birazda emperyalist-kapitalist düşünsünler artık...biz onların yerinde olaydık sonuç yine aynı olacakdı...
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #43 : 30 Ağustos 2009, 14:15:59 »
O gözle malasef bakamıyoruz..

Çünkü her konuda bulunacak-keşfedilecek ve üretilecek herşeyi yapmış bu adamlar
birazda emperyalist-kapitalist düşünsünler artık...biz onların yerinde olaydık sonuç yine aynı olacakdı...
BENİMKİSİ MEVCUT DURUM TESBİTİ SEVGİLİ ANSAM O GÖZLE BAKSAK NE OLUR BAKMASAK NE OLUR BİR SÖYLERMİSİN BANA MEVCUT SİSTEMDE BU DÜZENİN GEMİSİNE BİNMEYENLERİN YAŞAMA ŞANSI VARMI SENCE ???
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #44 : 30 Ağustos 2009, 14:18:56 »
İKİNCİ DÜNYA SAVAŞINDA ATOM BOMBASIYLA JAPONLARIN GENETİK YAPISINI ALT ÜST ETTİLER 60 KÜSÜR YILDIR ADAMLAR BARIŞ,,BARIŞ,,BARIŞ DİYE TİR TİR TİTRİYORLAR...... yanlışmı düşünüyorum.....???
Hakan AKMAN

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #45 : 30 Ağustos 2009, 14:31:16 »
Bende diyorumki sizin yazdıklarınıza katılmıyorum
O GÖZLE MALESEF BAKAMIYORUZ derken...Duygusal düşünmemek lazım..Adamlar kafa kullanmış..Çok küçük zaman dilimde dünyayı ellerine geçirmiş..Biz 700 senenin büyük bölümünü boşa geçirmişiz...

Mantık yanlış yazdıklarınızda biraz daha felsefi düşünmek lazım....Biz  İLK yapsaydık-Tek Güç olsaydık Bizde aynı yolda gidecektik..

Biz halk olarak yada diğer sömürülen ülkeler gibi İLERİ ÜLKELERE  hep tüh-kaka dedik geçtik,bu kafa böyle sürdükçe zaten işimiz zor....

Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #46 : 30 Ağustos 2009, 14:40:14 »
 SEVGİLİ SELÇUK YAKIN CUMHURİYET TARİHİMİZİN İLK 15-20 YILINI İYİCE BİR İNCELEYİN,, EĞER O HAMLE O HALİYLE VE O HIZIYLA DEVAM ETMİŞ OLSA İDİ,, BUGÜN ÜLKE OLARAK NERDE OLURDUK HİÇ HAYAL ETTİNİZMİ,, BEN BUNU ANLATMAYA ÇALIŞTIM.. MARSHALL YARDIMLARI İLE BU ÜLKENİN SANAYİ HAMLESİNİN NASIL CANININ OKUNDUĞUNU  ÇOK DAHA İYİ ANLAYABİLİRSİNİZ.. EMPERYALİZM BİZİM AKLI EVVEL POLİTİKACILARIMIZA DEMİŞKİ KARDEŞİM SİZ BALIK TUTMAYI ÖĞRENİPTE NE YAPACAKSINIZ BAKIN BİZ SİZE BOL BOL BALIK VERİYORUZ ALIN BUNLARI Yİ,YİN KARNINIZ DOYAR DENMİŞ BİZİMKİLERDE KOKUŞMUŞ BALIKLARI AFİYETLE YEMİŞ HALENDE YEMEYE DEVAM EDİYORLAR ÖYLE DEĞİLMİ..????
Hakan AKMAN

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #47 : 30 Ağustos 2009, 15:02:56 »
Hakan bey ben TÜRK TARİHİNİ MURAT BARDAKÇI üstad  kadar olmasada az çok biliyorum....Cumhuriyetin ilk yıllarındaki döviz kurlarınıda biliyorum....

Hakan bey siz ayrı bişey anlatıyorsunuz ben ayrı..Bize yada başka ülkelere güdülen politikadan ben bahsetmiyorum.......Ben diyorumki biz güç olsaydık aynısını yapıcaktık...diyorumya felsefi yaklaşmak lazım olaya...

Türkiyenin Cumhuriyet tarihine baktığımızda şu ana kadar gelinen nokta açıkcası çok çok kötü..Döviz örneğini başda verdim TL yabancı para karşısında çok daha değerli bir dönemden şu anki halimize bakın...Bunlar açık gerçeklerdir...Kötü yönetim....

Osmanlıda yine tekrarlıyım 700 senede çok bişey yapamamışdır TOPRAK EKLEMEKDEN BAŞKA VATANA...Yönetim kötü olunca çöküşe geçmişdir.Hep kendinden götürmüşdür..Dışa kapalı yaşantısı yüzünden...Dünyayı yakalıyamadığımızdan zaten şu an sömrülen bir ülkeyiz....HERHALDE AVRUPADAN 50 SENE AMERİKADANDA 100 SENE GERİYİZDİR TAM ÖZGÜRLÜKLER ANLAMINDA...

Fakat benim anlatmak istediğim başdan beri bu değil....Güçlü her zaman ezer budur ...Keşke biz ULUS olarak güçlü kalsaydık...

RASTGELE...

yAPALIM BİR AÇIK OTURUM :))))))
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2009, 15:05:15 Gönderen: A.Selçuk KARAKÖY »
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #48 : 30 Ağustos 2009, 15:18:02 »
<<Ben diyorumki biz güç olsaydık aynısını yapıcaktık...diyorumya felsefi yaklaşmak lazım olaya...>> MAALESEF GÜÇLÜ OLMAMIZI İSTEMEDİLER BİRİLERİDE EMPERYALİSTLERİN O İSTEĞİNE UYDU KOLTUKLARINI KAYBETMEMEK ADINA BİZİ SÖMÜRGE YAPTILAR 60-70 YILDIR SÖMÜRÜYORLAR...
<<Türkiyenin Cumhuriyet tarihine baktığımızda şu ana kadar gelinen nokta açıkcası çok çok kötü..Döviz örneğini başda verdim TL yabancı para karşısında çok daha değerli bir dönemden şu anki halimize bakın...Bunlar açık gerçeklerdir...KÖTÜ YÖNETİM>> BENİM SÖYLEDİĞİMDE TAMAMEN BUNDAN İBARET SAYIN SELÇUK KÖTÜ YÖNETİM VE SONUCUNDA GELİNEN NOKTA ÜZÜLÜYORUM KAHROLUYORUM ULUS OLARAK BU HALDE OLMAMIZA İNŞLH DÜZELİRİZ BİR KURTULUŞ SAVAŞI DAHA YAŞAMAYIZ DİYORUM....<<yAPALIM BİR AÇIK OTURUM )))))>> KONUŞMAKLA BİR ŞEY OLMUYOR SEVGİLİ SELÇUK İCRAAT LAZIM AMA SİSTEM İCRAT YAPMAYA ÇALIŞANLARI ANINDA BOĞUYOR NEFES DAHİ ALDIRMIYOR ÖYLE DEĞİLMİ???
Hakan AKMAN

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #49 : 30 Ağustos 2009, 15:24:43 »
500 TLye çalışıyor insanlar...Gariban çok kaç kişinin sesi çıkarki bu düzene.....Alın ateşli silahlar kanun tasarısı komedi ve bunu geçiricekler...Tam komedi...YAZIK
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]