Gönderen Konu: Yeni Tüfeğim Huğlu Renova  (Okunma sayısı 7708 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Ynt: Yeni Tüfeğim Huğlu Renova
« Yanıtla #25 : 10 Ocak 2019, 10:35:52 »
Teşekkür ederim abi şevki usta ile sizi takip ederken renovada buldum kendimi 😂
Bu şekilde mesaj atan çok kişi vardı. Ben hep şunu dedim; önce içinize sinsin. Hani sırf ben ya da da bir başkası kullanıyor diye sadece buna bakarak heves edip almayın diyordum. İnsanlar tabiki görmek, teyit etmek ve kullanan kişilerden fikir almak istiyorlar.

Hangi model olursa olsun, %100 standartı yok. Yakın zamanda renova alıp memnun olmayan veya benden fazla memnun olan arkadaşlarım oldu. Sorana hep diyorum denemeden almayın.. önce içinize sinsin. "Psikoloji her şeydir" derler. Avda tüfeğe ve fişeğe güven önemlidir.. Yine de,  "at sahibine göre kişner" demişler.. Nihai olay avcıda biter..
İnşallah uzun yıllar keyifle kullanırsın..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Mustafa ERTAN

Çevrimdışı Arif KAYA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #26 : 10 Ocak 2019, 11:26:29 »
Hayırlı uğurlu olsun renovanız. Emrah beyin dediğine katılıyorum. Yerli sanayimiz epey gelişti fakat tam olarak sabit bir standarttan bahsedemeyiz. Fakat huğlu kooperatifin otomatiklerini pek sevmesemde renova bu ön yargımı kırdı bir nebze.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1988 - Kocaeli

Çevrimdışı Mustafa ERTAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCI AVINI ALIR...
« Yanıtla #27 : 10 Ocak 2019, 12:10:17 »
Hayırlı olsun, güzel avlarınız olsun inşallah.

Teşekkür ederim çok sağolun  👍😊
MUSTAFA ERTAN

Çevrimdışı Mustafa ERTAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCI AVINI ALIR...
« Yanıtla #28 : 10 Ocak 2019, 12:11:16 »
Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Teşekkür ederim ustam çok sağolun 👍😊
MUSTAFA ERTAN

Çevrimdışı Mustafa ERTAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCI AVINI ALIR...
« Yanıtla #29 : 10 Ocak 2019, 12:35:34 »
Bu şekilde mesaj atan çok kişi vardı. Ben hep şunu dedim; önce içinize sinsin. Hani sırf ben ya da da bir başkası kullanıyor diye sadece buna bakarak heves edip almayın diyordum. İnsanlar tabiki görmek, teyit etmek ve kullanan kişilerden fikir almak istiyorlar.

Hangi model olursa olsun, %100 standartı yok. Yakın zamanda renova alıp memnun olmayan veya benden fazla memnun olan arkadaşlarım oldu. Sorana hep diyorum denemeden almayın.. önce içinize sinsin. "Psikoloji her şeydir" derler. Avda tüfeğe ve fişeğe güven önemlidir.. Yine de,  "at sahibine göre kişner" demişler.. Nihai olay avcıda biter..

Haklısın abi dediğin gibi bi arkadaşım franchi afinity aldı memnum kalmadı yani denemeden benelli alsan fayda etmez sonuçta atıcılıkta önemli ben mecazi anlamda söyledim zaten uzun zamandır takip ettiğim bir tüfekti zam söz konusu olunca aldım hoşuma gitti av performansını deneyince zaten takip eden arkadaşlara da bilgi vereceğim sadece küçük bir sıkıntım var oda dipçik ölçüsü 36.5 cm geldi 1 cm uzun geldi bana onuda bi ara fabrikayla ustalarla görüşüp hallettiririz 👍
MUSTAFA ERTAN

Çevrimdışı Mustafa ERTAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCI AVINI ALIR...
« Yanıtla #30 : 10 Ocak 2019, 12:41:30 »
Hayırlı uğurlu olsun renovanız. Emrah beyin dediğine katılıyorum. Yerli sanayimiz epey gelişti fakat tam olarak sabit bir standarttan bahsedemeyiz. Fakat huğlu kooperatifin otomatiklerini pek sevmesemde renova bu ön yargımı kırdı bir nebze.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet hocam bende huğlu otomatiklere ısınamamıştım çünkü estetik değil kaba geliyordu ama renova bendeki tabuları yıktı ben sevdim ısındım bakalım denedikçe belli olacak teşekkür ederim 👍
MUSTAFA ERTAN

Çevrimdışı Kamil SELCİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #31 : 10 Ocak 2019, 13:19:40 »

sayın Emrah bey yazınızdan renovanın bir yerinden memnun değilsiniz ben bunu anlıyorum söyleyinde  kurtulun bence kooperatife ayıp olmasın diye sanki susuyormuşunuz gibime geliyor bakın ben akdaş aldım memnunum vede sonuna kadar savunurum memnun olmadım bir yeri olsa hemen bunu söylerim sonuçta paramla alıyorum  Şevki Mirza bey ve sizin renovana ile av yapışınız çok hoşuma gidiyordu benimde bir renovam olsun istedim bu gün yarın Beyşehir e gldeyim derken bizim Akşehir de bir bayiiye gelmiş inceledim tüfekte öyle dörtlük bir işçilik yok namluyu söktüm bildiğin alüminyumdan daha hafif namlu bana güven vermedi şok yatağı namluda bildiğin hilal şeklinde duruyor o gün tekrar akdaşıma aşık oldum renova almaktan vazgeçtim ha bilmiyorum belki de o tüfek hatalıydı bilmiyorum genelleme olmasın zaten bir daha bayiiye fişek almaya gittiğimde satılmış bayiiye sorduğumda renovayı sattınmı diye oooo çoktan dedi renova gibi malın olsun peynir ekmek gibi satıyor dedi bana ;D valla ya ben bir bok bilmiyorum yada herkes avcı..ZATEN BİR TÜFEĞİN ŞOK YATAĞI NAMLUYA TAM OTURMAYIP HİLAL ÇİZİYORSA ALTIN OLSA YÜZÜNE BAKMAM.
  • Stoeger md2000
  • Akdaş AH212 hybrit
1982-Konya

Çevrimdışı Mustafa ERTAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCI AVINI ALIR...
« Yanıtla #32 : 10 Ocak 2019, 13:50:48 »
sayın Emrah bey yazınızdan renovanın bir yerinden memnun değilsiniz ben bunu anlıyorum söyleyinde  kurtulun bence kooperatife ayıp olmasın diye sanki susuyormuşunuz gibime geliyor bakın ben akdaş aldım memnunum vede sonuna kadar savunurum memnun olmadım bir yeri olsa hemen bunu söylerim sonuçta paramla alıyorum  Şevki Mirza bey ve sizin renovana ile av yapışınız çok hoşuma gidiyordu benimde bir renovam olsun istedim bu gün yarın Beyşehir e gldeyim derken bizim Akşehir de bir bayiiye gelmiş inceledim tüfekte öyle dörtlük bir işçilik yok namluyu söktüm bildiğin alüminyumdan daha hafif namlu bana güven vermedi şok yatağı namluda bildiğin hilal şeklinde duruyor o gün tekrar akdaşıma aşık oldum renova almaktan vazgeçtim ha bilmiyorum belki de o tüfek hatalıydı bilmiyorum genelleme olmasın zaten bir daha bayiiye fişek almaya gittiğimde satılmış bayiiye sorduğumda renovayı sattınmı diye oooo çoktan dedi renova gibi malın olsun peynir ekmek gibi satıyor dedi bana ;D valla ya ben bir bok bilmiyorum yada herkes avcı..ZATEN BİR TÜFEĞİN ŞOK YATAĞI NAMLUYA TAM OTURMAYIP HİLAL ÇİZİYORSA ALTIN OLSA YÜZÜNE BAKMAM.
[/quote]

Ustam piyasada bir çok marka model de tüfek var bu modeller kişilere göre göreceli olarak değişiyor yatımı olsun yüze gelişi olsun kasa kasa zevk meselesi ben renovayı aldım diye söylemiyorum ama bir çok tüfeği yüzledim aldım öncelikle içime sindi Emrah beyin söylediği şu illaki ben mecazi anlamda söyledim oda açıklama yaptı 15 bin liraya adam benelli aldı yok vuramıyor çünkü kilden kişiye değişiyor  siz de akdaş kullanıyormuşsunuz bende akdaşı elime aldım atış yaptım güzel silah kötü diyemem ama benimde aktif akdaş kullanan arkadaşım renovayı beraber denedik oda bugün sipariş vermiş yani diyeceğim güzellik ve yapi göreceli kavram sizde beğendiğiniz tüfeğinizle devam edin selamlar 👍
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2019, 13:52:24 Gönderen: Mustafa ERTAN »
MUSTAFA ERTAN

The following users thanked this post: Kamil SELCİK

Çevrimdışı Kamil SELCİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #33 : 10 Ocak 2019, 14:13:03 »
Sayın Ertan bey tüfeğinizi güle güle kullanın Allah kaza bela vermesin  bol avları olsun tabiki dediğiniz gibi göreceli bu işler .selametle
  • Stoeger md2000
  • Akdaş AH212 hybrit
1982-Konya

Çevrimdışı Mustafa ERTAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCI AVINI ALIR...
« Yanıtla #34 : 10 Ocak 2019, 14:32:13 »
Sayın Ertan bey tüfeğinizi güle güle kullanın Allah kaza bela vermesin  bol avları olsun tabiki dediğiniz gibi göreceli bu işler .selametle

Teşekkür ederim ustam sağolasın 👍
MUSTAFA ERTAN

The following users thanked this post: Kamil SELCİK

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #35 : 10 Ocak 2019, 14:40:26 »
"sayın Emrah bey yazınızdan renovanın bir yerinden memnun değilsiniz ben bunu anlıyorum söyleyinde  kurtulun bence kooperatife ayıp olmasın diye sanki susuyormuşunuz gibime geliyor"

Kamil Bey, benim yukarıdaki yazdığım yorumun neresinden tuttunuz da böyle bir çıkarım yaptınız gerçekten merak ettim :)
Ben memnun olmadığım şeyleri neden söylemiyeyim ? Yeri geliyor memnun olmadığım yanlarını da yazıyorum.
Mesela en son yaptığım av paylaşımında, tüfeğin 30,5 gr mirage fişeklerde 1-2 kez tutukluk yaptığını ifade ettim. Ama bunu yazarken "elimde ki tüfeğimi ve fişeği iyi tanıdığım ve neden yaptığını bildiğim için" gerekçeleri ile birlikte anlattım. İstesem tüfek tıkanıyor çalışmıyor da diyebilirdim.. Veya hiç bahsetmezdim..!
Tüfeğin beğenmediğim yanlarını, geri dönüş babında önce Kooperatiftakilere aktardım. En basitinden, 2018 düzenlemesi ile "şok ölçülerinin olması gereken hale getirilmesi" bizzat benim tavsiyemdir mesela..

Elinize iyi bir örneği denk gelir, tüfeği beğenir sever kullanırsınız. Kötü örnek denk gelir, tüfekten ve/veya markadan soğursunuz.
Bunlar göreceli şeyler ve en nihayetinde tercih meselesidir..

Şimdi ben yukarıda ne yazdım ? Bana tüfek soranlara, "sırf gördüğünüz için değil içinize siniyorsa alın, deneyerek alın" dediysem, bu benim tüfekten memnun olmadığım anlamına mı geliyor ?
Soranlara ne yazmam lazım ozaman ? Ooo renova harika tüfektir gözünüz kapalı alın, tek saçması yeter, zehir kusar yakar yıkar..
Bu tür cümleler kuranlar, firmalardan sponsorluk alıp reklam yapan arkadaşlar.. Onların çoğuna tüfek soruduğunuzda bile doğru düzgün cevap alamazsınız..

Sosyal medyada, 35 bin üyelik bir grup yönetiyoruz. Yaptığımız her paylaşım Türkiye genelinde beğeniyle ve sevilerek takip ediliyor.
Haliyle, tüfek-fişek konusunda bir paylaşım yaptığım zaman, özelden mesaj olarak yoğun bir şekilde geri dönüşleri oluyor..
Ben de bir "avcı" olarak, bana soru soran "avcı" dostlarıma, vaktim/bilgim yettiği ve imkanım elverdiği sürece hep yardımcı olmaya çalışmışımdır. Ama öyle uçuk cümlelerle tüfek anlatacak/övecek bir karaktere sahip değilim. Beğenmişsem beğendiğim yanlarını, beğenmemişsem beğenmedğim yanlarını soran herkesle paylaşırım.. Kimseden de çekinmem.
Zira, kullanıcı nezdinde yapıcı eleştriye her firmanın ihtiyacı var.. Olay bukadar basit..
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2019, 15:01:17 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Mustafa ERTAN, Özgür UYAR, Kamil SELCİK

Çevrimdışı Kamil SELCİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #36 : 10 Ocak 2019, 16:25:38 »
Anladım Emrah bey açıklama için teşekkür ederim .
  • Stoeger md2000
  • Akdaş AH212 hybrit
1982-Konya

Çevrimdışı Sinan BAYRAKTAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #37 : 10 Ocak 2019, 19:41:20 »
Ata neo tüfeğimin yanına bir tane daha kinetik tüfek almak istiyordum bir süredir.. bugün huğlu renova yı aldım. eve gelince ata neo ile yanyana koyup inceledim : ata neo nun namlusu ve gövdesi siyah renk ama cam gibi böyle nasıl derler bilemedim şimdi. parlak siyah. renova nın namlu ve gövdesi mat siyah. bu farklılık nedir bilmiyorum bu konularda yetkin bilgim yok. ama ata neo çok daha şık gözüküyor. nişan aldığımda ata neo nun namlu birleşim yeri gayet simetrik ve düzgün. ama renova ile nişan alıp baktığımda namlunun gövde ile birleştiği yerde namlu bantının sağ ucu yukarı kalkık çok hafif. yani nişan aldığımda namlu-gövde birleşim yerinde namlu bantının sağ ucunu görüyorum. çoğu tüfekte namlu bantı ortalı olmaz bu durumu çok görüyoruz ama renovamda hem tam ortalı değil hemde sağ ucu yukarı kalkık. birde renovanın mekanizmasının döner kafasında iğne deliğinin orda izler var 2-3 tane. sanki birşeyle yontulmuş gibi. leke gibi değil. mesela sivri uçlu birşeyle bir tahtayı küçük delikler şeklinde oyarsanız nasıl olur öyle.ama fazla değil çok hafif. ama iz var. ata neo nun mekanizmasında zerre iz leke yok. daha bugün aldığım için renova ile atış yapamadım. ilk fırsatta atış yapacağım.bazı arkadaşlarım şöyle sorabilir : peki bayide tüfeği incelemedin mi ? inceledim. 3 tane daha renova vardı. onlarında namlu birleşim yerleri yukarıda bahsettiğime benzer.belkide ben çok pimpirikliyim bilemiyorum.velhasıl ilk incelememde ata neo işçilik olarak çok daha güzel gözüküyor.
  • ATA NEO 12
  • HUĞLU RENOVA
  • BORA BARAK BR 99
  • BORA BARAK BR 20
1988 Karaman

Çevrimdışı Kamil SELCİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #38 : 10 Ocak 2019, 19:57:36 »
Tüfeğiniz hayırlı uğurlu olsun Sinan bey güzel günler de kullanın testleri bekliyoruz inşallah.
  • Stoeger md2000
  • Akdaş AH212 hybrit
1982-Konya

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #39 : 10 Ocak 2019, 19:59:21 »
Tüfeğiniz hayırlı uğurlu olsun Sinan bey güzel günler de kullanın testleri bekliyoruz inşallah.
teşekkür ederim sağolun
  • ATA NEO 12
  • HUĞLU RENOVA
  • BORA BARAK BR 99
  • BORA BARAK BR 20
1988 Karaman

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #40 : 10 Ocak 2019, 23:00:59 »
Kuyruğu eğrimi ne :D Hayırlı olsun
  • Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #41 : 10 Ocak 2019, 23:36:39 »
teşekkür ederim şevki bey.
  • ATA NEO 12
  • HUĞLU RENOVA
  • BORA BARAK BR 99
  • BORA BARAK BR 20
1988 Karaman

Çevrimdışı Mustafa ERTAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCI AVINI ALIR...
« Yanıtla #42 : 11 Ocak 2019, 00:19:40 »

Düzeltelim ustam ne zaman dersen 😅
Teşekkür ederim Abi çok sağol 👍😊
MUSTAFA ERTAN

Çevrimdışı Mustafa ERTAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCI AVINI ALIR...
« Yanıtla #43 : 11 Ocak 2019, 00:28:07 »
Ata neo tüfeğimin yanına bir tane daha kinetik tüfek almak istiyordum bir süredir.. bugün huğlu renova yı aldım. eve gelince ata neo ile yanyana koyup inceledim : ata neo nun namlusu ve gövdesi siyah renk ama cam gibi böyle nasıl derler bilemedim şimdi. parlak siyah. renova nın namlu ve gövdesi mat siyah. bu farklılık nedir bilmiyorum bu konularda yetkin bilgim yok. ama ata neo çok daha şık gözüküyor. nişan aldığımda ata neo nun namlu birleşim yeri gayet simetrik ve düzgün. ama renova ile nişan alıp baktığımda namlunun gövde ile birleştiği yerde namlu bantının sağ ucu yukarı kalkık çok hafif. yani nişan aldığımda namlu-gövde birleşim yerinde namlu bantının sağ ucunu görüyorum. çoğu tüfekte namlu bantı ortalı olmaz bu durumu çok görüyoruz ama renovamda hem tam ortalı değil hemde sağ ucu yukarı kalkık. birde renovanın mekanizmasının döner kafasında iğne deliğinin orda izler var 2-3 tane. sanki birşeyle yontulmuş gibi. leke gibi değil. mesela sivri uçlu birşeyle bir tahtayı küçük delikler şeklinde oyarsanız nasıl olur öyle.ama fazla değil çok hafif. ama iz var. ata neo nun mekanizmasında zerre iz leke yok. daha bugün aldığım için renova ile atış yapamadım. ilk fırsatta atış yapacağım.bazı arkadaşlarım şöyle sorabilir : peki bayide tüfeği incelemedin mi ? inceledim. 3 tane daha renova vardı. onlarında namlu birleşim yerleri yukarıda bahsettiğime benzer.belkide ben çok pimpirikliyim bilemiyorum.velhasıl ilk incelememde ata neo işçilik olarak çok daha güzel gözüküyor.

Sizinde yeni renovanız hayırlı olsun Sinan bey güle güle kullanın 👍
MUSTAFA ERTAN

The following users thanked this post: Sinan BAYRAKTAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #44 : 11 Ocak 2019, 00:45:53 »
Sizinde yeni renovanız hayırlı olsun Sinan bey güle güle kullanın 👍
teşekkür ederim mustafa bey sağolun
  • ATA NEO 12