Gönderen Konu: Sezonun son haftası tavşan avım  (Okunma sayısı 1407 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Sezonun son haftası tavşan avım
« : 05 Ocak 2019, 21:33:50 »
Bugün hem sezonun son haftasını değerlendirmek hem de 2 haftadır görmek nasip olmayan koca kulağı denk getiririm diye bi dolaşayım dedim.Akşamdan abdestimi aldım,rüyamda arı kovanıyla çok uğraştım, rüyada arı görmek iyiye işaret olsa gerek,sabah güzel bir kahvaltı yaptım,evden çıkarken 1 Ayetel kürsü,Felak ve nas sureleri ardından da 3 ihlas 1 Fatiha okuyup kontağı calistirdim.neyse meraya vardım kar başladı sis çöktü,dönsem mi dönmesem mi derken,zaten avın son haftası,çocuklarda tavşan türküsü çağırıyor,baba vurda yiyelim diye,hal böyle olunca devam ettim.gez gez hiç kıpırtı yok,bizim buralar cılız yer hiç ağaç yok,kayaların dibinde tek bir meşe ağacı var,onun dibinde mola verdim,tabi sigarayı da yaktım,sigara yarim oldu baktım uzaktan koca kulak bana doğru geliyor,herhalde cobanlardan kalktı,ben heykel gibi duruyorum,sigarayı da atamadim,duman çıkıyor,bizimki geldi önümde durdu,ya Allah bismillah dedim çektim tetiği,meşe ağacına asıp bir de yüzdüm,ve meşhur sözü tekrarladim."nasipse gelir Yemen'den nasip değilse ne gelir elden" hepinize rastgele.
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2019, 21:35:10 Gönderen: Selçuk KAYGISIZ »
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Cengiz DEMİRBAŞ, Hüseyin İŞCEN, Halis UZEL

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Sezonun son haftası tavşan avım
« Yanıtla #1 : 05 Ocak 2019, 22:18:12 »
Vallahi  güzel  bir gün güzelde  bir av olmuş  bana nasip olmadı  bu sene
Kendim avlamis gibi sevindim    afiyet olsun rasgele
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 05 Ocak 2019, 23:13:12 »
Vallahi  güzel  bir gün güzelde  bir av olmuş  bana nasip olmadı  bu sene
Kendim avlamis gibi sevindim    afiyet olsun rasgele
Hüseyin bey teşekkürler,senin nasibin de yeşilden yana güzel,yine güzel bir av yapmışsın, rastgele
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Halis UZEL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #3 : 06 Ocak 2019, 14:54:56 »
 Ustam maşallah zevkle ve gülümsemeyle okudum dağ taş gezersin bulamazsın  kendi gelir önüne oturur yarın senin avının aynısının karda video kaydını atacağım seyredersin
  • huğlu koop. SR112KE
1989 - Nevşehir

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 06 Ocak 2019, 17:28:47 »
Ustam maşallah zevkle ve gülümsemeyle okudum dağ taş gezersin bulamazsın  kendi gelir önüne oturur yarın senin avının aynısının karda video kaydını atacağım seyredersin
Eyvallah halis kardeşim videoyu merakla bekliyorum, rastgelsin
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Cihat KESKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #5 : 06 Ocak 2019, 20:09:32 »
Bugün hem sezonun son haftasını değerlendirmek hem de 2 haftadır görmek nasip olmayan koca kulağı denk getiririm diye bi dolaşayım dedim.Akşamdan abdestimi aldım,rüyamda arı kovanıyla çok uğraştım, rüyada arı görmek iyiye işaret olsa gerek,sabah güzel bir kahvaltı yaptım,evden çıkarken 1 Ayetel kürsü,Felak ve nas sureleri ardından da 3 ihlas 1 Fatiha okuyup kontağı calistirdim.neyse meraya vardım kar başladı sis çöktü,dönsem mi dönmesem mi derken,zaten avın son haftası,çocuklarda tavşan türküsü çağırıyor,baba vurda yiyelim diye,hal böyle olunca devam ettim.gez gez hiç kıpırtı yok,bizim buralar cılız yer hiç ağaç yok,kayaların dibinde tek bir meşe ağacı var,onun dibinde mola verdim,tabi sigarayı da yaktım,sigara yarim oldu baktım uzaktan koca kulak bana doğru geliyor,herhalde cobanlardan kalktı,ben heykel gibi duruyorum,sigarayı da atamadim,duman çıkıyor,bizimki geldi önümde durdu,ya Allah bismillah dedim çektim tetiği,meşe ağacına asıp bir de yüzdüm,ve meşhur sözü tekrarladim."nasipse gelir Yemen'den nasip değilse ne gelir elden" hepinize rastgele.

Selçuk bey şu nasip konusunda çok haklısınız ben çulluk avı yapıyorum bizim oralar çok sık köpeğe fermada yanaşmak zor çoğu zaman ama kalkan kuş nasipse hep kafamın üstünden geçer üstüme gelir değilse sadece sesini duyarım tavşan avına gittim üstüme geldi kekliğe gittim üstüme geldi durum böyle olunca bizede çokşükür demek düştü hep daha iyileri rastgelsin yazınızı severek okudum
  • Sarsilmaz- magic
  • Gecado- çifte/16 Huğlu-çifte/12
  • Sarsılmaz kobra/ pump action
  • Pointer/Barut
  • Pointer/Ateş
  • Setter/Prens
1997 - Fatsa

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 06 Ocak 2019, 20:13:04 »
Selçuk bey şu nasip konusunda çok haklısınız ben çulluk avı yapıyorum bizim oralar çok sık köpeğe fermada yanaşmak zor çoğu zaman ama kalkan kuş nasipse hep kafamın üstünden geçer üstüme gelir değilse sadece sesini duyarım tavşan avına gittim üstüme geldi kekliğe gittim üstüme geldi durum böyle olunca bizede çokşükür demek düştü hep daha iyileri rastgelsin yazınızı severek okudum
Teşekkürler cihat bey,av gerçekten nasip isi,çoğu zaman ayagimizin dibinden kalkan kekliği, tavşanı vuramiyoruz,daha görecek günü olunca çantaya girmiyor maalesef, rastgele
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

The following users thanked this post: Cihat KESKİN

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 06 Ocak 2019, 20:16:15 »
Keyifle okudum avınız daim olsun Selçuk Bey,nasip konusunda biraz sıkıntılı biri olsamda şu sözü hiç aklımdan çıkarmam “Nasip olasılıkların en güzelidir”
1978 Eğirdir-Isparta

The following users thanked this post: Selçuk KAYGISIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 06 Ocak 2019, 21:44:22 »
Keyifle okudum avınız daim olsun Selçuk Bey,nasip konusunda biraz sıkıntılı biri olsamda şu sözü hiç aklımdan çıkarmam “Nasip olasılıkların en güzelidir”
Teşekkürler Tevfik bey,nasip "birinin payına düşen şey" demektir,ve bize payımızı veren Allah'a hamd olsun,bugün kar altında avlandik 8 adet tavşan gördük sadece 1 tanesine atabildik, bugün nasibimiz yokmuş.
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR