Gönderen Konu: Ördek Avı Görünen Uçan Her Ördeğe Atmak Mıdır? Bilen Varsa Aydınlatsın Lütfen...  (Okunma sayısı 1777 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ercan VERON

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Gördüğü her uçan karaltıya mesafe tanımaksızın silah atmak nedir anlamıyorum. Bilen avcılar varsa aydınlatsın lütfen. Ayrıca tut ki vurdunuz, botunuz yok,köpeğiniz yok nasıl alacaksınız o mesafeden ördeği. Yazık değil mi.

Geçen yıl da bu sene de başıma geldi,bir avcı grubu bildiğin 100m civarı attılar hep benden 200m kadar ötedeydi gümeleri. Öğlene kadar sayelerinde tek bir mermi atmadan geri döndüm.  Hayır vuramadılar da ayrıca vursalar da nasıl alacaklardı o mesafeden oltaları da yetişmezdi. Bu tarz atıcılar (avcı demiyorum avcı değiller benim gözümde) bu forumu okuyorlarsa lütfen biraz anlayış ve empati bekliyorum. Amacınız mermi atıp stres atmaksa lütfen hedeflere atın bir yerlerde.

Anlayışınız için teşekkürler, avcı dostlara selamlar.
  • Huğlu SÜPERPOZE
1986 - Ankara

The following users thanked this post: B.Ulaş EREN, Ayşe ALTINTREN, Dursun Can EROL

Çevrimdışı Ayşe ALTINTREN

• Bayan Üye
  • **
Avcinin avini bozmaktan başka bi işe yaramio lar siz çok sabirliymişiniz tebrik ederiz . eşim bu konuda çok hassas bir kere yaparlarsa insan gibi uyarır yapmayın die ikincide tekrarlar ise  bida o arazide av yapmayi unuturlar
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2018, 18:01:05 Gönderen: Ayşe ALTINTREN »
  • beretta stonecoat al391
  • beretta s55
  • beretta303
  • beretta al390
  • Beretta a300
  • simson
1981 Edirne

Çevrimdışı Ercan VERON

• AvlakForum Üye
  • *
Avcinin avini bozmaktan başka bi işe yaramio lar siz çok sabirliymişiniz tebrik ederiz . eşim bu konuda çok hassas bir kere yaparlarsa insan gibi uyarır yapmayın die ikincide tekrarlar ise  bida o arazide av yapmayi unuturlar

Valla eşinizin bir şekilde ikna veya o bölgedeki avdan caydırma kabiliyeti varsa ne mutlu size lakin elinde silah olan kişilerle uyarı veya tartışma olayına pek girmem, girmek de istemem açıkçası çünkü en çok kendimden korkarım, bende de biraz laz damarı vardır da çünkü o yüzden.
Bu kişileri vicdanları ile başbaşa bırakıyorum. Uzun mesafelerden böyle atışlarda onca kuş saçma alıp acı içinde hayatına devam ediyor. Buna eminim çünkü vurduğum bazı kuşlarda deri altında faklı ebatlarda saçmalarla karşılaştım :(
  • Huğlu SÜPERPOZE
1986 - Ankara

Çevrimdışı Dursun Can EROL

• AvlakForum Üye
  • *
    • Youtube Kanalım
Bir hafta sonu var gelmiş o kadar yolu hiç es geçer mi ,düşünmez ki bu hahyan saçma alsa yaralı gidecek ziyan olacak ,adam buluttan gidene fişek atıyor,sonra hayvan alçalmıyor, gercekten cok cahil insanlarımız var maalesef
  • ATA FREELANDER 71
  • SARSILMAZ YAN YANA 71
  • ÖNCÜ AKREP OTOMATİK 61

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 yıldızlardan geçen (yüksek çalışan menzil dışı) ördeğe tetik kesmek

acemi

cehalet

şımarık zenginlik (paranın şımarttığı )

avcı tayfasından başka şey olamaz bu üçünden biridir o tetik kesenler.

şahsen benim güme yaptığım yerde civarımda böylesi her ördeğe tetik kesene dayanamam ya kovalar ders verir karacahilse uslanmazsa terk eylerim merayı,

çünkü;

cahille sohbet edilmez ayıp olan bilmemek değil öğrenmemektir bunu bilir buna inanır ve bunu söylerim.

rast gelsin,..

saygılarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Ayşe ALTINTREN

• Bayan Üye
  • **
Valla ercan bey direk saliyor kanaldan suyu doldurdumu giriş yerlerini sorun çözülüyor kenardan bizi izliolar kayıksizda girilmio  o zaman o araziye😊
  • beretta stonecoat al391
  • beretta s55
  • beretta303
  • beretta al390
  • Beretta a300
  • simson
1981 Edirne

Çevrimdışı Mustafa ÇAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avına Saygı Duymayan Avcı Olamaz
demek ki bu konuda herkes benimle aynı dertten müzdarip.. özellikle de sulak alanların teker teker ava kapatılmasından sonra açık olan meralardaki avcı baskısı inanılmaz arttı, avcı dediğime bakmayın eline tüfek alıp sadece stres atmaya gelen mi istersin, ateşin başında otururken üstünden geçen kanatlı her mahluka atış yapan mı istersin, sen bek  için hazırlanırken çeltikte köpekle bekasin ' e gezen mi... hangi birisini söyleyelim?? çantacı olmadan avcı olunursa bunların sayısı git gide artacak malesef... ama işin bir de diğer boyutu var dostlar... geçit avında hangi kuşa tüfek atılır hangi kuşa tüfek atılmaz...tüfek mesafesi nedir? mesela birbirinizi görebildiğiniz bir mera düşünün benim kesinlikle tüfek doğrultmayacağım mesafelerden ördeği havada katlayan avcılara denk geldiğim olmuştur.. çok sefer yanına gidip " Usta Allah aşkına sen ne atıyorsun ..ver şu tüfeğe bir bakiyim " diyesim çok gelmiştir. ... bu gibi tecrübesi olan arkadaşlar bana hak vereceklerdir.. cümlemize rast gelsin diyorum...
  • Stoeger M3000 Pregrine Max5
  • Huğlu 601 GB
  • Kral Superpoze
  • Hatsan Mod 135
Mustafa ÇAY
1980 İSTANBUL