Gönderen Konu: 100 Yarda Atış ve Slow motion Denemesi  (Okunma sayısı 1537 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
100 Yarda Atış ve Slow motion Denemesi
« : 24 Kasım 2018, 18:53:05 »
Merhaba değerli Arkadaşlar geçen haftalarda Emre Baskaskır Bey güzel bir atış videosu yayınlamıştı ve yöntemini paylaşmıştı kendisine bu vesile ile teşekkür ederim.Her ne kadar fiziki ve teknik imkanlar aynı seviyede olmasada aynı tekniği kullanarak modifiyesini ve dolumunu yaptığım kurşunların havadaki seyirlerini merak ettiğimden deneme çekimlerini kısıtlı zamanda olsa bugün yapma imkanı buldum.
Gerek malzeme kalitesi gerek zemin seçimi ve gerekse atış açısı gibi nedenlerle istediğim verimi aldığımı tam anlamıyla söyleyemem ama yinede güzel bir deneyim oldu.720 p tavsiye edilir iyi seyirler efendim.
Arkadaşlar atışlarda amaç 3 numaralı şok tapa uyumu ve havadaki seyirleri merak edildiğinden isabet 2. planda kalmıştır standart namluyu uzun zamandır kullanmadığımdan adaptasyon sorunu yaşadım ve atışlarda üst vurma eğilimi yüksekti.
Hedef 5 litrelik sıvı yağ ve deterjan bidonları.
Not:Brennekelerin kendi etrafında dönme (jiroskobik etki)eğilimi yüksek.

« Son Düzenleme: 25 Kasım 2018, 20:52:52 Gönderen: Tevfik GÜN »
1978 Eğirdir-Isparta

Çevrimdışı Emre BASKASKIR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: 100 Yarda Atış ve Slow motion Denemesi
« Yanıtla #1 : 24 Kasım 2018, 19:32:41 »
Tevfik Bey elinize sağlik, cok guzel cekimler
Fisek doldurma konusundaki ustaliginizi zaten 200 metre isabetlerinizde onceki videolarinizda gormustuk
Tum kursunlar minimum yalpa ile ucuyor demek sanirim yanlis olmaz
Hedefi vuran kursun cok guzel bir efekt yaratmis  :afro:
1978 istanbul

The following users thanked this post: Tevfik GÜN, Şevki MİRZA

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 24 Kasım 2018, 20:30:11 »
Helal olsun Tevfik bey mükemmel çalışma olmuş.Tevfik bey yazın doldurduğum bazı 30 gr 5 numara bior fişekleri pozemle denerken tüfeğim sanki üst atıyor gibi geldi. Bu gün 36 gr ve 34 gr bps ve rc fişeklerini kesip içeriklerine baktım ve kağıt üzerinde denedim şaşırtıcıydı bps 36 gr 1 Numara fişek 34  gr 3 numara rc fişekten daha iyi grupman yaptı işin şaşırtıcı yanı ikisinde de attığım yeri tam vurdu. Şu sonuç çıktı fişek gramajı düştükçe ivme vede sapma yani üst vurma artıyor. Diyebilirmiyiz?
  • Huğlu 104 A 76 namlu 1/3
Adem KARACAN
1982 Cihanbeyli   LİMİT VİCDANDIR.  AVCI VİCDANSIZ OLAMAZ.

The following users thanked this post: Tevfik GÜN

Çevrimdışı M.Burak METİLLİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 24 Kasım 2018, 20:51:52 »
Tevfik bey sizi tebrik ediyorum. Bu ise gonul vermissiniz belliki. Bu isten para kazanan firmalar neden sizin kadar duyarli olmuyorlarda bizi ithal kullanmaya sevk ediyolar. Insallah yerli firmalarimizda da sizin kadar duyarli bu ise gonul veren birileri cikar.
Mehmet Burak METİLLİ
1985 / SERİK / KOCAELİ

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 25 Kasım 2018, 00:59:46 »
Tevfik Bey elinize sağlik, cok guzel cekimler
Fisek doldurma konusundaki ustaliginizi zaten 200 metre isabetlerinizde onceki videolarinizda gormustuk
Tum kursunlar minimum yalpa ile ucuyor demek sanirim yanlis olmaz
Hedefi vuran kursun cok guzel bir efekt yaratmis  :afro:
Teşekkür ederim Emre Bey,kayıt hızını 960 fps ye çıkartabilirsem çok daha güzel sonuçlar ortyaya çıkacak.

Helal olsun Tevfik bey mükemmel çalışma olmuş.Tevfik bey yazın doldurduğum bazı 30 gr 5 numara bior fişekleri pozemle denerken tüfeğim sanki üst atıyor gibi geldi. Bu gün 36 gr ve 34 gr bps ve rc fişeklerini kesip içeriklerine baktım ve kağıt üzerinde denedim şaşırtıcıydı bps 36 gr 1 Numara fişek 34  gr 3 numara rc fişekten daha iyi grupman yaptı işin şaşırtıcı yanı ikisinde de attığım yeri tam vurdu. Şu sonuç çıktı fişek gramajı düştükçe ivme vede sapma yani üst vurma artıyor. Diyebilirmiyiz?
Teşekkür ederim Adem Bey,yivsiz av tüfeği fişekleri dipsiz kuyudur her deneme ve kıyaslamada farklı şeyler öğretir insana bir nevi kelebek etkisi durumu vardır bazen hava sıcaklığındaki değişim bazense anlık bir rüzgar o yüzden en ideale yakın olanı buldunmu tamam demek en güzelide araştırmacı ruh durmuyor işte...

Tevfik bey sizi tebrik ediyorum. Bu ise gonul vermissiniz belliki. Bu isten para kazanan firmalar neden sizin kadar duyarli olmuyorlarda bizi ithal kullanmaya sevk ediyolar. Insallah yerli firmalarimizda da sizin kadar duyarli bu ise gonul veren birileri cikar.
Teşekkür ederim Burak Bey,bizimkisi amatör ruh ve bitmeyen tutku onların çalıştırmak zorunda oldukları bir işyeri ama Sayın Mehmet Pilgir’inde dediği gibi hedefi kalite olmayan kaybolur gider kaliteli ürün için anglo sakson iş yapma kültürü olması lazım oda bizde yok.
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2018, 01:02:26 Gönderen: Tevfik GÜN »
1978 Eğirdir-Isparta

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #5 : 25 Kasım 2018, 01:21:29 »
Tebrikler Tevfik Bey
Güzel bir video olmuş ,Şahsi kanaatim biraz daha büyütme gücü gerekiyor sanki,O zaman kurşunun daha net görürüz .Saniyedeki kare sayısı ise dediğiniz gibi önemli efekt açısından şık olur.

Paylaşım için teşekkürler
Saygılarımla
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 25 Kasım 2018, 16:40:22 »
Tebrikler Tevfik Bey
Güzel bir video olmuş ,Şahsi kanaatim biraz daha büyütme gücü gerekiyor sanki,O zaman kurşunun daha net görürüz .Saniyedeki kare sayısı ise dediğiniz gibi önemli efekt açısından şık olur.

Paylaşım için teşekkürler
Saygılarımla
Teşekkür ederim Doğan Bey,tespitleriniz de haklısınız şu anda olympus 10x50 var(f/p açısından harika bir ürün)iyi kalite bir 16x50 nin işimi fazlasıyla göreceğini düşünüyorum lakin bugün zemin değişikliği yaparak yaptığım 2 atış v0 hızları 1700 fps olmasına rağmen çok güzel sonuçlar verdi eğer haftaya vakit bulabilirsem bir kaç deneme daha yapacağım.
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2018, 16:42:47 Gönderen: Tevfik GÜN »
1978 Eğirdir-Isparta

The following users thanked this post: Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Berhan PINAROĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 26 Kasım 2018, 19:49:43 »
Tevfik Bey elinize sağlık, dolumlar gayet stabil görünüyor.Brennekeleri izlemek çok keyifliydi keza diğerleride öyle.
  • Huğlu 104/A 12/71
  • Armsan Phenoma Carbo 12/66
  • İstanbul Silah Monza .308
1994/Bartın