Gönderen Konu: AKUS HUNTER DELUXE ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM  (Okunma sayısı 4942 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ali UŞAKLI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
AKUS HUNTER DELUXE ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM
« : 04 Kasım 2018, 23:16:59 »
     AKUS HUNTER DELUXE ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM.. ÖZEL YAPIM ALMAK İSTİYORUM  AMA KULLANAN ARKADASLARDAN DESTEK ALMAK İSTEDİM.
ÖNCELİKLE 66 MI YOKSA 71 CM NAMLUMU ALMALIYIM. KEKLİK AVI SIKLIKLA ÇIKIYORUM AMA UZAĞA ATTIĞIM ZAMANLARDA OLUYOR.
EL KUNDAK MODELİ NASIL OLSA DAHA KULLANIŞLI?
İNGİLİZ KUNDAK HİÇ KULLANMADIM AMA NE FARK VAR ONUDA BİLMİYORUM AÇIKCASI.. YUMURTAYA BAKIYORUM BU DURUMDA BENDE .
    BİRDE EN ÖNEMLİSİ , KENDİME ÖZEL YAPTIRMAK İSTEDİĞİM İÇİN, ÖLÇÜLERİ NEYE GÖRE VERMELİYİM? KOL OMUZ ARALIĞIMI YADA NE ÖLÇÜSÜNE GÖRE YAPTIRMALIYIM?

YARDIMLAR İÇİN TEŞEKKÜRLER
  • HUĞLU 200 AC ÇİFTE
KIA BALABAN OTOMOTIV

SATIŞ DANIŞMANI

1982-Antalya

Çevrimdışı İsmail ÇINAR 10

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: AKUS HUNTER DELUXE ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM
« Yanıtla #1 : 05 Kasım 2018, 08:16:51 »
bu tüfekten avlak forum üyesi  İsmail ÇELİKbey almış kendisiyle irtibata geçmen daha mantıklı.
 http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=198780.0
İsmail ÇINAR
1976 BALIKESİR
EY ÖLÜMSÜZ TÜRK ULUSU! KENDİNE DÖN! SU GİBİ AKITTIĞIN KANINA, DAĞLAR GİBİ YIĞDIĞIN KEMİKLERİNE LAYIK OL!

The following users thanked this post: Ali UŞAKLI

Çevrimdışı Adem YEŞİLYURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 05 Kasım 2018, 08:43:43 »
Bu konuya bir göz atın isterseniz.

http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=178601.0
  • Huğlu 103 CE Süperpoze 71 cm
1980 Erzurum

Çevrimdışı Hakan ÖZDEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 05 Kasım 2018, 14:58:52 »
Bundan sonra 71 cm den kısa yan yana veya üst üste tüfek hiçbir şekilde almam. Tercih meselesi ama uzun nişan hattının uç ağırlığın uçar avlarında her zaman faydası olduğunu düşünüyorum ( 65 cm mobil şoklu tüfeklerde yaklaşık olarak 71 cm gibi ön ağırlık balans veriyor ama nişan hattı kısa kalıyor ) . Şimdi bazı arkadaşlarım av tüfeği ile nişan alınmaz diyecekler de bu o değil hattan bahsediyorum, nişandan değil. Rast gele.
« Son Düzenleme: 05 Kasım 2018, 16:00:48 Gönderen: Hakan ÖZDEN »
  • Epagneul Breton
Be cool, stay cool, then shot.
Hakan Özden 1964 ANKARA

The following users thanked this post: Orhan AKSOY, Fatih YAZICI, Ali UŞAKLI

Çevrimdışı Ercan TURYAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • CANSA CAN, KANSA KAN, YETER Kİ SEN DALGALAN.
« Yanıtla #4 : 05 Kasım 2018, 18:50:18 »
Akus oneririm bendede hunterlux poze var 66 namlu surme boya meneviş kasa cok memnunum

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Armsan Phenoma Bronz Otomatik
  • Akus Hunter Lux Süperpoze
1988 - Bursa

Çevrimdışı Fehmi TAŞKIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 05 Kasım 2018, 19:00:13 »
Ali Kardeşim merhaba,
Akus Hunter Lux model tüfeğim var. Gravüründen boyasına ,ağacından kundak şekline tamamı özel yapıldı.
Öncelikle tüfeğimden kesinlikle çok memnunum. 71 ve 76 2 namlulu olarak aldım. Fabrikada Oğuzhan Ekici son derece yardımcı oldu ve her detay ile ilgilendi sağolsun. Sana tavsiyem fabrikaya gitmen ve tüfekleri yakından incelemen.Böylelikle hem görsel olarak hem de sana uygunluk açısından kundak yapılarını kıyaslayabilirsin. Üstelik kundak ölçülerinin de profesyonel kundak ustaları tarafından alınması gerekiyor. Ayrıca kullanacağın tüfeğin ağacını da seçebilirsin.
Şimdiden hayırlı olsun Rastgele
  • MAUSER M03 300 Win. Mag.
  • Beretta A400 Xtreme Plus 76
  • Akus Custom Deluxe 71-76
  • Glock 19 Gen 5
  • Sig Sauer P 229 ALSO 9mm
  • Smith Wesson 686 4'' 357 Mag.
1977-İZMİR

Çevrimdışı Ali UŞAKLI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #6 : 10 Kasım 2018, 18:56:44 »
Ali Kardeşim merhaba,
Akus Hunter Lux model tüfeğim var. Gravüründen boyasına ,ağacından kundak şekline tamamı özel yapıldı.
Öncelikle tüfeğimden kesinlikle çok memnunum. 71 ve 76 2 namlulu olarak aldım. Fabrikada Oğuzhan Ekici son derece yardımcı oldu ve her detay ile ilgilendi sağolsun. Sana tavsiyem fabrikaya gitmen ve tüfekleri yakından incelemen.Böylelikle hem görsel olarak hem de sana uygunluk açısından kundak yapılarını kıyaslayabilirsin. Üstelik kundak ölçülerinin de profesyonel kundak ustaları tarafından alınması gerekiyor. Ayrıca kullanacağın tüfeğin ağacını da seçebilirsin.
Şimdiden hayırlı olsun Rastgele

TEŞEKKÜRLER .. ALDIM BİLETİ  PAZARTESİ ORDAYIM İNŞALLAH
  • HUĞLU 200 AC ÇİFTE
KIA BALABAN OTOMOTIV

SATIŞ DANIŞMANI

1982-Antalya

The following users thanked this post: Fehmi TAŞKIN

Çevrimdışı Hilmi TAŞKIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 10 Kasım 2018, 20:37:24 »
Ali Bey merhabalar.
Ben Akus Hunter Delüks kullanıyorum, tüfeğim 71 cm namlu, değiştirilebilir şoklu. Bu güne kadar tüfeğimi bıldırcın, üveyik, çil ve kınalı keklik, tavşan, ördek avlarında ve 2 kez de domuz avında kullandım. 3 atışta 3 domuz vurdum biraz da şansın etkisi vardı sanırım. :-) Tahmin edeceğiniz gibi tüfeğimden gayet memnunum. Mevsimine ve avına göre fişek kullanırsanız sizi üzmeyecektir. En çok 4 ve 3 numaralı şokları kullanıyorum( doğrusu choke yani boğum ama alışkanlık işte). :) Tüfeği kendi ölçülerinize göre yaptırırsanız eğer çok güzel avlar yapavilirsiniz. Antrparantez şunu söyleyeyim, tüfeğimin dipçik ölçüleri üzerimde ince bir kazak ve av yeleği varken tam uyuyor ama kışın ördeğe giderken kalın giyindiğimiz için uzun geliyor. :) dipçik ölçünüzü aldırırken dikkate alırsanız iyi olur diye düşünüyorum.
  • Akus Hunter Delüx üst/alt çifte 71
  • Beretta 686 Sp1
  • Browning Maxus
Dört yaman sızım var inceden ince
Vatanca, bayrakça, törece, dince

Çevrimdışı İsmail ÇELİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AvCıLıK BiR YaŞaM TaRzıDıR
« Yanıtla #8 : 07 Ocak 2019, 03:42:47 »
Ali Bey Merhaba,
Şu sıra foruma çok sık giremediğim için konuyu yeni gördüm. Bir akus kullanıcısı olarak kesinlikle tavsiye edebilirim. Yerlilerin içerisinde en iyisidir ki bu benim şahsi düşüncem. Bende hunterdelux modelini kullanmaktayım 71 cm.
66 mı 71 mi dersen ben kesinlikle 71 derim. Çünkü bana göre daha dengeli. Ben yıllardır 61 ve 66 cm otomatik tüfek kullanıcısıydım ayrıca 71 cm grupman olarak 66 dan daha üstün bence. Tabi bu yaptığın ava görede değişir. 71 cm uzak mesafe avlarında 66 ya göre daha avantajlı grupman olarak. Ama ekseri orman avlarında (çulluk için) kullanacağım dersen 61 cm yaptır derim tadından yenmez ozaman.
Ağır doludan 32-34 den ben pek randıman alamadım. Kesinlikle 32 gr. geçme derim ki oda en soğuk havalarda bile. Akus düşük gramaj fişekleri daha çok seviyor. Ben en soğuk havalarda bile 30 yada 31 gram kullanıyorum. Ve performansı kesinlikle üst seviyede. Mobil şoklu alırsan istediğin avda istediğin gibi kullanabilirsin derim.
Saygılarımla.
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2019, 03:54:42 Gönderen: İsmail ÇELİK »
  • Franchi First Class 61 cm
  • Akus Hunter Delux Superpoze 71 cm
  • Sarsılmaz Vurucu Süperpoze 71 cm
  • Belçika Çifte 65 cm
İsmail ÇELİK
BURSA