Gönderen Konu: Yardım lütfen  (Okunma sayısı 1409 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat AVCI 16

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Yardım lütfen
« : 18 Ekim 2018, 23:52:14 »
Bu gün hava güzel hem hava alayım hemde tüfegimi deneyim dedim. Kaç aydır tufegin yüzüne bakmıyordum. Tüfek sözde bakım için konya yolladım . Tüfek geldi . Köyde denedim . Tüfekle atış yaptim sonra tüfek kırılmıyordu igne içeri cekilmiyordu iğne kovana takılıyor tüfek bu yüzden kırılmıyordu. Moralim çok bozuldu . Sonra Bursa da tamirci ye verdim sözde oda tamir etdi tüfeği yene olmamış . Ben bu sorunu kendim nasıl yapabilirim yada Bursa yardım edecek biri varmı söylermisiniz . Tüfek boşken tüfek rahat kırılıp kuruluyor . Atış yaptıktan sonra kırilmiyor iğne içeri cekilmiyor fişeye takılıyor . Tufegi kırmak için el kundağı söküyorum namluyu çıkarıyorum fişekleri ellerimle çıkarıyorum. Allah için  yardım edin kafayı yiyeceğim yoksa bin pişman oldum ya tüfeği vurup kırasim geldi . Moralim alt üst oldu. Fişek leri cikarmadim öyle asım duvara.

« Son Düzenleme: 18 Ekim 2018, 23:53:59 Gönderen: Murat AVCI 16 »
  • Aya pieper 16 cal. Aselkon Inter arms
1990 - Bursa

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Yardım lütfen
« Yanıtla #1 : 19 Ekim 2018, 00:48:35 »
tüfeğine  yuzeysel   kozmetık  anlamında  bır bakım yapılmıs sanırım  zira ignesel bır sıkntı var gıbi ignelerin biri  cok sıvrı ve ınce  dıgerı  gerıye doru perçin olup kalınlasmıs    ve bıraz uzun  yüksek ıhtımal ıgne yayları ıle ılgılı  bır sorun   bakım ıcın gonderılen  bır tufekte boyle bır sıkıntının olmasıda ayrı   atımıs bos kovanları  namludan cıkarın  yoksa atım yatagından  karıncalanma olusabılır  bence   namluyu takıp  tufegı kurun  sonra  namluyu cıkarıp    ıgnelerın onune  bır nesne koymadan tetıklerı dusurun   bır bakın ıgneler takılı kalıyormu  işin garıp tarafı dısarda kalsa bıle fısek patladıgı  anda olusan basınctan gerı yerıne gıtmesı gerek   boyle durumlar  cogu zaman ıgnenın kapsulu delmesıyle olusur  sızde boyle bır durum  yok ıcını gorebılseydık  fıkır sahıbı olurduk    kendı fıkrım  ıgne yatakları önden acılıyor acılıp  ıyıce  kontrol edılmelı  iğneler   ..  eskı  sattıgım  pozenın ust ıgnesı kırılınca  tamır ıcın  ustaya goturdum  usta  yatagına  kucuk  yanı ince   ve sıvrı  bır ıgne yaptı tornada  eve geldım ılk atıs ta ıgne kapsulu  delıp ıcınde kaldı  tufegı acamadım  zor guc acıp  ıgneyı cıkarıp attım eskı matkap ucundan kendım yaptım sorunsuz  5  6 yıl kullandım alan kişi de kullanmakta ımkanınız olsada  basında dursanız  halledılmeyecek bır durum degıl canınızı sıkmayın
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

Çevrimdışı Murat AVCI 16

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 19 Ekim 2018, 01:23:43 »
tüfeğine  yuzeysel   kozmetık  anlamında  bır bakım yapılmıs sanırım  zira ignesel bır sıkntı var gıbi ignelerin biri  cok sıvrı ve ınce  dıgerı  gerıye doru perçin olup kalınlasmıs    ve bıraz uzun  yüksek ıhtımal ıgne yayları ıle ılgılı  bır sorun   bakım ıcın gonderılen  bır tufekte boyle bır sıkıntının olmasıda ayrı   atımıs bos kovanları  namludan cıkarın  yoksa atım yatagından  karıncalanma olusabılır  bence   namluyu takıp  tufegı kurun  sonra  namluyu cıkarıp    ıgnelerın onune  bır nesne koymadan tetıklerı dusurun   bır bakın ıgneler takılı kalıyormu  işin garıp tarafı dısarda kalsa bıle fısek patladıgı  anda olusan basınctan gerı yerıne gıtmesı gerek   boyle durumlar  cogu zaman ıgnenın kapsulu delmesıyle olusur  sızde boyle bır durum  yok ıcını gorebılseydık  fıkır sahıbı olurduk    kendı fıkrım  ıgne yatakları önden acılıyor acılıp  ıyıce  kontrol edılmelı  iğneler   ..  eskı  sattıgım  pozenın ust ıgnesı kırılınca  tamır ıcın  ustaya goturdum  usta  yatagına  kucuk  yanı ince   ve sıvrı  bır ıgne yaptı tornada  eve geldım ılk atıs ta ıgne kapsulu  delıp ıcınde kaldı  tufegı acamadım  zor guc acıp  ıgneyı cıkarıp attım eskı matkap ucundan kendım yaptım sorunsuz  5  6 yıl kullandım alan kişi de kullanmakta ımkanınız olsada  basında dursanız  halledılmeyecek bır durum degıl canınızı sıkmayın
. Bana ufak bir sorun gibi geliyor diyeceğim şu bu tüfek iki kere tamire iki gitdi. İlk gitginde yayları değiştirildi dendi ikinci gitdiginde sözde yanları değişmemiş onlar yayları değiştirdik ve iğne değişti dendi . Sinek küçük ama mide bulandırır .
1990 - Bursa

Çevrimdışı Murat AVCI 16

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 19 Ekim 2018, 01:34:01 »
Bakıma gitmeden önce . Tüfeğin boya kötüydü . Boşluk vardı .Namlu çatlak ti ama fişek atdim da kiriliyordu tek kurşun bile  atdim işimi görüyordu.
1990 - Bursa

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 19 Ekim 2018, 01:47:47 »
Gördüğüm kadarı ile söyleyeyim.
Tüfeğinizin laçka sorunu tam çözülememiş bu  her atıştan sonra fişeklerin iğnelerin tarafına doğru şişme yapacağı anlamına gelir ve tüfek açılmamaya başlar iğnelerin durumu içler acısı tamamen değişmesi gerekiyor ayrıca tüfeğiniz baya eski bir model ve kondüsyonuda iyi sayılmaz.
Durumunuzu bilmiyorum ama kendinize uygun yeni bir tüfek almanızı öneririm.(2. el yada sıfır farketmez ama ölçüleri size uygun olsun ve deneyerek alın)
1978 Eğirdir-Isparta

The following users thanked this post: Bilal AYDIN

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 19 Ekim 2018, 02:27:39 »
Bakıma gitmeden önce . Tüfeğin boya kötüydü . Boşluk vardı .Namlu çatlak ti ama fişek atdim da kiriliyordu tek kurşun bile  atdim işimi görüyordu.
  böyle bır tufekle atıs yapmak  el ve gözlerınızden degerli mi   :(
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

The following users thanked this post: Bilal AYDIN

Çevrimdışı Murat AVCI 16

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 19 Ekim 2018, 02:44:35 »
Maşallah vardı bana mısın demedi imal yılı 1961
1990 - Bursa

Çevrimdışı Murat AVCI 16

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 23 Ekim 2018, 00:04:24 »
Maşallah vardı bana mısın demedi imal yılı 1961
Hocam o zaman bilmiyorduk boşluk felan yeni yeni öğrenmeye başladık.
1990 - Bursa

Çevrimdışı Murat AVCI 16

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 23 Ekim 2018, 00:07:20 »
Hocam o zaman bilmiyorduk boşluk felan ne yeni yeni öğrendik.
1990 - Bursa

Çevrimdışı Murat AVCI 16

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 23 Ekim 2018, 00:13:05 »
Geçen gün  tüfeğimi en son verdim tamirciye götürdüm. Baktı fişek ten dir dedi . Fişekler eski dedi . Bir sorun olur sa getir dedi. Ben de bu gün denemek amaçlı zuberin ses fişeğinı aldım denedim . Tüfek sorun çıkarmadı. Bir kere sorun çıkardı bence fişek den kaynaklanıyordu.
1990 - Bursa