Gönderen Konu: Fişek ve şok seçimi yardım.  (Okunma sayısı 853 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alican GENER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Fişek ve şok seçimi yardım.
« : 09 Ekim 2018, 13:49:03 »
Merhabalar bir tane huğlu 200a 71 cm çiftem var 40mt. Mesafede şişeye falan atış yaparak eğlenmek için kaç no saçma ve kaç no saçma kullanmam lazım biraz yardım edebilir misiniz grupman için 4-5 no şok tek kurşun bunu öğrendim :) ama şişeyi kırmak için 1 no şok mu mesela ama o zaman hangi no fişek daha bu matematiği çözebilmiş değiim bazı şoklarla bazı fişekleri atmak tüfeğe zarar veriyormuş. Yardım için teşekkürler şimdiden.
  • Huğlu 200A Çifte
1993 - İstanbul

Çevrimdışı Güray TUTAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dişine göre av seç, ava göre diş edinemezsin!
Ynt: Fişek ve şok seçimi yardım.
« Yanıtla #1 : 09 Ekim 2018, 15:17:41 »
Tek kurşunlar için tavsiye edilen şok numaraları zaten 4-5 dir. Nadiren 3 ile atıyorum diyenlerde çıkar ancak pek deneyen olmaz. 1 no şok ile sixlug muhimmatın atıldığı tanıtımında geçer ama o da hedef atışı icin uygun bir muhimmat degildir. Foster tip tek kurşunlar işini görecektir. Tek kurşun atışlarında grupman olmaz. Hedef atışı, 3 köşe teşkil yada belli bir alana toplayabilme atışı yapılır. İşin özü 4-5 şoklarla tek kurşun kullanımına devam etmeni tavsiye ederim. Saçma kullanacaksan eğer ki hedef atışında saçma kullanan olmaz pek tüm şokları kullanabilirsin. Çelik saçmalı fişek kullanacaksanda 3-4-5 şoklarla atış yapman uygun olur. Kazasız belasız.
  • ATA SP 71 / Çelik
1984 İzmir / Torbalı

The following users thanked this post: Alican GENER

Çevrimdışı Alican GENER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: Fişek ve şok seçimi yardım.
« Yanıtla #2 : 09 Ekim 2018, 16:08:49 »
Tek kurşunlar için tavsiye edilen şok numaraları zaten 4-5 dir. Nadiren 3 ile atıyorum diyenlerde çıkar ancak pek deneyen olmaz. 1 no şok ile sixlug muhimmatın atıldığı tanıtımında geçer ama o da hedef atışı icin uygun bir muhimmat degildir. Foster tip tek kurşunlar işini görecektir. Tek kurşun atışlarında grupman olmaz. Hedef atışı, 3 köşe teşkil yada belli bir alana toplayabilme atışı yapılır. İşin özü 4-5 şoklarla tek kurşun kullanımına devam etmeni tavsiye ederim. Saçma kullanacaksan eğer ki hedef atışında saçma kullanan olmaz pek tüm şokları kullanabilirsin. Çelik saçmalı fişek kullanacaksanda 3-4-5 şoklarla atış yapman uygun olur. Kazasız belasız.
Çok teşekkür ederim o zaman bu şekil devam edeyim aşırı sevdim Typhoon alana kadar çifte ile bol bol atayım 😬
  • Huğlu 200A Çifte
1993 - İstanbul