Gönderen Konu: Tüfek seçimi yardım..  (Okunma sayısı 808 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alican GENER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Tüfek seçimi yardım..
« : 07 Ekim 2018, 20:09:55 »
Merhabalar aranıza yakın zamanda katıldım.  Kampta  güvenlik için hemde belki av yaparım diye bir çifte aldım. Fakat uzaktan bakınca çok uzak gelen atıcılık acayip hoşuma gitti attıkça atasım geliyor 😬 Bir tane Hatsan Mod 125 de aldım kendimi geliştirmek için 😬 Şimdi şarjörlü tüfek için kumbara yaptım.  12 cal bir şarjörlü mü hedef için mantıklı yoksa 36 cal mi ? 36 alırsaö gözümü Husan m71 e diktim sizce nasıl tüfek ? Daha çok acemiyim.  Poligonda 12 cal çiftemle atış yapamıyor muşum 36 biraz da o yüzden sıcak geliyor. Yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Kazasız belasız eğlenceniz bol olsun.
  • Huğlu 200A Çifte
1993 - İstanbul

Çevrimdışı Mustafa ÖZDEMİR 60

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Tüfek seçimi yardım..
« Yanıtla #1 : 07 Ekim 2018, 21:03:43 »
36 cal tüfeklerde randıman alan pek yok gibi. İlla 36 cal olucaksa catüs ü incelemenizi tavsiye ederim. Bu arada poligon sınırı kaç cal merak ettim.
  • VURSAN CY89 SÜPERPOZE
  • HATSAN DYNAMIC
  • İNGİLİZ SETTER
1986 Tokat

Çevrimdışı Alican GENER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 07 Ekim 2018, 22:18:42 »
36 cal tüfeklerde randıman alan pek yok gibi. İlla 36 cal olucaksa catüs ü incelemenizi tavsiye ederim. Bu arada poligon sınırı kaç cal merak ettim.
.   Poligon için sadece 36 ile atabilirsiniz dediler aslında gönlüm Typhoon f12 den yana ama 36 az ses çıkartıyor sanki pek bi bilgim yok aslında ikisi ile atsam belki fikir sahibi olurum ama bilemiyorum gerçi benim alan sorunum yok her yer orman burada 12 cal de alabilirim avantaj dez avantaj tam fikir sahibi olmak istiyorum.
  • Huğlu 200A Çifte
1993 - İstanbul

Çevrimdışı Cem YILMAZ 35

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 22 Ekim 2018, 16:11:55 »
Merhaba abilerim aranıza yeni katıldım yivsiz tüfek alacağım izin belgem çıktı hazır bekliyorum uçar ve kaçar abi için aynı zamanda bahçede güvenlik amaçlı kinetik otomatik av tüfeği düşünüyorum önereceğiniz bir tüfek var mı herkes bişi diyor kafam çok karışık yardımcı olursanız çok sevnirim mesajlarınızı bekliyorum teşekkürler
  • ÖREN ARMS BLACK LİNE
1991-İzmir