Gönderen Konu: FİŞEK SEÇİMİ  (Okunma sayısı 7676 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
Ynt: FİŞEK SEÇİMİ
« Yanıtla #25 : 11 Ekim 2018, 22:22:27 »
Özgür kardeşim konuda biraz bilgi kirliliği yaptık malesef.
Haklısın.
Ama senede vuracağım 10 15 tavşan için kesinlikle iyi fişek atardım.
Topu temeli 2 kutu ya atarsın ya atmazsın.
Bu kadar fişekte 150 TL yi gözden çıkarırdım.
Selamlar

Estagfurullah abi ne kirliligi tam tersi konuya hakim olanlardan hepimiz yeni seyler öģreniyoruz. Forumunda amaci bu. Bedava bilgi bize 😊 katiliyorum iki kutu fisek icin degmez kumar oynamaya. Selamlar saygilar bizden. Herkese hayirli cumalar.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Ömer ŞAHİN 07

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #26 : 12 Ekim 2018, 00:18:52 »
Ahmet Bey ve Suat ustam güzel yerlere değinmişler :)
Fişek var fişek var.. Gramaj var gramaj var.. Markadan markaya çok fark yokmuş gibi gözükse de aslında fark var..
Çok para vermek marifet değil ama kalite asla tesadüf değil..

Geçenlerde elime bir miktar Winchester Parcours 28 gr 7,5 numara fişek geçti.. Nikel saçmalı ve esasında atış amaçlı üretilmiş..
Fişeği 2 defa hedefte, 3-4 kez de av esnasında kullandım. Bana şimdiye dek bildiğim bütün 28 gr fişekleri unutturdu..
Fiyatlar zalım, kutusu 75 tl ama "kaliteli" av yapılacaksa o fişek alınır arkadaş..

Bu basit bir örnekti.. Gelelim yerlilere..
"Alınabilecek" ne var derseniz, şuan için bps nin 28-30-32 gramları güzel seçenek.. Meca speed 28-30 ve master 32 gr fişekleri iyi..
Yafın rapido serisi 28-30 gramları güzel.. Sterling 28-30 gr modelleri kırma tüfeklerde parlama için naif ve iyi seçenekler..
34 gr dedin mi zaten yerli markaların aşşağı yukarı hepsi aynı.. Beklentiyi yüksek tutmamak lazım..
Fişek işi biraz da psikolojik takıntı meselesi.. Ben bu fişekle vuramam dedin mi, elindeki winchester bile olsa zaten olayı baştan kaybettin demektir.
Makul mesafelerde makul şartlarda av yapılacaksa en iyi fişek ucuz fişektir.. Ama az olsun öz olsun kaliteli olsun düşüncesi varsa ozaman başka..
Bps 34 gr icin drago barut kullanmaya başlayacak deniyordu son durum hakkında bilgi varmı

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Franchi black magic
  • Torun s.poze
  • Üzümlü kooperatif çifte 16cal.
  • DD. Zeyna
1995 - Antalya

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #27 : 12 Ekim 2018, 10:50:22 »
Bps 34 gr icin drago barut kullanmaya başlayacak deniyordu son durum hakkında bilgi varmı

Tecnadan sonra ara geçişte drago barut kullandılar şimdi PSB barut kullanıyor..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #28 : 12 Ekim 2018, 12:24:11 »
Grup olarak bir partide 10500 adet Sterling aldık, 3 kolisi Suat Çalışkan dostumundu.
Bıldırcında 10 No 28 g bior, 9 No 28 g power tapaların herikisi de gayet iyi sonuçlar verdi..
8 No 28 g Power modeli ile hatırı sayılır miktarda üveyik vurdum, hiçbir ithal  fişeği aramadım, RC 28 g 8 no'dan başka hiçbir fişeği beğenmeyen ortağım bu fişeğe üveyik için TAM not verdi.
Arkadaşlar 6/7 no 30-32 g'ları Keklik (tavşan) avında deneyecekler, ben keklikte yerli fişek kullanmam.
5 No 34 g'lar Ördek ve tahtalı avında denenecek, İnşallah onlar da iyi sonuç verir.
Bu sene üveyikte ömrümün en güzel yıllarından birini geçirince 8/28 Sterling'ten stok yaptım.İnşallah yerli sektör çok daha iyi noktalara gelir.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Özgür UYAR

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 12 Ekim 2018, 18:14:36 »
Grup olarak bir partide 10500 adet Sterling aldık, 3 kolisi Suat Çalışkan dostumundu.
Bıldırcında 10 No 28 g bior, 9 No 28 g power tapaların herikisi de gayet iyi sonuçlar verdi..
8 No 28 g Power modeli ile hatırı sayılır miktarda üveyik vurdum, hiçbir ithal  fişeği aramadım, RC 28 g 8 no'dan başka hiçbir fişeği beğenmeyen ortağım bu fişeğe üveyik için TAM not verdi.
Arkadaşlar 6/7 no 30-32 g'ları Keklik (tavşan) avında deneyecekler, ben keklikte yerli fişek kullanmam.
5 No 34 g'lar Ördek ve tahtalı avında denenecek, İnşallah onlar da iyi sonuç verir.
Bu sene üveyikte ömrümün en güzel yıllarından birini geçirince 8/28 Sterling'ten stok yaptım.İnşallah yerli sektör çok daha iyi noktalara gelir.
Değerli Dostum
Biliyorsun ki epey istişare ederek Sterling fişekleri aldık.
28/8 30/8  olanlar gerçekten etkiliydi.
34/5 nolarını incelediğimde malesef sadece sonbahar fişeği olacağını düşünmekteyim.
Zira içeeisinden 1.60g gibi bir barut  çıkmıştı.Çok sert olmayan havalarda denenebilir.
Bakalım atıp göreceğiz...

• HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Ömer ŞAHİN 07

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #30 : 12 Ekim 2018, 18:43:24 »
Tecnadan sonra ara geçişte drago barut kullandılar şimdi PSB barut kullanıyor..
Peki barut miktarı ve fişek genel performansı açısından alıp deneme şansınız oldu mu?

• Franchi black magic
  • Torun s.poze
  • Üzümlü kooperatif çifte 16cal.
  • DD. Zeyna
1995 - Antalya

Çevrimdışı Murat DOĞAN 58

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #31 : 17 Eylül 2019, 15:25:16 »