Gönderen Konu: Browning A5 Dipçiğinin kırılması  (Okunma sayısı 9453 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ali TATAR

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Browning A5 Dipçiğinin kırılması
« Yanıtla #25 : 24 Nisan 2018, 12:25:36 »
https://browning.eu/repair_center/turkey.html

Buyrun browning'in Türkiye'deki onarım servisleri 😊

Kendileri madem ilgilenmiyor.şikayet edilebilir
Ali TATAR
1985 Antalya

Çevrimdışı Ömer ÇİRKİNYILAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #26 : 24 Nisan 2018, 13:04:12 »
Video daki kişi hem markaya hem distribütör e hemde kendine tavsiye eden kişilere kızmış
İyi dikkatli dinleyin bir şahısa küfrediyor ,belliki o kişinin videoları nı izlemiş bide çok övgü ile gaza gelmiş almış tüfeği, hal böyle olunca tüfek ten buz gibi olmuş.
Bana göre en büyük hatası ağacın tekrardan servisten istemiş olması çünkü yıllardır biliniyor ki ithal tüfeklerin yedek parçası pek bulunmuyor şunu iyi bilmesi gerekiyordu,  ki Bence biliyordu bizim ülkemizde ağaç aksamı çok daha kaliteli ve çok daha iyi işçilikle yapılıyor üretiliyor .ve daha uygun fiyata satılıyor,  kaldı ki,  dışarıdan gelen tüfeklerin ağaç aksamı çok kaliteli değil.
Bide bir anlık öfke ile kırmadı her şey önceden planlıydı,Çünkü masa üzerinde tüfek ve kırmak için çekici hazırlamıştı
Biz bu tüfekler yaramaz dedikçe ısrarla aldılar, iyi alın ,ozaman artık kimseye kötü demez oldum alın diyorum zaten Millet artık her şeyi bilene değil internete bakıp en çok reklam neyse onu alıyorlar
Benim favori markam ,Browning, mecburiyetten benelli ve beretta kullanıyorum
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2018, 19:54:28 Gönderen: Ömer ÇİRKİNYILAN »
Ömer ÇİRKİNYILAN
1983-Hatay 
resim upload servisleri

The following users thanked this post: Gökhan NİZAMOĞLU, Şevki MİRZA

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 24 Nisan 2018, 14:55:20 »
yalnız her tüfeğin dipçiği kırılabilir,ağaç sonuçta bu,browning veya başka marka farketmez mesele distrübütörün yedeğini bulundurmaması. 3 b lere uhrevi bir misyon yüklememek lazım,çünkü sonuçta atomu parçalamıyor bu markalar,bende browning kullanıcısıyım,tüfeğimden memnunum ama bu paraları asla haketmiyorlar.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: Ali TATAR, Emrah AKDENİZ, Şevki MİRZA, Bilal AYDIN

Çevrimdışı Fatih ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #28 : 24 Nisan 2018, 16:12:42 »
Browning A5 kullanıcılarının birçoğu namlularının mühürsüz olduğunun farkında bile değiller! Bir arkadaşımın A5 tüfeğini incelediğim de namlusunda hiç mühür olmadığını sadece TSE yazdığını gördüm. Benim elimden bugüne kadar 20'ye yakın ithal tüfek geldi geçti fakat hiçbirisinin mühürsüz olduğunu görmedim. Özellikle bu A5'lerin namlularının bir kısmının Türkiye'de yapıldığı kanısındayım eğer namlu orijinalse neden mühürleri yok? Sorunlu tüfeklerde hiç vakit kaybetmeden hukuki yola başvurmak gerekiyor. İthal tüfeklerin ana dağıtıcısı olan Komando firması maalesef satış sonrası destek de yetersiz kalıyor. Ben iyi niyetli davranıp 6 ay bekledim daha sonra Komando avın yetkilisi "gidip dava açsın" dedi. Benim 6 ayım boşa gittiği gibi 2 av sezonu tüfeğimden mahrum oldum. Çok şükür açtığım davayı kazandım ve sıfır tüfeğime kavuştum. Siz, siz olun hiç vakit kaybetmeden hukuka başvurun.
  • BROWNING B25 B2G SUPERPOSED
  • BERETTA 486 PARALLELO SXS
Fatih ÖZCAN
BURDUR/1983

The following users thanked this post: Ömer ÖZSOY, Yaşar KÖKÇEN, Şevki MİRZA

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #29 : 24 Nisan 2018, 17:56:19 »
Browning A5 kullanıcılarının birçoğu namlularının mühürsüz olduğunun farkında bile değiller! Bir arkadaşımın A5 tüfeğini incelediğim de namlusunda hiç mühür olmadığını sadece TSE yazdığını gördüm. Benim elimden bugüne kadar 20'ye yakın ithal tüfek geldi geçti fakat hiçbirisinin mühürsüz olduğunu görmedim. Özellikle bu A5'lerin namlularının bir kısmının Türkiye'de yapıldığı kanısındayım eğer namlu orijinalse neden mühürleri yok? Sorunlu tüfeklerde hiç vakit kaybetmeden hukuki yola başvurmak gerekiyor. İthal tüfeklerin ana dağıtıcısı olan Komando firması maalesef satış sonrası destek de yetersiz kalıyor. Ben iyi niyetli davranıp 6 ay bekledim daha sonra Komando avın yetkilisi "gidip dava açsın" dedi. Benim 6 ayım boşa gittiği gibi 2 av sezonu tüfeğimden mahrum oldum. Çok şükür açtığım davayı kazandım ve sıfır tüfeğime kavuştum. Siz, siz olun hiç vakit kaybetmeden hukuka başvurun.
Fatih abi bence TSE damgasının bulunması montaj yapılan ülkeden istenilen bir Standart olabilir
1988-Denizli

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #30 : 24 Nisan 2018, 21:20:55 »
https://browning.eu/repair_center/turkey.html

Buyrun browning'in Türkiye'deki onarım servisleri 😊

Kendileri madem ilgilenmiyor.şikayet edilebilir

Adam zaten ordan çıldırmış :)
  • Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

The following users thanked this post: Ali TATAR

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #31 : 24 Nisan 2018, 21:22:58 »
Video daki kişi hem markaya hem distribütör e hemde kendine tavsiye eden kişilere kızmış
İyi dikkatli dinleyin bir şahısa küfrediyor ,belliki o kişinin videoları nı izlemiş bide çok övgü ile gaza gelmiş almış tüfeği, hal böyle olunca tüfek ten buz gibi olmuş.
Bana göre en büyük hatası ağacın tekrardan servisten istemiş olması çünkü yıllardır biliniyor ki ithal tüfeklerin yedek parçası pek bulunmuyor şunu iyi bilmesi gerekiyordu,  ki Bence biliyordu bizim ülkemizde ağaç aksamı çok daha kaliteli ve çok daha iyi işçilikle yapılıyor üretiliyor .ve daha uygun fiyata satılıyor,  kaldı ki,  dışarıdan gelen tüfeklerin ağaç aksamı çok kaliteli değil.
Bide bir anlık öfke ile kırmadı her şey önceden planlıydı,Çünkü masa üzerinde tüfek ve kırmak için çekici hazırlamıştı
Biz bu tüfekler yaramaz dedikçe ısrarla aldılar, iyi alın ,ozaman artık kimseye kötü demez oldum alın diyorum zaten Millet artık her şeyi bilene değil internete bakıp en çok reklam neyse onu alıyorlar
Benim favori markam ,Browning, mecburiyetten benelli ve beretta kullanıyorum

12000 Tl yi Avrupa menşeili bir tüfeğe veriyor misal. neden parçaya gelince Türkiye Konya diyor. O zaman komple neden Türkiyede yerli firmalarımızdan almıyor ?
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #32 : 24 Nisan 2018, 21:25:52 »
yalnız her tüfeğin dipçiği kırılabilir,ağaç sonuçta bu,browning veya başka marka farketmez mesele distrübütörün yedeğini bulundurmaması. 3 b lere uhrevi bir misyon yüklememek lazım,çünkü sonuçta atomu parçalamıyor bu markalar,bende browning kullanıcısıyım,tüfeğimden memnunum ama bu paraları asla haketmiyorlar.

Fatih Bey Olayın tam özünü anlatmışsınız iki satır yazıyla hakikaten
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR, Emrah AKDENİZ, Hüseyin İŞCEN, Bilal AYDIN

Çevrimdışı Ömer ÇİRKİNYILAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #33 : 26 Nisan 2018, 09:36:31 »
12000 Tl yi Avrupa menşeili bir tüfeğe veriyor misal. neden parçaya gelince Türkiye Konya diyor. O zaman komple neden Türkiyede yerli firmalarımızdan almıyor ?

Şevki bey  12000  tl lik tüfeğin konya ya gitme sebebi; avrupalılar üst düzey tüfeklerine ağacı konya dan alıyolar
Şöyle söyleyeyim bizden 500 dolara alıyorlar ve 2000 euro ya bize geri satıyorlar
Yarı otomatikte tamamen Konya yapımı neden almıyoruz diye sormuşsunuz ,
,sebebi ;kalite
Kısacası dünyanın en iyi  ceviz ağacı Biz de yetişiyor ve ağaç konusunda oldukça iyiyiz ama metal aksama gelince işler değişiyor
Ömer ÇİRKİNYILAN
1983-Hatay 
resim upload servisleri

The following users thanked this post: Alp BALABAN

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 26 Nisan 2018, 10:18:19 »
Adam az bile yapmış ama asıl yapılması gereken olayı tüketici mahkemesine götürmek. Birkaç mahkeme kararı, ödeme , tazminat çıkınca doğru düzgün servis hizmeti verirler belki. Bu konuda bayilerin de tam bilgisi yok ya da bilmezden geliyorlar. Benim bu konuda konuştuğum iki bayi abi servisi İstanbul'da var demişti. Ama forumda yazılanlardan biliyoruz ki servis filan yok. Av tüfeklerini bırakın ithal havalı tüfeklerde bile servis sorunlu.
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2018, 10:21:06 Gönderen: Yaşar KÖKÇEN »
1980-Antalya

Çevrimdışı Alp BALABAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #35 : 26 Nisan 2018, 10:41:59 »
Benim atıcı arkadaşlarım var dt11 i olan hepsi Abdullah ustaya kundak yaptırdı orjinal kundakları çıkardı. 60 binliralık tüfeklere kundak yaptırıyorlar daha kullanmadan kundak işinde çok iyi ustalarımız ve kalıteli cevizimiz var demek ki. Ama silah üretim işinde aynı kaliteye sahip değiliz silah ustaları ile görüştüğüm kadarı ile çünkü vergileri çok ağır ve teşvik edilmiyor yoksa güzel kaliteli tüfekler yapabileceğimize ve avrupa tüfekleri kenara asacağımıza eminim. Yoksa browning beretta benelli..... yapılan şuanki otomatik tüfekler olsun seri üretim fabrikasyon tüfekler olsun atla deve değil kesinlikle verdiğimiz paraların yarısını hak ediyorlardır.Yerli üretim daha iyi olsa avrupa ayarında tüfek üretilse bizim burada 10 binliraya yapılacak tüfekleri yurtdışında 20 binliraya alsalar güzel olmazmıydı. Bizim tüfeklerde avrupaya satılıyor  ama orada fındık fıstık parasına gidiyor çünkü o kalitedeler.
Alp BALABAN
1984-Manisa

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 26 Nisan 2018, 13:34:42 »
kaliteli tüfek yapamadığımızdan değil,üreticiler bilerek yapmıyor...ben avrupaya ihraç bikaç silah gördüm aklım durdu,bu paralara bu kalitede silah yapabiliyorken bize niye daha kalitesizi geliyor... her zaman söylerim kaliteli üretmek bir kültür işidir,bizde o kültür yok.
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: Ömer ÖZSOY, Ali DOK, Hüseyin İŞCEN, Bilal AYDIN

Çevrimdışı Ali TATAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #37 : 26 Nisan 2018, 20:11:28 »

Aynen katılıyorum Fatih Bey.3b lerin mükemmel olduğunu sanmak ile İngiltere kraliçesinin tuvalete gitmediğini sanmak aynı şey bence :)
Ali TATAR
1985 Antalya

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR, Ömer ÖZSOY

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 26 Nisan 2018, 22:16:58 »
Ali bey mükemmel ucu açık bir şey, daha iyisi her zaman vardır.gelişim böyle oluyor zaten... Dahada öte bir şey söyleyeyim, bence kaliteli silah kullanmak istemenin en önemli yanı bence prestijdir. Daha iyi performans almakta bir amaç ama bilinç altında yatan en önemli unsur prestij bence. Yoksa bu kadar para verilmez.
Başımdan geçen bir anı anlatayım , bir gün bir ava davet edildik ve grup olarak gittik.bir bir tek bende Avrupa silah var, arabadan indik orda bizi misafir eden amca bana bey diye hitap ediyor diğer arkadaşlara ismiyle hitap ediyor. Bunu yapan şey benim şahsım değil elimdeki Browning. Yine bu sene ördek bekine gittim. Bir avcının yanından geçerken kısaca sohbet ettim. İdare ediyoruz işte kabilinde çok iyi avcı değilim gibilerine gelecek bir tevazu göstermek istedim. Adam bana dedi ki avcılığın üstüne çok düştüğün omuzunda ki silahtan belli,yoksa yeni Browninge bu kadar para vermessin dedi.
İnsanoğlunu n içinde beğenilme takdir görme güdüsü her zaman vardır,bu çoğu zaman dilimize vurmaz ama bu böyledir.
Tek başına silah iyi avcı olma kreteri olamaz tabiki,benim bir tanıdığım avcı abim yıllarca yerli bir 20 çap tek kırma ile avlandi ama önünde 3 köpekle, çok mükemmel bir avcıdır kendisi.
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Mehmet Ali YAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #39 : 14 Aralık 2020, 16:33:25 »
Uretici ve ya ithalatçı firmanin ilgilenmesi gerekiyor. Benimde basimda benzer bir sorun var Beretta Unico dipciginde aldiktan bir ay sonra ipince bir damar catlagi basladi ve maalesef Beretta cevap bile vermedi,  satan bayi enson bana bir ustaya gönderir ucreti mukabil yeni dipçik yaptırırız dedi hadi oradan dedim. Fuarda ise ithalatçı firmayı buldum efendim o bayi nasil getiriyor bilmiyoruz o Berettayi biz ithal etmedik dedi. Yuh. Şimdilik çatlak 7-8 cm ve çok ince sadede göze batıyor ama sağlam bir kac yuz fişekden sonra kesinlikle gidecek. Ha tüfeğin gerikalanı duzgun çalışıyor ve tabiiki ahşabın içini kimse bilemez. Arkadaşların dediği gibi Konya'daki güzel bir dipçik ve kundak oh bitti gitti orijinalinden iyi olur. Yerli tufeklerimiz gayet iyi ancak onlarda benzer sorunlar oluyor ve ithal tufeklerin bazılarından maalesef geriler. Aldığım bir huglu cifte iki defa iğne kirdi ardından komple namlu değişti orta tığı ayrıldı tufek yamalı bohça oldu. Kırmadan sakince çözüm bulmak en iyisi. Gecmis olsun.
  • browning 525 süperpoze 12
  • beretta unico otomatik 12
  • marocchi goldensnipe III süperpoze Trap 12
  • remington 870 express Pompalı 12
  • Ispanyol astra Çifte 16
  • Kuruluş yıllarından huglu kooperatif el işlemeli çifte 12
1974-Ankara

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN