Gönderen Konu: Şiddetle merak ediyorum.  (Okunma sayısı 1184 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hilmi TAŞKIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Şiddetle merak ediyorum.
« : 19 Ocak 2018, 17:25:10 »
   Merhabalar değerli avlak forum üyesi ustalarım, abilerim, kardeşlerim. Bahsedeceğim konuda bilgisizliğimi mazur görünüz. Bin bilsende bir bilene danış demiş atalarımız.
   Berettanın ülkemizde bir dünya üst üste çifte modeli mevcut. Bence hepsi birbirine benziyor, ben aralarındaki farkı bilmiyorum :) S57 S56 goldlar silverlar pigeonlar kuşlar böcükler :) 600 küsürlüler filan. Bunları birbirinden ayıran özellikler nedir acaba? Bu modelleri net çizgilerle birbirinden nasıl ayırırız? Kullananlar hangi modelini önerir?
  • Akus Hunter Delüx üst/alt çifte 71
  • Beretta 686 Sp1
  • Browning Maxus
Dört yaman sızım var inceden ince
Vatanca, bayrakça, törece, dince

Çevrimdışı Aşkın ASLAN

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Şiddetle merak ediyorum.
« Yanıtla #1 : 30 Ocak 2018, 09:55:54 »
Aslında saydığınız modellerin çoğu yapı olarak (kilit sistemi, namlu özellikleri vs. vs.) Birbirine çok yakın. Bunlardan işleme hasssasiyetleri, üzerindeki gravürler ve kullanılan çeliğe göre modellerin adı ortaya çıkıyor. Yani kısaca hepsi marketing olarak bildiğimiz pazarlama stratejisi. Başka bir şey değil. Bir tüfeği elinize aldığınızda namluyu açıp yavaşça kapatın gelen sesten ne kadar hassas boşluklarını anlarsınız.  Tiz ses geliyorsa o tüfek bir süre iş görecektir sonra boşluklar artacaktır. O yüzden tok bir ses aldığınız tüfeği tercih ediniz.
Aşkın ASLAN
1978 Elazığ / Sakarya

The following users thanked this post: Hilmi TAŞKIN

Çevrimdışı Hilmi TAŞKIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Şiddetle merak ediyorum.
« Yanıtla #2 : 30 Ocak 2018, 18:29:47 »
İlginiz için teşekkür ederim Aşkın Bey. Peki berettanın hangi modeli çelik kubuzlu hassas işçilikli ve gravürlüdür?
  • Akus Hunter Delüx üst/alt çifte 71
  • Beretta 686 Sp1
  • Browning Maxus
Dört yaman sızım var inceden ince
Vatanca, bayrakça, törece, dince