Gönderen Konu: Tüfektenmi yoksa fişekten mi ?  (Okunma sayısı 2033 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kamil SELCİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Tüfektenmi yoksa fişekten mi ?
« : 14 Ocak 2018, 12:17:48 »
S.a  herkese rastgele arkadaşlar  şimdi size bir  sorum olacak önceden huğlu 84 model üst  alt çifte kullanırdım önceden avladığım avlarda tetiğe  bastığımda kuşun düştüğü bir olurdu ne saçmaçın kuşa çarptığını duyardım nede saçmanın kuşun tüğünü kaldırdığı nı umarım  ne demek istediğimi  anlamışsınızdır şimdiki kullandığım bütün  tüfekler ve çevremde kullanılan ve gördüğüm bütün tüfekler ava atıldıktan  sonra şapırt diye sesi duyuyorum acaba şimdiki tüfeklerde gerçekten namlu kalitesi kötümü sanki benim görüşüm saçmalar çok soğuk bir şekilde hedefe vurduğundan ses yapıyor herkese  cevaplarından dolayı şimdiden çok teşekkür ediyorum. ..
  • Stoeger md2000
  • Akdaş AH212 hybrit
1982-Konya

Çevrimdışı Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Tüfektenmi yoksa fişekten mi ?
« Yanıtla #1 : 14 Ocak 2018, 13:09:57 »
Maşallah yeğenim, işitme aralığını kıskanmadım desem yalan olur. Allah'a emanet.
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimdışı Muzaffer KUZU

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 14 Ocak 2018, 13:17:42 »
Ne Tüfek ,ne fişek 1.derece kundak ölçülerinin uyğun olması.Digerleri daha sonra gelir.
  • Huğlu Süperpoze 12 Skeet Özel yapım 71 namlu
  • Huğlu Çifte 12 Çukurbant 71 namlu 1-2 şok
  • Marocchı 12 Süper Poze 71 namlu 2-4 şok
  • Üzümlü Çifte 12 jetli yüksek bant 71 namlu 1-3 şok
İZMİR 1957   0Rh+     05344463032
Branş Kodu:2036

Çevrimdışı Kamil SELCİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 14 Ocak 2018, 13:38:17 »
Maşallah yeğenim, işitme aralığını kıskanmadım desem yalan olur. Allah'a emanet.
[/quote :)]
  • Stoeger md2000
  • Akdaş AH212 hybrit
1982-Konya

Çevrimdışı Kamil SELCİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 14 Ocak 2018, 13:45:05 »
Ne Tüfek ,ne fişek 1.derece kundak ölçülerinin uyğun olması.Digerleri daha sonra gelir.
kundak ölçüsü ile alakalı bir durum değil muzaffer bey yüzde elli namlu kalitesi yüzde ellide mobil şokların saçmanın hızını etkilediğini düşünüyorum ah nerde o eski işçilikli fixed şoklu namlular. ...saygılar
  • Stoeger md2000
  • Akdaş AH212 hybrit
1982-Konya

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 14 Ocak 2018, 14:41:06 »
 Kamil bey  bende 90 model 76 Namlu ve  4/4 4/2  sabit  şoklu poze var    ve şimdiye kadar iki poze kullandım biri  yine yerli farklı  bi poze diğeri bu kullandığım poze  sizin  dediğiniz olay genelde  ince saçmayi ( 7 ve daha ince )uzak mesafe atınca oluyor 45 metre ve uzeri gibi  tabi bu havadaki ördek  tahtali vs.kadar büyüklükteki avlarda  olabiliyor  bu yılki ördek avlarimin birinde  15 li kadar ördek sürüsü geçerken Sterling 32 gr 4 no   seçerek  atışta  bi şıpirtı  geldi  patlama  normaldi   ikinci fişek Züber 32 4 atınca  havada kapandı tarlaya  çakıldı  gidip aldim enseden tek saçma almış  ilk attığım fişekten kuştan ses geldiği halde saçma yarası yok😊    yine 40 metrenin uzerinde  yan profilden kendi halinde geçen  Saksağana  30 gr 5 no ile 50 cm  önlemeli atışta kuştan  tokat sesi  tarzında bi ses geldi  kapanıp kafa üstü çakıldı ördek  avı geçit yaparken aslında bizi  yaniltabiliyor   renklerini net olarak görmediğiniz ördek  bize 60 metre gibi olabilir   bu mesafede sacma ne kadar güç taşıyabilir bilemiyorum tabi  atılan saçma 1   2 no değilse 
Bence   kendini  ispat etmiş fisekleri  tercih  ederek  20 mt den  yakın max 40 mt den uzak atmayın   ordek gibi  bir av en  az  3  4 saçma alması  gerek

• huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

The following users thanked this post: Kamil SELCİK

Çevrimdışı Kamil SELCİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 14 Ocak 2018, 14:57:12 »
Kamil bey  bende 90 model 76 Namlu ve  4/4 4/2  sabit  şoklu poze var    ve şimdiye kadar iki poze kullandım biri  yine yerli farklı  bi poze diğeri bu kullandığım poze  sizin  dediğiniz olay genelde  ince saçmayi ( 7 ve daha ince )uzak mesafe atınca oluyor 45 metre ve uzeri gibi  tabi bu havadaki ördek  tahtali vs.kadar büyüklükteki avlarda  olabiliyor  bu yılki ördek avlarimin birinde  15 li kadar ördek sürüsü geçerken Sterling 32 gr 4 no   seçerek  atışta  bi şıpirtı  geldi  patlama  normaldi   ikinci fişek Züber 32 4 atınca  havada kapandı tarlaya  çakıldı  gidip aldim enseden tek saçma almış  ilk attığım fişekten kuştan ses geldiği halde saçma yarası yok    yine 40 metrenin uzerinde  yan profilden kendi halinde geçen  Saksağana  30 gr 5 no ile 50 cm  önlemeli atışta kuştan  tokat sesi  tarzında bi ses geldi  kapanıp kafa üstü çakıldı ördek  avı geçit yaparken aslında bizi  yaniltabiliyor   renklerini net olarak görmediğiniz ördek  bize 60 metre gibi olabilir   bu mesafede sacma ne kadar güç taşıyabilir bilemiyorum tabi  atılan saçma 1   2 no değilse
Bence   kendini  ispat etmiş fisekleri  tercih  ederek  20 mt den  yakın max 40 mt den uzak atmayın   ordek gibi  bir av en  az  3  4 saçma alması  gerek
   +1
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2018, 14:58:41 Gönderen: Kamil SELCİK »
  • Stoeger md2000
  • Akdaş AH212 hybrit
1982-Konya

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #7 : 14 Ocak 2018, 15:10:51 »
Hocam yeni tüfekler yakmıyor sizin silah çok iyi yakkını yıkkını çok iyiymiş.
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN, Bilal AYDIN

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 14 Ocak 2018, 15:28:21 »
Hocam yeni tüfekler yakmıyor sizin silah çok iyi yakkını yıkkını çok iyiymiş.

Samet bey   tüfeği elime aldığımda" aci biberler sür dilime dudaklarima" diye şarkıya  başlıyor ondan olabilir😊☺😁
   RASGELE
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #9 : 14 Ocak 2018, 15:44:49 »

Samet bey   tüfeği elime aldığımda" aci biberler sür dilime dudaklarima" diye şarkıya  başlıyor ondan olabilir😊☺😁
   RASGELE

Yakmadan olmaz ben arada benzin döküyorum namludan az bişey daha iyi yakıyor bazı arkadaşlar tiner döküyor yakışı için...
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54, Hüseyin İŞCEN