Gönderen Konu: Av NEDEN BU YIL VERİMSİZ KISIR GECİYOR.SEBEP NE ???  (Okunma sayısı 1439 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Metin ŞAHİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
merhaba avcı kardeşlerim. bu yıl her tür av gördüm ki her herde kısır dönemini yaşıyor. acaba sebep bizce ne...?
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2018, 15:12:19 Gönderen: Metin ŞAHİN »

resim yükle
                 ♥  ♥  ♥ Metin Şahin ♥  ♥  ♥
                   ♥  ♥  ♥ 1977 -  BOLU  ♥  ♥  ♥

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Av NEDEN BU YIL VERİMSİZ KISIR GECİYOR.SEBEP NE ???
« Yanıtla #1 : 12 Ocak 2018, 16:06:03 »
Bu sezon bıldırcın,üveyik,tavsan,ördek,culluk hepsi icin en vasat sezondu sebebi konusunda farklı bircok yorum yapılabilir.Ben mevsimsel değişikliklere bağlıyorum ocak ayında gecen sezon -10 derecelerde dolaşan havalarda bu sene bahar havası yaşadık resmen.Ben ilk defa bu sezon tavsan vuramadan sezonu kapadım 3-4 defa bıldırcın avına gittik toplamda vurduğum kuş 10 tane kadardır.Üveyik yok denecek kadar azdı.Culluk avına ben pek gitmiyorum ama gidenler ile konusuyorum olmadığını söylüyorlar.Hususi olarak dolaşmaya gittik ne derelerde ne de barajda ördek göremedik.
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

The following users thanked this post: İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı Tarık BAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #2 : 12 Ocak 2018, 16:06:48 »
Havalardan olabilir. Tabii bunu ördek için söylüyorum. Bu yıl daha önceki yıllara göre kış ılık geçiyor.
  • ata arms cy
1987 - Adıyaman

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 12 Ocak 2018, 16:37:25 »
 Yeşilbaş Ördekler genelde iç anadolu bölgesinde  kuluçka ya yatıyorlar   ve  aşırı sert zorlu şartlar olmadığı sürece   bölgeden  pek ayrilmiyorlar   tabi  rusya Romanya  Bulgaristan  gibi ülkelerde iklim sertleştikce  ülkemize göç yoluyla gelebiliyor     bulundugum bolge icin bile  hicbir
Akarsu göl  dere donmadi  Ördekler yazdan kalma havalarda öyle özgür  ve  rahat  takılıyorlar   yem konusundada  ac kalmadilar  dolayisi ile zayiflamadilar bence işin özü ne kadar soğuk kar o kadar ördek
 Av konusu bi yana  tabiat için son derece önemli bir olay gerceklesmiyor  bu bize susuzluk kıtlık   hastalık  olarak dönmez inş
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

Çevrimdışı İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
« Yanıtla #4 : 13 Ocak 2018, 10:29:35 »
Tüm dostların dediği gibi mevsimsel değişiklikler avı çok etkiledi bu yıl. Yalancı bahar havasıyla geçti koca kış. Bu da bohçacılara güzel yarayacak gibi. Hayırlısı olsun. Heybe boş olsa da vicdan rahat olarak sezonu kapattık.
  • Beretta 686 Silver Pigeon I O/U
1988 Bornova/İzmir / İkamet: Bartın
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Hüseyin İŞCEN