Gönderen Konu: Apartman en üst kattaki evime yarasa girmeye başladı  (Okunma sayısı 1410 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
   Tarlalarla çevrili bir sitede, binanın 8. En üst kat dairesinde oturmaktayım. Son 2 haftada eve 2 kez yarasa girdi. Çok can sıkıcı bir durum. Birinde odayı kapattık izne gittim, geldiğimde ölüsünü buldum. Diğerini yere konunca öldürdük. Eve girebilecekleri delikleri kapattık ancak çok endişeliyiz. Kuduz mikrobu taşıyan bir hayvan.  Fişe takınca çalışan elektronik fare , yaarasa kovucular var . Bunlardan kullanan oldu mu, sürekli fişte takılı kalan bu cihazlar işe yarar mı,  insan sağlığına zarar verir mi?
1978-İZNİK

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Apartman en üst kattaki evime yarasa girmeye başladı
« Yanıtla #1 : 28 Eylül 2017, 03:26:54 »
   Tarlalarla çevrili bir sitede, binanın 8. En üst kat dairesinde oturmaktayım. Son 2 haftada eve 2 kez yarasa girdi. Çok can sıkıcı bir durum. Birinde odayı kapattık izne gittim, geldiğimde ölüsünü buldum. Diğerini yere konunca öldürdük. Eve girebilecekleri delikleri kapattık ancak çok endişeliyiz. Kuduz mikrobu taşıyan bir hayvan.  Fişe takınca çalışan elektronik fare , yaarasa kovucular var . Bunlardan kullanan oldu mu, sürekli fişte takılı kalan bu cihazlar işe yarar mı,  insan sağlığına zarar verir mi?

Geçmiş olsun Savaş Usta eve girdikleri delikleri merak ettim havalandırma falan mı yoksa baca deliği gibi bir şey mi?
Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 28 Eylül 2017, 09:52:57 »
mutfakta tamamen hanımın dırdırı yüzünden istemeyerek taktırdığım,  gereksiz ve lüzumsuz bir aspiratör var. >:( >:( >:(
 onun bağlantıları, bacası falan şüphelendiğim bir yer.

kaloriferlere bağlı kombi cihazı var. onun bağlantıları, bacası şüphelendiğim bir yer.

klima var. onun bağlantıları, bacası şüphelendiğim bir yer.

bu üç yer dışında hiçbir yerden giremez pencelerelerde tel var .. elektronik cihazların hiçbir işe yaramadığını okudum.
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2017, 09:59:49 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Necdet GÜNEY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 28 Eylül 2017, 10:03:01 »
Atm içlerine konulması için fare kovuculardan gönderilmişti , gördük ki üzerinde oturuyorlardı
  • 104A. 71
  • Ata Neo. 66
  • Armsan Phenoma Aura Lamine Granite 71
Necdet GÜNEY
1966 izmir

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 28 Eylül 2017, 16:03:34 »
 çatıyı ve evi ilaçlatmayı düşünüyorum da işe yarar mı emin değilim. ilçe ve il belediyelerinin ilaçlama birimlerini aradım yarasa için bir çalışmamız yok dediler. hatta biri onlar koruma altında hayvanlar bir şey yapamayız dedi.  üniversitenin biyoloji bölümüne sordum, doğa koruma ve milli parklar müdürlüğü ile görüşmemi söylediler, aradım 2 veterinerleri varmış, biri izindeymiş diğeri görevdeymiş, telefonumu aldılar,  gelince ararız dediler.

şu ana kadar tek yapabildiğim aspiratör, kombi ve klimanın dış bağlantılarına kağıt tıkamak, üzerine koli bandı yapıştırmak bir de tenis raketi almak.   o bağlantı yerlerini alçı ile tıklattırıcam.
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2017, 16:07:41 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK