Gönderen Konu: beretta a 300 arızası hakkında  (Okunma sayısı 2896 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Veysel TOĞRUL

• AvlakForum Üye
  • *
beretta a 300 arızası hakkında
« : 04 Mart 2017, 13:21:35 »
Değerli forum üyeleri 3 yıl önce aldığım beretta a 300 tüfeğim bu sezonun sonunda takılmaya başladı günde içersinde atmış olduğum 50 fişekten 1 veya 2 kez tutukluk yapıyor sorun tüfek 1 fişeği atıyor fişek yatağına fişeği almadan boş kapanıyor fişek makanızma ve kaşık arasında kalıyor arıza kaşık ve tetik tertibatındamı yok sa fişeği tutan çırnak ve şarşördemi? silahın garantisi devam ediyor burda yaptırma imkanımız varmı yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.
Veysel TOĞRUL
1985 NİLÜFER BURSA

Çevrimdışı İbrahim YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcılık Bir Spor değil, Atıcılık Bir Spordur ...
Ynt: beretta a 300 arızası hakkında
« Yanıtla #1 : 04 Mart 2017, 14:01:19 »
Veysel bey fişeklerin boyuna posuna göre bazen tüfekler takılsada fişek seçme meselesi yani
Sizin makina tetik tertibatı sorunu yaşıyor olabilir , geri tepme esnasında mekanızma son noktayı bulmaya yakın kaşığı ve şarjör borusunu tetikliyor . Denge kaçmış olabilir yada parçalarda problem çıkmış olabilir
Bence söküp dağıtmaya hiç gerek yok hiç oynamayın sonuçta 4 - 5 bin TL para dökmüssünüzdür
Garantisi varmış Garantiye götürün tüfekle oynamayın ilerde sorun artar yada biryerde tutukluk yapar başınız ağrır
İmkan varsa sıfırı ile değişim yaptırın.
  • SİYAH İNCİ- 4+1 71 cm SABİT FULL ŞOK
  • KRUPP SAUER AYA 71 cm ÇİFT KIRMA 3/1
1986 "SÜRDÜRÜLEBİLİR TAVŞAN VE KEKLİK AVI İÇİN AVA AVCI GİTSİN KÖPEĞE HAYIR"

The following users thanked this post: Hakan KARAŞAHİN

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #2 : 04 Mart 2017, 19:54:16 »
merak ettiğim olay... garanti devam ediyor.. da garantisi nere nerde yapılacak italya ise oraya nasıl gidecek gümrük işleri....
  • Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

Çevrimdışı Aykut ÇAKAR

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 04 Mart 2017, 21:43:38 »
stoeger fabrikasında yapılır fabrikayla irtibata geçerseniz size yardımcı olacaklardır
1982-elazig

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #4 : 04 Mart 2017, 22:02:57 »
beretta arıza yapıyormuymuş yahu  ::) geçmiş olsun inşallah çözersiniz sorunu
« Son Düzenleme: 04 Mart 2017, 22:05:51 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Şevki MİRZA

Çevrimdışı Veysel TOĞRUL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 05 Mart 2017, 10:52:34 »
Dün komando avı aradım oradaki yetkili beratta nın türkiyedeki servisinin stoeger olduğunu söyledi tüfeği izi bize veya stoeger e kargo ile gönderin sorun burda haledlebilirse burda çüzüleceğini eğer burda Olmaz ise İtalya gönderileceğini söyledi peki dedim garanti kapsamında bizden herhangi bir üçret alınacakmı burda yada İtalya da tamir olursa diye sordum serviskamsamına aldırmaya calışırız dediler ama ne çıkacağı mechul.
Veysel TOĞRUL
1985 NİLÜFER BURSA

Çevrimdışı Ali DELİOĞULLARI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 05 Mart 2017, 13:00:30 »
çok geçmiş olsun...benim serüvenim 22 ay sürmüştü... 391 teknisy stonecoat takılıyordu, 22 ayda çözülmedi!!! sonuçlandı:)... malesef stoeger KABZIMALlık yerine tüfek işi yapıyor Allah yar ve yardımcınız olsun.... bana kalırsa garantisi bitmiş ise bu yollara girmeden Beyşehirde tanıdığınız iyi bi usta varsa orada bizzat kendiniz hallettirin.. çünkü benim tüfeği Sadık ustaya gönderdiler:):)Haberiniz olsun kendileri yapamadılar, İtalyaya göndermek yerine kırk dereden su getirdiler,
Siz şimdi nasıl olsa sezon kapalı yeni sezona yetişir diyorsunuz:) ama çoook yanılıyorsunuz... Bende rahmetliyi (391 teknisy stonecoat) nisan ayında göndermiştim, nasıl olsa sezona yetişir diye ve bu serüven 22 ay sürdü çözülmedi, sonuçlandı... Komando avda Mesut Bey var çok uyanık dikkat edin... Stoegerde Ümit Bey var iş bitirici ama elinde olmayan yetkilerden dolayı yetersiz kalıyor... Allah kolay getirsin...

• Beretta S56E
  • Beretta Ultralight DELÜX
  • Benelli Raffaello Standart
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #7 : 06 Mart 2017, 17:52:50 »
yerli olayı burda meydana çıkıyor.. madem tüfek beretta ne işi var stoegerde .... avrupa işi sıkıntılı arızas açmaz derler ya açarsa !!!!! @Ali DELİOĞULLARI Sizde galiba paylaşımda bulunmuştunuz. yanlış hatılamıyorsam çünkü baya bi takip etmiştim sıkıntılarınızı. yerli işi kolay ver kargoya 10 günde elinizde . inşallah en kısa zamanda düzelir
  • Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

Çevrimdışı Niyazi TÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 06 Mayıs 2017, 21:16:29 »
Değerli forum üyeleri 3 yıl önce aldığım beretta a 300 tüfeğim bu sezonun sonunda takılmaya başladı günde içersinde atmış olduğum 50 fişekten 1 veya 2 kez tutukluk yapıyor sorun tüfek 1 fişeği atıyor fişek yatağına fişeği almadan boş kapanıyor fişek makanızma ve kaşık arasında kalıyor arıza kaşık ve tetik tertibatındamı yok sa fişeği tutan çırnak ve şarşördemi? silahın garantisi devam ediyor burda yaptırma imkanımız varmı yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Çok büyütülecek bir şey değil her tüfek test atışlarından sonra satışa sunulur. 3 Yıl takılmayan tüfek sonradan takılırsa o problem basit çözülebilecek problemdir. Her  sezon sonu tetik grubu vb. çıkartılıp tam temizlenip yağlanmazsa, tetik grubunda kirlenme barut kalıntısı vb. takılma yapar veya şarjör borusunda ki yayda sıkıntı var  demektir. iyi bir tüfek ustası sorunu çözer. Ben 40 yıl Avrupa tüfek kullanıyorum her sezon sonu tüfeğimin tamamını söker dağıtırım güzelce temizlerim nokta leke kir pas bırakmam yağlar toplarım hafif yağlar tüfekliğime koyarım 40 yılda hiç bir Avrupa tüfeğim takılma arıza vb. olmadı.
Niyazi TÜRK
1963 KASTAMONU