Gönderen Konu: 300 LİRALIK TÜFEKLER  (Okunma sayısı 2899 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
300 LİRALIK TÜFEKLER
« : 10 Ocak 2017, 00:07:07 »
1985
BURSA

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: 300 LİRALIK TÜFEKLER
« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2017, 00:15:06 »
:D Tüfeğin yıkımına kendisi bile dayanamadı. Tüfeğim yakmıyor yıkmıyor diyenlere lazım bundan bir tane.
Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

Çevrimdışı Emrah KÜÇÜK 34

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 10 Ocak 2017, 01:06:03 »
Bu videoyu başka biyerde yine gördüm bu 300 liralık tüfek deyil huğlunun tüfeği 401a. Bendede var aynisi benimde basıma geldi tavşana atarken, baktığımda şarjör borusu kopmuştu tahminim  buda ayni şekilde olmuş
  • armsan phenoma carbon
  • huglu 401a
  • çifsan s.poze
1988 - TOKAT

The following users thanked this post: Özgür UYAR

Çevrimdışı Yavuz ACAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 22 Ocak 2017, 15:22:52 »
Ölmediğini şükretsin bence ;D ;D
  • Beretta 687 EELL Classic
  • Huglu koop. SR 112 KE
  • Browning maxus one composite
  • Stoeger m3000
1985 MUT

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #4 : 22 Ocak 2017, 19:30:17 »
UCUZ KURTARMIŞ Bİ 300 400 LİRAKTA AŞAĞIDA

• Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 22 Ocak 2017, 20:01:44 »
Bu videoyu başka biyerde yine gördüm bu 300 liralık tüfek deyil huğlunun tüfeği 401a. Bendede var aynisi benimde basıma geldi tavşana atarken, baktığımda şarjör borusu kopmuştu tahminim  buda ayni şekilde olmuş
Geçenlerde yine ucuz silahların sonu diye bir kaç foto atmış faceye birileri baktım herkes paylaşıyor ama bu yalan fotoyu hazırlayan kişi o kadar bu işten anlamıyorki namlusu şişmiş ortadan çiçek gibi yarılmış silah eski beretta a300 lerden. Bu olabilir namlu tıkandıysa her silahın namlusu yarılabilir. ikincisi silahın namlusu yarılmış iyide bir adam fotosu var sırtında yüzlerce saçma izi gibi delik deşik kesinlikle saçma izi dil öyle bir pattern yapan silah görmedim :) sanki adama 15 metreden 5 el silah atmışlar gibi izler zaten adam ölür üçüncüsü adamın silahı namlu yarıldıysa atarken saçmalar sırtınamı dönüyor :) yani neler neler fotoyu bakalım bulursam paylaşırım yeniden. Evet ucuz etin suyu kara olur buna katılıyorumda ucuz etin suyunu göstermek lazım :) Şarjör borusu dibinden kopan bir Huğlu koparsa olacak olan budur. Ama huğluyada yakışan bir şey değil yani ucuz hareket harbiden
çoklu resim upload
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Emrah KÜÇÜK 34

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 23 Ocak 2017, 00:37:01 »
Hangi tüfek olursa olsun başına ne geleceği belli olmaz ama aynen dediginiz  gibi "ucuz etin suyunu göstermek lazim" burada paylaşan arkadaş bu modeli görmemiş olabilir uyari amaçlı paylaşmış. Ama diğer izlediğim yerler biri av bayii sayfası biri avcı sayfası siz bari sallamayin demi!! Hele tüfeğin neden parcalandigiyla ilgili yapilan yorumları okuyunca kopmamak elde deyil :D :D Bendeki tüfek ikinci el alınmışti genelde hep kursun atarim , birazda hor kullandık diyebilirim türlü yerlerinden arıza verdi yapıldı geldi Ama elimde ikiye bolunecegini de hic beklemiyordum :) ayni tüfekten ilk çıktığı zamanlarda babam almıştı sifir, biraz kullandı bi arkadaşına satmıştı oda yılda bir kutu mermi belki atar ava falan gitmezdi gecen seneydi galiba görmüştüm tüfeği Sifir gibi duruyor yinede güzel tüfek hoşuma gitti, bendekinden bezsemde :)
  • armsan phenoma carbon
  • huglu 401a
  • çifsan s.poze
1988 - TOKAT

The following users thanked this post: Özgür UYAR

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #7 : 23 Ocak 2017, 01:22:25 »
konu ile alakalı olduğu için yazmak istedim.
arkadaşlar kalite çok önemli özellikle namlu basınç dayanma kapasitesi.
3 hafta önce keklik avındayız dönüşte arabanın yanında sohbet ederken arkadaşın otomatik tüfeğinde mobil şoka yakın bir bombe yani şişme gördüm bu ne dedim
abi dedi geçenlerde avda düştüm ve namlu çamura saplandı ne yaptımsa açılmadı sopa falan soktum açılmadı bende 2 3 tane 34 gram fişek koyup sıktım açıldı ve böyle oldu dedi. hayretler içinde kaldım ulan dedim anan seni kadir gecesinde doğurmuş hemen git bir hayır işle sadaka ver. bir daha böyle bir halt işleme...
cehaletin son sayfası işte  konumuzla alakası şu adamın tüfeğinde son derece kaliteli çeliğe sahip bir namlu vardı. basınca dayandı ve namluyu açtı hasbel kader su borusu bir namlıu olsaydı durum çok daha kötü olabilirdi... namlu içi sürekli kontrol edilmeli içinde bez tapa çamur kar vs olmaması sağlanmalıdır. unutmayın bazı şeyler ömürde bir sefer olur. aman dikkat diyorum...
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2017, 01:25:11 Gönderen: M.Emin OLGAÇ »
  • Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

The following users thanked this post: Özgür UYAR, Erdem ARAÇLI