Gönderen Konu: PATTERN VE PENETRASYON TESTİ (2 fişek 2 tüfek karşılaştırma)  (Okunma sayısı 24625 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Kullanılan fişekler :
BP F2 34 gr 4 no tapa çapı 18.50  /  Mirage jk6 34 gr 4 no mühürlü. tapa çapı 18.50
(Bp saçması biraz yumuşak,mirage saçması daha parlak ve sert)
Mesafeler 35+ metre (50 adım) Dizden yarı destekli atışlar.
12 derece rüzgarsız güneşli hava.

Tüfekler:
Nitro beast : namlu çapı 18.40  1 şok ölçüsü 17.45
GT1 : namlu çapı 18.75  1 şok ölçüsü 17.42

Nitro Atışları :
Mirage isabet sayısı 40  çift taraflı delen 26 adet  (atışta teneke geriye yaslandı )
Bp isabet sayısı 41  çift taraflı delen 12 adet  (atışta teneke takla attı)

GT1 Atışları
Mirage isabet sayısı 50 çift taraflı delen 4 adet (atışta teneke 2 takla attı)
BP isabet sayısı 39, çift taraflı delme yok. ön yüzeyde 10 adet delmeyen saçma)

Özkursan COM tavşan özel denemesi. (kod 34 / 1-2-3)
Önceki kullandığım fişeğine göre barut farklı, kovan biraz daha kaliteli ve çelik saçmalar nispeten daha ağır.
Saçmalar kusursuz ve çok düzgün. Hepsi 3.95 mm çapında 90 adet eşit saçma mevcut.
Tapa çapı 18.60 mm. uzunluk 40.00 mm.. atarken hissetiğim kadarıyla fişek çok hızlı.
Malzemesi ve 35 metre kağıt (50x70) ve teneke denemesi..
(GT1 5 şok çap 18.30 mm)

• Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
Gel Ağustos gel   :D  Eline sağlık,Özkursan`dan fişek ve tapa yapısı itibarı ile o mesafede fişekteki saçmaların tamamını o hedefte toplamasını beklerdim  :( ama uymayan birşeyler var demekki  :) kolaygelsin.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Gel Ağustos gel   :D  Eline sağlık,Özkursan`dan fişek ve tapa yapısı itibarı ile o mesafede fişekteki saçmaların tamamını o hedefte toplamasını beklerdim  :( ama uymayan birşeyler var demekki  :) kolaygelsin.
Bende ona benzer bir sonuç bekliyordum ama 53 saçma çokda kötü olmasa gerek. ama tapaya bakınca insan beklentiye giriyor tabi.. fişek çok hızlı ve tenekeye de bakınca etkili gibi. kış şartlarında soğuklarda ne yapar bilemem. Teşekkür ederim :)
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, O.Hasan BAYRAK

Çevrimdışı Şerafettin TURAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Elinize emeginize sağlık Emrah bey sezon atası boş durmuyorsunuz maşallah
  • Franchi affinity wood
  • Huğlu 104 a
1985 gümüşhane / Kelkit

Çevrimdışı Ahmet KAYNUP

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Emrah kardeşim eline sağlık güzel deneme yapmışsın yine. Sonuca çokta şaşırmadım doğrusu. Seninde şaşırdığını zannetmiyorum. Nitro dan böyle bir sonuç bekliyordum bende. Nitro çalışma sisteminden kaynaklı daha etkili ve güçlü bir tüfek. Her defasında bunu kanıtlıyor. İnşallah sorunsuz nitro tüfekler çıkarda tekrar alıp kullanırız.
1979 ankara

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, Şevki MİRZA

Çevrimdışı Talat YILMAZ 46

• AvlakForum Üye
  • *
  • çifte hastası
ellerinize sağlık emrah bey . huğlunun yeni xbore diye adlandırdığı  daha geniş namlu  18.80  ölçülü  burada anlamadığım  GT1 in Cylinder  şoku  18.80  nitronun  18.40      Full  şokta  GT1    17.42  nitronun  17.45   gt1 in full şoku nitronunkinden daha dar   atışlarda da  mirageyi daha çok sevmiş gibi tüfeğin     
  • Huğlu 202B 12 cal 71&76 1-3 fix
Talat YILMAZ 
 K.maraş   1991

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
Emrah kardeşim eline sağlık güzel deneme yapmışsın yine. Sonuca çokta şaşırmadım doğrusu. Seninde şaşırdığını zannetmiyorum. Nitro dan böyle bir sonuç bekliyordum bende. Nitro çalışma sisteminden kaynaklı daha etkili ve güçlü bir tüfek. Her defasında bunu kanıtlıyor. İnşallah sorunsuz nitro tüfekler çıkarda tekrar alıp kullanırız.
O tespitinize katılamıyorum maalesef,NİTRO`da ortaya çıkan fark çalışma sisteminden değilde,namlu iç çapı ve fişek uyumuyla ilgili tamamen.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2017, 10:13:19 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

The following users thanked this post: İlhan GÜNEN, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Abi zaten buna yakın bir sonuç bekliyordum dediğin gibi.. bence çalışma sisteminden ziyade namlu çapıyla alakalı bir durum. zaten iki tüfeği karşılaştırmamdaki sebep internette araştırdığım bilgilerin kabaca sağlamasını yapmaktı. testte kullandığım bp ve mirage 35 metrede %100 ölümcül sonuç veren fişekler. her iki tüfek de tenekeyi bu hale sokuyosa 35 metrede ördeğin veya tahtalının vay haline...
bu arada bugün öğleden sonra kurşun atışına gittik. sadece 1 atışımı uzak denemek istedim
sen de meraklısın bu olaya ilgini çekecektir :) yere uzanıp tam destekli tek atış yaptım 160 adımdan. 110 metre falan yapıyo ortalama. arpacık beyaz kağıdı nerdeyse tamamen kapattı çok hafif bantı görerek attım. amacım kurşunda düşme olacakmı diye bakmaktı. tam destekli attığımdan kurşun hiç sapmadı ve düşme de olmadı.. kurşun sterling palla 32. video çekmediğime çok pişman oldum. işte hedefin resmi.

« Son Düzenleme: 12 Mart 2016, 17:14:29 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Talat YILMAZ 46

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
ellerinize sağlık emrah bey . huğlunun yeni xbore diye adlandırdığı  daha geniş namlu  18.80  ölçülü  burada anlamadığım  GT1 in Cylinder  şoku  18.80  nitronun  18.40      Full  şokta  GT1    17.42  nitronun  17.45   gt1 in full şoku nitronunkinden daha dar   atışlarda da  mirageyi daha çok sevmiş gibi tüfeğin   
18.80 ve 18.40 dediklerim silindir şoklar değil onlar namlu iç çapları. geniş namlunun avantajı gramajı yükselttiğinde bile istikrarı koruması. yani burada kış aylarında bir tık daha fişeği artırmak gerektiği sonucu çıkıyor.. test yaptığım iki fişek de kış avlarımda benim favorim..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Emrah bey  ^-^
Elinize emeginize saglık
meşakkatli işler bunlar

GT1 in iççap ve şok ölçüsüne bakarak

NİTRO dan
Mirage fişeklerde Patterni 10 saçma arttırıp
delicilik olarak 22 adet fark yemesi
Kış aylarında aşırı soguklarda
bana bel baglama anlamına geliyor   ;)
Meşakkatli ama zevkli :)
Nitrodan fark yiyeceğini tahmin ediyordum az çok..
35-40 metreler av için bence çok iyi mesafeler. testteki mirage gt1 için kış aylarında 50 saçmanın hepsini ilk yüzeyde delmese bile yine de av üzerinde etkisi muhteşem olur.
Hava sıfırın altına inerse kar buz ayazda jk6 mirageyi 36 gram yaparız, daha da olmadı bp mg2 flash 36 gr kullanırız daha sırada 40 gramlar var ;)
arayı kapatıp üstüne fark bile atmak için seçenek çok :) Teşekkürler Hüseyin Bey  ^-^
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Volkan KÖYDEMİR, Erol ÖZTÜRK, Hüseyin ÜSTÜN, Talat YILMAZ 46

Çevrimdışı Talat YILMAZ 46

• AvlakForum Üye
  • *
  • çifte hastası
18.80 ve 18.40 dediklerim silindir şoklar değil onlar namlu iç çapları. geniş namlunun avantajı gramajı yükselttiğinde bile istikrarı koruması. yani burada kış aylarında bir tık daha fişeği artırmak gerektiği sonucu çıkıyor.. test yaptığım iki fişek de kış avlarımda benim favorim..

emrah bey  bildiğim kadarıyla     Cylinder     ( C     ***** )  şokta daralma  olmadığını  namlu ölçüleri ile aynı oranda olduğunu duymuştum  yanlış değilse       demek istediğim   gt1 in namlu ölçüsü daha geniş ama full şokta daha dar    bu daha fazla av şeçeneği demek oluyor     gt1  ile   hem çulluk  hemde ördek avı yapılacağını   niroya göre daha iyi olacağını sanıyorum           
  • Huğlu 202B 12 cal 71&76 1-3 fix
Talat YILMAZ 
 K.maraş   1991

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️

emrah bey  bildiğim kadarıyla     Cylinder     ( C     ***** )  şokta daralma  olmadığını  namlu ölçüleri ile aynı oranda olduğunu duymuştum  yanlış değilse       demek istediğim   gt1 in namlu ölçüsü daha geniş ama full şokta daha dar    bu daha fazla av şeçeneği demek oluyor     gt1  ile   hem çulluk  hemde ördek avı yapılacağını   niroya göre daha iyi olacağını sanıyorum         
Gt1 çapı 18.75 olarak geçiyor. Şoklar 7 cm uzunluğunda ve şokların hepsinin
içeri giren kısmı 18.80
5 şok 18.30
4 şok 18.10
3 şok 17.90
2 şok 17.65
1 şok 17.42
Dijital kumpasla 2 şer 3 er kez ölçtüm ölçüler bu şekilde. Zaten çıkan sonuca göre bu tüfek kötü denmez. Ben ocak ayında aldım bu tüfeği ördek çulluk ve tahtalı avları yaptım. Karlı soğuk havalarda bile etki veya tesir zayıflığı hissetmedim. Macera atışlarımı saymazsak olması gereken mesafede neye attıysam paket gibi aldım. Av seçeneği konusunda benim gözlemlediğim şoklara göre dağılım daha düzenli ve her şokun hakkını verebilen bir tüfek. 5 şokla bile çulluk için kullanabileceğin fişeklerin dağılımları çok güzel.
Nitronun özellikleri farklı, belki bu testte penetrasyonda öne geçiyor ama atış konforu geri tepme ve homojen dağılımda gt1 daha önde..
« Son Düzenleme: 12 Mart 2016, 17:30:39 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Ergin ŞİMŞEK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
emek verilmiş güzel paylaşım vurşlarda 10 numara
1984 SAMSUN/BAFRA  *****HAYALİN KADAR YAŞAR CESARETİN KADAR BÜYÜR ADAMLIĞIN KADAR ANILIRSIN*****

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
Eline saglik kardesim dikkatimi çeken ilk olarak benim silahlarin ne kadar standartlardan uzak ölçülerde oldugu. Nitronun iç çapiyla olan sok ölçüsü ile gt1 ölçüsü cok farkli. Gt1 daha genis namluya sahip iken daha dar sok ölçüsüne sahip enteresan durum. :) birde ne kadar tam kesin teşhis olmasada dar namlularin genelde penetrasyon üstünlüğü var.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Mirage Clever bu   fişeğini  çok uzun zamandır takip ediyorum.
 Değişik tüfeklerpe denedim.

Benim denemelerimde  Mirage Clever kurban giden fişekler

RC JK6

WİNCHESTER SUPERSPEED G2

Görüyorum ki  Bp de bu listeye girecek.
Gerek malzeme gerek fiyat  gerekse performansıyla her zaman tercihim bir fişek.
  Eline sağlık Emrah .......
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Eline saglik kardesim dikkatimi çeken ilk olarak benim silahlarin ne kadar standartlardan uzak ölçülerde oldugu. Nitronun iç çapiyla olan sok ölçüsü ile gt1 ölçüsü cok farkli. Gt1 daha genis namluya sahip iken daha dar sok ölçüsüne sahip enteresan durum. :) birde ne kadar tam kesin teşhis olmasada dar namlularin genelde penetrasyon üstünlüğü var.
Tüfeklerin namlu iç çapları farklı olmasına rağmen şok ölçüleri neredeyse aynı, ölçüler birbirine çok yakın.
Gt1 de dikkatimi çeken diğer bir nokta namlu içinde fişek yatağınından namluya geçiş bölümü o halka gibi görülen yer biraz daha uzun. bu neyi nasıl etkiler bilgim yok. gt1 de namlu çapı geniş diye şokları farklı ölçülerde yapsalardı olurmuydu veya olsaydı nasıl olurdu şuan bilemiyorum :)
5 metreden ağaca kurşun attığımda iki tüfek de aynı sonucu vermişti. belki her iki tüfekte fişeklerin namlu çıkış hızları değişmiyor ama mesafe açıldıkça penetrasyonda az veya çok fark açılmaya başlıyor demekki.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Özgür UYAR

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Mirage Clever bu   fişeğini  çok uzun zamandır takip ediyorum.
 Değişik tüfeklerpe denedim.

Benim denemelerimde  Mirage Clever kurban giden fişekler

RC JK6

WİNCHESTER SUPERSPEED G2

Görüyorum ki  Bp de bu listeye girecek.
Gerek malzeme gerek fiyat  gerekse performansıyla her zaman tercihim bir fişek.
  Eline sağlık Emrah .......
Teşekkürler Suat Bey.
clever mirage jk6 fişeğini avda şimdiye kadar kullanmayanlar varsa şiddetle tavsiye ederim.
Avda tecrübe ettiğim ve demirbaş listeye eklediğim bir fişek. Test sonuçlarından da bağımsız olarak söylüyorum bunu, testte zaten durum ortada. Pellagriyi de çokça kullandım çok güzel avlar yaptım ama jk6 mirage daha etkili performanslı ve
sıcaklık sıfırın altına düşünce ben burdayım diyebilen bir fişek..
« Son Düzenleme: 12 Mart 2016, 19:31:33 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
Benim nitro daha hosuma gitti grupmanda pek fark yok delicilikte nitro daha iyi tepme 2. Planda gelir bana gore
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Benim nitro daha hosuma gitti grupmanda pek fark yok delicilikte nitro daha iyi tepme 2. Planda gelir bana gore
Önceki sezon nitroyu kullanırken bu fişekleri de ördekte ve tahtalıda kullandım.açıkçası nitroyla yaptığım avları ve vurduğum mesafeleri unutamıyorum. üstelik 16.80 mm çapında stoeger extra ful şoku da takınca özgüven tavan yapıyordu gözüm hep yükseklerdeydi çok uçuk atışlar yaptım ve denk geldiğinde paket gibi alıyordum avı ve bu beni aşırı memnun ediyordu. normal mesafelerde hemen her tüfek fişek zaten av yapıyor yeterki biz iyi atışlar yapabilelim. Macera atışlarından sakınırsam mesafeleri iyi kestirip uygun atışlar yaparsam tesir açısından nitrodan hiçbir farkı kalmaz bu tüfeğin :)
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
Olmasi gereken bilimsel ölçüleri net bilmiyorum ama nitronun 1 soku sanirim bu òlçülere yakin lakin gt1 back bore namlu olmuş browning gibi :) ve bahsettiginiz yerde ise birleştirme konisi uzatilmis olabilir dediginize göre buda yeni uygulanmaya başlayan bir yöntem oldu fabarm tribore namluda yapti filan simdi baska markalarda buna benzer seyler yapiyor acaba gt1 de de bunumu denediler :) siz namlu iç çapini hangi taraftan ölçtünüz kardesim. Iki taraftan bir dene bakalim farkli sonuclar cikicakmi. Yoksa yerli tribore varda bizmi bilmioz :) :) :) bu şok ölçülerinide Sn. İbrahim hocam veya Sn. Tuncay hocam görürse konuyu yazar bize. :)
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Olmasi gereken bilimsel ölçüleri net bilmiyorum ama nitronun 1 soku sanirim bu òlçülere yakin lakin gt1 back bore namlu olmuş browning gibi :) ve bahsettiginiz yerde ise birleştirme konisi uzatilmis olabilir dediginize göre buda yeni uygulanmaya başlayan bir yöntem oldu fabarm tribore namluda yapti filan simdi baska markalarda buna benzer seyler yapiyor acaba gt1 de de bunumu denediler :) siz namlu iç çapini hangi taraftan ölçtünüz kardesim. Iki taraftan bir dene bakalim farkli sonuclar cikicakmi. Yoksa yerli tribore varda bizmi bilmioz :) :) :) bu şok ölçülerinide Sn. İbrahim hocam veya Sn. Tuncay hocam görürse konuyu yazar bize. :)
Namlu iç çaplarını üretim verilerine göre yazıyorum 18.40 civarı dediler 18.40 kabul ettim gt1 için 18.75 demişler onu baz alıyorum :) bu sabit değildir tabi ileri geri oynayabilir az da olsa. Gt1 namlusundan rahatça geçen kurşun yada tapa nitroda fişek yatağı bitiminde takılıp kalıyor ve ittirsem bile gitmiyor. Gt1 de fişek yatağı bitiminden şok yatağı başlangıcına kadar çap aynı. Farklı bir daralma daha yok çünkü içinden geçirdiğim kurşun aynı şekilde çıkıyor dışarı. Eğer tribore olsa şok yatağına yaklaşınca takılması gerekli. demekki 18.75 ten çıkıp şoka giren mühimmat 7 cm mesafede 1 şok için mesela 17.42 olarak dışarı çıkıyor.
« Son Düzenleme: 12 Mart 2016, 21:32:55 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Özgür UYAR

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
.
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2017, 10:13:37 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

The following users thanked this post: Özgür UYAR, Emrah AKDENİZ, Selim UYGUN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Emrah bey    ^-^
İki tüfeğin full şokları arasında 0,03 mm fark var
Lakin GT1 namlu iççap ölçüsüne göre
GT1 full şoku X full şok tan 0,15mm daha dar oluyor
0,05 mm daha dar olsa XX full şok olacak

Bu kadar dar olmasına rağmen delicilik zayıf
Ölçülere göre GT1 daha çok delmesi lazım  ???  ::)
Oranlamaya bakınca evet galiba öyle oluyor :) nitro için ilk çıktığında gazlı ve kinetiklerden daha güçlü demişlerdi gt1 kinetik olduğuna göre  ;D
Sadece şokla olmuyo işte anlaşılan başka balistik detaylar işin içine karışınca işler değişiyor. Nitro gibi delmese de av yapıyo ya ben ona bakıyorum  ^-^  bu ara merak sardı boşluk buldukça uğraşıyorum işte.. imza fotoğrafımdakileri 30 gr 5 no bp ile tertemiz almıştım şimdi sen neden delmiyorsun dersem gt1 bana gücenir.. av yapan tüfeği durduk yere küstürmenin alemi yok ;D
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Hüseyin ÜSTÜN

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
.