Gönderen Konu: HUĞLU GX SOLA VE ALTA ATMA PROBLEMİ ///ÇÖZÜLDÜ///  (Okunma sayısı 24678 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hasan BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
Kullanıcılar yani biz kendimizi geliştiriyoruz.Araştırıp sorguluyoruz.Gel gör ki üreticiler hala 30 yıl geriden geliyor.Eski usül kakalamaya devam.
1982 Konya

The following users thanked this post: Zekeriyya TEKiN

Çevrimdışı Ahmet KAYNUP

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
aaa olmadı şimdi eski usul olurmu Allahaşkına. Ördek figürlerinin yerine kobra koyacaklarımış duyduğuma göre:) kasayı değiştir değiştir sal piyasaya nasılsa bir kek bulunur alan (bende dahil).
1979 ankara

Çevrimdışı Ahmet KAYNUP

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
   Arkadaşın birisi forumda bir yazı yazmıştı önceleri pek inanmamış ve konduramamıştım ancak sanırım söylediklerinde haklı diye düşünüyorum. Demişti ki "ALACAĞINIZ MALIN BİRDEFA SATICISININ İSMİ CİSMİ BELLİ OLACAK
kooperatif adı üstünde kimi muhattap alacaksınız kime sayacaksınız kime haykıracaksınız" 
   Arkadaşa hak vermemek elde değil. Firmada çalışanların hepsinin huğlu kasabasından ve hissedarlarından oluştuğunu biliyorum. Atölyede çalışan ustabaşı arkadaş seneye kooparatif başkanı olabilirmiş. Eee herkes patronsa bu işyerinde kimse kimseye söz geçiremez ve dolayısıyla bir hiyerarşi olmaz. Bir tüfek servise 7 defa gelip onarılamadan geri dönüyorsa hayırdır bu tüfeğin sorunu neden halledilmemiş diye hesap soracak bir patron olmadığından herkes kafasına göre iş yapar. Bu benim kendi görüşümdür. SAYGILARIMLA;)
1979 ankara

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Fabrikada müdür var, yönetim var, herkes patron değil ama haliyle her biri hissesi kadar patron. Kooperatif güzel bir uygulama ve orada çok başarılı oldu. Huğlu'yu gezenler ne demek istediğimi anlamıştır ama kabul ediyorum ki kendilerini yenileme konusunda biraz yavaşlardı. Lakin yakın zamanlarda sıkça model çıkarmaya başladılar. Mamafih biraz fazla mı hızlandılar acaba. Şu Nitro benim pek ilgimi çekmemişti doğrusu ama düzgün vuranları çok beğeniliyor. Hepsi böyle olabilse efsane olacak gibiymiş. Keşke piyasaya sürmeden bolca deneselerdi.
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2015, 01:43:37 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

The following users thanked this post: Gökmen TAŞAR

Çevrimdışı Ahmet KAYNUP

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
   5 gün önce sola ve alta atıyor diye göndermiş olduğum huğlu gx markta tüfeğim halen serviste. Servisi arayıp geçen haftaki yarışmalara katılamadım bari bu haftaki polatlıdaki yarışmalara yetişsin dememe rağmen tüfek geçmedi elime. Huğlu servis açısından kimseyi madur etmiyormuş.

Önce nitro ile başlayan maduriyetim gx ile devam etmekte. Serviste telefonla muhatap bulmak sorun çözmüyor. 7 aydır nitro beast tüfeğimden beri sola atmayan tüfek istiyorum ve mayıs ayına yetişsin diyorum elime geçen koca bir sıfır. Allahtan madur etmiyorlar madur etseler daha neler görücez.

Ayrıca Nitro beast tüfeğimin bedel iadesi 15 gündür yapılmadı. Bir yazı yazıp göndermek ve bedeli hesaba geçmek bukadar zor olmasa gerek.

HUĞLU KİMSEYİ MADUR ETMEZ SADECE SÜRÜNDÜRÜR... SAYGILAR...
1979 ankara

Çevrimdışı İbrahim ÇAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
abi kusura bakmada sende çok şey istiyorsun. tüfeğin sağ atmasından sol atmasından bahsetmiyorum.en doğal hakkımız baktığımız yeri vuran tüfek istemek ama  5 gün önce yollamışsın tüfeği yapmadılar diye hayıflanıyorsun.tüfeğin ne zaman ulaştı kooperatife,kargonun varış süresini, ordan sana geri kargolanmasını hesap etmiyorsun galiba. senin standartlar çok yüksek 3 günde yapılsın geri gelsin istiyorsun.türkiyede hiçbir firma seni memnun edemez bu standartlarınla. 
1994 BURSA-TAVŞANLI

Çevrimdışı Ahmet KAYNUP

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
   Ben sadece şimdi değil ki 7-8 aydır sapıtmadan düzgün atış yapan tüfek istiyorum. Ve 9 defa servise giden ürünlerden bahsediyorum. 7 ay önceden başladım bana mayıs ayında avcı şenliklerinde yüzümü kara çıkarmayacak şekilde yapıp gönderin diye. Her defasında hallediriz dediler. 9 kez servise gidipde 7 ayda düzgün bir tüfek gelmiyorsa kızmak da en doğal hakkımdır.
  Valla ağızlarını açtılarmı biz kimseyi madur etmeyiz diyolar. Benim yaşadığım maduriyet değilmidir şimdi. Ayrıca istedikleri zaman 3 günde tüfeği yapıp gönderdiklerinide biliyorum. Cumartesi günü kargoya verdim pazartesi günü ellerindeydi. Cuma gününe kadar yapıp akşamına kargoya verselerdi cumartesi yani bugün elimde olurdu tüfek. Bu hafta içi 4 yada 5 defa servisi arayıp hatırlattım. Benim maduriyetimi bilyorlar zaten sadece biraz daha ilgi gösterip işlerini düzgünce yapmaları. Ha değerli ustalarımız sola ve alta atmayı çözemedilerse orasını bilemem.

İsim vermekte sakıncada görmüyorum hatsan a pcp tüfeğimin tüpünü gönderdim kendilerini aramadan bile aynı hafta içinde halledip geri gönderdiler. Yine hatsan, zoraki, ve şafak silah sanayiine gönderdiğim tüfek ve ürünler aynı hafta geri geldi.
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2015, 19:06:09 Gönderen: Ahmet KAYNUP »
1979 ankara

Çevrimdışı Cemal MADEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ahmet bey bence Huğlu haklı olabilir.Malumunuz Huğlu nun tamir servisinin bir sürü tamire gelen tüfekle uğraşması kolay iş değil.Bir de peşine tüfek iade alma işlemleri ile uğraşıyorlar,bu da tabi ki beklemek gerektiriyor.Müşteri olarak istediğiniz zaman telefonunuzla ulaşabiliyorsanız ,birde size sürekli tamam deniyorsa daha ne istiyorsunuz,tüfek müfek önemli değil.Önemli olan insanlık  :) değil mi ?
  • Hatsan Supreme Combo 61/71
1972 ANKARA (SİNOP)

Çevrimdışı İbrahim ÇAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Keşke bu haftaki programınıza yetişmesi için daha erken gönderseydiniz. kaçırmamak adına. ama yinede süreler normal süreler.bi işleyiş var.herkes benim tüfeğimi yap yolla derse olmaz.herkes bir an önce tüfeğini eline almak isteyecektir.
1994 BURSA-TAVŞANLI

Çevrimdışı Ahmet KAYNUP

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Keşke bu haftaki programınıza yetişmesi için daha erken gönderseydiniz. kaçırmamak adına. ama yinede süreler normal süreler.bi işleyiş var.herkes benim tüfeğimi yap yolla derse olmaz.herkes bir an önce tüfeğini eline almak isteyecektir.

Benim tüfeğim zaten geçen hafta servisteydi yine. Diğer  pazartesi ellerindeydi cuma günü elime ulaştı denedim yine becerememişler bende cumartesi yeniden yolladım. Anlayacağın evet herşeyin bir işleyişi var ve ben 7 aydır 9 defa kargoya gidip geliyorum ve tüfekler yapamadan geri gönderiyorlar. 9 kere 3 tane tüfekten birtane adam gibi düzgün atan tüfek yapamıyorlarsa kapatsınlar o servisi.
1979 ankara

Çevrimdışı İbrahim ÇAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Hakkınızda hayırlı olsun ahmet abi. Umarım istediğiniz olur memnun olursunuz
1994 BURSA-TAVŞANLI

Çevrimdışı Ahmet KAYNUP

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ahmet bey bence Huğlu haklı olabilir.Malumunuz Huğlu nun tamir servisinin bir sürü tamire gelen tüfekle uğraşması kolay iş değil.Bir de peşine tüfek iade alma işlemleri ile uğraşıyorlar,bu da tabi ki beklemek gerektiriyor.Müşteri olarak istediğiniz zaman telefonunuzla ulaşabiliyorsanız ,birde size sürekli tamam deniyorsa daha ne istiyorsunuz,tüfek müfek önemli değil.Önemli olan insanlık  :) değil mi ?

Aynen Cemal bey muhatap bulalım yeter. Biz zaten boş adamız işimiz gücümüz yok kimi arasakta muhabbet etsek diye düşünüyoruz:) Servisle muhabbet etmek için arıyoruz karşımızda muhatabımız var çok şükür. Kargo parasıda ödeniyor daha Allahtan belamızımı arıcaz:)

HUĞLU NUN YENİ SLOGANI "SERVİS BAHANE MUHABBET ŞAHANE"
1979 ankara

The following users thanked this post: Cemal MADEN, Zekeriyya TEKiN

Çevrimdışı Ahmet KAYNUP

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Hakkınızda hayırlı olsun ahmet abi. Umarım istediğiniz olur memnun olursunuz

Teşekkür ederim İbrahim kardeşim. Tüfeğim düzelsin başka bir şey istemiyorum. İnşallah memnun olacağım günlerde gelecektir.
1979 ankara

Çevrimdışı Cemal MADEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI

Aynen Cemal bey muhatap bulalım yeter. Biz zaten boş adamız işimiz gücümüz yok kimi arasakta muhabbet etsek diye düşünüyoruz:) Servisle muhabbet etmek için arıyoruz karşımızda muhatabımız var çok şükür. Kargo parasıda ödeniyor daha Allahtan belamızımı arıcaz:)

HUĞLU NUN YENİ SLOGANI "SERVİS BAHANE MUHABBET ŞAHANE"

+1

1972 ANKARA (SİNOP)

Çevrimdışı Gürcan BAYRAM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ahmet bey paylastiginiz butun videolarinizi ve yazilarinizi okudum.allah kolaylik ve sabir versin.
  • AKDAS-AK212
  • HUGLU 202B
  • Englisch Pointer

1989 IZMIR-TIRE

Çevrimdışı Cihangir GÜNEL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • "Sabır Her Kişinin Değil Er Kişinin Harcının"
Vallahi kardeş geçmiş olsun çok üzüldüm, huğludan zaten niye ise pek haz etmem, yerlide akkarı tanırım ama fiyatı kadar tüfekler işte ne diyelim, ya çeliği olmuyor,ya pas tutuyor,ya vurmuyor, ya öldürmüyor. hepsinin sonucu para yani anlayacan. 1700 tl civari herhalde tüfek, çokta az değil biraz daha ekleyip avrupa almak lazım affinity, yada ikinci eller felan valla ben artık öyle yapıyorum.

çok geçmiş olsun, Ben huğlunun yerinde olsan direk paranı geri verirdim, yazık.
  • Beretta Poze S56
  • Browning A5
  • Deutsch Black Kurzhaar (Rockey)
1987 - ANKARA

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
1700 TL Fiyat...  Zaten bu modelde sürümden kazanamayacaklarına emin olduklarından bari masrafı çıksın mantıgı ile fiyat belirlemişler...

1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Serkan KESKİN

• Müdavim Üyemiz

Çok ayıp bir müşteri bu kadar çok mağdur edilebilir mi!
Serkan KESKİN  1983 Senirkent / ISPARTA -  İKAMET GELİBOLU

Çevrimdışı Zekeriyya TEKiN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Huglu tamir bolumunde ses var goruntu yok san ki servis musteri memnuniyeti icin degil de magdur etmek icin  calisiliyor....bir tufegin  duzgun olarak yapilip gelmesi icin kac defa gidip gelmesi gerekiyor acaba.. Ahmet abi size buyuk gecmis olsun....insallah hakkinizda hayirlisi  olur
1980 kütahya

Çevrimdışı Ümit ÇAGLAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Herkese rastgele
Sadece bir modelde hata yok ki ,,, Hepsinde var.
  • Fabarm xlr 5
Ümit ÇAGLAR
1977 KARS

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
Maşallah iyi sabır varmış sendede arkadaş, ben olsam o tüfeği kayaya çalarken son bir videosunu daha çekerdim sonrada o sayfayı kapatırdım. Tamam yerli yerlide birazda insana saygı..Birde firmadan birisi galiba tüfek işi şans işi demiş,bu çok vahim bişey ya,o namluları neyle deliyorsunuz,yani yaptığınız işi bilmiyormusunuz,cnc denen şey ne işe yarıyor,hani 1000/1,10000/1 hassasiyetle çalışıyordu o makineler.
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
Biz tüfek işi şans işi derken yerli tüfeklerden bahsediyorduk,bu hatalardan ve iç piyasaya verilen malların hatalarından bahsediyorduk ama maşallah firmalar bundan sıkılıp düzelteceklerine bu laflara kendileride inanmaya başlamışlar.
Türkiyede tüfek işi neden şans çünkü kalite kontrol olmadığından veya iyi niyet olmadığından şans,yoksa bu önlenemez bir şey değil.
Kalite kontrole önem veren firmalar hariç tabi,bir iki tane var galiba:)
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2015, 14:53:00 Gönderen: Raha BOLAT »
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Cüneyt ÖZDEMİR 06

• Müdavim Üyemiz
ben olsam kurşun atışına da merakım varsa Avrupa alır geçerdim fabarm beretta gibi bir şeyler uzun yol motorsiklet de böyle honda yamaha alırsan tek marş dünya turu ama çin işi olunca iyi bir yardım ekibi lazım :) yerli iyi olacaksa bunu kendileri yapacaklar biz deneme yanılma tahtası olarak olacak iş değil bu
  • Breda süper poze
  • Wizard otomatik
  • Deutsch drahthaar Darko
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

Çevrimdışı Ahmet KAYNUP

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
   Firmalarımız ağızlarını açtılarmı bizim tüfeklerimizin avrupadan farkı yok avrupaya ihraç ediyoruz diyorlar. Yerli firmlara helede bu sektörün köşe taşlarından biri olan Huğlu firmasına yakışmayan tüfekler ve servis anlayışı görüyorum ben. 
   Evet tüfek işi şans işiymiş:) elektronikte duyuyordum bu lafı ancak işin içinden çıkamayınca tüfek işide şans işi oldu. Kalite kontrolü biz avcılar yapıyoruz, zaten deneme tahtası gibiyiz masraf edip denemesin arkadaşlar. Söylediğiniz gibi bazı firmalarda bu işin şansa bırakılmadığını ve gerekli kalite kontrolün yapıldığının farkındayım.
  Evet bende hayret ettim kendi sabrıma. Aylardır düzgün bir tüfek gelsin diye uğraş veriyorum ve yarışmalarda tüfeksiz kalmakta cabası.İki yarışma kaçırdım bakalım bu haftaya yetişecekmi.
  Bugün servisi tekrar aradım, geçen cuma test aışlarınızı yapıp gönderiyoruz cumartesi  elinizde olur deneme demişlerdi. Bugün çarşama günü test atışlarını yapıp göndereceğiz dediler. Aman düzelsinde hiç düzelmeden erken gelmesinden iydir. Sanırım bu defa bana on numara bir tüfek gönderecekler. Tam Polyanna oldum valla umut edip duruyorum. Bu defa çok umutluyum hayırlısı bakalım:) Düzelmiş olarak gelmezse planın nedir diye soracak olursanız kameranın karşısına geçip bir video daha çeker (o anki piskolojik durumuma bakar belkide taşa vurup parçalarım) doğru kargoya gider tekrar kıymetli servisimize gönderip yapılmasını beklerim. Düzelene kadar devam anlıcanız.
   Ha şansıma artık düzelip gelirse güzel bir video çeker paylaşır mutlu evime dönerim.
   Bu arada nitro beast in para iadesinide sordum. Bu işlere Abdullah bey bakıyorumuş ve çok yoğunmuş. 15 gündür hesabıma yatmayan para yoğunluk yüzünden benimle ilgilenemedikten halen beklemede. Sloganımız neydi "HUĞLU MADUR ETMEZ SÜRÜNDÜRÜR"
  Ayrıca bu konunun aynını başka bir avcı paylaşım sitesinde paylaştım. Kendilerini Dürüst olarak tanıtan değerli site sahipleri konumu gerekçe bile göstermeden sildiler. Silme nedenlerini sordum cevap vermediler. Tekrar konu açtım altına saçma birkaç kelime yazıp sileceklerini söylediler ve yine sildiler. Üstüne üstlük benim üyeliğimide silmişler. Varsın silsinler. Benim açtığım konuda herşey net. Firmayı aşağılamıyorum veya yanlı davranmıyorum. Herşeyi hem yazdım hemde videolar çekip ispatlı şekilde yayımladım. Hem memnun olduğum zamandaki videolar hemde sorun yaşadığım zamandaki videoları koydum. Anladımki firmanın reklmı yapılıyor ve dürüstlükten bahseden site, firma hakkında olumsuz eleştiri kabul etmiyor. Halkımızın ve avcılarımızın doğru bilgi almasını engelleyen ilgili dürüst siteyi buradan kınıyorum.
   Firma yanlısı olsam nitro, 103 ce ve gx ile atılmış ve probleminin gösteren onlarca videoyu ilgili sitelerde paylaşırım. Ancak benim amacım firmayı kötülemek değil. SAYGILAR...

1979 ankara

Çevrimdışı Cemal MADEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2015, 22:29:56 Gönderen: Cemal MADEN »
1972 ANKARA (SİNOP)