Gönderen Konu: RESİME CEZA UYGULAMASI  (Okunma sayısı 8691 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serhan DAYDAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • HER ŞEY ARPACIĞIN UCUNDA !!!
RESİME CEZA UYGULAMASI
« : 13 Şubat 2015, 16:42:50 »
Merhabalar,

hemen hergün bir şekilde haber oluyo veya duyuyoruz,orman bakanlığı sosyal paylaşım sitesinden resmi ni gördü cezayı yazdı gönderdi diye ,ben bu uygulamanın hukuksuz olduğunuz düşünüyorum,bu uygulama tamamıyla haksız ve hukuksuz bir uygulamadır,Bu durumdan ceza gelmiş bir çok arkadaşımız var pulunu almış vergisini yatırmış.Orda öyle oturduğun yerden bir foto görüpte bu cezaları yazamazlar nerden biliyor bu avın hangi tarihte kimle nasıl hangi şartlarda yapıldığını o cezayı yazan zatı muhterem,bir cezayı tutanakla zabıt altına almadan yazamazlar,bu konuda ne yapılabilir düşünceleri olan paylaşsın lütfen,

syg
Serhan DAYDAL
  • P.Zanardini 12 ga o/u mod uranio
  • Brno zh 101 12 ga o/u
  • Stoeger m 3000 max 5 auto 12 ga
  • Stoeger m 3020 max 5 auto 20 ga
  • Huğlu koop 20 ga o/u
Serhan DAYDAL
1974 Balçova İZMİR

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Ynt: RESİME CEZA UYGULAMASI
« Yanıtla #1 : 13 Şubat 2015, 17:39:27 »
Benzer başka bir konuya yazmıştım eklemek istedim,
bence de kişi açıkça mesaj olarak yazmadıktan sonra, bu fotolar üzerinden;
avı yasak tür olmadan yada avı izine tabi olmayan bir tür olmadan ceza yazılması mahkemeden kesin dönemli, ancak çoğu kimse mahkeme ile uğraşmıyor.

Evet 2015 yılını kaçak avcılıkla mücadele yılı ilan eden DKMP sanal ortamda ibrahim beyin de söylediği gibi gördüğü fotoların sahiplerine cezalar kesiyor,
sahada denetim yok ancak fotolara sıkı denetim var :( kimseden ses çıkmıyor ama oldukça fazla sayıda ceza yazılan avcı olduğunu çevremden biliyorum :(
Eğer gerçekten usulsüz avcılık varsa elbette sanal ortamı da kontrol edip ceza yazsınlar, ancak itiraz edip mahkemede haklı çıkan fakat mahkemelerde dolaşan avcılar var, bir çoğu suçsuz da olsa aman boş ver mahkeme ile uğraşamam diyerek cezaları ödeyip kurtulduğunu düşünüyor :(
Fakat arazide durum öyle değil :( usulsüz avcılara denetimler yetersiz personel ve imkanlar nedeni ile nerede ise yok denecek kadar az, ve sürekli yasal avcıların önüne DAYATMACI AVLAK sistemi gibi engeller koyulmaya devam ediliyor :(
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 13 Şubat 2015, 18:14:40 »
 biz vatandaş olarak gücümüzü ve haklarımızı bilmedikten sonra daha çok maduriyete maruz kalırız gibi geliyor bana ,

bencede bir fotoğraftan paylaşımdan kanıt olarak gösterilerek ceza yazılamamalı legal gelmiyor.

bir hukukçuya danışmalı konu hakkında bilgi almalı.

saygılarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 17 Şubat 2015, 21:29:43 »
Koskoca memlekette iki avcı var demek bir de ben geldim üç olduk. Demek ki hiç kimse dkmp ile bu sorunu yaşamamış. Boşuna büyütmeyin beyler. :) :) Alan razı yazan razı. :) Ayıp ayıp :)

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 18 Şubat 2015, 11:39:57 »
Koskoca memlekette iki avcı var demek bir de ben geldim üç olduk. Demek ki hiç kimse dkmp ile bu sorunu yaşamamış. Boşuna büyütmeyin beyler. :) :) Alan razı yazan razı. :) Ayıp ayıp :)

sayın serhat bey,

doğru söylersin ''onuncu köy''  ü oynuyoruz şu zamanda,...

biz bize yeterizde cehaletin pençesindekileri toto korkusu sarınca menfaatler çatışınca maskeler düşer ve o zaman üç avcı varsa daha fazlası ile hep beraberce  bende o zaman cehaletin bananeci kisvesinin oluşturduğu avcılar topluluğuna bakarak bende kayıtsız kalırım o zaman düşünürüm düştükleri çukuru,.. ;D

illegal olmamak dileği ve çizgimizi korumamız temennisiyle...

saygılarımla.
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2015, 11:43:00 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Seçkin BİLTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 18 Şubat 2015, 13:09:13 »
Pek çok konuda olduğu gibi bu alanda da doğrularla yanlışları birbirine karıştırıp ben tutanağımı düzenlerim gitsin vatandaş mahkemede aklansın tutumu gösterildiğini düşünüyorum.Mahkemeye intikal eden tutanakların ne kadarının idare lehine sonuçlandığı bizim için bir ölçü olmalı.Yani demem o ki tutanağı düzenleyen görevli;mahkeme süreci sonunda haksız bulunursa bunun bedelini ödemeli.İdare bu personele bir ceza yaptırımı getirmeli.
Suçsuz olduğu halde mahkemeye çıkmayıp cezayı ödemeyi de doğru bulmuyorum.Olay sadece para meselesi değil.Bedeli neyse parasını öderim,her suçu da işlerim mantığı bizi yanlış yerlere götürür.Böyle bir durumda cezaların yeterince caydırıcı olmadığını düşünmek gerekir.
Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar çoğu zaman adeta suçun itirafı niteliğinde.
-Arka arkaya 5 el ateş ettiği bir avın videosunu paylaşan mı istersin.
-Yaban keçisi,karaca,angıt,suna,mezgeldek vb.avları yapıp paylaşan mı istersin.
-Avcılık belgesi olmadığı halde yaptığı avı paylaşan mı istersin.
-Yemleme yaparak,farla avlanarak vb.usullerle yaptığı avı paylaşan mı istersin.
Örnekler çoğaltılabilir.Bunlar idarenin % 100 haklı olduğu konular.
Bir de sadece yapılan paylaşıma bakarak bir karara varmanın zor olduğu durumlar var.
-Sayın Alparslan Balkan örneği var.Fotoğrafta bir tüfek ve 4 adet keklik var.Başka bir fotoğraf da yok ortada duruma açıklık getiren.
-Bir vatandaş karlar içerisinde elinde tüfek ve önünde bir tavşan var.Ben avlamadım sadece fotoğraf çektirdim diyor.
-Geçen yıldan bir örnek: aracın üzerinde 50 kadar çulluk var ve sadece bir kişi yer alıyor fotoğrafta.İki günlük limit dahi desen   6-7 kişilik bir avcı sayısı gerektiriyor.
İşte bu gibi durumlarda mahkeme sürecine yönelmeden de bir ön araştırma yapılmalı ve tatmin edici bir neticeye ulaşılamamışsa ancak o takdirde tutanak düzenlenmeli.
Olayın en önemli boyutu  denetim eksikliğidir.Bu işi iyi yapamadığınız takdirde ister kotalı avcılık olsun isterse de başka bir model olsun netice alabilmeniz mümkün değildir.İdarenin sahada yeterince yapamadığı denetimi sosyal medya üzerinden yapması da denetimin bir başka boyutudur.Yasalara uygun avlanan bir avcı bu durumdan rahatsızlık duymamalıdır.Ancak burada rahatsızlık yaratan esas konu bu usulle avcının yıldırılmaya,bezdirilmeye çalışılmasıdır.Her şeye rağmen onlarca sorunla uğraşarak bu işi yasal mecrasında yapmaya çalışan avcının zorla kaçak avcılığa sürüklenmesi neticesini doğurabilecek bu uygulamanın doğru kullanılması esasen idarenin lehine bir durumdur.
Suçlu,suçsuz herkesi bir kazanın içine atarak aklanıp gelsinler yaklaşımı hukuki değildir.Bizler suçsuz olduğumuzu ispat etme durumunda olmamalıyız.Genel hukuk kurallarına göre suçluluğu ispat edilene kadar herkes masumdur.
Uygulamada yanlış olan; idarenin düzenlediği tutanak ile suçlanılıp,suçun tazminatı olan bedelin mahkeme sonucu beklenmeden ödenmesidir.Nerede masumiyet karinesi.Bir memur sizin suçlu olduğunuza kara veriyor ve tutanağı düzenliyor siz de gidip henüz daha mahkemeye çıkmadan kesilen cezayı ödüyorsunuz.Siz gidip ispat edeceksiniz bu suçu işlemediğinizi.Çelişki burada,hukuki olmayan durum bence burada.Peşinen cezalandırılmakta sorun.
Seçkin M. BİLTEKİN
1966 Aliağa/İZMİR

The following users thanked this post: Aslan POLAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 18 Şubat 2015, 13:13:45 »
Ne yazık ki ülkemizde böyle "yaptım oldu " şeklinde  aslı astarı olmayan uygulamalar nerdeyse her alanda yapılıyor.

Memur yetkisinin farkında değil , çoğu uygulamada , kanunun tam olarak neyi ifade ettiğini idrak edemiyor.   konu mahkemeye taşınıp , yetkili mercilerden kanuni bir  çözüm bulunmadıkça , bu durum böyle sürer gider.

Toplu yapılmış bir avın resimleri paylaşılacaksa , İllaki avcı grubunun tamamı ilede resim çektirmek ve paylaşmak veya toplu vurulmuş avda , vurulan avlar ile bireysel çekilmiş resim paylamamak , şimdilik en hayırlısı.
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2015, 13:14:54 Gönderen: Cömert ÖZEN »

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 19 Şubat 2015, 10:15:55 »
Ne yazık ki ülkemizde böyle "yaptım oldu " şeklinde  aslı astarı olmayan uygulamalar nerdeyse her alanda yapılıyor.

Memur yetkisinin farkında değil , çoğu uygulamada , kanunun tam olarak neyi ifade ettiğini idrak edemiyor.   konu mahkemeye taşınıp , yetkili mercilerden kanuni bir  çözüm bulunmadıkça , bu durum böyle sürer gider.

Toplu yapılmış bir avın resimleri paylaşılacaksa , İllaki avcı grubunun tamamı ilede resim çektirmek ve paylaşmak veya toplu vurulmuş avda , vurulan avlar ile bireysel çekilmiş resim paylamamak , şimdilik en hayırlısı.

paylaşmasın olsun bitsin illaki resmi paylaşmak diye bir kaide yokki,..

ben, dede dostu bir köyde misafir oldum.

oradaki domuz avını unutamam çevre köylerden bir sürü avcı gelmişti genci yaşlısı cümbürcemaat atladık arabalara köy meydanından haylamacılar gitti avcı kolu yerleştirildi kimse yerinden kımıldamadı güzel bir av günü oldu çifçi korumada vardı ormandan görevlide dernek başkanımda vardı 60/70 civarı avcı toplamda 47 domuzun vurulduğu günde bir pozla bir avcı sosyal medyada resmi paylaşsa idi cezamı yazacaklardı bu ne mantık kardeşim bu ne cehalet , avcılığın a sını bilmeyenler beni yönetirse olacak bu, hep söyledik hep söyleyeceğim ,..

''AVCILIĞI AVCILAR YÖNETMELİ GERİSİ KOCA BİR FISSSSSS...''

saygılarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Seçkin BİLTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 19 Şubat 2015, 11:47:46 »
M.Ali bey verdiğiniz örnek çok uç bir örnek.47 domuzun bir avcı tarafından vurulamayacağını avdan az çok anlayan biri dahi bilir.Dolayısıyla böyle bir fotoğraf paylaşımı yapılsa dahi kimsenin tutanak tutacağını zannetmiyorum.Olayı bu kadar karikatürize etmemeliyiz.
Sosyal paylaşım siteleri üzerinden ceza tutanakları düzenlemek elbette ki kaçak avcılığı engellemez.Kaçak avcı, kaçak avcılık yapmaktan vazgeçmeyecek, sadece ceza yazıldığını bildiği için sosyal medyada paylaşım yapmaktan vazgeçecektir.Bu yöntem İdarenin  topluma, ne kadar başarılı bir denetim yaptığını göstermek için bulduğu bir yöntemdir.Bizler biliyoruz ki İdarenin başarısız olduğu en önemli konu denetim konusudur.Öyle olmasa idi ülkemiz avcılarının yaklaşık % 85'i kaçak avcı olmazdı.
Gelelim avcılığı avcılar yönetmeli konusuna.Bizler de hemen hemen her fırsatta bu söylemi dillendiriyoruz ancak hangi yapıya bu işi emanet edeceksiniz?Avcıların ne kadarı bir derneğe üye?Federasyonlara ve Konfederasyona üye olanların sayısı nedir?Bu yapılar böyle bir işin altından kalkabilecek insan ve maddi altyapıya sahipler mi?
Diyelim ki avcılığı bizim yönetimimize verdiler.1 milyon olduğu tahmin edilen avcıların ancak 130 bin kadarı yasal avcılık belgesine sahip.Geri kalan 870 bin kişiyi hangi yöntemlerle yasal zemine çekeceksiniz?Hiçbir bedel ödemeden bedavaya,canının istediği gün ve mevsimde kendi vicdanından başka hiç bir ölçüyü kabul etmeden avlanan bu güruhu hangi yöntemlerle kontrol edeceksiniz.Kaçak avcılıkla mücadele edilecekse arazi kontrolleri dışında başka yaratıcı çözümler üretmeliyiz.Salt arazi kontrolü üzerine yoğunlaşmak son derece maliyetli bir iş.Türkiye gibi büyük bir ülkede 24 saat ,365 gün araziyi kontrol altında tutamazsınız . Sosyal medya üzerinden bir denetim,araziye foto kapanlar kurarak yapılacak denetim,mühimmat satışı üzerinden denetim gibi bir çok yöntem bulunmalı.Bu konular üzerine sayfalar dolusu yazı yazılabilir.
Bir çok kez yazdığım gibi hak verilmez alınır.Bir araya gelirsiniz,bu işi nasıl yapacağınızı ayrıntılı bir plan ile ortaya koyarsınız ve siyaset kurumundan bunun yasal düzenlemesini talep edersiniz.Mevcut duruma bakın ve biz bu işin henüz neresindeyiz diye bir sorun kendinize.Şu anki halimizle bırakın ortaya bir model koymayı,bize diretilen sisteme(kotalı avcılık) dahi karşı durmayı beceremiyoruz.
Şunu da bilmenizi isterim bu yazdıklarım şahsınıza yönelik değil.Görüyorum ki siz de bu işlere kafa yoran az sayıdaki insanlardan birisiniz.Saygılar... 
Seçkin M. BİLTEKİN
1966 Aliağa/İZMİR

Çevrimdışı Ümit ÇAGLAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Herkese rastgele
« Yanıtla #9 : 19 Şubat 2015, 11:59:21 »
Adam önüne 5 tane tavşan koymuş foto çektirmiş.
Bunu gören diğer avcı veya iyi niyetli düşünce ile söyleyeyim; acemi avcı , onlar vurmuş bende vururum.
Bohçacı ise Sabah vuramasam gece vururum diyor.

Bir avcının avlamadığı avla ve diğer avcı arkadaşları olmadan çektirdiği foto bence Yalandır, Bu Dünya gibi...

Avcılığı sadece gidip hayvan öldürmek değil av arkadaşları ile paylaşım olarak değerlendirmekten yanayım.
Avladığımız avlar son değildir ki inşallah ... avladığım avlar ile fotograf çektirmek  önemli olsun.

Aralık ayında çok sevdiğim av arkadaşımı , değerli bir abimi kaybetmiş birisi olarak söylüyorum.
Onunla beraber avlarımdan anı olarak sadece onla çektirdiğim fotolar kaldı...
Zaten Milli parklar foto da kaç kişi var, kaç av var, Belgeleri var mı diye bakıyor. Bence sorun yok...
  • Fabarm xlr 5
Ümit ÇAGLAR
1977 KARS

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #10 : 19 Şubat 2015, 12:22:16 »
Seçkin beye katılıyorum açıklamalarını destekliyorum.

Çoğunluğun derdi hakkımızı Ayhak ve diğer federasyonlar korumuyor.
Toplasan federasyonlara katılan dernek sayısı 200 küsur varmı dır bilmiyorum.
Ülke de dernek sayısı 2000 lere yakın.
Bu devirde avcılık konusunda şikayetler,sorunlar ayyuka çıkmış bunu 1500 tane dernek başkanı göremiyor mu ?
İlla gidip federasyonların davetiye vermesi,ya da ayağına gidip yalvarması lütfen bize katılın birlik olalım,voltran gücü oluşturalım demesi mi lazım.
Bu ne pervasızlıktır, Avbis çıkmış, 2015 sezonu serbest yerler avlak kapsamına alınmış hala bir eylem yok.
Halimizden memnunuz demek ki.
Milli Parklar bunu iyi kullanıyor, derneklere bizim ile hareket etmezseniz PUL protokolünüzü iptal ederiz para vermeyiz diyorlar.
Dernek enflasyonu yaşandığı ve idarelerini devam ettirmek için bu 3-5 kuruş pul parasına da razılar.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 19 Şubat 2015, 12:22:20 »
 e be seçkin biltekin kardeşim ağabeyim,

aynı kulvarda kuşuyor aynı havayı soluyoruz aynı tencereden yemek yiyoruz ama nedense bizim gözümüze çarpanlarla sizin gözünüze çarpanlar aynı ama küçük farklarla ve farklı renkte görülmekte,

uç örnek te ne kelime ustadım, buna katılırsınız veya katılmazsınız, benimverdiğim örnek örnek olur ucu bucağı olmaz.

aynen kabahatler kanununu çiğneyen paylaşmaktan vaz geçer kabahate devam eder, yazılarımda eğitimin şartını hep söylev olarak belirtmiş olduğum konular içinde yer alır eğitim eğitim. bu hepimiz için geçerli.

idaremi veya denetimmi hangi idare hangi denetim yahu allah aşkına?.. bunu avcı olarak sizde söylüyorsanız bana saygı duymak düşer ama yetersiz na mümkün orman kulesindeki orman koruma görevlisi nasıl yangını 7/24 gözlüyorsa + maaş versinler bizlerden toplanan vergilerle gece görüşlü dahilolmak üzere süper dürbünler var av tüfeği ses çırarır susturuculu değilki her türlü duyulur görülür yani (katükarüze değil aman yanlış anlaşılmayayım) :D naçizane pat diye aklıma geldi yazıverdim buna benmi kafa yoracam mükelliyefindeki görevli tayfasımı kafa yoracak onlar düşünsün banamı maaş veriyorlar bu işler için ama duyarga var ya vicdan elvermiyor, ya işlerini yapsınlar veya bükemedikleri bileği öpsünler ki bu erdemi edinemezler , hayat salla başı al maaşı gidiyor işte neden yapsınlarki?..

ve bu işe kafa yorup 2/3 yıl karşılıksız mesai ile kafa yorup avcı çalıştayını hayata sokacak o denli değerli zatlar varki görseniz tanısanız böyle düşünmezdiniz, ortalıktaki ayak oyunlarından, ortalığın rezalet zincirinden ve yetkisizlikten dolayı uzak duruyor seyrediyorlar halimizi. bakanlık görevlilerinin denetim mekanizmasının kifayetsiz kalışı kendi ağızlarından düşen hazin ama gerçeklerdir, bu işten onlarca binlerce kişi rant sağlıyor kimse pastayı kaptırmak istemiyor çarpık ve haksızlığa üç beş kişi benim gibi cahiller seslerini duyurmak uğruna paylaşımda bulunuyor şuan yaptığım gibi, aslında herkes memnun çıkan ses onu işater etmekte , kabullenmek zor geliyor bir avuç kadar azınlıktayız buda beni ve benleri güçsüz kılıyor.

vatanını bayrağını topraklarının bütünlüğünü insanını seven hizmet aşkıyla yanan tutuşan bir neslin şahlanması uyanması temennisi ile, her avcının eğitimli her bireyinin vicdanlı ve her avcının doğasını koruyan kollayan bir toplumu oluşturması temennisi ile şen ve esen kalınız.

mersinden selam ve saygılarımla.
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2015, 12:31:31 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 22 Şubat 2015, 19:42:18 »
Avcısı için bunu düşünen bir Dkmp yönetim anlayışı var. Bunu face sayfasında yayınlayan yöneticinin neyin peşinde olduğu açıktır. Diğer konu ise daha dün """KAFANA GÖRE AVLANMA"""" Yazılı afişleri bilbordlarda yayınlayıp adeta avcıya karşı önyargı oluşması için kasıtla yapılan bu çalışmalar """ İştir kişinin ayinesi lafa bakılmaz""" sözünü doğrulamaktadır. Yazık avcı arkadaşlar bu kurum içinde bazı yöneticiler yüzünden camiamız bile bir birine düştü. Hala susup oturacaksanız oturun. Hayırlısı olsun

« Son Düzenleme: 22 Şubat 2015, 20:56:21 Gönderen: Tuncay KANDEMiR »

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 22 Şubat 2015, 20:01:04 »

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 22 Şubat 2015, 20:09:34 »

Çevrimdışı Kadir TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 22 Şubat 2015, 20:55:30 »
gecenlerde benişikayet etmişler cok kuş vuruyor dıye av koruma cagırdı beni. dedim beni sen ifadeye cagıramazsın öyle bir yetkin yok savcılıga suc duyurusunda bulun dedim. ankaradan ilgilenmemiz istendı fılan dedi rica ile gittim tamm makamınız ezilmesın ankaraya diye gelecem dedim. gittim.
belgemi ibraz ettim ve resme bakarak ceza kesemeyeceklerini söyledim haklısın dediler uzun uzun konuştuk ceza  kesmediler döndüm.

faceden ceza yıyenler.
1-belgesiz avcıdır
2- yasak hayvanlar vardır
3- av da kullanımı yasak malzeme vs vardır
4-yasak usulde avlandıgını belgelemiştir
5- tek başına onca avı vurdugunu vs ibraz ederek kendini ele vermiştir.
buna benzer neden lerden dolayı ceza yersınız.
ben av koruma mud. dedim illaki tüm herkesle resım cekilmek zorunda degilim tek başıma cekilmiş olmam tek başıma vurdugum anlamına gelmez. farz edelim başka avcılar vurdu gecerken resim cekildim ne oalcak dedim  sustular. dedigim gibi yasa dışı av yaptgınızı belgeler nitelikde yazı vıdeo vs cekmezsenız  resimden keyfi ceza yazamazlar  mahkemeye verırsenizde kazanırsınız mahkem de resime bakarak bu sucu işlemişdir diyemez kımse
Kadir TOPÇU
1984-ADANAlıyık

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 22 Şubat 2015, 21:34:09 »
Sevgili Kadir Topçu siz kabahatler kanunu inceleyin.DKMP sadece bu sihirli kanunun arkasına sığınarak istediğini yapıyor.
Dkmp bu kanun felan yemiyor. Yüzlerce Avcı mağdur edildi. Sanırım siz iyi ve kendini zora sokmak istemeyen bir memura denk gelmişsiniz. Her yıl ocak ayı içinde yatırdığımız harçlar ile ilgili dkmp ye açılan dava kazanılmış olan bir dava da var dkmp yi bu konuda haksız buldu mahkeme ama dkmp harc meselesinden millete hala ceza kesiyor. Yani siz sadece şanslı bir avcı arkadaşımızsınız hepsi bu. Umarım her avcı sizin kadar şanslı olur

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 22 Şubat 2015, 21:37:40 »
İşin özü şu face  üzerinden  yazılan cezayı haklı buluyorum diyen varsa bir şey demiyeceğim. Yok limit yok simit meselesi değil bu konu

Çevrimdışı Kadir TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 22 Şubat 2015, 22:29:32 »
şans meselesı degil. kendını savunmanı bilirsen kimse ceza yazamaz evet kabahatlar kanunundanda bahsettik. kabahatlar kanunundan ceza yazması için kabahatı işlerken yakalaması lazım . öyle resme bakarak sen bu kabahatı işlemişsin diyemez kimse. zaten gecenlerde bır arkadaş maddı tazmınat davası actı bu resimden ceza kesme meselesıne sonucunu paylaşırız
Kadir TOPÇU
1984-ADANAlıyık

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 22 Şubat 2015, 22:46:18 »
Türk medeni kanunu kabahatler kanunu için der ki suç Fiili gerçekleşmeden ceza kesilmez. Bunlar suç işleyebir diye kütür kütür ceza kesti. Tutanakları paylaşacağım. Sizinle synı görüşte olmamıza rağmen bir konuda ısrarda bulunmanız sanki polimik gibi görünebilir ama hemen düzeltelim böyle bir durum söz konusu bile değil. Yanlız faraziye ile cezayı yazdıktan sonra haklı olsak ne olmasak ne. Savunmak derken siz dkmp memuru ile işinizi çözdünüz diyelim. Hiç dinlenmeden ceza yazılan ne olacak. O dediğiniz savunmaları bizde yaptık bizde ceza yemedik ama arkadaşınız yemiş dava açacak diyorsunuz.Sonucu bekliyorum. Umarım kazanır karşı davayı. Ama niye böyle bir durum için haklılığını ispat etmeye çalışsın yazık değil mi?

Çevrimdışı Kadir TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 22 Şubat 2015, 23:04:12 »
tabıkı bir düzen getirilmeli böyle keyfı uygulama olmaz . dkmp memurları kendilerini kral sanıyorlar. hak arayaşına gidilip bır kac örnek dava oldugu zaman gerekli ceki düzen gelir sanırım. mesela bu sene av koruma karayolunda önümüzü kesti belge sordu belgeyı göstermedık üstüne jandarmayı cagırdım karayolunda yolumuzu kestiler diye . jnd geldi arayı buldu yoksa yol kesmekten tutuklatacaktık. neyse hayırlısı bunların karşısında sessiz kalınmamalı oksa kendi başlarına buyruk davranıyorlar
saygılar
Kadir TOPÇU
1984-ADANAlıyık

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 23 Şubat 2015, 14:01:18 »
Avcısı için bunu düşünen bir Dkmp yönetim anlayışı var. Bunu face sayfasında yayınlayan yöneticinin neyin peşinde olduğu açıktır. Diğer konu ise daha dün """KAFANA GÖRE AVLANMA"""" Yazılı afişleri bilbordlarda yayınlayıp adeta avcıya karşı önyargı oluşması için kasıtla yapılan bu çalışmalar """ İştir kişinin ayinesi lafa bakılmaz""" sözünü doğrulamaktadır. Yazık avcı arkadaşlar bu kurum içinde bazı yöneticiler yüzünden camiamız bile bir birine düştü. Hala susup oturacaksanız oturun. Hayırlısı olsun

sayın serhat bey,

her memlekete senden bir tane lazım dedimmi demedimmi,.. :)

rabbim işini gücünü rast getirtsin,

rabbim ağız tadını bozmasın,

rabbim seni sevenlerine bağışlasın,

rabbim senin gibi safını belli eden dimdik ayakta duran her kulunun dualarını kabul eylesin,

güzel ve iyi olan herşeyin kabul olsun,

bunları laf olsun diye değil canı gönülden diliyorum.

ayrıca sihirli bir değnekle o, kafasına göre takılan ulu manitu makinsanın hatalarını kafasına kafasına indirecek ilahi bir kuvvetle sihirli değneği senin emrine versin. ;)

mersinden selam ve sevgilerle,...

saygılarımı sunarım.
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2015, 14:04:51 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 23 Şubat 2015, 22:41:38 »
Sevgili Murat Ali Akdağcık bu güzel ve samimi duyguların için teşekkür ederim. Allah razı olsun. Sizler çok iyi biliyirsunuz ki ben bir avcıyım ve misyonum ve aldığım sorumluluk gereği Türkiye de avcılığın anadolu kültürüne en yakın şekilde düzenlenmesi ve taşra avcısını küçümseyen bazı zatı muhteremlerin dediğim dedik tavırlarına karşı onurla mücadele etmek için varım. Bu mücadelede birlikte bana yol arkadaşı olan sizin gibi değerli dost ve arkafaşlara minnettarım. İyi ki varsınız.
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2015, 22:44:04 Gönderen: Serhat ÇELEBİOĞLU »

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 24 Şubat 2015, 17:02:23 »
Sevgili Murat Ali Akdağcık bu güzel ve samimi duyguların için teşekkür ederim. Allah razı olsun. Sizler çok iyi biliyirsunuz ki ben bir avcıyım ve misyonum ve aldığım sorumluluk gereği Türkiye de avcılığın anadolu kültürüne en yakın şekilde düzenlenmesi ve taşra avcısını küçümseyen bazı zatı muhteremlerin dediğim dedik tavırlarına karşı onurla mücadele etmek için varım. Bu mücadelede birlikte bana yol arkadaşı olan sizin gibi değerli dost ve arkafaşlara minnettarım. İyi ki varsınız.

serhat bey,

fazlasına laik bir övgüyü hakeden bir insansınız velakin size kilometrelerce uzaktan bu kadar duayla destek olabiliyorum bu şartlarda dahası elden gelmiyor , gönüller bir olsun demekle yetinip duruyorum.

yinede söylüyorum serhat beyler çoğalmalı onların hepsinin işi gücü rast gelsin, allah yar ve yardımcıları olsun ,..

saygılarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #24 : 07 Kasım 2017, 11:23:29 »
''AVCILIĞI AVCILAR YÖNETMELİ GERİSİ KOCA BİR FISSSSSS...''

Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır.