Gönderen Konu: DKMP KAFASINA GÖRE AV AVCI POSTERİ YAYINLIYOR Avcıları Hedef yapıyor !!!!  (Okunma sayısı 7645 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Serhat Başkanım sende olmasan ne olacak halimiz yine söylenmesi gerekenleri en yürekten söylemişsin TEŞEKKÜRLER...

"Allah aşkına av diyoruz, avcı diyoruz. Dernekler kuruyor federasyon kuruyoruz . Devasa bir sosyal paylaşım sitesi içerisinde sesimizi duyurmak hedefe kilitlenmek için ne bekliyoruz. DKMP sokak ve ana caddeler üzerinde ki reklam alanlarına KAFANA GÖRE AVLANMA posterini asıyor, yayınlıyor. Avcı camiası dışında bir çok insan haytapcısı, çocuklar aileler, kadınlar - erkekler ,millet vekili, bakanı , bürokratı ; sizce bu poster ve afişleri görünce ne düşünüyor. Dkmp eli tüfeklilerden değil, bizden aldığı para ile reklam panolarında ,adeta kaçak avcılığı sanki yasal avcı yapıyor gibi gösterme çabasında. Biz yasal avcılar üzerinden kendini aklıyor. Yahu kim kafasına göre avlanıyor. Kim kafasına göre tanımlarına uymayan avlaklar tesis ediyor. 5 milyon eli tüfekli ordusuna kafa tutamayan dkmp yasal avcıları rezil etmek için her yolu deniyor. Bunun adı AB uyum süreci olarak lanse ediliyor.
Dkmp senin asıl görevin Anadolu avcısına hizmet vermek. Biz Anadolu avcısını tehdit ederek Tunceli de avcılığı yasaklayan Pkk ve bu karara hiç tereddüt etmeden onay veren Tunceli Valisi'ne karşı ne tepki verdiniz. Avcı bu vatan topraklarının yegane bekçisidir. Teröristi, orman talancısı, definecisi, kaçak avcısı bizi sevmez çünkü biz heryerdeyiz. Siz Gidin ve o ilan verdiğiniz panolara bunu yazın. Anadolu Avcıları Vatan Sever insanlardır. Avcılar bu ülkenin en saygın kimliği ve Doğayı en yakın tanıyandır."

Serhat ÇELEBİOĞLU
Ordu Büyük Şehir Avcılar ve Atıcılar İhtisas Kulübü Derneği başkanı, KAYHAF Genel Bşk Yrd.

Bu da Serhat Başkanımızın AFİŞİ :

Bu da DKMP nin AFİŞİ :

Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

The following users thanked this post: İsmail TAVACI

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
Asıl ben teşekkür ederim Tuncay hocam.  Ben görevimi yaptım.  Tıpkı biz gibi sen gibi. 

Çevrimdışı Serdar ÖZBAY

• AvlakForum Üye
  • *
Tebrik ederim sayın Serhat Çelebioğlu, bu tür duyarlı davranışlara avcı camiamızın katılımının artması dileği ile.
Serdar ÖZBAY
1960-Kocaeli

Çevrimdışı Taşkın GESİLİ

• Taşkın GESİLİ
  • Müdavim Üyemiz
  • Taşkın GESİLİ

Deveye sormuşlar, neden boynun bu kadar eğri diye? O da nerem doğru ki demiş... Hesabı; düzgün neremiz kaldı ki!!!! Herkes talan, mevki ve makam peşinde para peşinde....

Taşkın GESİLİ
1976 KAYSERI
BLUE PICARDY SPANIEL

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
Bir art niyet var mıdır bilinmez ama, tüm avcılara karşı antipati oluşturacak bir afiş olmuş.

Burada seslenilen zümre kaçak avcılar ise;

Kafana göre avlanma, sen de belgelerini al, vergini yatır, YASAL AVCI OL diye eklenmeliydi.

Böylece biz yasal avcılar hem takdir edilmiş, hem de kaçak avcıdan ayrı tutulmuş olurdu..........

Yok direk bize "kafana göre avlanma" diyorlarsa, ÇOK AYIP ETMİŞLER.

Avcılara bakış açılarını açık etmişler, cehaletini ifşa etmişler.

Zira;

BİZLER KAFAMIZA GÖRE DEĞİL, MAK KARARLARINA GÖRE AVLANIYORUZ.

Herhalde bu kadarını biliyorlardır diye umut ediyorum.
1970 Antalya (İkamet Eşme/UŞAK) 

Çevrimdışı Fazlı BOZ

• Müdavim Üyemiz
Sevgili Serhat bey uyarılarınızdan dolayı teşekkür ediyoruz.Bizler her zaman herşeyi göremiyoruz elbette,ama hizmetiniz avcılık adına çok güzel.Ançak, biz avcıların bu kuruma bu panolarını VİZENİ  YAPTIR,PULUNU AL SENDE YASAL AVCILAR GİBİ AVLAN ŞEKLİNDE Değiştirmeleri önersinde bulunalımderim.
Avına avcısına ve de doğasına sahip çıkan dostlara selam olsun.
Fazlı BOZ
1949 Eynesil GİRESUN

Çevrimdışı Ziya ÇOBANOĞULLARI

• Müdavim Üyemiz
  • Avın başı rasgele sonu nasiptir.
Bir art niyet var mıdır bilinmez ama, tüm avcılara karşı antipati oluşturacak bir afiş olmuş.

Burada seslenilen zümre kaçak avcılar ise;

Kafana göre avlanma, sen de belgelerini al, vergini yatır, YASAL AVCI OL diye eklenmeliydi.

Böylece biz yasal avcılar hem takdir edilmiş, hem de kaçak avcıdan ayrı tutulmuş olurdu..........

Yok direk bize "kafana göre avlanma" diyorlarsa, ÇOK AYIP ETMİŞLER.

Avcılara bakış açılarını açık etmişler, cehaletini ifşa etmişler.

Zira;

BİZLER KAFAMIZA GÖRE DEĞİL, MAK KARARLARINA GÖRE AVLANIYORUZ.

Herhalde bu kadarını biliyorlardır diye umut ediyorum.
  • Belçika Piper Çakmaklı Çifte(Constantinople-Lazaro Gabay)
  • Çifsan Çsp 555 Süperpoze
  • Sarsılmaz Concorde Yarı otomatik
  • Luigi Franchi Black Magic Yarı otomatik
  • Pietro Beretta S56E
  • Savaşcı Pointer's Altar
Ziya ÇOBANOĞULLARI      A rh +
02.06.1972 Bergama/İZMİR
İkamet : Çandarlı

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
anlayana sivrisinek saz anlamayana ve DKMP ve avla ilgili yönetime davul zurna az,..

bunu ve bu mekanizmanın biz legal avcılara yaklaşım zihniyetindeki tabu açık edilmiş , hiçbir zaman bize legalize olan kitleye güvenmediler ve hiçbir zaman samimi davranmadılar , federasyonun görüşmeme kararına karşı bir misilleme olduğunu bile düşünüyorum.

hep söyledim benden alınan vergilerin yerine cuk oturuşuna anasının sütü gibi helal, yerini bulmayan çarçur edilen vergilerin '' yukarı örnekte görüldüğü üzere,..''  bir zerresini bir katresini bile haram zıkkım ettiğimi yinelemek farz oldu,..

HARAM ZIKKIM OLSUN BOŞ YERE HEBA EDİLEN ÇARÇUR EDİLEN VERGİLERE, 

ya hatalarını düzeltirler yada ben ve benler ahirete kadar haramla ziyafet dileklerimi esirgemeyeceğim ahirette dahi helal etmeyeceğim.

şahsım adına helal etmiyorum bireysel olarak engelde olamıyorum,..

saygılarımla.
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2014, 13:49:58 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Seçkin BİLTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
Merhaba arkadaşlar,
11 Aralıkta İzmir'de düzenlenen çalıştayda getirdiğimiz eleştiriler üzerine Av Yaban Hayatı Daire Başkanı Sayın Cemal Akcan kapanış konuşmasında şunları söyledi.
"Bizim bu tarihten sonra 3 hedefimiz var.
Birinci hedefimiz: 2016 yılına kadar tüm yurtta avlak çalışmalarını tamamlamak ve bu avlakların yönetimini "AVCILARA" vermek.
İkinci Hedefimiz:Kaçak avcılıkla etkin bir mücadelede bulunmak.Avlakların yönetimini avcılara vereceğimize göre bu konu da avcıların sorumluluğunda olacak.
Üçüncü hedefimiz ise:Av hayvanları üretimine odaklanmak"
Bu cümleler onlarca kişinin ve Yaban TV kameralarının önünde söylendi.
Görüldüğü üzere idare İdare 2003 tarihli 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunun 11. maddesinde düzenlenen "Avlakların kuruluşu,yönetimi ve denetimi"konusunda oldukça kararlı.Karşısında da yeterli bir direnç olmadığı,avcılar birlik olmayı başaramadığı için kendi yol haritasını uygulayabileceğini düşünüyor.
Ancak ikinci aşamada avlakların yönetimini avcılara vereceğiz diyerek devrim niteliğinde bir açılım yapıyor.Kameralar, bilim insanları ve avcılar önünde bu söylem dile getirildiğine göre samimi olduğunu düşünmemiz gerekir.Peki böyle bir şey olabilir mi?Avcılar,dernekler,federasyonlar ve konfederasyon bu konu üzerine kafa yordu mu?Bu işi başarabilir mi avcı camiası?Acaba şu ankinden daha büyük bir kaos mu doğar?
Böyle bir söylem resmi bir ağızdan dile getirildikten sonra pek çok tartışma anlamsız hale geliyor. Bu konular ivedilikle dernek yönetimlerinin,federasyonların ve AYHAK yönetiminin gündemine gelmelidir.Biz bu işe gerçekten talip isek;dünyadaki uygulamaları incelemeli ve bir yol haritası belirlemeliyiz.
Şimdilik daha fazla uzatmadan konuyu tartışmaya açıyorum. Siz ne dersiniz bu duruma?...
Selamlar,saygılar...
Seçkin M. BİLTEKİN
1966 Aliağa/İZMİR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
anlayana sivrisinek saz anlamayana ve DKMP ve avla ilgili yönetime davul zurna az,..

bunu ve bu mekanizmanın biz legal avcılara yaklaşım zihniyetindeki tabu açık edilmiş , hiçbir zaman bize legalize olan kitleye güvenmediler ve hiçbir zaman samimi davranmadılar , federasyonun görüşmeme kararına karşı bir misilleme olduğunu bile düşünüyorum.

hep söyledim benden alınan vergilerin yerine cuk oturuşuna anasının sütü gibi helal, yerini bulmayan çarçur edilen vergilerin '' yukarı örnekte görüldüğü üzere,..''  bir zerresini bir katresini bile haram zıkkım ettiğimi yinelemek farz oldu,..

HARAM ZIKKIM OLSUN BOŞ YERE HEBA EDİLEN ÇARÇUR EDİLEN VERGİLERE, 

ya hatalarını düzeltirler yada ben ve benler ahirete kadar haramla ziyafet dileklerimi esirgemeyeceğim ahirette dahi helel etmeyeceğim.

şahsım adına helal etmiyorum bireysel olarak engelde olamıyorum,..

saygılarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
Seçkin bey ne devriminden bahsediyorsunuz ?

İlkönce buranın Türkiye olduğunu unutuyorlar, bu ülke kafasına esenin istediğini yaptığı bir ülke,
kalkacaksın falancanın köyünün merasını,falancanın kulübüne veya federasyonuna bırakacaksın,
oranın köylüsü de amazonlarda yaşamış da avcı görmemiş gibi hoşgeldin diyecek.
Şimdi den kırsal kesim avcısı avımı talan ediyorlar diye, lastik kesiyor,yol kesiyor avcıyı dövüyor.
Sonra yine de pul parasını,vergisini alacaksın, avlağı sana bırakacak salım ve koruma dahil masrafa gireceksin  cek cek cak cak
Açlık sınırında milyonlarca kişinin olduğu bir ülkede devrimden mevrimden bahsetmeyin,
devrim diye bahsedilen bu yapıyı bile başka ülkeden alıp metod diye kendi ülkesine yerleştirmeye çalışan işgüzar bürokrat kafası.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

• AvlakForum Üye
  • *
Osman Bey;  hakimiyetin bir sivil toplum örgütüne devredilmesi düşüncesi kendileri açısından bir devrimdir.Önemli olan bu konu kapınızın önüne konulduğunda sizin alacağınız tavırdır.
Saydığınız sakıncaları ve daha başkalarını da düşünerek "şu ankinden daha büyük bir kaos mu doğar" diyerek bir soru işareti koymuştum zaten.
Olumsuzlukların herkes farkında ve bu işin bu şekilde sürdürülemeyeceği de açık.Ne yapalım yani "burası Türkiye"söyleminin arkasına sığınıp her türlü yanlışa sessiz mi kalalım.Üçüncü dünya ülkelerinin dahi gerisinde kalmayı kabul mü edelim.
Selamlar,saygılar...
Seçkin M. BİLTEKİN
1966 Aliağa/İZMİR

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
Seçkin bey ;

biz 3.dünya ülkelerinden kafaca daha gerideyiz bu belli olmuyor mu ? şeklen,şemalen olmasa da.
Şu ankinden daha büyük bir kaos mu doğar demeniz yerine olayların bilincinde ve içinde olmanızdan dolayı kendi ifadenizi eklemenizi yeğlerdim.
Avlakları avcılara bırakacağım, pulumu vergimi toplayacağım, yalnızca avcılara bıraktığımız avlakları kontrol yerine, yönetimini kontrol edeceğim bir zihniyetin sorgulaması olmaz.
Bu adamlar çizgisini koymuş, çalıştay yapıyorsunuz, orta yolu bulmak için mi ? Zaten ne deseniz de uygulamayacaklar.

Silaha,mühimmata,ruhsata önlem yok, kalkıp avlakları devret göstermelik önlemden kurtul.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Muzaffer KUZU

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Serhat ÇELEBİOGLU kardeşim bütün yazılarını okumaya ,takip etmeye çalışıyorum.Mücadeleni takdir ediyorum.Tebrikler.
  • Huğlu Süperpoze 12 Skeet Özel yapım 71 namlu
  • Huğlu Çifte 12 Çukurbant 71 namlu 1-2 şok
  • Marocchı 12 Süper Poze 71 namlu 2-4 şok
  • Üzümlü Çifte 12 jetli yüksek bant 71 namlu 1-3 şok
İZMİR 1957   0Rh+     05344463032
Branş Kodu:2036

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
Seçkin bey zaten boşuna yazıiıyoruz burada olaya karışan bir kaç kişi.
 Belli bir üye sayısı olan site. Hala 3.dünya ülkesimiyiz diyorsunuz  :)

Sonra diyorlar ki ilerlememiz için her işin başı EĞİTİM.
Bu ülke de hala ehliyet,ruhsat vb sertifikalar almak için eğitim alt sınırı diploması İLKOKUL,

Bunu LİSE yapsalar da insanlar bir çaba gösterip ya zorunlu ya da dışardan öğrenimine devam edip çabalayıp hakettiğine inansa.

Bir de şu da var  200 küsur tane yeni kurulan üniversitemiz ile bilim ve yayın namına bir şey yapmasak da karşıdan kaçınçı dünya ülkesi olduğumuz belli.

Herşeyimiz sorunlu, ülkenin nerede ise 3/1 inde güvenlik tam sağlanamıyor, Tunceli valisi avı yasaklamaya kalkıyor hem de MAK kararı olmadan.
O bölgede ki illerde pul alan kişi sayısı belli değil, gitsin de sıkı ise denetim yapsınlar.
Bu işlerin merkezinde olan kişilerden biri hala üzerinde saçma taşıyor.
Hakkari de geçen gün yakalanan kaçak avcıyı Jandarma yakaladı orada devletin memuru kolaysa gezsin.
Elektrik kayıp kaçak oranı %75
Yollarda kimlik kontrolünü bile oranın halkı yapıyor.
Böyle bir ahvalde herşeyi düzgün ülkenin yarısına diş geçireceksin diğer bölüm elini kolunu sallayacak.
Yazıklar olsun bize
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

• AvlakForum Üye
  • *
Osman bey öncelikle EYHAF'ın çabalarıyla düzenlenen "Av-Yaban Hayatı ve Çevresel Etkileşim" çalıştayı,bir avcılık çalıştayı değildi.Çevresel faktörlerin Av ve Yaban Hayatı üzerindeki etkileri ve avcılığın rolü bilim insanlarınca masaya yatırıldı.Profesör doçent vb. seviyesindeki bilim insanları tarımın,kentleşmenin,sulak alan yönetiminin,ağaçlandırma politikalarının,doğaya salınan av hayvanlarının av ve yaban hayatı üzerindeki etkilerini masaya yatırdılar.
Kimsenin orta yolu bulmak gibi bir derdi yok ve dolayısıyla da kimsenin niyet okumaya hakkı yok.Söz bilim insanlarındaydı ve iki avcıya da yaban hayatı bölgesel sorunlarıyla ilgili konuşma hakkı verdiler.Süremiz ölçüsünde,dilimiz döndüğünce birtakım eleştiriler getirdik ve son söz olarak İdare'yi temsilen Sayın Cemal Akcan söz aldı  ve yukarıda belirttiğim ifadeleri kullandı.
Ben şahsımı,sizi ve daha pek çok insanı kafaca 3. dünya ülkelerinin gerisinde görmüyorum.Bu ülkede milyonlarca insan çok daha iyi bir şekilde yönetilmeyi hak ediyor.Ancak unutulmamalı."Hak verilmez alınır"Önemli olan Onların bize ne verdiği değil bizim neyi ne kadar istediğimizdir.Ben şahsen gözümü budaktan sakınmam.Cesaretle ve güç birliği yaparak sorunların üzerine gidebilme iradesini gösteremediğimiz sürece bu ülkenin hiç bir sorununu çözemeyeceğiz.
Hep söylüyorum oyunun adı demokrasi.Yeterli sayıya ulaş fikirlerin iktidar olsun.Ancak bu ülkenin insanlarının tümü avcı değil ve bizim baktığımız pencereden bakmıyorlar tüm konulara.İstihdam bu ülkenin en önemli sorunlarından biri ama bu silah konusuna da akılcı bir çözüm bulunmalı.
Örnek olması açısından yavru vatan diye biraz da küçümsediğimiz KKTC'nin avcılık federasyonu sitesine(avfed.com) girip neler yapıyorlar bir bakın lütfen.
Seçkin M. BİLTEKİN
1966 Aliağa/İZMİR

• Müdavim Üyemiz
Konudan uzaklaşmak yerine bir takım adımlar atmak gerekiyor.
Avlakların işletim işini isteselerde avcı derneklerine veremiyor Dkmp. Kanun geçti. Bu sadece dkmp 'nin işi takip etmeyen avcı arkadaşlara sahte vaadi. Sevgili Seçkin Biltekin bu konuda Ege yaban hayatı olarak sizde mecliste milletvekilleri ile irtibata geçtiniz. Avcı dernekleri federasyon ibareleri daha komisyonda üstü çizilmişti. Belgeleri de paylaşa bilirim.
Burada esas olan bu aşağılar gibi tasarlanmış ve iddia ediyorum ki bilerek yapılan bu posterler tamamen avcı camiasını ötekileştirmek için bu posterleri yayınlamış ve yine avcı dan yana olmadığını kanıtlamıştır. Bir diğer husus Tunceli de yaşanan durum terörist istedi diye vali yasağı onaylamak istiyor. Dkmp ise pul sat yan gel yat durumdan vaz geçmiyor. Hoş sadece pkk mı keklik avı yapan her avcı kota alsada köylü ve muhtarların hışmına uğruyor. Bize kota al avlanmaya  git derken kafasına göre tanımlara dahi uymayan avlaklar yaparak avcıya dahi sahip çıkamıyor. Daha ne olsun.
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2014, 00:05:46 Gönderen: Serhat ÇELEBİOĞLU »

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 ne oldu ses seda kesilmiş,.. ;D

hiç kimse burada hariçten gazele kulak vermesin çok ciddiyim, eğer legalisek ve hak diyorsak birlik olmaktan geçen bu yolda tek yumruk olana dek savunmasız kalacağız onlar istediği gibi boş meydanda nara atıp duracaklar,  bu adamlar legal avcıdan yana olmadılar ve olmayacaklar aksini idda edene hodri meydan,.. her memlekete bir serhat çelebioğlu diyorum, çünkü su uyur ve bize düşman olan uyumaz.

saygılarımla.
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2014, 10:14:00 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Cengiz DUVA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
osman döşler abim çok dogru konuşuyor bence,biz 3.dünya ülkeler sıralamasında bile sonuncu oluruz kendimizi kandırmayalım.göçmen kuşlara kota koyan zihniyet,kaçak avcılıgı önleyemen zihniyet,gaza gelen şakşakçı fedarazyon başkanlarımız,olduktan sonra bakanlarımızda boş durma iş yapmaya dewam ederler.hani geçen sezon aw tezkerelerini donduran awlanma pulu almayarak tepki gösterecek babayigitler nerelerde acaba.abilerim çok saçmalarlarsa bizde kaçak awcılıga başlarız teşfik büyüklerden uyması bizden
1970 İZMİR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
osman döşler abim çok dogru konuşuyor bence,biz 3.dünya ülkeler sıralamasında bile sonuncu oluruz kendimizi kandırmayalım.göçmen kuşlara kota koyan zihniyet,kaçak avcılıgı önleyemen zihniyet,gaza gelen şakşakçı fedarazyon başkanlarımız,olduktan sonra bakanlarımızda boş durma iş yapmaya dewam ederler.hani geçen sezon aw tezkerelerini donduran awlanma pulu almayarak tepki gösterecek babayigitler nerelerde acaba.abilerim çok saçmalarlarsa bizde kaçak awcılıga başlarız teşfik büyüklerden uyması bizden

usta,

söyleyene değil söyletene bakınız asıl problen orada birlik olup hakkın aranmayışı camiayı bu denli çıkmaza sürükledi,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

• Müdavim Üyemiz
Aha kamu spotu olarak tüm türkiye de yerel tv lerde yayında

« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2015, 00:50:31 Gönderen: Tuncay KANDEMiR »

The following users thanked this post: Tuncay KANDEMiR

Çevrimdışı Selim ARSLANOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ancak durgun su, yıldızları yansıtır.
Çok ama çok dogru bi afiş acı ama gercekler
Yürüyen bir aptal, oturan iki akıllıdan daha çok yol alır.

1980-Elazığ

Çevrimdışı Hüseyin BAŞARIR

• Müdavim Üyemiz

Deveye sormuşlar, neden boynun bu kadar eğri diye? O da nerem doğru ki demiş... Hesabı; düzgün neremiz kaldı ki!!!! Herkes talan, mevki ve makam peşinde para peşinde....

1980-Antalya

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
toplum ve ülke menfaatlerini gözardı edipte,

kendi çıkarı için kişisel menfaat ve çıkarlarını gözeterek tüm milli servet düşmanlarını peşkeş çekilen ve çektirilen tüm yaptırımları kınıyorum.

saygılarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Hakan ATASOY