Gönderen Konu: yarı otomatik av tüfekleriniz ses fişekleriyle çalışıyor mu?  (Okunma sayısı 10628 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İbrahim ÇAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
merhabalar.cevabını çok merak ettiğim soru bu.tüfekleriniz ses fişekleriyle çalışıyor mu?kuzenimin üzümlü yapımı 500 liralık gazlı sistem tüfeği çalışıyor.tüfek iyi bişey demi çalışıyor yoksa bu durum normal mi?
1994 BURSA-TAVŞANLI

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Yunus OFLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
hangi marka ses fişeği kullandı     
ben armsan a612  de kullandım çalışmadı
1994 OF

Çevrimdışı Kadir YOLAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Benim wizard her fişekte tutukluk yapıyor.Birtek özkursanın ses fişeklerini çatır çatır atıyor :D
1983 Çorlu/TEKİRDAĞ

The following users thanked this post: Kamil SELCİK

Çevrimdışı İbrahim ÇAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
özkursanın bulgurlu fişekleriyle ve yavaşçaların ses fişekleriyle çalışıyor.
1994 BURSA-TAVŞANLI

Çevrimdışı Kadir TANYILDIZI

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ben ses fişeği kullanmadım ama kanımca çoğu tüfek çalıştırmaz,
Özkursan ses fişeğine 1,90 barut var  :)saçması pardon bulgurun azda olsa çalıştırabilir.
Adamlar normal fişeğe koymuyorlar o barutu  :D :D
1993 ERZİNCAN

The following users thanked this post: Ayberk ARABACI

Çevrimdışı İbrahim ÇAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
valla olayı çözemedim.keramet tüfekte mi fişekte mi anlayamadım.
1994 BURSA-TAVŞANLI

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
valla olayı çözemedim.keramet tüfekte mi fişekte mi anlayamadım.
fişekte keramet yoktur sanmam :)
tüfek desek armsan çalıştırsa o da belki çalıştırır derdim.
Şimdi birde şu var kinetik olsa çalıştırmazdı ama barut fazla olunca vede omuza iyi oturtulursa atabilir.
tüfeğin gaz odasıda normalden büyük olabilir bazı firmalar kolaya kaçıp büyük yapıyor her fişekle çalışıyor.
Kal sağlıcakla.
1993 ERZİNCAN

Çevrimdışı İbrahim ÇAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
fişekte keramet yoktur sanmam :)
tüfek desek armsan çalıştırsa o da belki çalıştırır derdim.
Şimdi birde şu var kinetik olsa çalıştırmazdı ama barut fazla olunca vede omuza iyi oturtulursa atabilir.
tüfeğin gaz odasıda normalden büyük olabilir bazı firmalar kolaya kaçıp büyük yapıyor her fişekle çalışıyor.
Kal sağlıcakla.

Tüfek destekli desteksiz çalışıyor.dediğin gibi gaz deliklerinin ölçüsü allaha emanetse o yüzden çalışıyorolabilir
1994 BURSA-TAVŞANLI

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ben ses fişeği kullanmadım ama kanımca çoğu tüfek çalıştırmaz,
Özkursan ses fişeğine 1,90 barut var  :)saçması pardon bulgurun azda olsa çalıştırabilir.
Adamlar normal fişeğe koymuyorlar o barutu  :D :D

kadir kardeş

özkursan ses fişeginde  2,58gr barut var....  fişek anatomilerinin incelenmesi başlıklı konuda fotoları mevcut... 

ÖNEMLİ NOT: hassas terazisi olmayan arkadaşlar ses fişegini kesip içerisindeki barut miktarıyla oynama yapmadan  ilave olarak 24-28gr agırlıkta saçma doldursanız dahi geri dönüşü olmayacak sonuçlar ortaya çıkabilir
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

The following users thanked this post: Ayberk ARABACI

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
kadir kardeş

özkursan ses fişeginde  2,58gr barut var....  fişek anatomilerinin incelenmesi başlıklı konuda fotoları mevcut... 

ÖNEMLİ NOT: hassas terazisi olmayan arkadaşlar ses fişegini kesip içerisindeki barut miktarıyla oynama yapmadan  ilave olarak 24-28gr agırlıkta saçma doldursanız dahi geri dönüşü olmayacak sonuçlar ortaya çıkabilir
Özür dilerim Hüseyin abi benim aklımda öyle kalmış,
2,58 gram barut gerçekten çok fazla dediğin gibi saçma ile doldurulursa kötü şeyler olabilir.
Saygılar.
1993 ERZİNCAN

Çevrimdışı Enes Sadık BALI

• AvlakForum Üye
  • *
  • yaradılanı hoşgör Yaradandan ötürü
 m3000 de denemedimWaltter&Target kusursuz çalıştırıyo
En büyük kavga , insanların haketmediği saygıyı istemesinden çıkar.

1993 Orhaneli / BURSA

Çevrimdışı Yunus OFLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
benim anlamadığım şu barut 1.90 mı 258 mi
bide barut oranı fazla ise armsanda niçin çalışmadı
1994 OF

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
benim anlamadığım şu barut 1.90 mı 258 mi
bide barut oranı fazla ise armsanda niçin çalışmadı
Hüseyin beyin düzelttiği gibi 2,58 gr.
1993 ERZİNCAN

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
tüfeği çalıştıran saçma ağırlığı değil barut ve basınçtır arkadaşlar...benim tüfek 24 gramla çalışıyor çalışmıyor lafından sıkıldığım kadar hiç bir şeyden sıkılmadım.ben tüfeği her türlü çalıştırırım saçmaya gerek yok. :)
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Yunus OFLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
tüfeği çalıştıran saçma ağırlığı değil barut ve basınçtır arkadaşlar...benim tüfek 24 gramla çalışıyor çalışmıyor lafından sıkıldığım kadar hiç bir şeyden sıkılmadım.ben tüfeği her türlü çalıştırırım saçmaya gerek yok. :)
o zaman benim armsan a612 niye çalışmıyor
1994 OF

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ben 1 kutu özkursan ses fişeği almıştım  benim kral escordda attım ilk 8 fişeği sorunsuz attı ondan sonrakilerde takmaya başladı sonra namluyu söktüm gaz odasından pistonu çıkardım aynı dişin etrafını kaplayan tartar gibi pisilk vardı etrefında pistonun ve gaz odasının sıvanmış gibiydi bunun o fişekte kullanılan bulgurun o anda erimesiyle oluştuğunu fark ettim  ama inanın ses dehşet o fişekte kapalı mekanlarda atılırsa kulakları bile sağır edebilir bu fişek düğünlerde kutlamalarda falan atılabilir güvenlik yönünden iyi ama yakın mesafede canlıya atılırsa yaralayıcı olacaktır bu fişek yarı otoda bu kadar ses yapıyorsa pompalıda kısa namlu çifte ve pozede yapacğı sesi düşünemiyorum artık tabi tefekten tüfeğe değişecektir ses olayı
1985
BURSA

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz

bu tüfek de ses fişeği çalışıyor  51 namluda bence düğünde gerçek fişek atmaktansa ses fişeği daha mantıklı en azından daha az zararlı arıcılar gece arazi bekçiliği yapan hayvancılıkla uğraşan caydırıcı olsun diye kullanan bilir. Düğünlerde belki kullanıla bilir ona da bir şey diyemem en azından uzaktaki insanlara zarar vermez diye düşünüyorum ben şahsen kullanmadım ama ilerleyen zamanlarda kullanırmıyım bilmiyorum saygılar
_____SiVeR öLüMüNe SeVeR____ KeNaN ÖzKaN 1989 B Rh+ istanbul  SİVASLI YİĞİDO

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
o zaman benim armsan a612 niye çalışmıyor

24 gramlar tepmesiz yormasın diye üretiliyor..sizin tüfeğinizi çalıştırmak için üretilmiyor :) Ben sizin tüfeğinizi 1 gram ile çalıştırrım bana gönderin :)
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI

polat bey

özkursan ses fişeginde 3,5 gr bulgur var...  ama otomotiği çalıştırıyor.... benim 24-28gr ibaresini kullanmaktaki kastım...... tapa çapı 19,05mm gelen ve  bukadar yüksek barut kullanılan bir fişege,,,, 12 cal için endüşük saçma gramajı olan 24gr dahi konulsa..... sizce bar basıncı ne anlama gelir,,,, felaket.... bukadar geniş tapayı birde full şokla atarsa... 19,05-17,30: 1,75mm daralma ile çıkış yapacak  :o

bazı arkadaşlarımızın ses fişegindeki barut miktarının yüksekliği,,, kış avlarında  kullanılan fişekler için iyi olur yazısını görünce hassas terazisi olmayan arkadaşlara hatırlatma olarak bilği paylaşımında bulundum ;)

allah,a emanet olun
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

Çevrimdışı Tayfun KOÇ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ben yerli otomatik tüfeğimle ses fişeği atmak istiyorum. Özkursanın bulgur ses fişeğini kullanan var mı sesi nasıl namludan alev çıkıyo mu ?? Mesela bazı arkadaslar pompalıyla yaf yada jet marka ses fişegi atıyorlar sesi ve namludan çıkan alev harika. Acaba otomatik tüfeğimle atmak için özkursan alsam onlar gibi olur mu bilgisi olan abilerim ve arkadaşlarım yazarsanız sevinirim
1987 AFYON

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ben yerli otomatik tüfeğimle ses fişeği atmak istiyorum. Özkursanın bulgur ses fişeğini kullanan var mı sesi nasıl namludan alev çıkıyo mu ?? Mesela bazı arkadaslar pompalıyla yaf yada jet marka ses fişegi atıyorlar sesi ve namludan çıkan alev harika. Acaba otomatik tüfeğimle atmak için özkursan alsam onlar gibi olur mu bilgisi olan abilerim ve arkadaşlarım yazarsanız sevinirim
Denemedim ama namludan en az öbürleri kadar, hatta daha fazla alev çıkaracağına eminim. Ses muhtemelen Jet'ten fazla olur ama Yaf'ı hiç bilmiyorum. Yalnız kullananların yazdıklarına göre bu ses fişeklerini çok fazla atmayın veya kulağınızda tıkaçla atın. Geri döndürülemez işitme kayıpları yaşayabilirsiniz. Hatta bunu kutu üzerine yazmaları gerekir bence. Benden söylemesi.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Tayfun KOÇ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Volkan bey çok teşekkür :) ilk fırsatta alıp gece denicem. Sonra buraya yazarım . son olarak bu özkursanın bulgursuz ses fişeği varmış bilginiz var mı. Benim amacım müsayit bi alanda keyfi seri atışlar yapıp kafa dağıtmak  ve inanın benim için tüfeğe fişek sürmek bile ayrı bi zevk :))
1987 AFYON

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Volkan bey ben vakit buldukça atıyorum ses fişeği 24 gr kadarda bir geri tepmesi var bunların namludan diğer fişekler gibi kıvılcım gibi değilde uzar şekilde bütün ateş çıkartıyor pompalı ve kısa namlulu tüfeklerde daha fazla ses çıkartıcağına eminim yalnız açık havada atmama rağmen kulağımda çınlama yapıyor dağlık tepelik yerlede atarsanız gök gürültüsü gibi bir eko ses yapıyor araştırdıım kadarıyla zuber ksg  vib gibi markalarda av tüfekleri için ses fişekleri üretiyormuş şimdilk bizim bayilerde özkursan var fiyatı çok uygun ben 13 liraya alıyorum ama çok hafif fişekler şaçma fişeklerine göre
1985
BURSA

Çevrimdışı Tayfun KOÇ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Yani gazlı otomatiklede rahatça sorunsuz atılabiliyo dimi. Yoksa ses fişeği atmak için pompalı bi tüfek alıcam :)
1987 AFYON

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
... bu özkursanın bulgursuz ses fişeği varmış bilginiz var mı. ...
Hayır duymadım.

Bu tip fişekleri denediğini duyduğum veya okuduğum herkes otomatiği çalıştırdığını ifade ediyor. Bizzat denemedim.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.