Gönderen Konu: Webley-Scott Çifte  (Okunma sayısı 27635 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı H.Tarık EŞKİ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Webley-Scott Çifte
« Yanıtla #25 : 20 Aralık 2013, 16:27:25 »
Tarık Kardeşim, bu tüfeklerin Webley - Scott için yapıldığını ve İngiltereye ihraç edildiğini duymuştuk. Bunlar doğru ise bu bizim övüneceğimiz bir durum olmalı. Robust ve Simson'lara o paraları kimler verir onu merak ediyorum, acaba ileride antika olur da köşeyi dönerim diye düşünenler mi verir. İyi bir av silahı olarak Beretta, Browning gibi herkesin bildiği ve kendini kabul ettirmiş markaların temiz ikinci ellerini bunların dışında tutuyorum. İyi bir tercih yapmışsınız tüfeğiniz hayırlı uğurlu olsun, Allah kazasız belasız ve güzel avlar yapmanızı nasip etsin.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Browning çifte üretiyor mu bilmiyorum hiç rastlamadım. Beretta çifteler'in sıfırıda 12000-13000 TL civarında, bu kadar para verilir mi düşünmek lazım. Geriye çifte konusunda çok fazla seçenek kalmıyor. Onun için Akus aldım. İkinci elini çok aradım fakat bulamadım. Konya Merkez Av'dan aldım. Sağ olsunlar eski fiyattan verdiler, hemen hemen ikinci el fiyatına gelmiş oldu. Çarşamba günü avda, avcı bir çobanla karşılaştık, tüfeğin 16 kalibre olmadığına inandıramadım adamı :) . Fiziksel yapım nedeniyle s.pozeler çok kaba geliyordu elime onun için çifte aldım, ve amacıma ulaştığımı düşünüyorum. Belki s.poze almak istesem bu fiyatlara temiz bir S56 bulunabilirdi. Fakat çifte için dediğim gibi çok fazla seçenek yok maalesef.
  • Webley&Scott Çifte
  • Huğlu Süperpoze
H.Tarık EŞKİ -1987- Veteriner Hekim
Memleket Ankara
İkamet Konya

Çevrimdışı M.Kemal ATEŞSAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #26 : 20 Aralık 2013, 16:45:31 »
Tarık Kardeşim, Browning ve Beretta derken  çifteyle sınırlamamıştım, diğer tipleri de kastetmiştim. Browning çifteye rastlamamış olmanız tabiki doğru. Akus Fabrika'daki kişilerle diyaloğunuz olduğunu düşünerek Webley Scott'un İngiltere için üretildiğini duyduğumu söyledim, bu konuda da bizi bilgilendirebilirseniz memnun olurum.
  • Beretta urika 2 71 namlu
  • Franci Oto 67 namlu
M.K. ATEŞSAL   1951 ANKARA
0 RH (+)

Çevrimdışı H.Tarık EŞKİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 20 Aralık 2013, 19:25:33 »
Tarık Kardeşim Browning ve Beretta derken  çifteyle sınırlamamıştım, diğer tipleri de kastetmiştim. Browning çifteye rastlamamış olmanız tabiki doğru. Akus Fabrika'daki kişilerle diyaloğunuz olduğunu düşünerek Webley Scott'un İngiltere için üretildiğini duyduğumu söyledim, bu konuda da bizi bilgilendirebilirseniz memnun olurum.
İngiltere için üretim yaptığı doğru. Zaten fotoğrafa dikkatli bakarsanız "Webley&Scott England" yazmakta. Tüfeğin burada yapıldığına dair hiç bir ibare yok. Süperpozeleri incelemedim fakat çiftelerde, üzerinde webley yazan ile Akus yazanlar aynı, sadece isimleri farklı. Zaten Webley-Scott'un resmi sitesini incelerseniz tüfeğin aynısını görebilirsiniz.
  • Webley&Scott Çifte
  • Huğlu Süperpoze
Memleket Ankara
İkamet Konya

Çevrimdışı İsmail CEYLAN 16

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 18 Mart 2014, 21:16:55 »
çokgüzel bi tüfek ALLAH hayırlı avlar nasip etsin bende edinmeyi düşünüyorum ama çok uçuk fiyatlar
  • Akdas 712 elit superpoze 66cm
  • Huglu 103 c 71cm
  • Genc huglu cne203 66cm
  • Sarsilmaz concorde x 68 cm
İsmail CEYLAN
1988/BURSA

Çevrimdışı Selçuk ÖLMEZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 18 Mart 2014, 22:06:01 »

Arkadaşlar bende 61namlu 5-5 şoklusunu kullanıyorum ve menunum ve akus firmasıda garintisi olsun olmasın her zaman sattıkları malın arkasındalar başka tüfek elime alasım gelmiyor bunu aldıktan sonra

Selçuk ÖLMEZ
1977 Lüleburgaz /KIRKLARELi 05354942948

Çevrimdışı Y.Bozkurt ÇINAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 19 Mart 2014, 09:22:11 »
İsmail Bey Benim ilanım var. İsterseniz bir gözatın
selamlar
1969 AFYON

Çevrimdışı H.Tarık EŞKİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 20 Mart 2014, 10:26:51 »

Arkadaşlar bende 61namlu 5-5 şoklusunu kullanıyorum ve menunum ve akus firmasıda garintisi olsun olmasın her zaman sattıkları malın arkasındalar başka tüfek elime alasım gelmiyor bunu aldıktan sonra

Hakikaten insan eline aldığı zaman tüfek budur diyor. Sezonun son 2 buçuk ayında avlanabildim. O kadar iyi uyum sağladım ki tüfekle, attığım hiç bir hayvan canlı düşmedi. Hele son tahtalı avında öyle bir mesafeden tek tahtalıyı düşürdüm ki av arkadaşlarım şaşıp kaldılar. Bu durumun tüfeğin sabit şoklarının kaliteli yapılmasından kaynaklandığını düşünüyorum.
  • Webley&Scott Çifte
  • Huğlu Süperpoze
Memleket Ankara
İkamet Konya

Çevrimdışı H.Tarık EŞKİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 20 Mart 2014, 10:28:15 »
çokgüzel bi tüfek ALLAH hayırlı avlar nasip etsin bende edinmeyi düşünüyorum ama çok uçuk fiyatlar

Dediğiniz gibi fiyatlar uçuk fakat eski fiyattan satan bir bayi var isterseniz özel mesaj atın telefonunu verebilirim.
  • Webley&Scott Çifte
  • Huğlu Süperpoze
Memleket Ankara
İkamet Konya

Çevrimdışı Coşkun SEZER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #33 : 24 Ekim 2018, 22:36:14 »
şimdi ben bu akus çifteden alsam ava çıksam çulluk diye karşıma kulaklı çıksa işimi görür heralde değilmi?         
  • torun prestij
1986 İzmir

Çevrimdışı Vahdet YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #34 : 02 Kasım 2018, 09:59:25 »
Uzun süredir almak istediğim fakat ikinci elini bulamadığım akus yapımı çifteme kavuştum. Eski fiyatıyla bir av bayisinde buldum. Tüfeğim 71 namlu sabit 4-2 şoklu. Sabit şoku özellikle tercih ettim. Daha önceki tüfeğim mobil şokluydu fakat şoklarını hiç değiştirmediğimi farkettim. Dolayısıyla sabit şoklu aldım yeni tüfeğimi.  Geldiğinde tüfeğin kundağı bana uzundu (38 cm) ve dikti (5.5 cm) fabrikasına gönderdim ve yeni kundak yapmadan istediğim ölçülere getirdiler. Şu an kundak uzunluğu 36.5 cm ve dikliği 63 mm. Tüfeği alma sürecinde benden desteklerini esirgemeyen Sayın Mustafa ÖZKOL ve Mehmet AKKUŞ'a , tüfeğin kundağını hiç bir ücret almadan ve beni yeni kundak masrafına sokmadan ayarlayan, Akus firmasının değerli yetkilisi Oğuz Bey'e Teşekkür ederim. Avda kullanma imkanı buldum. B&p marka 30 gr. 6 numara fişek ile bana göre uzak bir mesafeden (30-40 mt arası) bir keklik ve bir tahtalıya attım ikiside cansız düştü.  İki atışı da sağ gözle yani 4 numaralı şokla yaptım. Bunun yanında tüfeğin ağırlığını tartmadım fakat çok dengeli oluşu ve kibarlığı nedeniyle avda taşırken insanı yormuyor. Birkaç fotoğraf ekliyorum. Allah herkese gönlündeki tüfeği nasip etsin, herkese rastgele...

hayırlı uğurlu olsun Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah ilerleyen zamanlarda bende almayı istiyorum hatta şuan hayalimde ki tüfek bile diyebilirim
  • huğlu 103 DE
  • Büyükhuğlu Yarı Otomatik
  • DRAHTHAAR
  • Akus Estate Çifte
Vahdet YILMAZ
1985 MERSİN

Çevrimdışı H.Tarık EŞKİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #35 : 05 Kasım 2018, 17:41:06 »
hayırlı uğurlu olsun Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah ilerleyen zamanlarda bende almayı istiyorum hatta şuan hayalimde ki tüfek bile diyebilirim
Teşekkür ederim, ben de almadan önce çok hayalini kurmuştum, inşallah sizede nasip olur.
  • Webley&Scott Çifte
  • Huğlu Süperpoze
Memleket Ankara
İkamet Konya

The following users thanked this post: Vahdet YILMAZ