Gönderen Konu: Fias-CESA Süperpoze  (Okunma sayısı 50926 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Fias-CESA Süperpoze
« Yanıtla #50 : 30 Mayıs 2015, 14:33:12 »
Arkadaşlar AYDIN da bir abimizde var namlu üzerinde madein italy yazıyor, İtalyan namlu olduğunu söyledi silahı alıp yüzledim çok güzel yüze geliyor dengeside bana çok güzel geldi, acaba İtalyan namlulu olanını kullanan varmı şimdiki namlularla arada ne gibi fark vardır yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.SAYGILARIMLA.

hakan bey türkiyede üretilen tüm namlular italyan çeliği. silindirik olarak geliyo ve burda namlu haline getiriliyo. fias-cesa nın sayfasındada fotosu var. ancak sizin bahsettiğiniz namlu haline getirilme işlemide italyadamı gerçekleştirildi acaba bende merak ettim şimdi.
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

Çevrimdışı Erol KABA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #51 : 30 Mayıs 2015, 15:27:17 »
 Hakan Bey bir ara Sarsılmazla beraber üretim yapmışlardı ve şuan bazı parçalar yine sarsılmaz da yapılıyor diye biliyorum. Sarsılmaz benim bildiğim; 2000 yılı önceleri Kaynaşlı da ki fabrikaya İtalya dan iflas eden bir fabrikanın makinelerini ve baya bir  işlenmiş parçaları getirdi. O zamanlardan kalma ise Cesa da o namlulardan kullanmış olabilir
  • Charles Daly otomatik,
  • Cesa otomatik, Mertmak Mx5 otomatik
  • Akkar Karatay Pompalı, Hatsan Pompalı
Düzce  1985

Çevrimdışı Kadri AĞRALI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #52 : 30 Mayıs 2015, 15:51:02 »
Şükrü bey,şu anda Cesa imalatında kullandığı namlu çeliklerini İtalya dan mı getiriyor?Emin misiniz?
Kadri AĞRALI
1974 - Balıkesir

Çevrimdışı Hakan ÜRÜN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #53 : 30 Mayıs 2015, 18:09:34 »
Şükrü bey bende tam bilmiyorum ama bir ara ben fotolarını çekip yayınlayayım hep beraber görmüş oluruz.
1973 AYDIN

Çevrimdışı Ercan CANLISOY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #54 : 30 Mayıs 2015, 23:22:59 »
Arkadaşlar verdiğiniz fişek bilgileri için teşekkür ederim,kısmetse yarın ilk denememi yapacağım  o da trap atışları olacak.Atacağım fişekler  sterling,meca ve b&p 24 gr 7.5 no aldım bakalım sonuçlar nasıl olacak.
1965 istanbul

Çevrimdışı Sinan KARAHAYIT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #55 : 30 Mayıs 2015, 23:47:28 »
geçen sezon aldığım cesa favorit 1800 de trap ve skeet  fişeklerinden pek randıman alamadım ben b&p marrone ,fiocchi, sterling, rc bir tane daha vardı bir kutu karışık almıştım 40 mt a4 kağıda atışlarımda hemen hepsi 7 ve 8 adet saçma isabet etti 28 rc de 17 adet geldi ama en çok randıman aldığımm fişekler 30 gr rc ve b&p light tabi ki desteksiz atışlar yaptım denemenizde fayda var her tüfek aynı sonucu vermiyo ama rc 30 gr 7 veya 8 numarayı denemenizi çok isterim benim tüfeğin ilacı diyebilirim.
1992 AYDIN

The following users thanked this post: Ercan CANLISOY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #56 : 31 Mayıs 2015, 15:12:20 »
Arkadaşlar  merhaba,sabah 09.00 dan itibaren 150 adet trap Plak'ı bitirdim kullanmış olduğum 24 gr trap fişeklerinden  istediğim randımanı alamadım. Belki de tüfekle fişekler birbirlerine uyum sağlamadılar.Hafta içi tekrardan 150 lik bir kutuyu bu defa 30 ve 32 gram 7 veya 8 numara fişeklerle denemesini yapmak istiyorum.Bu arada trap atışlarında kaç numara şokla atış yapmaktasınız.
1965 istanbul

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #57 : 01 Haziran 2015, 02:22:21 »
Şükrü bey,şu anda Cesa imalatında kullandığı namlu çeliklerini İtalya dan mı getiriyor?Emin misiniz?

kadri bey türkiyede üretim yapan bütün firmalar italyan çeliği kullanıyormuş. bilgi bana ait değil yanlış hatırlamıyosam halil bey (yıldız av tüfekleri pazarlama) ait. ancak forumdamı okudum yoksa halil beyden bizzat benmi duydum net hatırlamıyorum  :D yanılmıyosam ben tüfeğimi beğenmeye çalışırken müşterilerden biri huğlu italyan çeliği kullanıyomuş dedi halil beyde bizde dahil türkiyedeki tüm üreticiler italyan çeliği kullanır gibi bir cümle kurdu
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #58 : 01 Haziran 2015, 02:24:51 »
Arkadaşlar  merhaba,sabah 09.00 dan itibaren 150 adet trap Plak'ı bitirdim kullanmış olduğum 24 gr trap fişeklerinden  istediğim randımanı alamadım. Belki de tüfekle fişekler birbirlerine uyum sağlamadılar.Hafta içi tekrardan 150 lik bir kutuyu bu defa 30 ve 32 gram 7 veya 8 numara fişeklerle denemesini yapmak istiyorum.Bu arada trap atışlarında kaç numara şokla atış yapmaktasınız.
ercan bey 2 tane 8 numara 34 gr fişek bulup plağa atın. 4 ve 5 şoklarla bi deneyin bence.
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #59 : 01 Haziran 2015, 12:17:09 »
Şükrü bey teşekkür ederim  birde sizin dediğiniz gibi deneyeyim.Siz zannedersem denemişsiniz herhalde, iyi bir sonuç verdi galiba.
1965 istanbul

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #60 : 01 Haziran 2015, 14:19:43 »
ercan bey bendeki fias 16 kalibre
16 kalibrenin standar fişeği 28 gr. ama 28 gr da randımanı düşük. ancak bu sene ilk defa (geçtiğimiz sezon) 30 gr deneme imkanım oldu ve yüksek performans aldım. kendi yaptığım 24 ve 26 gr fişekler ise hiç randıman alamdım. sizinde tüfeğinizin kalibre satandartı 32 gr. burdan yola çıkarak 34 gr daha randımanlı olur diye düşünüyorum.
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

The following users thanked this post: Ercan CANLISOY

Çevrimdışı Metin UÇAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #61 : 19 Aralık 2015, 22:44:28 »
Tüm arkadaşlara ÇANAKKALEDEN selamlar bende katılmak istetim yorumlarınıza 5 yıl önce fovorit 1800 modelini aldım her ava giderim hiç fişek seçmez yazın  28 gr  9 no en ucuz fişekleri kullanırım  kışın hava soguklugu ve gidilecek ava göre 32 - 34 gr  6 no fişeklerle güzel avlar yaptım  bence fiyatına göre 10 numara bir makina eskitemezsiniz  agırlıgına gelince 3330 gr bence çok ta agır degil  yani bütceye göre alınacak kullanılacak bir tüfek  TÜM ARKADAŞLARA KAZASIZ BELASIZ  Avlar dilerim  Dogayı sevelim boş fişeklerimizi lütfen dogada bırakmayalımki bizden sonra gelecek yeni nesil avcı arkadaşlara örnek olalım SAYGILARLA
1969 çanakkale

The following users thanked this post: Volkan KÖYDEMİR, Ahmet ÖZTÜRK, Erdem ARAÇLI

Çevrimdışı Mustafa KABADAYI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #62 : 21 Ocak 2016, 11:12:07 »
Benide sanırım aileye katacaksınız bu gidişle.1800 favorit 71 namlu fiyat uygunluğu ve ayrıca estetik duruşu hoşuma gidiyor.koyu renk kundak düşünüyorum.umarım nasip olurda alırım.bende cesa ailesine katılırım.
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2016, 14:35:22 Gönderen: Mustafa KABADAYI »
  • Beretta S56E Süperpoze
  • Fias-Cesa 1800 Favorit Süperpoze
Avcılık bir yaşam tarzıdır.Babadan oğula geçen bir mirastır.