Gönderen Konu: AV TÜFEĞİ RUHSATI KAYIP ETMENİN PARA CEZASI VARMI?  (Okunma sayısı 24259 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Selman ÇELEBİ

• Müdavim Üyemiz
AV TÜFEĞİ RUHSATI KAYIP ETMENİN PARA CEZASI VARMI?
« : 17 Ağustos 2012, 12:06:49 »
BÖYLE BİR CEZAYA UĞRAYAN VARMIDIR ACABA?
Selman ÇELEBİ
1978 Midyat MARDİN

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Ynt: AV TÜFEĞİ RUHSATI KAYIP ETMENİN PARA CEZASI VARMI?
« Yanıtla #1 : 17 Ağustos 2012, 13:06:27 »
Cezası olacağını sanmıyorum, ancak derhal kayıp ilanı verip yenisini çıkartmanız gereklidir diye düşünüyorum,
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #2 : 17 Ağustos 2012, 13:59:48 »
Aslı olmadan avda yakalanırsanız 25-30 tl cezası var. (fotokopi kabul edilmiyor)
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı M.Kemal ATEŞSAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 17 Ağustos 2012, 17:53:44 »
Geçtiğimiz av sezonunda  bir arkadaşımz ruhsatını kaybetti, nerde ve nasıl kaybettiğini halen bilmiyor. Ruhsatını aldığı Emniyet Müdürlüğüne gittiğinde  bir dilekçe yazdırmışlar ve ayrıca   21.-TL yivsiz av tüfeği ruhsat harcını yatırarak yeni ruhsatını  aldı. Emniyette,  ben avdayken ruhsatımı kaybettiğim Jandarma  kontrolünde ortaya çıksaydı nasıl bir sorunla karşılaşırdım diye sormuş,  tüfeğinize ruhsatsız işlemi yapılır zabıt tutularak el konur ve ruhsatınızı en kısa sürede çıkartıp ya da bulmanız halinde tüfeğiniz iade edilirdi demişler.  4915 Sayılı Kanuna göre 2012 yılında işlenen av kabahati suçlarında uygulanacak idari para cezalarına göre: avcılık belgesi ve avlanma izin belgesini yanında bulundurmadan avlanmanın cezası 25.-TL olarak belirlenmiş ancak burda ruhsatla ilgili herhangi bir şey belirtilmemiş. Ruhsat kaybedilmesine ceza yok gibi görünüyor.
  • Beretta urika 2 71 namlu
  • Franci Oto 67 namlu
M.K. ATEŞSAL   1951 ANKARA
0 RH (+)

Çevrimdışı Selman ÇELEBİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 17 Ağustos 2012, 20:36:58 »
kimlik kayıp etmek 62 tl galiba bu uygulama ruhsat içinde uygulanacak?
Selman ÇELEBİ
1978 Midyat MARDİN

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 17 Ağustos 2012, 23:11:57 »
ruhsat kaybetmenin cezası yoktur
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Çevrimdışı Uygar TANDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 17 Ağustos 2012, 23:32:16 »
ruhsatı kaybetmenin kendisi en büyük cezadır.bir yığın prosedürü tekrar tamamla,ruhsatsız yakalanınca ceza ye.en iyisi hiç kaybetmemek.
  • HUĞLU RENOVA SENTETİK 66CM
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

Çevrimdışı Bülent PEKPAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 18 Ağustos 2012, 01:16:57 »
Bu olay geçen sene başıma geldi.herhangi bir cezası yok yanlız yensini çıkarmak uzun iş onun için aman ruhasatlaı tüfekten daha çok kollayalım işlemler çok uzun sürüyo vede ava çıkamıyrosun.Önce emniyete  veya jandarmaya kayıp ettiğinize dair başvuru yapılıyor .sakın çalınmış oşabilir demeyin o zaman savcılık devreye giriyormuş.ifadeden sonra emniyete ilk ruhsat çıkarıyormuş gibi 21 Tl yatırıp ruhsatı 15 gün içinde alıyorsun.avcılık belgesinde ise dilekçe ile ormana başvuru yapılıyor yanlız orman gazeteye kayıp ilanı verilmesini istiyor.kayıp ilanından sonra gazete ormana dilekçe ve nüfüs cüzdanı ile başvurmak yeterli oluyor.
Bülent PEKPAK
1978 KÜTAHYA

Çevrimdışı Muhammet ACAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 28 Aralık 2018, 22:00:42 »
Merhabalar abilerim, konuyu hortlatacağım ama bir derdim var bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum. Babamın tahmini 1997 de almış olduğu av tüfeğinin ruhsatı kayıp. Ben bu tüfeği kendi üzerime almak istiyorum fakat ne fatura ne ruhsat olmadığı için elim kolum bağlı. İstanbul Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğüne gidip sordum. Oradaki memur abi babanın TC nosu ile sorgulayayım dedi ama sorgulama sonucunda hiç bilginin olmadığını söyledi ve tüfek evde duvarda asılı duracak dedi, yani tüfek ile alakalı hiç bir şey yok. Şimdi ben bu durumda ne yapmalıyım ? Bunun bir çıkış yolunu bulamaz mıyız ?
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2018, 22:02:48 Gönderen: Muhammet ACAR »
  • ATA ARMS SP
  • Winchester SXP
🇹🇷

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 29 Aralık 2018, 01:34:09 »
Merhabalar abilerim, konuyu hortlatacağım ama bir derdim var bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum. Babamın tahmini 1997 de almış olduğu av tüfeğinin ruhsatı kayıp. Ben bu tüfeği kendi üzerime almak istiyorum fakat ne fatura ne ruhsat olmadığı için elim kolum bağlı. İstanbul Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğüne gidip sordum. Oradaki memur abi babanın TC nosu ile sorgulayayım dedi ama sorgulama sonucunda hiç bilginin olmadığını söyledi ve tüfek evde duvarda asılı duracak dedi, yani tüfek ile alakalı hiç bir şey yok. Şimdi ben bu durumda ne yapmalıyım ? Bunun bir çıkış yolunu bulamaz mıyız ?

belki babaniz daha önce jandarmaya kaydettirmiş olabilir. babaniza bir sorun daha önce bulunduğu veya tüfeği ilk kullandiği köy ,,ilçe  jandarmasina..emniyet ile jandarma arasinda acayip bilgi   iletişim noksanliği su anda bile var
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR