Gönderen Konu: FRANCHI AFFINITY SİYAH SENTETİK İLK İZLENİMLER..  (Okunma sayısı 148584 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
FRANCHI AFFINITY SİYAH SENTETİK İLK İZLENİMLER..
« : 21 Aralık 2013, 16:22:12 »
Franchi 2007 yılında Benelli tarafından satın alınarak Beretta Holding bünyesine geçmiş Benellinin parça,inertia driven mekanizma ve daha ötesi teknik desteğiyle I-12, Predator,Fast gibi İnertia Operasyonlu yarıotomatikleri pazara sürmüştü..
Bu yarı otomatikler daha çok ortak yapım olduğundan ve yüksek fiyat politikasından Benelli modellerinin gölgesinde kalmışlar ve yüksek satış adetleri yakalanamamıştı..
Franchi 2012 yılında Pazara sürdüğü Affinity modeli ile çok ciddi bir başarı elde etti pekçok ödüle layık görüldü..Başta takipçisi olduğum ve Affinity ile ilgili bilgileri  sürekli mail yoluyla aldığım Randy Wakeman olmak üzere pekçok test editörü ve profesyonel av editörü tüfeği methediyor yine üyesi bulunduğum Shotgunworld gibi forum sitelerinde tüfeği alıp kullanan herkes çok olumlu geri bildirim yapıyordu..
Bu memnuniyette Kalite-Düşük Fiyat Politikasının etkisi büyüktü..
Randy Wakeman tüfeğin üretim yeri olarak Bu tüfek Benim Anladığım Kadarıyla Tamamen Urbino da Benelli fabrikasında üretiliyor diyordu..Diğer pekçok editör de benzer şeyleri yazdı ve söyledi Ne Benelli ne de Franchi den herhangi bir beyan gelmedi..
Yaklaşık bir yıldır bu tüfeği bekliyordum ve neyazıkki ithal edilen az miktardaki tüfek tabiri caizse elaltından satılmış bize yeni ithalatı beklemek kalmıştı..
Nihayet tüfek Dün 20.12.2013 günü elime ulaştı..
Tüfeği birleştirdiğimde ilk hissim Amerikadaki örneklerinden çok daha hafif olduğuydu..Yakın bir marketin elektronik terazisinde tarttığımda ağırlığının 3016 gram olduğunu gördüm..Ve şahsım adına memnun oldum..
Tüfek; mühendis ve pazarlama bölümünün ve test eden yada sahip olanların söyledikleri gibi ele iyi oturan oldukça estetik ve ergonomik tasarlanmış..İcra yayının ve kollarının el kundağının içinde olmasından dolayı el kundağı Benelli'ler kadar zarif olmasada avuca iyi oturup iyi kavranıyor..
Tüfek Front İnertia denen İcra yayı önde Yapısından dolayı hafif öne doğru balanslı ama bu çok sıkıntı vermiyor..Tüfek hızlı yüzleniyor ve iyi nişan alınıyor..
Tetik çekme uzunluğu yaklaşık 36.5 cm ve ayrıca Dipçik Ayarı için kolay yerine oturan 4 adet Ayar Şim Kitine sahip kendinize uydurmakta zorluk çekmiyorsunuz..
Anodized kasa kesinlikle parlamıyor ve nişan hattına yardımcı oluyor burada tek eleştirim Kasanın nişan oluğunun 94-95 yıllarında kulandığım First Class ve diğer Franchiler gibi yukarı doğru çıkması ve Bant birleşim noktasında Bu Yükselmenin çıkıntı şeklini alması..
Bu yapıdan dolayı Gez'i Kasanın göz önü olarak alırsanız arpacığı tam göremeyebilirsiniz..
Namlu Blued türden ülkemizde Krom Kaplı :) denilen boyaya sahip..Bu tüfeğin kalite hissini a300 Outlander daki gibi düşük gösteriyor..
Namlu Standart Birleştirme Konili Ve Yaklaşık 18.40 mm çapında..İlginçtir Benelli-Browning-Beretta -Winchester vb gibi silahların namlu çaplarından çok stabil çapa sahip..Çünkü Amerika da ölçen-ölçtüren  herkes te yakın değerleri söylüyor..
Tüfek 3 adet 7 cm Siyah renkte Full (1-*) Modified (3-***) ve Cylinder (5-*****) şokla geliyor..Şok Ölçüleri Standart a çok çok yakın az rastlanılır türden..
Tüfekte SBE 2 ve Comfort modelinden tanıdığımız çok küçük Kırmızı arpacık mevcut..Kurşun atışı için iyi olabilirsede Benim Uçar avlarında Favorim Truglo Long Bead ve Affinity gelmeden  çekmecede onu bekliyordu :)
Tüfeğin tetik çekme ağırlığı çok güzel Randy Wakeman Sitesinde Benelli nin Sentetik model tetik tertibatlarından daha kaliteli bir tetik tertibatına sahip olduğunu söylüyordu gerçekten ENAZINDAN öyle görünüyor..
Bu tüfekte sevdiğim bir diğer nokta mekanizmanın sentetik modellerde siyah renkte olması bu bir zorunluluk çünkü bu modeller daha çok geçit-bek avlarında yani kamuflaj gerektiren avlarda kullanılıyorlar!
Bu kadar inceleme yeter deyip kendimizi meskun mahal dışına atıyoruz..28-30-32-35-36 gram fişekler ve şoklarla birkaç hedef kağıdı alarak atışa başlıyoruz..
İlk olarak hedef kağıtlarına 28 gram 8 no RC ile atışa başlıyoruz..Modified (3)  şok 30 metre mesafeden 50 cm çapındaki Tabanca hedefine yaptığımız atışlarda gayet tatmin edici bir pattern ile karşılaşıyoruz..Sırasıyla 7 6 ve 4 numara diğer fişeklerlede benzer sonuçlar görüyoruz..
Yalnız Standart Full Şokta havanın nispeten sıcak oluşununda etkisiyle Patchiness-Boşluk- alanların fazlalaştığını görüyoruz..Anlaşılan Standart Full beklentilerimizi karşılamayacak cinsten..
Tüfek hafifliğine ve Kinetik sistem oluşuna rağmen Kontrol Edilemez bir geri tepmeye ve namlu ucu şahlanmasına sahip değil!
32 grama kadar fişeklerle gayet başarılı ve konforlu atışlar yaptık beklentilerimizin aksine...
Tüfek çok hızlı ve istekli çalıştı her pozisyonda..24 gram spor fişekleri bulunmadığından deneyemedik ama hiç sorun çıkaracakmış gibi durmuyor..
Ciidi bir pattern testi yapmadık ama çok yapanlar bilirlerki pattern şoka fişeğe havaya göre o kadar değiken bir kavramki bu bilinmeyenleri bulup çözmeniz zaman alıyor..İlk günden Fazla olumlu yada Olumsuz yorum yapmanın ETİK olmayacağını düşünürüm hep..Çünkü ilk aylarda sevdiğim pekçok tüfeğin sezon sonunda dolaptaki ikametleri bitmişti  :)
Sonuç olarak Gaz Deliği,Yok Pulse Yok Heavy Yok Light Yok Exhaust Yok Self Cleaning Yok Akıllı Yok Aktif vesaire birçok piston adı,Pekçok Gerekli
Parça Ve Her Çıkarışta 2-3 parçaya ayrılan bolta sahip ve sık temizlik isteyen GAZ SİSTEMLİ TÜFEKLERİ benim gibi SEVMİYORSANIZ Benellilerin neredeyse yarı parasına AFFINITY TAM SİZE GÖRE!
Bu testi yapmamızı sağlayan Kadim Dost KARACAN AV BAYİİ ÖZGÜR TOKCAN'A   şahsım ve tüm avcılar adına teşekkür ederim..
Nasıl Ve Kaça Alırız Derseniz
Özgür TOKCAN :0 532 3004191 0 258 2417556 DENİZLİ telefonlarından ulaşabilirsiniz..
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2013, 16:24:32 Gönderen: Tuncay KAHRAMAN »
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Şener CANKAT, Enes SIĞIRCI, Ali KAYA 38

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
Ynt: FRANCHI AFFINITY SİYAH SENTETİK İLK İZLENİMLER..
« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2013, 16:44:27 »
Tuncay bey hayırlı olsun sonunda kavuşmuşsunuz,gülegüle kullanmanız dileğiyle.Rasgele.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 21 Aralık 2013, 16:47:29 »
Arkadaşım aldı memnun, fiyatıda iyi üstelik kinetik severler düşünebilir, Teşekkürler paylaşım için.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 21 Aralık 2013, 18:30:32 »
Kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin Tuncay bey, umarim sezon sonuda simdiki gibi memlun olursunuz. Fotolarini paylasirsaniz kendi adima sevinirim.Fethiyeden selam.
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 21 Aralık 2013, 18:36:26 »
Resim yokmuydu tuncay...hayırlı olsun.....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimiçi Erkan POLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 21 Aralık 2013, 19:06:37 »
hayırlı olsun resim bekliyoruz:)
Epagneul Breton

Browning B725 71 cm
Beretta silver pigeon sporting 76 cm
Franchi Affinity 3 67 cm

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 21 Aralık 2013, 20:55:24 »
Hayırlı olsun Tuncay Bey kazasız belesız kullanırsınız inşallah.Uzun zamandır bekliyordunuz tüfeği..Tüfeğin fotoğraflarını ve yapmış olduğunuz atışların pattern ve penetrasyon fotolarını sizin güzel yorumlarınızla beraber bekliyoruz..Selametle kalın..
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..

Çevrimdışı Ceyhun MİRİLİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 21 Aralık 2013, 21:18:15 »
hayırlı uğurlu olsun ustam. kazasız belasız bol avlarda kullanın inşallah
Ceyhun MİRİLİ
1985 TEKİRDAĞ

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 21 Aralık 2013, 21:22:49 »
hayırlı uğurlu olsun ustam. kazasız belasız bol avlarda kullanın inşallah

Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 21 Aralık 2013, 21:31:38 »
hayırlı olsun tuncay abi
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #10 : 21 Aralık 2013, 21:40:33 »
Gülegüle kullanın Tuncay Bey. Avınız bol olsun. Güzel bir ilk izlenim mesajı. Fiyatı da bir Benelli imalatı için oldukça cazip.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Fehmi TAŞKIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 21 Aralık 2013, 22:32:46 »
Hayırlı olsun. Kazasız belasız iyi avlar yaptırsın
  • MAUSER M03 300 Win. Mag.
  • Beretta A400 Xtreme Plus 76
  • Akus Custom Deluxe 71-76
  • Glock 19 Gen 5
  • Sig Sauer P 229 ALSO 9mm
  • Smith Wesson 686 4'' 357 Mag.
1977-İZMİR

Çevrimdışı Semih MAVİLİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 21 Aralık 2013, 22:51:50 »
sevgili Tuncay Kahranman,
yeni tüfeğiniz hayırlı olsun,sonunda fiziksel kavuşma gerçekleşti,
İnşallah tüfekle ruhlarınızda uyuşur,
bu tüfek beni bile heyecanlandırıyor nedendir bilemiyorum,
iki tane benelli otomatik olmasa, alacağım tek otomatik bu olurdu herhalde,
fiyat ve kalite oranı müthiş,
yerli kinetiklere ikibine yakın para vermektense,bu tüfek benelli kalitesi ile çok iyi bir seçim,
Allah kazasız belasız avlanmayı nasip etsin,
selam ve saygılarımla... O0
  • benelli cordoba
  • beretta çifte
  • benelli super 90
Drsalih Semih mavili
1981
Dostluğumuz ebedidir, menfaate tahvil olmaz, menfaat için dost görünende uzak durmalı.
[/ur

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 22 Aralık 2013, 00:48:05 »
Aynen ben de arpacigi degistirdim Tuncay Bey.
Simdiye kadar 4 bin fisek attim tik demedi.
Standart soklardan ziyade diger soklari tavsiye ederim,siz zaten bu konuda yeterince deneyimlisiniz gerci.
Bugun tahtali gecit avinda IC 4 Briley sokla iyi mesafelerden 7 adet aldi :)
1982-Mersin

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 22 Aralık 2013, 10:18:12 »
tuncay bey hayırlı olsun yeni tüfeğiniz. okuduğum forumlardan bu tüfeğin iyi bir tüfek olduğunu biliyorum ve incelemek için fırsat kolluyordum. av tecrübelerinizide bizimle paylaşırsınız artık özellikle ördek :D çok estetik ve kibar bir tüfek yapmışlar çok beğeniyorum. Truglo Long Bead arpacıklar franchi black magic e uyarmı bir abimiz sorup duruyordu uyuyorsa söyliyim ondan olsun. black magicteki arpacık biraz küçük ondan sordum
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Mustafa YILMAZ 01

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 22 Aralık 2013, 21:25:43 »
hayırlı uğurlu olsun TUNCAY bey. kazasız belasız bol avlarda kullanmanız dileğiyle
Mustafa YILMAZ
1977 ADANA

Çevrimdışı Hayri IŞITAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 22 Aralık 2013, 23:31:15 »
hayirli olsun kazasiz belasiz bereketli avlar dilerim
1962 SAMSUN 55-- United states

• Expert Üye
« Yanıtla #17 : 23 Aralık 2013, 10:55:16 »
Kıymetli  Dostlar iyi dilekleriniz için teşekkür ederim..Allah sizlere daha iyisini nasip etsin İnşallah..
Sayın Mavili,
Bu hikayenin dönüp dolaşıp varacağı yer yine bir Benelli'dir..:)..:) Yeni Raffaello da çok güzel görünüyor :)
Sayın Seçkin,
Yurtdışından getirdiğimiz Truglo ların vida kısmı değişken her tüfeğe göre üst sabit alt değişken..Türkiye'de bulunanlar 3mm ve maalesef Benelli Beretta lara uymuyor bazı törpü ve yapıştırma işlemi gerektiriyor..
Sayın Güçlü,
2 Adet Trulock PH Ported,1 Adet Hevı-shot Ported 3 Adet Carlson Extented Crio Plus Benelliler Ve Franchi için göreve hazır :)
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2013, 10:59:13 Gönderen: Tuncay KAHRAMAN »
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Gazi GÖZEY

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 23 Aralık 2013, 11:03:10 »
hadi ya ozaman olmayacak franchiye. teşekkür ederim tuncay bey. buarada bende sabırsızlıkla rafaello powerboreyi bekliyorum ozamana kadar sabrediyorum :D seçilmiş kundaklı bir powerbore çok hoş duruyor ve uzun yıllar estetiği sürecek kadar güzel
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 23 Aralık 2013, 12:29:47 »
 Sayın Kahraman gözünüz aydın hayırlı uğurlu olsun ,kazasız belasız yıllarca gönlünüzce avlanırsınız inşallah.Sayenizde benimde takibimde olan bir model.Deneyim ve testlerinizi sabırsızlıkla bekliyoruz.Saygı ve selamlarımla.
  • Fabarm AXIS 71cm ,Remington 1187 Premier
  • 12ga Beretta urika 2, 20ga Beratta urika 2

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #20 : 23 Aralık 2013, 12:40:11 »
Hayırlı olsun Tuncay, avın bol olsun.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 23 Aralık 2013, 12:46:05 »
Hayırlı uğurlu olsun Tuncay abi ALLAH kaza bela vermesin inşallah. İlerleyen zamanlarda silahın performansını fişek seçimlerini umarım bizimle paylaşırsın beretta a300de olduğu gibi tam sezon testi yaparsın inşallah memnun olurum şahsen çok.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 23 Aralık 2013, 13:17:48 »
Öncelik le hayırlı olsun.
NİHAYETİN DE bu silah benelli kani taşıyor ve karakteri de aynı olması normal.
32gr ve no: 7 den yuksek ve kalın saçmalarda verimliliği cok kötü demek mümkün. extra  özel yapım ŞOK lar olmadan düzgün gurupman yapmasını beklemek hayal pereslik olurdu zaten...benelli gibi buyuk bir firma bunu hala düzeltemedi ben bu durumun akinetıx sistem olusuna baglıyorum.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 23 Aralık 2013, 14:39:43 »
Öncelik le hayırlı olsun.
NİHAYETİN DE bu silah benelli kani taşıyor ve karakteri de aynı olması normal.
32gr ve no: 7 den yuksek ve kalın saçmalarda verimliliği cok kötü demek mümkün. extra  özel yapım ŞOK lar olmadan düzgün gurupman yapmasını beklemek hayal pereslik olurdu zaten...benelli gibi buyuk bir firma bunu hala düzeltemedi ben bu durumun akinetıx sistem olusuna baglıyorum.

benellide grupmanın kötü olmasının tüfekle alakası yok gökhan abi tamamen şoklarla alakalı, o kötü grupman yapan şoku berettaya taksan onunda grupmanını bozar. şokları özensiz yapıyolar onun için orjinal şoklar verimli değil. ben briley şokla bu problemi hallettim ne kalın saçmada ne ince saçmada sıkıntı yok
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

• Expert Üye
« Yanıtla #24 : 23 Aralık 2013, 15:27:37 »
Sayın Kan,
Bu Benelliye has bir problem değil kullandığım ve hali hazırda sahip olduğum Berettalarda da durum aynı...Overbore larda da durum aynı..
Kalın saçma ağır gramajda Daha iyi polisaj ve daha uzun konstruksiyon meafesi gerekiyor..Şok ta hızla daralmaya giren iri saçma tanesi düzensiz patterne sebep oluyor..
A400 ede Victory full şok tüpü ve Comp N Choke ported tüpler getirttim buyüzden..
Urika II'im de 3 nolu şokla bir pattern var görseniz gülersiniz evlere şenlik Briley ve Carlson taktım farklar korkunç..
Evet Crio Namlu kadar iyi yapılmış bir namluya takılabilecek en kötü şok tüpü Crio Plus şok tüpleri..Benelli İçine ışığa doğru tutup baktığınızda tezekli tarla gibi pürüzlü görünen ve bazılarında boğum olan bu tüpleri nasıl böyle kaliteli bir namlu ya takar anlamıyor insan..
Aynı Berettalara Benellilere özel şok tüpü takınca sonuç farklı oluyor..
Sayın Kan,
Benelliler Kalın saçmayla pattern vermiyor olsa Amerikada onca Amerikan tüfeğe rağmen SBE 1 ve SBE2 diğer tüm markaların toplamı kadar neredeyse satış yapabilirmi?
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Çağrı ECE, Gökay ŞAHAN, Sabahattin KARAHAN, Şener CANKAT