Gönderen Konu: KONYA MERKEZ AVCILIK VE ATICILIK DERNEĞİNİN YAPTIĞI HAKSIZLIK  (Okunma sayısı 871 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Recep ERTUNÇ

• AvlakForum Üye
  • *
Konya da 12 Ağustos 2018 tarihinde Konya Merkez Avcılar Derneği tarafından yapılan yarışmaya katıldım kurşun atışı ve trap atışı olarak iki katagoride yarıştım kurşun atışında üçüncü trap atışında birinci oldum buraya kadar herşey iyi bundan sonra çeşitli nedenler ile bana kazandığım hediye verilmek istenmedi daha sonra ısrarlı çabalarımızdan dolayı asıl kazanmış olduğumuz hediyeden farklı olarak kurşun atışının ikincilik hediyesi olan başka bir tüfek verilmek istendi şimdi size bu çeşitli nedenleri biraz anlatayım 2011 yılından 2015 yılına kadar ben bu kulübün üyesi idim 2015 yılında 1 av dönemi avcılık belgemi durdurdum bunun ile beraber söz konusu kulübe avcılık belgemi dondurduğum için istifa dilekçemi verdim.  Sağolsunlar sümen altı etmişler 10 gün sonra sitemiz üyesi Ali Delioğulları arkadaşımın oraya gittiği için verdiğim dilekçenin akıbetini sormasını istedim ve dediğim gibi sümenaltı olmuş ve tekrar dilekçem bulunup tamam şimdi işleme alıyoruz dendi. Biz de kendimizi kulüpten çıkarıldık zannettik daha sonra tekrar avcılık belgemi aktif hale getirip tekrar avlanmak için yeni kurulan başka bir kulübe üye oldum. Bu sene tekrar yarışma tarihinden 3 hafta önce söz konusu kulübe gelerek tekrar üye olmak için dilekçemi ve 2 adet fotoğrafımı verdim sordum yarışmaya katılsam bir sıkıntı çıkarmı diye kulüp başkanı çıkmaz sen kulüp üyemiz oldun artık dedi . Yarışmadan sonra kulübe 2015 ten sonra borcun var dendi bende ben size dilekçe verdim kulüpten o zaman istifa ettim şimdi tekrar üye oldum bu zamana kadar aklınız nerdeydi dedim hersene kulüp yönetimi toplanıp bu parayı getirmeyenleri haber vermiyormu, yeni üye olurken dilekçe ve fotoğraf verdim onu işlemedinizmi, o zaman niye demediniz diye sorduğumda kulübün 1850 üyesi olduğunu ve herkesi arayamıyacaklarını söylediler anladım ki kulüp yönetiminin ne kadar amatör hareket ettiğini, daha sonra Başka kulübe üye olmuşsun sonra bize gelmişsin dediler sordum bu yarışmayı niye yapıyorsunuz diye yeni üye teşvik etmek için dediler tamam ben size yeni üye oldum, yeni üye olan birine ödül vermiyecekmiydiniz dedim verecektik dendi tamam ben sizin üyeniz değilmiyim dedim üyemizsin dendi o zaman sıkıntı ne dedim başka kulüpten geçtiğim içinmiş borç olmadı sonra bu bahane edildi. Hatanın kendi hataları olduğunu anladılar ki ödül olayını kurula sokacağız dediler aradan 1 hafta geçti sana kurşunun 2. Lik ödülünü vereceğiz dediler nedeni de 2005 yılında üzerime çıkmış trap lisansı varmış trap ödülü verilemezmiş kabul etmedim tekrar kurula sunulmasını istedim yine aynı sonuç çıktı size soruyorum 2005 yılında çıkmış ve bu zamana kadar hiç vize olmamış lisans beni profesyonel atıcı yaparmı ve bu bana ömür boyu yapışırmı ? Bende dedimki herhangi bir yerde trap atışında derece yaptığımı gösterin onu bırakın hangi poligonda atış yaptığımı gösterin ben bu ödülü istemiyorum dedim onu biz araştıramayız dediler 2005 yılında çıkmış bu zamana kadar hiç vize olmamış lisans için bu ödülün verilmemesi hakmı? Aynı zamanda kurşun atışının birincilik ödülünü profesyonel kurşun atıcısına verildi dedim neymiş lisansı yokmuş benim bildiğim kadarı ile zaten federasyonda böyle bir lisans yok dedim. Yanlış anlaşılmasın hayatımda geçen sene 1 bu senede 3 yarışmaya katıldım bunlarda kurşun yarışmalarıdır başkada bir yarışmaya katılmışlığım yoktur.
   Velhasıl kelam başınızı çok ağrıttım kalın sağlıcakla.
‘’Haksızlığa karşı hiçbir şey yapamıyorsan herkese duyur’’       
  • Franchi affinty
  • Üzümlü saka
  • Pointer
Recep ERTUNÇ
1984 KONYA

The following users thanked this post: Enes Malik TEPE

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Dernek dışındaki insanlara yapılan böylesi şeyler çok duyduk bu konuda haklısınız.Ama lisans almaya hak kazanmış olmanız acemi insanları biraz zor durumda bırakır bence.Bide yarışma yarışma gezen zehir gibi adamlar var oda biraz sıkıntı . Siz allah katında haklı olun bırakın onlar kanunen haklı olsun.
  • Huğlu 104 A 76 namlu 1/3
Adem KARACAN
1982 Cihanbeyli   LİMİT VİCDANDIR.  AVCI VİCDANSIZ OLAMAZ.

The following users thanked this post: Recep ERTUNÇ

Çevrimdışı İsmail AYDIN 01

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Her lisansı olan profesyonel mi? Evrakları hazırla parayı yatır git lisansı al

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • Beretta AL 391 Urika 1&2
  • FABARM L4S 12
  • AKUS HUNTER DELÜX ALT ÜST ÇİFTE 12
  • AKUS ESTATE YAN YANA ÇİFTE 12 cal & 20 cal
1985 KOZAN

The following users thanked this post: Recep ERTUNÇ

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
Bu akşam sizinle ilgili bir açıklama okudum bir yerlerde.galiba facede idi.1 si lisanslı trap atıcısı olmanız 2 cisimde atıştan kısa süre önce derneğe üye olmanızmış.ilginç olan yarışma kararı alınınca gidip üye olmuşsunuz..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Ziya ELÇİN

• Free Üye
  • *
Her yarışmanın kuralları, ayrıntılı olarak yarışmacılara yarışma öncesi (en az 10 gün) duyurulmalı ki böyle sıkıntılı durumlar olmasın...Umarız sorununuzu çözerler...
Ziya ELÇİN
1960 Sivas/Balıkesir www.asyaav.com.tr