Gönderen Konu: Winchester Sx3 Field ve Red Performance Farkı  (Okunma sayısı 13415 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Halil ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Winchester Sx3 Field ve Red Performance Farkı
« : 22 Haziran 2013, 17:34:48 »
Merhaba arkadaşlar;

Foruma yeni üye oldum ve kafamı kurcalayan bir soru var size sormak istedim. Winchester Sx3 Field  ve  Winchester Sx3 Red Performance bu 2 tüfek arasında ne gibi farklar var ? ikisinin arasında  fiyat farkı var. Kullanan arkadaşlardan yorum alabilirmiyim. ve bu tüfekleri önerirmisiniz sıfır alacağım tüfeği
1971 antalya

Çevrimdışı Halil ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Winchester Sx3 Field ve Red Performance Farkı
« Yanıtla #1 : 22 Haziran 2013, 19:30:22 »
yardımcı olcak birisi yokmu arkadaşlar
1971 antalya

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #2 : 22 Haziran 2013, 22:28:46 »
Farkları belli aslında,

Red
http://www.winchesterint.com/winchester/products/mresult.php?group1=1&group2=2&group3=&submod=A-WSX3FLAN

Field
http://www.winchesterint.com/winchester/products/mresult.php?group1=1&group2=2&group3=&submod=A-WSX3FLDBLSHD

Red, 89 mm yataklı, 5 ad İnv. Signature(Briley) ve daha biraz ekstraları var ama Red model sportif atıcılık için, Field ise adından belli arazi ve av tüfeği. Yukarıdaki linkleri ayrı ayrı sayfalara açın, karşılaştırın bence. Yazılanların dışındaki herhangi bir şey -bence- spekülatif olur. Kullanan da vardır inşallah. Şu kırmızısını pek alan olmamıştır bence ama  ::)
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Halil ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 22 Haziran 2013, 23:23:48 »
teşekküler volkan bey yorumunuz için. yani bu durumda field almak daha mı mantıklı ben av için alacağım  yalnız sizin linkteki silah ''field black shadow '' bu black shadow ekinin özelliği nedir :) . red performancede ise sizin linkte  ''red performance signature '' bundada fazladan bir signature eki var bunun özelliği ney. Türkiye sitelerinde o silahlar yok mesela seher avda red performance 76mm yataklı olarak gözüküyor.

diğer arkadaşlarımında yorumlarını bekliyorum
1971 antalya

Çevrimdışı Halil ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 23 Haziran 2013, 12:24:20 »
güncel arkadaşlar özellikle kullananların yorumlarını bekliyorum
1971 antalya

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #5 : 23 Haziran 2013, 22:25:20 »
SX3 kullanan çok var ama konu dikkatlerini çekmemiş olabilir. Ben kullanmadım ama o iki model arasındaki farkları madde madde yazdıkları için paylaştım. O yazılandan gayrı fark olacağını da sanmıyorum. Sonuçta SX3..

Bu arada sizin bahsettikleriniz bunların aynısıdır çünkü ismi benzeyen, rengi benzeyen başka türlüsü yok. Başka modeller yok demiyorum ama isimleri daha daha başka. Yani dedikleriniz bunlar(bence).

Kırmızı olanın özellikleri bana daha hoş geldi doğrusu ama sırf renginden ötürü ısınamadım. Bir arkadaşım Huğlu tüfeğinin beyaz işlemelerini komple kapkara boyatmıştı :) Görünce tanıyamamıştım. Eğer kırmızısını alsam ben de kapkara yaptırırdım herhalde :D Ya şaka tabi. Kötü bir şey yok da, işte öyle..

Hele bakalım, bir kullanan cevap yazar inşallah.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Halil ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 24 Haziran 2013, 12:52:25 »
teşekkürler volkan bey tekrardan. evet red performance biraz daha ileri duruyor ama kullanan olmayınca bende pek ısınamadım bu seher av da özelliğinde çift piston diye bir madde geçiyor kırmızı olanın kafamı karıştırdı . red performance olmasa bile sx3 field kullanan arkadaşlar memnunlarmıdır acaba bugün yarın sipariş vericem kafama baya yattı son yorumlar sizde :)
1971 antalya

Çevrimdışı Murat DENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 24 Haziran 2013, 16:25:48 »
kesinlikle kaçırma derim şuan fiyat çok düştü ne avında kullanıcaksınız acaba ben kullandım çok güzel gurupmanı var saçma ayırt etmez
Murat İLDENİZ
1980 İSTANBUL

Çevrimdışı Murat DENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 24 Haziran 2013, 16:29:52 »
performans olanı av için pek uygun olmaz trap için olması lazım,pistonlarda hafir gıramaj kullanmak için 24 gr gibi siz av yapıcaksanız normal olanı alıcaksınız ahşap olanı
Murat İLDENİZ
1980 İSTANBUL

Çevrimdışı Halil ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 24 Haziran 2013, 19:35:13 »
teşekkürler murat bey yani red performans trap atışı demişsiniz yani av için kullanamazmıyım fielde göre daha iyi olmazmı av konusunda
1971 antalya

Çevrimdışı Halil ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 24 Haziran 2013, 19:37:32 »
birde alırsam namlu boyunu 76cm alayım diyorum uygunmudur çoğunluk ördek ama bıldırcın vsyede gideceğim bol bol
1971 antalya

Çevrimdışı Murat DENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 24 Haziran 2013, 20:01:07 »
uzun olur bence ben 66 kullandım obile yetti bana
Murat İLDENİZ
1980 İSTANBUL

Çevrimdışı Murat DENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 24 Haziran 2013, 20:03:34 »
ben almam tercihen ahşam olan zaten dünyada serilikte birinci seçilmiş yanılmıyorsam zaten fazlasıyla sizin işinizi görür geçen hafta fiyatı 4400 dü hemen alın derim
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2013, 20:04:45 Gönderen: Murat DENİZ »
Murat İLDENİZ
1980 İSTANBUL

Çevrimdışı Halil ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 25 Haziran 2013, 00:17:48 »
birde bu tüfekler 4+1 sanırım bu kırmızı olana şarjör takılabiliyormuş dogrumudur bu internette flanigun modeli var 11+1 model onun gibi yapabiliyormuyuz bu red performance modelini yada fieldi
1971 antalya

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #14 : 25 Haziran 2013, 00:44:01 »
Flani-gun dedikleri Patrick Flanigan'ın meşhur ettiği Red model olması lazım. Atış tüfeği ama 89 mm süper-magnum yatağı var. Demek ki filden ufak her şey avlanabilecek. Field modeli 76 mm magnum idi hatırladığıma göre. Tekrar bakarsak iyi olur belki.

Kırmızının şokları Briley tarafından yapılanlardanmış. O firma kaliteli şok üretir. Hem de 5 tane. Av modelinde 3 tane şok var diye hatırımda kaldı(tekrar bakılabilir).

Şarjör uzatması sadece buna değil, bir çok modele uyuyor;

http://www.midwayusa.com/product/2545297080/nordic-components-magazine-tube-extension-assembly-winchester-sx2-sx3-fn-slp-browning-gold-silver-12-gauge-matte

fakat ülkemize girebilir mi öğrenmek gerek. Ama neden? Halil Bey Flanigan mı olacağız ;)
1968

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #15 : 25 Haziran 2013, 00:51:02 »
Bir de piston konusu var. Red modele 2 tane veriyorlar. Av modelinde yek. Kullanmadan bilemeyiz ama bu da hoşuma gitti. Kırmızının özellikleri daha güzel görünüyor. Fakat kubuzu sülyen çekilmiş gibi ilginç bir renk.
1968

Çevrimdışı Halil ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 25 Haziran 2013, 01:06:18 »
ben renginde değilim ya nede olsa etrafımızdakilerden bi farkımız olsun :) yani bu durumda kırmızı modeli almak daha uygun düşüyor biraz + ları var aradada sadece 200liralık bi fark var ben ona şarjör takviyeside yapıp 12 atar yaparım flanigun yolunda ilerleriz :D
1971 antalya

Çevrimdışı Halil ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 25 Haziran 2013, 01:07:22 »
bu kadar soru soruyorum arkadaşlar ama kusura bakmayın ilk otomatik tüfeğim olucak almışken iyisini alırım diyorum benim bütçeyede uygun seçilebilecek tek tüfek gibi duruyor
1971 antalya

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #18 : 25 Haziran 2013, 01:22:33 »
Halil Bey sormanız normal de, cevap kısıtlı :) Ben Winc sitesinde okuduklarım üzerine yazıyorum sadece. İnşallah sizin alacağınızla Winch sitesinde görünen aynıdır. Değilse farklı tüfeklerden bahsediyor olacağız.

Bir şeyi vurguluyayım, kırmızının rengi hariç özellikleri bana daha uygun diye yazdım ama bu özellikler son kararı veren için daha önemli. Tıpkı rengi gibi. Yanlış yönlendirmek istemem, sadece fikrimi ve okuduklarımı aktarıyorum. İnşallah size en uygununu seçersiniz ;)
1968

Çevrimdışı Halil ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 25 Haziran 2013, 01:30:14 »
volkan bey benim alacak olduğum modeller bunlar

winchester red performance : http://www.seherav.com/?gisa=UrunDetaylari&uid=482&reyon=W%DDNCHESTER%20SX3%20RED%20PERFORMANCE

winchster field : http://www.seherav.com/?gisa=UrunDetaylari&uid=17&reyon=W%FDnchester%20X3%20Field

yani seher av sitesinde böyle gözüküyor sipariş vereceğim modeller bunlardan birisi olucak işte red performancede karar kıldım gibi pek kullananda yok ama  ilk deneyen biz olalım
1971 antalya

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #20 : 25 Haziran 2013, 01:33:16 »
:) Aynısı olsa gerek. Ne olacak hepsi tüfek sonuçta :)
1968

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 25 Haziran 2013, 09:49:59 »
sporting tüfeklerle av yapılmaz diye birşey yok volkan beyinde dediği gibi hangisi hoşuna gidiyorsa onu al bence.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Halil ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 25 Haziran 2013, 18:55:52 »
benelli crio comfort veya benelli comfort modeller var malesefki çok pahalı bunlarla kıyaslarsak sx3ü nasıldır yani illaki iyidir benelliler ama aradaki fiyat farkına değermi yani 2.000 TL filan fark var aralarında
1971 antalya

Çevrimdışı Halil ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 11 Temmuz 2013, 19:30:16 »
arkadaşlar sx3 field almaya tam karar vermişken bir arkadaş beretta a300 outlander i tavsiye etti sx3 field ile kıyasladığımızda hangisini almak daha mantıklıdır
1971 antalya

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 11 Temmuz 2013, 23:06:53 »
Sx3 almak daha mantıklı bence
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü