Gönderen Konu: BERETTA A400 MODELLERİ HAKKINDA İZLENİMLERİNİZ NELERDİR?  (Okunma sayısı 58737 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Mustafa YAKAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: BERETTA A400 MODELLERİ HAKKINDA İZLENİMLERİNİZ NELERDİR?
« Yanıtla #25 : 09 Nisan 2017, 23:39:56 »
Berettacılar topa tutacak diye yorum yapamıyorum ,şimdi bir arkadaşı gördüm öldürmeme sorunu oldukça fazla diye ben avrupa tüfekler içinde abartmayayım ama browning fusion evolveden sonra böyle kötü bir tüfek görmedim ilk aldığımız yıllarda berettadan nefret etmiştim bu tüfek yuzunden .ayrıca o tarihlerde tüfek yeni çıkmasına rağmen  2eli çok bol bir tüfekti.birçok arkadaşta tüfeklerde birşey var hesabına almaktan vazgeçti .bazılarıda 89 mm karnını doyurmadığınız için yapabilir diye geçiştirmişti .bu tüfek ile denenen diğer tüfeklerde 89 mm gerçi.benelli ve baikal. hatırlamanız için yazıyorum (-35 derece dolabın içinden çıkarıldıktan sonra -12 havada ördek avında denenmişti) yıllar önce yazmıştım.
  • Baikal 54 ussr
  • baikaltoz34 sscb
  • valmet finland
  • remington 11-87 premier
  • toztula 16 ussr vursan a92
  • franchi 48 al ,franchi prestij ,beretta 303
Mustafa YAKAR
1985 EDİRNE

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Ömer ÇİRKİNYILAN, İbrahim AYSU, Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimiçi Mustafa YAKAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 09 Nisan 2017, 23:49:44 »
arkadaşlar sormadan yazayım atılan fişekler federal,browning yanlış hatırlamıyorsam winchesterde vardı.çoğunluğu bunlardan oldugu için yazdım karışık fişeklerde vardı tabi farklı markalarda ama browning 0 no ları ördeğe patır patır vurdugu hiç aklımdan çıkmıyor . :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
  • Baikal 54 ussr
  • baikaltoz34 sscb
  • valmet finland
Mustafa YAKAR
1985 EDİRNE

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #27 : 09 Nisan 2017, 23:52:39 »
Rahat rahat yazın tecrübelerinizi efendim, kimse topa tutmaz  ^-^

Berettacılar topa tutacak diye yorum yapamıyorum ,şimdi bir arkadaşı gördüm öldürmeme sorunu oldukça fazla diye ben avrupa tüfekler içinde abartmayayım ama browning fusion evolveden sonra böyle kötü bir tüfek görmedim ilk aldığımız yıllarda berettadan nefret etmiştim bu tüfek yuzunden .ayrıca o tarihlerde tüfek yeni çıkmasına rağmen  2eli çok bol bir tüfekti.birçok arkadaşta tüfeklerde birşey var hesabına almaktan vazgeçti .bazılarıda 89 mm karnını doyurmadığınız için yapabilir diye geçiştirmişti .bu tüfek ile denenen diğer tüfeklerde 89 mm gerçi.benelli ve baikal. hatırlamanız için yazıyorum (-35 derece dolabın içinden çıkarıldıktan sonra -12 havada ördek avında denenmişti) yıllar önce yazmıştım.
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK, Suat ÇALIŞKAN, Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimdışı Ömer ÇİRKİNYILAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #28 : 10 Nisan 2017, 00:47:56 »

Mustafa bey iyi marka yoktur iyi tüfek vardır , tüfek işi biraz şansdır
Kusurlu bir tüfeğe denk gelmiş olabiliriz , muhakkak çok iyi örnekleri vardır şüpesiz
Ben a 400 den çok sorun yaşadığım doğrudur çevremde sorun yaşatan lar var
Ama memnun olanda var iyi bir örneğe denk gelsem hemen alırım
Üstelik. Hali hazırda türünün en iyi örneklerinden urika kullanmama rağmen
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2017, 01:09:34 Gönderen: İbrahim AYSU »
Ömer ÇİRKİNYILAN
1983-Hatay 
resim upload servisleri

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 10 Nisan 2017, 01:45:09 »
Değerli dostum Tuncay KAHRAMAN ın kullandığı A 400 LIGHT modeli  ve benim denediğim A 400 de (89mm)  yaptığım denemelerde ince saçma performansında vasat bir performans gözlemledim.
Tuncay da aynı şeyleri söylemişti.Ancak görüşlerimizde ortak karara vardığımız nokta 5 numaradan daha iri saçmalarda tüfeğin grupmanında harika bir saçma deseni vardı.

Ben 36 g 8 no, 36g 5 no ,34 g  4 no gibi bir kaç denememde iri saçmaların çok daha iyi performans verdiğine şahit oldum.
Diğer yandan Sitemiz üyesi değerli abimiz Hakan UYAR la da görüştüm.Kendisinde de A  400 mevcut.
Onunda tespiti kendi tüfeğinin ince saçmada  çok iyi olduğu yönünde.

Sonuç olarak bu 3 tüfekte A 400.Ancak performanslar çok farklı.
Buradan da ben şunu anladım.Her tüfeğin bir ruhu varmış gerçekten.
Ve  marka ne olursa olsun iyi tüfeği denemeden almak neredeyse imkansız.
Sadece ismine kapılırsanız hüsranda yaşayabilirsin.

Ya da benim gibi diyar diyar grupman testi yapıp en uygun fişeği bulmak için epey çaba harcamanız gerekecektir.
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2017, 01:46:57 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, İbrahim AYSU, Kamil ÜNLÜTÜRK, Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 10 Nisan 2017, 02:48:27 »
Marka çokta önemli değil. Tekbir gerçek var oda beş parmağın beşi  bir olmadığı gerçeği... çok incelemek araştırmak sorgulamak da bazen sonuca götürmüyor herzaman bir soru işareti muhakka çıkıyor... ve sonuç hep yeni bir arayış  la başa dönmek oluyor.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimdışı Alp BALABAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #31 : 10 Nisan 2017, 09:16:13 »
Çok güzel bir konu benimde a400 modelleri hep dikkatimi çekti ama daha hiç kullanmadım. Kayınbiladerim de  var ilk çıktığında 3 arkadaş aldılar 2 si hemen sattı abim yıllardır avlanıyor çok memnun. Bir arkadaşımın babası İçi plastik diye alıp hemen satı. Ördek avında kullanıp hiç memnun olmayan tanıdığım var belki satmıştır bile kesin browning almıştır sattıysada. Birde 2. elini çok görüyorum bayilerde demek ki memnun olmayan çok. Ama ben kötü tüfek olduğunu hiç sanmıyorum light modelini kullanmak çok isterdim. Abimde çatır çatır ördek, keklik, tavşan  vuruyor hiç daha şikayet ettiğini duymadım tüfekten.  sonuçta beretta tüfek ne kadar kötü olabilir ki
Alp BALABAN
1984-Manisa

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimdışı Hakan ÖZDEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #32 : 10 Nisan 2017, 10:35:28 »
Hayat kötü tüfek ile avlanmak için çok kısa.
  • Epagneul Breton
Be cool, stay cool, then shot.
Hakan Özden 1964 ANKARA

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, İbrahim AYSU, Kamil ÜNLÜTÜRK, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #33 : 10 Nisan 2017, 11:52:32 »
:D :D

@Suat ÇALIŞKAN hocam 36 gr 8 numara değil de daha düşük gramajda ince saçma ile denediniz mi ?
A400 namlu iç çapı yanlış hatırlamıyorsam 18.50 - 18.60 arası olması lazım. Kalın saçma başarısında bu durum önemli rol oynar diye tahmin ediyorum ama 18.2 çap franchide tam tersi örnekleri de gördüm. Yine de ince saçmada (av olmasa bile) grupmanda böyle bir namlu çapı başarı sağlayabilir diye düşünmüştüm  ???
Ama tabiki bir elin 5 parmağı da birbirini tutmuyor.. Yazılanlara hak vermemek mümkün değil.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #34 : 10 Nisan 2017, 13:16:55 »
Kıymetli Dostlar,
Türkiye'deki ilk A400 Xplor Unico  kullanıcılarından bir tanesiyim,3 sezondur A400 Xplor Light kullandığım silahlardan bir tanesi,Son dönemde Beretta ailesine A400 Lite'yi de ekledim..Tüfeklerin ruhları vardır sözümüzün arkasındayız..:)
Her birinin sevdiği fişek, pattern performansları, uyumlu olduğu şoklar, penetrasyon/fişek ve pattern kaliteleri birbirinden o kadar farklı ki anlatamam.
Halbuki 3 silahta ölçüm sonucu 18.58-18.62 mm arası namlu çapına, İzdüşüm olarak 6-7 cm. civarında birleştirme konisine haiz..
Avcı ve atıcıların enbüyük yanılgılarından biri tüfeğin fiyatınının '' Pattern ve Penetrasyon'' kavramlarına göre belirlendiğinin sanılması..Oysa ki ben denemeden kullanmadan kesinlikle tüfeği satın almam, ruhsatıma işletmem..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Expert Üye
« Yanıtla #35 : 10 Nisan 2017, 14:00:02 »
Kesinlikle haklısınız Hakan bey; Ömrü uzun olan bir avcı 2 Beretta,Benelli veya Browning'i avlanarak eskitemez..
Not: Benim gibi maymun iştahlıları  bu sınıfta değerlendirmiyorum..:)
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2017, 14:15:11 Gönderen: Tuncay KAHRAMAN »
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #36 : 10 Nisan 2017, 14:33:15 »
Tuncay hocam, Hakan Bey'in söylediğinden, Beretta'ya ekmek çıkmaz bence :D Hani, Beretta'nın her ürettiği tüfek hatasız ve mükemmel olsa dahi (ki olmadığını hepimiz biliyoruz) çıkmaz bence :D

Yani bence diyor ki; "hayat o kadar kısa ki, kötü tüfeklerle vakit kaybetmeyin, iyi tüfeğin keyfini çıkarın". Yani benim çözümlemem bu şekilde :D

Kesinlikle haklısınız Hakan bey; Ömrü uzun olan bir avcı 2 Beretta,Benelli veya Browning'i avlanarak eskitemez..
Not: Benim gibi maymun iştahlıları  bu sınıfta değerlendirmiyorum..:)

1978 - Istanbul

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #37 : 10 Nisan 2017, 14:40:00 »
Tuncay hocam, Hakan Bey'in söylediğinden, Beretta'ya ekmek çıkmaz bence :D Hani, Beretta'nın her ürettiği tüfek hatasız ve mükemmel olsa dahi (ki olmadığını hepimiz biliyoruz) çıkmaz bence :D

Yani bence diyor ki; "hayat o kadar kısa ki, kötü tüfeklerle vakit kaybetmeyin, iyi tüfeğin keyfini çıkarın". Yani benim çözümlemem bu şekilde :D

Maxus mu yapıyorsun bunu İbrahim ?  :D
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #38 : 10 Nisan 2017, 14:45:42 »
Yok abi ne maxusu, anladığımı yazdım sadece :D Ama malum derlemenin final cümlesi şimdiden belli oldu bence... :D Hakan Bey final cümlesini şimdiden yazdı :D

Maxus mu yapıyorsun bunu İbrahim ?  :D
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Erol ÖZTÜRK, Kamil ÜNLÜTÜRK, Suat ÇALIŞKAN

Çevrimiçi Mustafa YAKAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #39 : 10 Nisan 2017, 15:10:07 »
şöyle birşey sorucam arkadaşlar bu yeni nesil otolardan fiyatları yuksek diye mi çokşeyler bekliyoruz benelli sb2 ,beretta a400 ,browning maxus ,a5 bu tüfekler normal kurşun saçmada çok çok alakasız atışlar yapıyor. çelik saçmada biraz daha iyiler   30yıllık tüfeklere dönüş yaptım. şimdi beretta 303 alıcam  11 87 zaten kullanıyorum .2tane remingtoncu arkadaş var 5aydır benelli browning beretta alt -üst oldular ne alsınlar deli oldular .bende tüm otoları satıp yine çifteye mi dönüş yapsam diyorum 
  • Baikal 54 ussr
  • baikaltoz34 sscb
  • valmet finland
Mustafa YAKAR
1985 EDİRNE

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #40 : 10 Nisan 2017, 15:18:14 »
Bir expert bakış açısı olarak beretta evet kötüdür ama çok kötü değildir ;D...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #41 : 10 Nisan 2017, 15:25:38 »
Avatarınız küçük, çok belli olmuyor ama ben ne zaman baksam avatarınıza, orada gizli bir yüz görüyorum sanki... :D Ürpertici... Lucifer mi, Diablo mu nedir o ya :D Korkutucu

Bir expert bakış açısı olarak beretta evet kötüdür ama çok kötü değildir ;D...
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK, Serkan TİKVEŞLİ, Fatih YAZICI

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #42 : 10 Nisan 2017, 15:27:28 »
Mustafa Bey, bence en doğrusunu yapmış olursunuz  ^-^

şöyle birşey sorucam arkadaşlar bu yeni nesil otolardan fiyatları yuksek diye mi çokşeyler bekliyoruz benelli sb2 ,beretta a400 ,browning maxus ,a5 bu tüfekler normal kurşun saçmada çok çok alakasız atışlar yapıyor. çelik saçmada biraz daha iyiler   30yıllık tüfeklere dönüş yaptım. şimdi beretta 303 alıcam  11 87 zaten kullanıyorum .2tane remingtoncu arkadaş var 5aydır benelli browning beretta alt -üst oldular ne alsınlar deli oldular .bende tüm otoları satıp yine çifteye mi dönüş yapsam diyorum 
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #43 : 10 Nisan 2017, 15:29:55 »
Avatarınız küçük, çok belli olmuyor ama ben ne zaman baksam avatarınıza, orada gizli bir yüz görüyorum sanki... :D Ürpertici... Lucifer mi, Diablo mu nedir o ya :D Korkutucu

Allah allah,ben tam tersi gülen sempatik bir yüz görüyorum nedense aha da şunun gibi :)...Nasıl bir allerjiyse artık :o :D optik sisteme kadar etki altına almış olmalı :D..
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2017, 16:12:34 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, İbrahim AYSU, Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #44 : 10 Nisan 2017, 16:10:26 »
O sizin gülen sempatik yüz anlayışınızın..... ;D bence tartışmaya açılması lazım... :D Anket yapalım mı?  ^-^

Allah allah,ben tam tersi gülen sempatik bir yüz görüyorum nedense aha da şunun gibi :)...Nasıl bir allerjiyse optik sisteme kadar etki altına almış olmalı :D..
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Kamil ÜNLÜTÜRK, Serkan TİKVEŞLİ

• Expert Üye
« Yanıtla #45 : 10 Nisan 2017, 16:23:16 »
İbrahim Hocam; Maalesef yanılıyorsunuz :) Ömrü uzun bir avcı ömründe bir veya iki Beretta-Browning eskitebilir sözü bizden ziyade Hakan Özden bey'e ait, Ayrıca Hakan bey 391 Urika 1 kullanıcısı ben bildim bileli, bir ara S 56 sıda vardı 76 namlu hafızam beni yanıltmıyorsa yani buradan Almancılara Ekmek Çıkmaz :)..:)
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Hakan ÖZDEN, İbrahim AYSU, Kamil ÜNLÜTÜRK, Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #46 : 10 Nisan 2017, 16:34:34 »
Yok ya ne Alman'ı ne ekmeği, vallahi öyle bir kastım yoktu. :D Hakan Bey, bir avcının eskitebileceği tüfek sayısıyla ilgili daha önceden sözler söylemiş olabilir ki, söylenen söz de doğrudur, çok mantıklı... :)

Ancak , "hayat kötü tüfekle avlanmak için çok kısa" sözünden eskitilebilecek Beretta, Browning sayısına atıf yaptığını sanmıyorum, iddiaya girelim, kendisine soralım :D

Ayrıca, bu konu altına , derlemenin final cümlesi olarak da çok yakışacak. :D O ayrı bir konu tabi :D

İbrahim Hocam; Maalesef yanılıyorsunuz :) Ömrü uzun bir avcı ömründe bir veya iki Beretta-Browning eskitebilir sözü bizden ziyade Hakan Özden bey'e ait, Ayrıca Hakan bey 391 Urika 1 kullanıcısı ben bildim bileli, bir ara S 56 sıda vardı 76 namlu hafızam beni yanıltmıyorsa yani buradan Almancılara Ekmek Çıkmaz :)..:)
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Kamil ÜNLÜTÜRK, Serkan TİKVEŞLİ

• Expert Üye
« Yanıtla #47 : 10 Nisan 2017, 16:45:35 »
O sizin gülen sempatik yüz anlayışınızın..... ;D bence tartışmaya açılması lazım... :D Anket yapalım mı?  ^-^

Şansım olmayabilir şu mecliste :D hür irade :D çeşitli metodolojilerle tesir altına alınıp tercihlerin belli bir sonuca tevcih edilmiş olmasından endişe ediyorum :D...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, İbrahim AYSU, Erol ÖZTÜRK, Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #48 : 10 Nisan 2017, 16:55:15 »
Meclisimiz gayet demokratiktir. :D

Avatarınızda gizlenmiş bir Lucifer sembolü görüyorum :D

Şansım olmayabilir şu mecliste :D hür irade :D çeşitli metodolojilerle tesir altına alınıp tercihlerin belli bir sonuca tevcih edilmiş olmasından endişe ediyorum :D...
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK, Serkan TİKVEŞLİ

• Expert Üye
« Yanıtla #49 : 10 Nisan 2017, 17:07:36 »
Meclisimiz gayet demokratiktir. :D

Avatarınızda gizlenmiş bir Lucifer sembolü görüyorum :D

Benim avatar ancak o lucifer mi ne karın ağrısıysa o gulyabani kılıklıyı ;D,oklarıyla fitilleme yaparaktan nötralize eder  8) :D...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: İbrahim AYSU