Gönderen Konu: MİSKET KURŞUN TAPASI GELMİŞ TAVSİYE EDERİM.  (Okunma sayısı 6304 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
MİSKET KURŞUN TAPASI GELMİŞ TAVSİYE EDERİM.
« : 25 Haziran 2013, 11:07:53 »
Selamınaleyküm.bi abinin aracılığıyla buldugum misket kursun tapası temin ava gelmiş.keçe tapadanda bior tapadanda daha verimli.500 tane vardı 250 tanesini ben almıştım bidaha bulacağımıda tahmin etmiyodum.misket kursun dolduranlara tavsiye ederim mükemmel bi tapa.61 mobil şoklu y.oto tüfeğimle d-20 barutla hassas teraziyle 1.80 1.85 34 35 gr misket kursunda 120 metrede hiç düşüş yok.
http://www.e-temin.net/?urun-2653-B&P-Pellagri-12Cal--Bior-Tapa.html
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2013, 21:31:00 Gönderen: Yücel SARIÇAM »
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak

çaglar sert

• Ziyaretçi
Ynt: MİSKET KURŞUN TAPASI GELMİŞ TAVSİYE EDERİM.
« Yanıtla #1 : 26 Haziran 2013, 21:09:53 »
sayın  sarıçam   galiba kendinizi fazla kaptırdınız

http://www.kemalelitemiz.com/av-tufegi-kesme-kursunu.html

yukardaki linki incelerseniz remington sabotların 2000 fps hızla çıkış yaptıgı halde nekadar düşüş yaptıgını görürsünüz

kurşunlarınızı test ettirdinizmi namlu çıkış hızı bar basıncı veya 120m mesafeye tüfegi sabitleyip tekkurşun atışı yaptınızmı

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 26 Haziran 2013, 21:20:42 »
arkadaşlar av tüfeklerinide sapan gibi yaptınız benim gazlı slug namlu otomatiğim var tam metre ile ölçmedim ama 150 ila 200 metre arası mesafe vardı göz kararı tabi azçok biliyoruz ,
bir hedef koydum attım hedefin 2 metre sağına vurdu amacım mesafeyi ölçmek domuz avı için onu da geçtim arkadaş biryer tarif etti domuz vurmuş rahat 400 metre var tüfeği poze
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 26 Haziran 2013, 23:03:07 »
sayın  sarıçam   galiba kendinizi fazla kaptırdınız

http://www.kemalelitemiz.com/av-tufegi-kesme-kursunu.html

yukardaki linki incelerseniz remington sabotların 2000 fps hızla çıkış yaptıgı halde nekadar düşüş yaptıgını görürsünüz

kurşunlarınızı test ettirdinizmi namlu çıkış hızı bar basıncı veya 120m mesafeye tüfegi sabitleyip tekkurşun atışı yaptınızmı
Sayın abim test ettim etmeden burda partal partal atarmıyım yada laf olsun diye konusurmuyum neden kaptırayım kendimi bana ölçümü bar basıncı yapılmış numunelik fişekler geldi bi abi gönderdi on numara bende şaştım kaldım tüfek bu hee saçmadan bahsetmiyoz tek kursun ben anlamam remington federal onlarıda kullandık eyvallah güzel fişekler zaten onlarında var 28 gram magnum kursunları bi atın bakalım 120 metreye yaf speedyle adamlar 80 metrede nokta atısı yapıyo.hee elimde tecna barut olsa bu mesafe dahada artar hele bide slug namlu yada silindir bi pompalı adam 300 metrede yivsiz av tüfeğile buzdolabı kapağını deldiğini yazıyo sen 120 metreden bahsediyosun abi burda herkez büyüğüm tecrübelerinden faydalanmak isterim faydalanıyorumda ama kimseyede ezdirmem kendimi.bi kuşa bi avuc saçma atıpta avcıyım diye gezmiyorum memlekette.bak yasak olmasa şurda nler yazarım bende bakmayın siz.ben kimseye saygısızlık etmem burda cok sey öğrendim sadece takipte ederim.bak YAVUZ bey nelerden bahsetmiş hangi mesafelerden
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2013, 21:32:08 Gönderen: Yücel SARIÇAM »
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 26 Haziran 2013, 23:06:14 »
arkadaşlar av tüfeklerinide sapan gibi yaptınız benim gazlı slug namlu otomatiğim var tam metre ile ölçmedim ama 150 ila 200 metre arası mesafe vardı göz kararı tabi azçok biliyoruz ,
bir hedef koydum attım hedefin 2 metre sağına vurdu amacım mesafeyi ölçmek domuz avı için onu da geçtim arkadaş biryer tarif etti domuz vurmuş rahat 400 metre var tüfeği poze
kursunun gözü olmaz derler abi.
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak