Gönderen Konu: Torosların Sarp Yamaçlarındaki Jet Keklikler için Fişek tavsiyeleriniz  (Okunma sayısı 11689 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • 05347677315 TOROS KARTALI
Değerli arkadaşlar,yaklaşık 3 yıldır kullandığım ve randıman aldığım RC SİPE 32 Gr fişeğimden farklı olarak bu sene,daha hızlı ve etkili bir fişek kullanmak istiyorum.Sizlerin de kullanıp sonuna kadar tavsiye edebileceğiniz fişekler varsa yardımcı olursanız sevinirim.Fiyat çok önemli değil,önemli olan zor ve mesafeli koşullarda(ekseriyetli olarak bizim bölgemizde kalkan keklikler kılıçlama gidiyor)yaralı gönderip ziyan etmeyecek fişekler lazım.Rc SİPE' çok güzel bir fişek ama yeri geliyor o da bu F-16'lar karşısında  :D yetersiz kaldığı zamanlar oluyor.Benim amacım Torosların eşsiz sarp yamaçlarında mükemmeli yakalayıp görsel açıdan hoş vakit geçirmek. :)
Ahmet ÖZKAN
1983 mersin mut

Çevrimdışı Süleyman DALAR

• Müdavim Üyemiz
28 gr trap fiseyi dene memnun kalirsiniz ben cok iyi sonuclar aldim
Süleyman DALAR
1973 FRANSA afyon

Çevrimdışı Zafer YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
sevgili kardesim keklik avi icin bunu begenmeyen pek nadirdir.bazi keklik avi avcilarimiz bundan baska kullanmazlar keklik avin da.
http://www.avburada.com/Urun/28754-R12HD75-HEVI-DOVE-REMINGTON-12-32-7,5/13626 rastgele...
Zafer YILDIRIM / 1985 / SAMSUN/TERME

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Tek tek marka saymak uzun sürer ama Rem Hevi Dove gibi sert saçmalı fişekler uzak atışlar için en doğru seçimdir. Nikel, Tungsten, Bizmut saçmalı fişekler(bazıları burada yoktur zaten), özel sertleştirilmiş saçmaları olan fişekleri araştırın. Rem, Fed, Win, B&P gibi markaların böyle fişekleri var. Kutularında "long range" falan yazabiliyor. Sonra bir de kağıda deneyip tartmanızda fayda var.

Sert saçma yazdım ama çelik tabir edilenleri hariç tutuyorum. Çünkü uzak mesafelerde demin yazdığım saçmaların yerini tutamazlar.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ahmet ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
Tavsiyeleriniz için teşekkürler
Ahmet ÖZKAN
1983 mersin mut

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
sellier bellot super trap 24 gram trap fişeği deneyin..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Mehmet YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
rc sipe 32 gr pozede kullanıyorsanız  bence başka fşek aramanıza gerek yok ben öyle yapıyorum ama ilaki  deneyecekseniz trap fişikleri işinizi görecektir kanımca
Mehmet YILMAZ1979 Denizli ikamet Afyon

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ahmet,
Sen zaten en iyi fişeği kullanıyorsun.Bundan iyisini bulman çok zor.Bence macera aramayı bırak, atışları çok uzak yapma.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Ali ÖZTÜRK 06

• Müdavim Üyemiz
zafer abim vermiş tiyoyu ama otomatikte dahada uzağa atıyım limitleri zorlayım diyosan ahmet abi federal 36 gr 5 no remington long range 36 gr 5 no yu bi dene derim...
Ali ÖZTÜRK
1990 ANKARA

Çevrimdışı Cumhur BOSTAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
RC 33gr 7 no S4 kullanıyorum,mesafede sınır tanımıyor.otomatik için iyi sonuç veriyor.
Cumhur BOSTAN
1983 marmaris

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Cumhur, hangi marka tüfekte kullanıyorsun bunu yazarsan başka arkadaşlar da tacrübelerinden yararlanabilir.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Cumhur BOSTAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Mehmet abi 71 namlu Ata Neo kinetik sistemli otomatikle kullanyıorum.Poze ile avlanan arkadaşlarım şaşırıyor performansa.
Yalnız biraz toplu atar saçmayı,çok yakın mesafe için tavsiye etmiyorum.birinci fişeği dispersante kullanıp ikinciyi S4 yapıp uzun menzilinden faydalanıyorum.kullandığım sok 4 numara.
Cumhur BOSTAN
1983 marmaris

Çevrimdışı Erhan ACAR

• Müdavim Üyemiz
S 4 ü şiddetle tavsiye ederim..
Erhan ACAR
BODRUM MUĞLA/İstikamet Diyarbakır

[url=ht

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
30 gram fişek üzeri kullanılacaksa bende s4 barutlu fişekler classic 32 ve brown 33 ve blue 34  ü öneririm
https://www.fisekmarket.com/default.asp?git=17&altkategori1=1
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
fişek güzel zaten fişek değiştirmek değilde şoku daraltmak daha etkili olur
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ben STOEGER M2000  tüfeğimde RC32 kullandım ve memnun kaldım.RC S4 fişeğini ise henüz denemedim.Ama alıp denemek istiyorum.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Mustafa YILMAZ 48

• AvlakForum Üye
  • *
  • bir gün bende isteğim kopege sarılacagım...
Ben STOEGER M2000  tüfeğimde RC32 kullandım ve memnun kaldım.RC S4 fişeğini ise henüz denemedim.Ama alıp denemek istiyorum.
bendede aynısı var rc mırage ve fıocco da cook ııyı sonuclar verıyor. ozellıkle 6 numara mırage mesafe konusunda baya basarılı
Mustafa YILMAZ
1989 FETHİYE 48.5

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
Bende sana rc jk6  6 numarasını bulabilirsen kullan derim geçen sene rakımı yüksek malatya dağlarında -6 derecede s4  dahil ne sıktım ise yaralı düştü ya peşinden koştum yada uzun süre aradım ancak bir keklik alayı kalktı ilk fişekle birini aldım yaralı idi ikinci fişeği tavşan için 5 n0 rc jk6 koymuştum keklikte epey mesafe almıştı sıktığım gibi yerinde zımbalandı genelde ördek ve soğuk kış şartlarında tavşana kullandığım fişektir. senin kekliklere ilaç gibi geleceğini düşünüyorum trap fişekleri hızlı ama numarası küçük olduğu için mesafe almış kart kekliğe etkisi ne olur bilemem selamlar..
  • Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

Çevrimdışı Ahmet ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
Bende sana rc jk6  6 numarasını bulabilirsen kullan derim geçen sene rakımı yüksek malatya dağlarında -6 derecede s4  dahil ne sıktım ise yaralı düştü ya peşinden koştum yada uzun süre aradım ancak bir keklik alayı kalktı ilk fişekle birini aldım yaralı idi ikinci fişeği tavşan için 5 n0 rc jk6 koymuştum keklikte epey mesafe almıştı sıktığım gibi yerinde zımbalandı genelde ördek ve soğuk kış şartlarında tavşana kullandığım fişektir. senin kekliklere ilaç gibi geleceğini düşünüyorum trap fişekleri hızlı ama numarası küçük olduğu için mesafe almış kart kekliğe etkisi ne olur bilemem selamlar..
Abi rc jk6 ile rc s4'ün 6 numara 1'er kutusunu aldım,atmak daha nasip olmadı ama ilerleyen günlerde inşallah deneyeceğim.Zaten kar düştü düşecek bizim avlaklara,asıl derdimde zaten soğuk olan avlaklarda nasıl mesafeli vurabileceği,yoksa benlik bişey yok ;) iş fişeklerin neler yapabileceği :D
Ahmet ÖZKAN
1983 mersin mut

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
çok soğuk karlı hava için lambro classic 34 deneyebilirsin tecna barutlu bir fişek...tecna barut soğuk havalar ve magnum fişeklerde tercih dilen bir barut..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ahmet kardeşim,
2 hafta kadar önce RC S4 fişekten alıp , STOEGER M2000 ile deneme atışı yaptım.Tüfeğimde 3 nolu şok takılı idi.Grupman gerçekten muhteşem.50 metrede bile çok iyi.Bu fişek keklik, ördek ve tahtalı gibi oldukça uzak atışlarda çok iyi sonuç verebilir.Ben bu fişeğin uzak mesafede RC SİPE den daha iyi olduğunu gördüm.Belki sen de denemişsindir.Sonuçları paylaşırsan memnun oluruz.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
rc s4 50 metre için uygun bir fişek değildir neyle atarsanız atın.ölçmeden yazmayın.aynı barut ile benzer tapa ile dolu olan lambro blue 34 rc s4 33 den bu konuda daha başarılı. biz bu testleri daha önçe 50 metreyi gerçekten ölçerek bir çok testler yaptık. rc fişekler 20-40 metre aralığında ancak etkili olabilir.daha fazlası bir iki saçma öldürücü yere gelirse etkili olabilir.50 metre denilen mesafe gözle kestirilen bir mesafe gözüksede oraya kadar giden bir fişeğin grupmanı çok dağınık olur.kova tapa tabir edilen eski maionchiler ve saçma gramajı yoğun magnum ve winchester superspeed 36 lambro superlambro 36 gibi ve diğer extrem fişekler saçma ve barut fazlalığı ile 50 metre ve civarında daha etkili olabilmektedir.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Valla Polat bence bu durum tüfek ve şoka göre değişim gösteriyor.Benim ev cephanelik gibi.Senin bahsettiğin lambro fişeğinden de bende var.Ben aynı tüfek ve şokla bu fişeği de denedim.RC S4   daha iyi bir grupman yapıyor.Tabi bu benim tüfekte.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
Valla Polat bence bu durum tüfek ve şoka göre değişim gösteriyor.Benim ev cephanelik gibi.Senin bahsettiğin lambro fişeğinden de bende var.Ben aynı tüfek ve şokla bu fişeği de denedim.RC S4   daha iyi bir grupman yapıyor.Tabi bu benim tüfekte.

esas ta onu da söylemek isteim atılan tüfek ve şokta önemi zaten..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Ahmet ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
Valla artık hayırlısıyla pazar günü bi bakacaz,Sarsılmaz Jaws'la.3 numara şoku takıp devam edecez :).
Benim avlaklara kar düştü,o hava şartlarında artık S4'mü yaman,JK6'mı yaman görecez.
Ahmet ÖZKAN
1983 mersin mut

The following users thanked this post: Mehmet ÇAKIR, Ersin ERBİL