Gönderen Konu: armsan A 612DW TÜFEK HAKKINDA  (Okunma sayısı 4214 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun ÇİÇEK

• AvlakForum Üye
  • *
armsan A 612DW TÜFEK HAKKINDA
« : 22 Temmuz 2010, 11:31:25 »
arkadaşlar armsan A612DW tüfek almak istiyorum  bu tüfek hakkında bilgisi olan varsa lütfen yazsın teşekkürler
Harun ÇİÇEK
1974-Samsun

Mustafa Kabadayı

• Ziyaretçi
Ynt: armsan A 612DW TÜFEK HAKKINDA
« Yanıtla #1 : 19 Temmuz 2011, 13:02:58 »
 ^-^Harun abi slm.ben bizzat kullanıyorum.dw modelleri lüx kundak setine sahip modeller w modelleriyle aralarında sadece kundak kalitesi olarak fark var.gerisi aynı.mekanizma vs yani.gramaj sorunu yok.tek pistonla bütün gramajları atan bir tüfek.fbsı 76mm 52grma kadar garanti veriyor.bendeki 2nolu yağlı kundak setli(tüfeğe sonradan takılma ve fiyatı şu an 200tl civarında) olan a612w combo ( 71şeritli+61slug)modeli.24gr denedim.atmadı.fb yı aradım birkaç kutu 36gr ve üstü atın yay alışınca atar dediler.servis hizmetlerinin iyi olduğunuda söyleyeyim.gerçi ben 24gr kullanmıyorum.yani bana sıkıntı yaratmadı bu.ama forumlarda şıkır şıkır 24le çalıştığı yazıyor.mekanizması tetiği çekiş hızınıza bağlı olarak seri.saat gibi bir mekanizma yapmışlar.browning i aratmaz türden.genelde 32gr atarım.saat gibi.100lerce fişek attım.daha dikme-tutukluk falan yapmadı.imkanın varsa slug namluda edinmeni öneririm.onunla kurşun atma olayını yaşaman gerek diye düşünüyorum.kendi dolumum kurşunları bile takılmadan atıyor.üstelik ağız kıvrımları iyi olmamasına rağmen.gez-arpacık sistemi renkli göze çok iyi geliyor.tüfek de 3kg civarı.şarjör borusu bildiğim kadarıyla çelik.icra yayı ise el kundağının altında.ata nın otomatiklerinde olduğu gibi fişeği kaşığa düşürme düğmesi falanda yok.kurma kolunu çekerek fişek ağıza veriliyor.şimdi yeni çıkan phenoma da bunu düşünüp ''magazine cut of'' koymuşlar silaha.bu av esnasında fişek değiştirme olanağı veriyor.dw ve w modellerde bu yapılamıyor.haberin olsun.zarif ve şık.taşıması kolay.12cal.si bile 20cal gibi hafif.hani 10larca tüfeğin içine atsan sırıtır desem abartı olmaz yani.tabi gazlı olduğu için iyi bakım istiyor.benimki hala parlıyor resmen.gıcır gıcır gözüm gibi bakarım.severek ve beğenerek de kullanıyorum tüfeğimi.armsanın reklamını falan yapma gibi niyetim yok.ben memnuniyetimi dile getirdim.şu 24gr harici eksi yönünü görseydim onuda inan direkt olarak yazardım ama bulamadım.gerisi sana kalmış abi.umarım biraz faydası olur bu bilgilerin.tüfek seçiminde isabetli bir karar vermişsin.saygılarımla,bütün avcı dostlara ratgele. ;)
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2011, 09:29:28 Gönderen: Mustafa KABADAYI »

Çevrimdışı İsmail METE

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: armsan A 612DW TÜFEK HAKKINDA
« Yanıtla #2 : 03 Ekim 2011, 12:06:47 »
ARMSAN 612 DW 12 C 71 CM NAMLU KULLANICISI OLARAK, YERLİ TÜFEKLER İÇERİSİNDE ÇOK GÜZEL BİR TÜFEK.BİNLERCE FİŞEK ATMAMA RAGMEN HİÇ KISTIRMA YAPMADI.HEDEFE GELİŞİ ÇOK GÜZEL.SATIŞ SONRASI FABRİKANIN İLGİ VE ALAKASI MÜKEMMEL. ESKİ TABİRLE YIKKINI ÇOK ÇOK GÜZEL.BEN BİR KULLANICI OLARAK YERLİ TÜFEKLER İÇERESİNDE ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM.
İsmail METE
1981 DENİZLİ