Gönderen Konu: ruhsata işlenmiş tüfeğin iadesi  (Okunma sayısı 2908 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cavit SERBEST

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
ruhsata işlenmiş tüfeğin iadesi
« : 08 Eylül 2017, 19:02:39 »
arkadaşlar, 15 gün önce bir hışımla aldığım taktik tüfeklerden birisini iade edip parasını geri almak istiyorum 1 kutu fişek attım, fakat her iki tüfekte ruhsata işlendi, bunun yerine 5+1 yarı otomatik 61 cm slug namlulu tüfek almak istiyorum ne yapmam gerek, yoksa iş işten geçti mi :(, aldığım silah markası balıklı
« Son Düzenleme: 08 Eylül 2017, 19:05:19 Gönderen: Cavit SERBEST »
1968 - Bursa

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
Ynt: ruhsata işlenmiş tüfeğin iadesi
« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2017, 20:19:20 »
arkadaşlar, 15 gün önce bir hışımla aldığım taktik tüfeklerden birisini iade edip parasını geri almak istiyorum 1 kutu fişek attım, fakat her iki tüfekte ruhsata işlendi, bunun yerine 5+1 yarı otomatik 61 cm slug namlulu tüfek almak istiyorum ne yapmam gerek, yoksa iş işten geçti mi :(, aldığım silah markası balıklı

iş işten geçmiş hocam geçmiş olsun..
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı Cavit SERBEST

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 08 Eylül 2017, 20:31:09 »
sağlık olsun, peki 3. tüfeği almak için ne yapmam gerekli, sadece 2 adet fotoğrafla başvuru mu yapmam lazım başka hangi belgeleri isteyecekler tekrar, ruhsatı alalı 2 hafta oldu, gerçi oraya da tekrar gitmeyi hiç istemiyorum >:(
1968 - Bursa

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #3 : 08 Eylül 2017, 20:33:08 »
sağlık olsun, peki 3. tüfeği almak için ne yapmam gerekli, sadece 2 adet fotoğrafla başvuru mu yapmam lazım başka hangi belgeleri isteyecekler tekrar, ruhsatı alalı 2 hafta oldu, gerçi oraya da tekrar gitmeyi hiç istemiyorum >:(

2.el ise direk devir oluyor ama 0 ise satın alma belgesi gerekiyor bulunduğunuz bölgeye polis ve jandarma bakıyorsa ne istediklerini bir sorun..
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

The following users thanked this post: Cavit SERBEST

Çevrimdışı Cavit SERBEST

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 08 Eylül 2017, 20:46:42 »
cevabın için sağol hocam
1968 - Bursa

The following users thanked this post: Samet BİRİCİK

Çevrimdışı İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
« Yanıtla #5 : 08 Eylül 2017, 20:56:35 »
Temiz tüfeklerle takas yoluna gidip de değerlendirebilirsiniz. Direk satmak bazen makul olmayabiliyor. Elden çıkarmak istediğiniz tüfek nedir bu arada acaba?
  • Beretta 686 Silver Pigeon I O/U
1988 Bornova/İzmir / İkamet: Bartın
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

Çevrimdışı Cavit SERBEST

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 08 Eylül 2017, 21:10:02 »
Temiz tüfeklerle takas yoluna gidip de değerlendirebilirsiniz. Direk satmak bazen makul olmayabiliyor. Elden çıkarmak istediğiniz tüfek nedir bu arada acaba?
tüfeğim makarov sporting 12 cal, diğeri 20 cal, kenarda durmasını tercih ederim, sonuçta çok zarar etmenin anlamı yok, 3. tüfeğide sıfır almak mantıklı geliyor, artık evi silah deposuna çevireceğiz ;D, iade edebilseydim iyi olurdu fakat artık geç kalmışım, yorumunuz için de teşekkür ederim
1968 - Bursa

The following users thanked this post: İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #7 : 08 Eylül 2017, 23:03:13 »
tüfeğim makarov sporting 12 cal, diğeri 20 cal, kenarda durmasını tercih ederim, sonuçta çok zarar etmenin anlamı yok, 3. tüfeğide sıfır almak mantıklı geliyor, artık evi silah deposuna çevireceğiz ;D, iade edebilseydim iyi olurdu fakat artık geç kalmışım, yorumunuz için de teşekkür ederim

cavit bey bilginiz olsun 2935 Sayılı Olağanüstü Hal Kanunu'nun 11. maddesinin (i) bendi hükmüne istinaden Piyade tüfeği benzeri av tüfeklerine OHAL süresince taşınması ve avda kullanılması yasaklanmıştır..
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Cavit SERBEST

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 08 Eylül 2017, 23:56:50 »
cavit bey bilginiz olsun 2935 Sayılı Olağanüstü Hal Kanunu'nun 11. maddesinin (i) bendi hükmüne istinaden Piyade tüfeği benzeri av tüfeklerine OHAL süresince taşınması ve avda kullanılması yasaklanmıştır..
bahsettiğiniz kanunu okudum ''i) Ruhsatlı da olsa her nevi silah ve mermilerin taşınmasını veya naklini yasaklamak'' deniyor, ava gitmeyi düşünmüyorum zaten, ayrıca böyle bir yasak varsa tüfekleri ruhsata işletmek için emniyete götürdüğümde orada el koyarlardı herhalde,  ruhsatın arka kısmında da silahı 5 yıl boyunca taşıyabileceğim belirtilmiş. yinede uyarılarınız için teşekkür ederim

az önce araştırma yaparken dediğiniz gibi İstanbul ve Urfa valiliği bu kararı almış
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2017, 00:05:11 Gönderen: Cavit SERBEST »
1968 - Bursa

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #9 : 09 Eylül 2017, 00:07:16 »
bahsettiğiniz kanunu okudum ''i) Ruhsatlı da olsa her nevi silah ve mermilerin taşınmasını veya naklini yasaklamak'' deniyor, ava gitmeyi düşünmüyorum zaten, ayrıca böyle bir yasak varsa tüfekleri ruhsata işletmek için emniyete götürdüğümde orada el koyarlardı herhalde,  ruhsatın arka kısmında da silahı 5 yıl boyunca taşıyabileceğim belirtilmiş. yinede uyarılarınız için teşekkür ederim

az önce araştırma yaparken dediğiniz gibi İstanbul ve Urfa valiliği bu kararı almış

Hocam ruhsata işletmek yasak değil yanlış anladınız :) satışı serbest
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Fatih ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 15 Eylül 2017, 10:18:28 »
Cavit bey, 6502 sayılı tüketici kanununa göre 7 gün içinde iade hakkınız vardı fakat bu süre geçtiği için tüfeği iade edemezsiniz. Eğer tüfekte bir sıkıntı varsa iade şansınız devam ediyor. Tüfeğin ruhsata kayıtlı olması hiçbir şeyi değiştirmez. Ben defalarca ruhsata işli tüfeklerimi iade ettim.
  • BROWNING B25 B2G SUPERPOSED
  • BERETTA 486 PARALLELO SXS
Fatih ÖZCAN
BURDUR/1983

Çevrimdışı Cavit SERBEST

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 15 Eylül 2017, 20:04:04 »
Cavit bey, 6502 sayılı tüketici kanununa göre 7 gün içinde iade hakkınız vardı fakat bu süre geçtiği için tüfeği iade edemezsiniz. Eğer tüfekte bir sıkıntı varsa iade şansınız devam ediyor. Tüfeğin ruhsata kayıtlı olması hiçbir şeyi değiştirmez. Ben defalarca ruhsata işli tüfeklerimi iade ettim.
geçen hafta tamire gönderdim fabrikaya, dün geldi, arızayı gidermişler, fakat kargo parasını bana yüklemişler çok canım sıkıldı, bir daha aynı problemi yaşarsam tüketici mahkemesine gideceğim, ilk 5 fişekte tüfek fişek sıkıştırdı, daha sonrasında her seferinde bu problem oldu, her 2 tüfekte de benzer problemler oldu, bakalım yarın deneyeceğim
1968 - Bursa

Çevrimdışı Cavit SERBEST

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 16 Eylül 2017, 19:48:10 »
bugün tüfekleri denedim yine hüsran, bu sefer 12 cal tüfekte fişek namluda sıkıştı  >:(, 20 cal gayet güzel hiç problem yok, fabrikasını aradım tüfeği değiştirecekler, benden kaynaklanan bir şey olması mümkün değil sadece fişekleri şarjöre doldurup tüfeğin tetiğine basıyorum, kullandığım fişek markasıda jet ve yaf tek kurşun
1968 - Bursa

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 16 Eylül 2017, 20:04:47 »
Yarı otomatigi  her firma bi şekilde yapıyor iyi kötü çalışıyor da  ama bu şarjorlüler de işi tam anlamıyla sağlıklı yapan yok   guven  vermiyor  açıkçası  küçük kalibreler yine iyi kötü çalışıyor
 Is yerin de  8 tane  12 call Husan şarjorlü  var  çoğu perte çıktı attığı 10 kutu Tekkursun

• huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

Çevrimdışı Cavit SERBEST

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 16 Eylül 2017, 20:17:12 »
Tüfek bilgim olmadığından dolayı aldım, 2 tüfek fiyatına 1 tüfek aldım birde, buraya yazıyorum ki belki alacakların fikri değişir
1968 - Bursa

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 16 Eylül 2017, 20:25:28 »
Tüfek bilgim olmadığından dolayı aldım, 2 tüfek fiyatına 1 tüfek aldım birde, buraya yazıyorum ki belki alacakların fikri değişir
Cavit bey keşke iyi araştırıp Alsaydiniz neyse sağlık  olsun
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

Çevrimdışı Cavit SERBEST

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 16 Eylül 2017, 20:52:06 »
Aynen öyle, sağlık olsun
1968 - Bursa