Gönderen Konu: Huğlu Renova ve Sarsılmaz SA-W 700 LX Arasında Tercih  (Okunma sayısı 5420 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Can GÜNCEŞEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: Huğlu Renova ve Sarsılmaz SA-W 700 LX Arasında Tercih
« Yanıtla #25 : 11 Aralık 2018, 19:41:22 »
Magic güzel ama onun da el kundağı çok aşırı kaba..
Gerçekten de çok kaba bir el kundağı var.
  • Üzümlü koop. 12 kalibre süper poze
  • Hatsan striker edge 5.5 mm
1981 - İzmir

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 11 Aralık 2018, 20:00:11 »
              Can Bey, el kundağı ve öne doğru biraz fazlaca kayan denge merkezi üzerinde Sarsılmaz tasarımcılarını biraz daha çalışması gerektiği konusunu daha önce paylaşmıştım.Umarım firma yetkilileri  bunu dikkate alırlar.

Özgür bende magıc modelini kullanıyorum ve benimki hiç paslanmıyor.Renova ve Magıc modellerini boya olarak karşılaştırmak biraz yersiz olur.Çünkü Magıc  aynı Beretta ve Benelli tüfeklerinin kullandığı tipte bir namlu boyası kullanıyor. krom kaplama yapmıyor.Basit bazı kurallara uyarsanız Sarsılmaz Magıc  hiç paslanmıyor.Bunun bakımı gayet basit, tüfek ıslanmışsa hafif yağlı bez ile silin ve tüfeklerinizi asla kılıfta bırakmayın.Uzunca bir süre kullanmayacaksanız şoku çıkarın ve bazen şok yatağını hafif yağlı bez ile silin.

Bu arada zaten Renovayı kötülemem, buna gerek te yok, zevk meselesidir silah ve köpek işi.Ama yerli kinetikler bana güven vermiyor maalesef.Ama Magıc  dilinden anlayanlar için gerçekten çok güzel, bazı iyileştirmeler yapılırsa daha da güzel olacak.Renova modeli de bence öyle, üzerinde biraz daha iyileştirme yapılmalı..
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Samet YORULMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #27 : 11 Aralık 2018, 22:24:38 »
Samet Bey phenoma tüfeğiniz hayırlı olsun. Denemeden ruhsata işletmeyin derim özellikle namlusunu iyice kontrol edin baktığınız yeri vursun ve düzgün vursun.
Emrah bey teşekkür ederim. Deneme yapma fırsatım olamayacak aldığım yerde sanırım sadece bayi ile dipçik ayarı yapacağız, kendisi de aynı tüfekten aldı. Artık şansımıza, umarım sıkıntı çıkmaz.
Armsan Phenoma Camo Max 5
1986 - Zonguldak

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ