Gönderen Konu: IMPALA PLUS kullanıcıları yorumları ( videolara dikkat :) )  (Okunma sayısı 30202 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hasan TOKGÖZ 02

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: IMPALA PLUS kullanıcıları yorumları ( videolara dikkat :) )
« Yanıtla #25 : 11 Ekim 2018, 13:34:53 »
Hayırlı olsun Özgür Bey. Kazasız belasız nice avlarınız olur inşallah..
1987 - Adıyaman

The following users thanked this post: Özgür UYAR

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #26 : 11 Ekim 2018, 13:42:55 »
Hayırlı olsun Özgür Bey... Bakıyorum da deneyerek aldığınız için çok heyecanlı ve sıcak kelimeler kullanmışsınız. Tek dikkat etmeniz gereken döner başlığın kilitlenip kilitlenmediği. Kurma kolunu çok nazik bırakırsanız bazen kilitlemiyor. Ben bir kere yaşadım. Başka da sıkıntım olmadı.
Allah razi olsun abim evet sicak kelimeler kullaniyorum içim ısınıyor 😊 silah iyi olunca bende keyife geliyorum. 😊 doner kafa evet yavas birakinca kilitlenmiyor ama normal kullanimda sorun yok suan. Rastegele abim saygilar
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #27 : 11 Ekim 2018, 13:44:09 »
@Özgür UYAR Hayırlı olsun güle güle kullan. Fuarda sentetik modelini incelemiştim güzel tüfek..
Hafifliğine rağmen hissedilen geri tepme nasıl ? Geniş namlunun bu konudaki etkisi atış esnasında anlaşılıyor mu ?
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 11 Ekim 2018, 13:45:12 »
Hayırlı olsun Özgür Bey. Kazasız belasız nice avlarınız olur inşallah..
Tesekkurler Hasan bey cok sagolun. Cümlemize insallah kazasiz belasiz rastgelsin
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 11 Ekim 2018, 13:50:28 »
@Özgür UYAR Hayırlı olsun güle güle kullan. Fuarda sentetik modelini incelemiştim güzel tüfek..
Hafifliğine rağmen hissedilen geri tepme nasıl ? Geniş namlunun bu konudaki etkisi atış esnasında anlaşılıyor mu ?
Sagol kardesim Allah razi olsun. Genis namlunun en belirgin yani bu zaten geri tepme 3050 grlik kinetik silah için oldukça az. Gazli gibi silah. Senin armsan kadar olmasada cok az yani 😉 Daha once browning fusion ve maxus kullandigim icin genis namluyu biliyorum ve seviyorum. Genişliyoruz kardesim 😊 daha da fazla genislemek dileģiyle 😊 saygilar rastgelsin
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #30 : 11 Ekim 2018, 18:49:03 »
Hayırlı olsun , iyi günlerde bol avlarda kullan kardeşim.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 11 Ekim 2018, 19:07:02 »
Hayırlı olsun , iyi günlerde bol avlarda kullan kardeşim.
Allah razi olsun ustam sagolasin insallah. Hepmize bol bereketli avlar. Saygilar abim
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN

Çevrimdışı Sabahattin KARAHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 11 Ekim 2018, 20:47:21 »
Özgür bey hayırlı olsun öncelikle, Çok güzel görünüyor ben de sentetik griye tav olmuştum geçen bir kaç kez besleme sorunu yaşadım temizleyip yağladıktan sonra herhangi bir sorun olmadı. Nice güzel avlarda kullanma dileği ile
  • YILDIZ A71 YEDEK NAMLULU
  • YILDIZ SPZ ME 66
Sabahattin KARAHAN 1974 VAN
İnsanları tanışırken değil,tartışırken tanırsınız.
Çünkü, öfke saklanan kişiliği ortaya çıkarır.

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #33 : 11 Ekim 2018, 21:40:39 »
Özgür bey hayırlı olsun öncelikle, Çok güzel görünüyor ben de sentetik griye tav olmuştum geçen bir kaç kez besleme sorunu yaşadım temizleyip yağladıktan sonra herhangi bir sorun olmadı. Nice güzel avlarda kullanma dileği ile
Sagol abim cok tesekkurler. Hepimiz insallah kazasiz belasiz kullanmak nasip olur. Temizlikten sonra bittiyse iyi pislikten demekki. Insallah hic sorun yasamayiz marka yeni oldugu icin bizler aktaracagiz diger àlmak isteyenlere kronik bir sorunu varmi hatalarini. Simdilik genelde iyi gibi insallah sorunsuz kullanmak nasip olur banada. Rastgelsin abi.
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2018, 21:41:49 Gönderen: Özgür UYAR »
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Sabahattin KARAHAN

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #34 : 11 Ekim 2018, 22:11:43 »
Hayırlı olsun Özgür,gülegüle kullan.
Tüfek güzel görünüyor,kutusu bana 'Benelli vinci'' yi anımsattı.  :)
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #35 : 11 Ekim 2018, 22:32:23 »
Hayırlı olsun Özgür,gülegüle kullan.
Tüfek güzel görünüyor,kutusu bana 'Benelli vinci'' yi anımsattı.  :)
Allah razi olsun ustam amin. Vallaha bende ilk goruste aynen onu dedim hemen😊 bende vincide vardi aynisi 😊 silah guzel abi gercekten taklit degilde nediyelim hepsinden esinlenmis yani. 😊 agirlik browning. Fusion ve a5 karisimi üzerine biraz katki kendine özgū biseyler olmus kutu vinci kutusu hani ortaya karisik 😊 ama olmus yani.  Iyi geceler hayirli cumalar abim
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı İbrahim YAZICI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #36 : 12 Ekim 2018, 11:12:53 »
Hayırlı olsun.HİÇ pişman olmayacaksınız emin olun.
İbrahim YAZICI
1966-Bartın

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #37 : 12 Ekim 2018, 13:50:41 »
Hayırlı olsun.HİÇ pişman olmayacaksınız emin olun.
Sagol İbrahim abi cok tesekkurler. Insallah abim suana kadar cok memnunum. Sizde de var galiba abim 😊 boyle sözler duymak hoşuma gidiyor 😊
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 12 Ekim 2018, 14:06:25 »
Sagol İbrahim abi cok tesekkurler. Insallah abim suana kadar cok memnunum. Sizde de var galiba abim 😊 boyle sözler duymak hoşuma gidiyor 😊
Özgür bey hayırlı olsun sizde pek tüfek beğenmeyenlerdesiniz yada tüfek konusunda şanssız olanlardansınız.

Özgür Ataş abim vardı o renova ile mutluluğu buldu sizde umarım impala ile bulursunuz :D

Ona söylediğimi sizede söyleyeyim tüfek avcıdan alınır, satmak isterseniz haberimiz olsun :D
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #39 : 12 Ekim 2018, 17:26:06 »
Özgür bey hayırlı olsun sizde pek tüfek beğenmeyenlerdesiniz yada tüfek konusunda şanssız olanlardansınız.

Özgür Ataş abim vardı o renova ile mutluluğu buldu sizde umarım impala ile bulursunuz :D

Ona söylediğimi sizede söyleyeyim tüfek avcıdan alınır, satmak isterseniz haberimiz olsun :D
Gökhan bey cok tesekkurler sagolun. Valla hangisi bende bilemedim benmi şansizim yoksa takinti bendemi benim kafami bozuk silahlarmi yillardir bu soruyu çözemedim 😁. Silahlarimi tabi hep sattim ama satariken neyi var neyi yok söyledim hatta avciya gitmeyecek silahi havaya civaya atana sattim yada bayiide geçerine takasa biraktim. Size yararsa satarim sonra 😊. Simdilik cok iyiyiz. 😊 adaş renovada kaldi gerci geçenlerde farkli bisey vardi gene elinde ama 😊 bu impala cikmasaydi benimde renova ilk siradaydi bu aralar.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #40 : 15 Ekim 2018, 09:51:58 »
2. ve 3. Grup hayvanlarin sezonunun acilmasiyla birlikte keyifli bir cumartesi pazar acilis yaptik. Impala ile aramizdaki yakinlasma hizla devam etmekte 😊 cok uzak vurulan bir keklik ve 3 ordekte bunun tuzu biberi. Ordekler keklikte iken denk geldi konduklarini gordum cok uzaga uzunca bir kosma ve sürünmeceden sonra o mesafeden 3 no şok ve 32 gr bp 8 no fisekle ordekleri paket yapmam yetti artti. Durmak yok yola devam 😊 herkese bol bereketli sezonlar.

Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Sabahattin KARAHAN, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #41 : 15 Ekim 2018, 10:53:29 »
@Özgür UYAR Maşallah tüfeğin yakkını iyiymiş :D
Özellikle ördekler çok güzel görünüyor, tertemiz  ^-^
Geniş namlu ince saçma ile iş yapmaz hurafesi vardı bir ara..
Fişek kaliteli olduktan sonra öyle güzel iş yapıyor ki, malumun ispatı da fotoğraflar olmuş..
Daha güzel avların olsun inşallah. Rast gele.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #42 : 15 Ekim 2018, 11:10:52 »
2. ve 3. Grup hayvanlarin sezonunun acilmasiyla birlikte keyifli bir cumartesi pazar acilis yaptik. Impala ile aramizdaki yakinlasma hizla devam etmekte 😊 cok uzak vurulan bir keklik ve 3 ordekte bunun tuzu biberi. Ordekler keklikte iken denk geldi konduklarini gordum cok uzaga uzunca bir kosma ve sürünmeceden sonra o mesafeden 3 no şok ve 32 gr bp 8 no fisekle ordekleri paket yapmam yetti artti. Durmak yok yola devam 😊 herkese bol bereketli sezonlar.

adaşım maşallah yeni makinenle çok güzel başlamışsın umarım aynı memnuniyetle güzel bir av sezonu dilerim  ben renovadan çok memnunum  şimdilik :) rastgele
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

• Expert Üye
« Yanıtla #43 : 15 Ekim 2018, 12:33:31 »
Özgür kardeşim Rast gele!
Maşallah güzel açılış..
Sen hiçkimseye bakma, tüfeğinin tekil gerçeklerini çöz, sonra arpacığa iyi bak..Sen bunları biliyorsun zaten..:)
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #44 : 15 Ekim 2018, 12:50:13 »
@Özgür UYAR Maşallah tüfeğin yakkını iyiymiş :D
Özellikle ördekler çok güzel görünüyor, tertemiz  ^-^
Geniş namlu ince saçma ile iş yapmaz hurafesi vardı bir ara..
Fişek kaliteli olduktan sonra öyle güzel iş yapıyor ki, malumun ispatı da fotoğraflar olmuş..
Daha güzel avların olsun inşallah. Rast gele.
Eyvallah kardesim aynen dedigin gibi daha önce eski konulardada bu hurafe ortaya cikti o zamanda yazdimdi çünkü kullandigim için biliyorum benim browning fusion vardi belki   yedi sekiz sene önce hep ince saçma ile avlandim. Hatta benim genel fisegin hep 8 no dur ordek tahtaliyada 6 no cok cok soguk olursa cok uzak atmam gerekirse 4 no atarim yoksa baska no bilmem 8 no ve 6 no o kadar. Her silahta boyle. Seninde dikkatini cektigi gibi ördeklere hayretler icindeyim kardesim 8 no ile o mesafeden tertemiz ecelinle ölmüş gibiler cansiz kaldilar inan fitil dedigimiz olayi burgu gibi sokmuş tüylerini içine. Yani yakiyo alet 😁.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #45 : 15 Ekim 2018, 12:53:17 »
adaşım maşallah yeni makinenle çok güzel başlamışsın umarım aynı memnuniyetle güzel bir av sezonu dilerim  ben renovadan çok memnunum  şimdilik :) rastgele
Amin abi hepimiz insallah. Seninde renovadan aldigin keyifi kelimelerinden anliyorum cok sevindirici. Insallah daha iyileri sizlerin olsun. Sanada rastgele abi. 😊
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #46 : 15 Ekim 2018, 13:05:28 »
Özgür kardeşim Rast gele!
Maşallah güzel açılış..
Sen hiçkimseye bakma, tüfeğinin tekil gerçeklerini çöz, sonra arpacığa iyi bak..Sen bunları biliyorsun zaten..:)
Sagolun hocam cok tesekkürler. Sizin kadar bilmesekte hocam ucuna bakip paket yaptikmi bide yok o fisek yok bu fisek deli gibi bana fisek aratmadi baska sey istemem. Teknik konular sizin 😊 biz kara düzen bam bam bam 😁 dediginiz gibi silahla bütünlesmeye basladim nereye kadar atacagima ne atacagim kafamda oturdu her silah dediginiz gibi tekil örnek. Bu impala inan hocam oldu galiba bu sefer. Umarim havalar cok sertlesince ve çamasir havasi oluncada ayni istikrarda devam eder. Sizede rastgele abim. Daha iyilerini görmek isteriz senden. 😊 a400 ün paketlediklerini paylaş bizimle hocam.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

• Expert Üye
« Yanıtla #47 : 15 Ekim 2018, 14:11:12 »
Şimdilik Urika paketliyor , Lite geçit için yatıyor.😊
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #48 : 15 Ekim 2018, 15:19:06 »
Eyvallah kardesim aynen dedigin gibi daha önce eski konulardada bu hurafe ortaya cikti o zamanda yazdimdi çünkü kullandigim için biliyorum benim browning fusion vardi belki   yedi sekiz sene önce hep ince saçma ile avlandim. Hatta benim genel fisegin hep 8 no dur ordek tahtaliyada 6 no cok cok soguk olursa cok uzak atmam gerekirse 4 no atarim yoksa baska no bilmem 8 no ve 6 no o kadar. Her silahta boyle. Seninde dikkatini cektigi gibi ördeklere hayretler icindeyim kardesim 8 no ile o mesafeden tertemiz ecelinle ölmüş gibiler cansiz kaldilar inan fitil dedigimiz olayi burgu gibi sokmuş tüylerini içine. Yani yakiyo alet 😁.
İnce saçma aslında çoğu yerde kalın saçmadan avantajlı.. Tamam kalın saçmanın uzak mesafede kırıcı etkisini gözardı edemeyiz ama ince saçma, daha az grupman boşluğu yapması ve buna bağlı olarak isabet sayısında daha iyi olması sebebiyle avantajlı..
Bir de, makul mesafelerde ince saçma ile vurulan avlar daha çabuk ölüyor, bunu farkettim ben.. Belki isabet sayısı fazlalığından olabilir.

Ağır gramajlarda bile 5-6 hatta 7 no saçmalar daha etkili gibi gelmişti bana.. Mesela 36 gr kullandığım zaman 3-4 no ile cansız aldığım av sayısı azdır.. Ama mesela 6 numara saçmayla 36 hatta 40 gr fişek, avı havada kesip atıyor.. Vurulma şeklinden bile o etkiyi rahatça görüyorsun..
Eğer, yüksek alay içine atış yapmıyorsan ve uzaklara atıp fantezi aramıyorsan, 5 ten kalın saçma bence gereksiz.. (Kaz avını hariç tutuyorum )
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2018, 15:21:33 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Özgür UYAR, Tevfik GÜN, Mehmet Sabri MUTLUER

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #49 : 15 Ekim 2018, 16:28:30 »
İnce saçma aslında çoğu yerde kalın saçmadan avantajlı.. Tamam kalın saçmanın uzak mesafede kırıcı etkisini gözardı edemeyiz ama ince saçma, daha az grupman boşluğu yapması ve buna bağlı olarak isabet sayısında daha iyi olması sebebiyle avantajlı..
Bir de, makul mesafelerde ince saçma ile vurulan avlar daha çabuk ölüyor, bunu farkettim ben.. Belki isabet sayısı fazlalığından olabilir.

Ağır gramajlarda bile 5-6 hatta 7 no saçmalar daha etkili gibi gelmişti bana.. Mesela 36 gr kullandığım zaman 3-4 no ile cansız aldığım av sayısı azdır.. Ama mesela 6 numara saçmayla 36 hatta 40 gr fişek, avı havada kesip atıyor.. Vurulma şeklinden bile o etkiyi rahatça görüyorsun..
Eğer, yüksek alay içine atış yapmıyorsan ve uzaklara atıp fantezi aramıyorsan, 5 ten kalın saçma bence gereksiz.. (Kaz avını hariç tutuyorum )
Aynen öyle kardesim bayii çalistirir iken 2 no ver tavsana aticam 5 no ver keklige aticam diyenlerle az tatli kavga etmedim kimilerini ikna ettim ama kimi yörükleri ne dediysem ikna edemedim 😁.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN