Gönderen Konu: Setter köpeğin bitmeyen kokusu  (Okunma sayısı 8823 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Adem gozleten

• Ziyaretçi
Setter köpeğin bitmeyen kokusu
« : 03 Nisan 2010, 19:53:46 »
 O0  Merhaba benim 3 yaşında setter cinsi köpeğim var  2 ay önce aldım aşıları tam fakat köpek öyle kokuyor ki ömre bedel ayda 2 veya 3 kere yıkıyorum gene aynı tüyleri uzundu onları kestirdim acaba tüyleri uzun olduğu için mi vücudu hava alamıyor  dedim koku yapıyor zannettim yok  gene aynı   bana bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum daha önce kurzhaar ım vardı dangalak bir arkadaşım avda köpeğimi vurdu o böyle kokmuyordu setter aldık acaba yanlışmı yaptık lütfen bana yardım edin ...................

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Setter köpeğin bitmeyen kokusu
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2010, 20:29:06 »
Adem bey köpeğinize ne yemek veriyorsunuz?
Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı Taner KARA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2010, 20:53:46 »
yemek ten yada yattığı yerin temizliğide önemli
eğer köpek bağlı ise tuvalet ihtiyacını bağlı olduğu yere yapıyordur buda koku yapabilir
Taner KARA a+
1980 ESKİŞEHİR

Adem gozleten

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 03 Nisan 2010, 21:52:03 »
hazır mama ve ilave olarak kemik suyu tavuk kemiği veriyorum  yattığı yer tahata kulube yere değmiyor  kulube altında yükseltme var pislediği zaman pisliği kulubeye götürmemesi için hemen hemen 1 basamak çıkıyor 2 akşamda veya 3 akşamda bir çevresini ve etrafını arap sabunu ile yıkıyorum kurzhaara da aynısını veriyordum ? anlamadım o böyle kokmuyordu köpeğide çok seviyorum ne yapmalıyım
?

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 03 Nisan 2010, 22:00:44 »
düzenli parazit tedavisi yaptırın derim....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Adem gozleten

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 03 Nisan 2010, 22:02:54 »
koku dan kastım pisliği değil sanki kendi kokusu gibi kaldığı yer 3x3 balkonum var üstü açık  9 metrekare uygun bir yer tabiiki bağlı ama ne bileyim beslenme konusunda diğer seterci arkadaşlardn yardım bekliyorum bu kokuyu kesicez başka yolu yok veterinere de göstermeyi düşünüyorum

Çevrimdışı E.Özkan DEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 03 Nisan 2010, 22:22:29 »
adem bey merhaba büyük bir ihtimal köpeğinizin yediği mamadan kaynaklanıyor mamasını değiştirin ankaradan selamlar
Erdinç Özkan DEMİR
1975 ANKARA
05306036855

Çevrimdışı Faruk ÖSTLÜER

• Müdavim Üyemiz
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE....
« Yanıtla #7 : 03 Nisan 2010, 22:31:06 »
Köpeklerdeki kokular degişik nedenlerle olabilir yedigi yiyeceklerden,yattıgı yerden vs. vs.Ancak birde çeşitli deri hastalıklarıda koku yapabiliyor tüy dökülme ve tüyün döküldüğü yerlerde deride kızarıklık varsa muhtemelen koku buradan geliyordur ve köpeginiz mantardır..Geçmiş olsun..
Faruk ÖSTLÜER MANİSA 1980 0535 563 09 87

image hosting

Çevrimdışı Atakan AKIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..
« Yanıtla #8 : 03 Nisan 2010, 22:36:00 »
Köpeklerdeki kokular degişik nedenlerle olabilir yedigi yiyeceklerden,yattıgı yerden vs. vs.Ancak birde çeşitli deri hastalıklarıda koku yapabiliyor tüy dökülme ve tüyün döküldüğü yerlerde deride kızarıklık varsa muhtemelen koku buradan geliyordur ve köpeginiz mantardır..Geçmiş olsun..
Atakan AKIN
1977-MANİSA-ALANYA

Çevrimdışı Mustafa KARDEŞ

• Müdavim Üyemiz
    • www.fencimustafahoca.tr.gg
« Yanıtla #9 : 03 Nisan 2010, 22:58:04 »
bende şimdi kurzhaar var ve hiç koku sorunu yok, daha önce seter vardı ondada yoktu, bence köpeğinizin sindirim sisteminden bir rahatsızlığı olabilir.
Cahille Oturup Bal Yiyeceğine, Alimle oturup Kuru Ekmek ye...! [Hz Mevlana]
emekli eğitimci 1957 BURSA-ESKİŞEHİR

Çevrimdışı Cenk KÖMÜRCÜ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 03 Nisan 2010, 23:36:03 »
Adem bey kulak içi temizliğini ihmal etmeyin benim setterimde'de aynı sorun olmuştu veterinerde azdaha çıkartıyordum kulak içinden çıkanları görünce,kokusuda cabası sonra düzenli temizliğini yaptım sorun çözüldü.Umarım bir yararı olurr.
Saygılarımla
Cenk Kömürcü 1971
Fethiye / Göcek
ARH(-)

Adem gozleten

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 04 Nisan 2010, 00:17:11 »
cenk bey kulak temizliği okey problem yok zannedersem diğer arkadaşın dediği gibi mantar olmuş alnında arka bacak sağ iç kısımda hafifi kızarıklık var ketoral şampuan mantar için  alıcam kullanıp görücem birde baş kısmında kepek oluyor mantardan olduğunu tahmin ediyorum kendimle bu kadar ilgilenmiyorum yinede gelip bizi buluyor

Çevrimdışı Cenk KÖMÜRCÜ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 04 Nisan 2010, 13:35:32 »
''Sakınan göze çöp batar'' derler Adem bey hep öyle oluyor neyseki sorunun çözümünü bulmuşsunuz umarın en yakın zamanda iyileşir.Tekrar geçmiş olsun.
Saygılarımla.
Cenk Kömürcü 1971
Fethiye / Göcek
ARH(-)

Çevrimdışı Bora TANKUL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 07 Nisan 2010, 13:32:09 »
Ben eski seterciyim, eski köpeğim ıslandığında felaket kokardı. Yıkadım, mamasını değiştirdim, düzenli fırçaladım, koku azaltan tabletlerden kullandım, ne yaptımsa başarılı olamadım. Ya ben birşeyleri hatalı yaptım veya köpek gerçekten kötü kokuyordu. Bu köpeğimin ölümünden sonra kurzhaar aldım. Setter ile mukayese edersem koku oranı çok daha az. Mesela, setter sevdikten sonra elimde çok ağır bir koku kalıyordu oysa kurzhaar'da çok az koku kalıyor. Sanırım hayvanın tüy ve deri yapısı ile ilgili diye düşünüyorum. Elbette bu konuda ustaların söyleyeceklerini dinlemek lazım, ben sadece burada kendi tecrübemi aktardım. Bu arada kendi köpeğimde Natur Brewers Yeast adlı bir tablet kullanıyorum, günde mamasına 5 adet ekliyorum ve koku hiç kalmadı diyebilirim. Bu tablet hem tüylerini pırıl pırıl yapıyor hemde deri ve dışkısındaki kokuyu inanılmaz azaltıyor. Tavsiye ederim. Saygılar.
  • Stoeger M3000 Peregrine
  • Huğlu 103 DE
  • Deutch Kurzhaar
Bora TANKUL
1969 - İstanbul
Stoeger M3000 Peregrine, Max5
Huğlu 103 DE

Çevrimdışı Soner KEÇECİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 07 Nisan 2010, 14:29:31 »
selam bora bende bu tabletlerden beklerim yolla bana.)
Soner KEÇECİ
1970 DÜZCE - 0 532 204 10 77

Adem gozleten

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 07 Nisan 2010, 18:44:28 »
Bu gün veterinere götürdüm alnında ve arka bacak içinde kızarıklık vardı ben ketoral şampuanla iki sefer banya yaptırdım veteriner durumunun iyi olduğu korkulacak bir şey olmadığını o kokunun da tavuk yediğinden dolayı olduğunu söyledi çok sık tavuk vermememi söyledi 4 gündür tavukla ilgili bir şey vermiyorum koku bayağı azaldı  mantar ın etkisini yitirdiğini söyledi kuduz aşısını yaptırdık haftaya karma ve daha sonraki haftada parazit aşıları olacak her köpeğin belli bir miktar kokusunun olmasının doğal olduğu her kokunun hastalıkla ilişkilendirilmemesi gerektiğini bize söyledi ama koku arttığı zaman ilk önce beslenmenin kontrol edilmesi gerekli olduğunu söyledi tüm avcı arkadaşlara yorumlarından dolayı teşekkür ederim

Çevrimdışı Selçuk KOCA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 07 Nisan 2010, 21:28:25 »
ustan köpeğinizde bi cilt problemi olabilir ama sunuda unutmayın
kurzhaar kısa tuylu bı kopek setterle karsılastırmak yannıs olur
erkek ve dişi köpegıde kıyaslamak yannıs olur

benim tavsıyem köpegınız uzun tuylu oldugundan bacak araları ve koltuk
altına pıtrak tarzı seyler yapısıp yara yapmıs olabılır cok kotu kokar o zaman
bi kontrol edin ısterseniz bırde sarımsaklı vitaminlerden verebılırsınız,
onlar dıskısının kokusunu azaltır
Selçuk KOCA
 1983 KOCAELİ
 0543 774 21 14

Çevrimdışı Turgay SULU

• AvlakForum Üye
  • *
  • DRAHTHAAR YOLUN SONU :)
« Yanıtla #17 : 07 Nisan 2010, 21:50:43 »
bende bir ara golden besledim, drahthaar la ayni mama yi verdim ayni yerde yatti ama aman tanrim ne koku kasali kamyonette arkada giderken kabinin icinde duramazdik,
simdi iki drahthaar im var cok ilginc iki si de asla kokmuyor sudan ciksalar islak olsalar bile koku yok , bir ara yanlis beslemeden hafif koku oldu uzun tuylu olanda  sonra mama degistirdim , bir kac gun sonra baska arkadaslara sordum kopege burnunu degdirerek kokladilar sifir koku ikisi de ..
rahat rahat araba da da yolculuk ediliyor yaninizda yatarsa da rahatsiz etmiyor ,
ben ce de mama cok onemli,,,

Turgay SULU 1969
AKSARAY - ANTALYA

Çevrimdışı Rıdvan KOCATAŞ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #18 : 07 Nisan 2010, 21:59:36 »
bende bir ara golden besledim, drahthaar la ayni mama yi verdim ayni yerde yatti ama aman tanrim ne koku kasali kamyonette arkada giderken kabinin icinde duramazdik,
simdi iki drahthaar im var cok ilginc iki si de asla kokmuyor sudan ciksalar islak olsalar bile koku yok , bir ara yanlis beslemeden hafif koku oldu uzun tuylu olanda  sonra mama degistirdim , bir kac gun sonra baska arkadaslara sordum kopege burnunu degdirerek kokladilar sifir koku ikisi de ..
rahat rahat araba da da yolculuk ediliyor yaninizda yatarsa da rahatsiz etmiyor ,
ben ce de mama cok onemli,,,

Turgay abi senin tank için REXONA kullandığını söyleyenler var ;D ;D ;D ;D

Ne gariptirki bende hiç almıyorum bu kokuları. Belki burnum alışmıştır diyorum ama gelen geçene koklatıyorum yinede koku yok ;D

Rıdvan KOCATAŞ - 0545 464 4805
1980 Antalya - İkamet  ISPARTA

Çevrimdışı Turgay SULU

• AvlakForum Üye
  • *
  • DRAHTHAAR YOLUN SONU :)
« Yanıtla #19 : 07 Nisan 2010, 22:08:32 »
evet geldigimde gormustum , kapinin onune masa atmistin 3 liraya drahthaar koklatiyordun gelene gecene :)

Turgay SULU 1969
AKSARAY - ANTALYA

Çevrimdışı Cuma KURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 07 Nisan 2010, 22:32:57 »
hayvanların kendine özgü bir kokusu vardır ama senin köpeği beslediğin yerin temiz olması lazım hayvanı düzenli tuvalet alışkanlığını dışarda gideriyorsan sorun yok ağer içeri pisliyip adrarını yapıyorsa sorun ordan başlar ne tarz mama veriyorsun yemekmi veriyorsun yemek yağlarından köpek kokabilir kulak tamizliği demiş arkadaşlar eğer kulakları pisse hayvanın hayvan kulakları pis olduğunda uyuz olur buna dikkat etmek alzım
Cuma KURT
1975-İstanbul  0537 709 87 28

Çevrimdışı Bora TANKUL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 08 Nisan 2010, 12:47:58 »
selam bora bende bu tabletlerden beklerim yolla bana.)
A.S Soner, 500'lü paket halinde satılanlardan alacam, o zaman söz yollarım. Köpeğn her 5 kg ağırlığı başına mamasına 1 tablet atıyorsun sonuç harika. Ne dışkıda ne köpekte koku kalıyor, tüyleri de adeta yarış atı gibi pırıl pırıl parlıyor.
  • Stoeger M3000 Peregrine
  • Huğlu 103 DE
  • Deutch Kurzhaar
Bora TANKUL
1969 - İstanbul
Stoeger M3000 Peregrine, Max5
Huğlu 103 DE

Adem gozleten

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 08 Nisan 2010, 23:18:00 »
Arkadaşlar  köpeğim istediğim kıvama geliyor kokudan gün geçtikçe arınıyor bu da beni mutlu ediyor yardımlarınız için teşekkür ederim  sindirim sisteminde problem yok tamamen beslenme ile alakalı

Çevrimdışı Vet.Hekim Özgür YAMAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #23 : 10 Nisan 2010, 11:56:48 »
beslenmeyi profesyonel bir mamayla yapmanızı öneririm.
Veteriner Hekim Özgür YAMAN
1981 FETHİYE

Adem gozleten

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 16 Mayıs 2010, 02:25:57 »
evet beslenme çok önemli ben artık hılls mama kullanıyorum biraz pahalı ama napalım olacak okadar