Gönderen Konu: BPS 34 GR  (Okunma sayısı 24731 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: BPS 34 GR
« Yanıtla #50 : 27 Kasım 2016, 18:23:17 »
Bugun tahtali avinda babamin sarsilmaz concordda sıkıstirdi fisekler ust uste bindi daha simdiye kadar bunu hic bir fisekte yapmadi
Arkadaşlar sarsılmaz saw 700 s te BPS 34 gram işe yaramamış.Arkadaş hem ördek , hem tavşan vurmuş saçmalar delip geçiyor galiba diyor.ÖRDEK VE TAVŞAN ELEK GİBİ OLMUŞ HALA kaçmak için  uğraşıyormuş hayvanlar.sarsılmazcılara duyurulur.Acaba sadece tahtalıdamı işe yarar  bu fişek?
Acaba tesadüf mü yoksa başka bi sebebten mi anlamadım Sarsılmaz otomatiklerde Bps fişeği deneyenlerin şikayet ettiğini forumda da okudum,bugun ördek avından dönen bi arkadaşımla konuştum birkaç kuş vurmuşlar Bps 4 no 34 gram fişekleri gösterdi Sarsılmaz franchi eski kasa otomatiği var onunda..4 defa fişek sıkıştırmış bugun vurduğum 2 kuşta kan revan icinde canlı düştü diye anlattı.Ben gecen hafta av dönüşü merak ettim arka arkaya 5 tane attım hiç sıkıştırma falan olmadı.Top gibi patlıyor fişek yani nasıl sıkıştırıyor başkalarında şaşırdım hatta  40 metre civarı mesafeden 2 tane o büyük ekin kargalarından vurdum cuval gibi düştüler bana göre gayet güzel fişek yani ???
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2016, 19:55:29 Gönderen: Berkay TOPUZ »
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #51 : 27 Kasım 2016, 19:46:32 »
Saçmalar delip geçiyor av elek gibi oluyor halen kaçıyor demişsiniz, bugüne kadar kaç defa uçar avında saçma delip geçen avım oldu hiçbiri kaçamadı gidemedi.. Haftasonu harika bir ördek avı yaptık, Bps nin performansından çok memnun kaldım, fişek iyiyse iyi kötüyse kötü derim hakkını vermek lazım adamlar ''fişek'' yapmış...
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Veysel ÖZTÜRK, Mustafa EMEK, Öner ŞAHİN

Çevrimiçi Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #52 : 27 Kasım 2016, 21:19:03 »
O zaman sarsılmazlar bu fişeği sevmedi...
  • Stoeger 2000
1973
memleket fethiye-iş burdur

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #53 : 28 Kasım 2016, 09:43:05 »
Bps 34 gramlar baya hızlı toplu gidiyor en büyük dezavantajı bu kişi kaynaklı önleme hatalarına neden olabilir alışıncaya kadar baya bi ıska geçeceğiz sanırım.
Aşağıdaki videoda 5 numara saçma ile 50 metreden soda şişesine yapıldı.(adımlarımı saymanız yanlış bilgilenmenize sebep olabilir,mesafe şerit metreyle ölçüldü, düz zeminde ortalama bir adımım 68-75 cm arası geliyor.)

« Son Düzenleme: 28 Kasım 2016, 09:58:09 Gönderen: Tevfik GÜN »
1978 Eğirdir-Isparta

Çevrimdışı İlhan GÜNEN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #54 : 28 Kasım 2016, 11:54:32 »
Bps 34 gramlar baya hızlı toplu gidiyor en büyük dezavantajı bu kişi kaynaklı önleme hatalarına neden olabilir alışıncaya kadar baya bi ıska geçeceğiz sanırım.
Aşağıdaki videoda 5 numara saçma ile 50 metreden soda şişesine yapıldı.(adımlarımı saymanız yanlış bilgilenmenize sebep olabilir,mesafe şerit metreyle ölçüldü, düz zeminde ortalama bir adımım 68-75 cm arası geliyor.)

Maaşallah Tevfik bey güzel atış,  gerçekten çok toplu atıyor. Saçmalar şişenin merkezinden geçtiler tek kurşun gibi.
Allah'a emanet olun.
Rastgele.
1984 ORDU

Çevrimiçi Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #55 : 28 Kasım 2016, 13:24:39 »
Tevfik bey elinize sağlık.Hava soğusun 34 gramları tahtalıda deneyeceğim.Tahtalı dayanamaz bu fişeğe.
  • Stoeger 2000
1973
memleket fethiye-iş burdur

Çevrimdışı Selim UYGUN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2017, 12:21:59 Gönderen: Selim UYGUN »

Çevrimdışı Mustafa EMEK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #57 : 28 Kasım 2016, 23:58:43 »
iyi akşamlar sarsılmaz nasıl sevmemiş anlamadım ben sa-x 700 c ile biraderim sarsılmaz franki ile avlandık ayrıca walter target ve yıldız A 71 ile denendi hepimiz çok memnun kaldık keklik ve tavşanda vede şunu eklemek istiyorum bu konuya çok takılıyo arkadaşlar şu tüfek sevmedi bu sevdi benim 9 adet tüfeğim var hepsinde aynı güzel sonucu alacağıma inanıyorum bi fişek iyiyse iyidir sen yeterki o fişegin hızını ve grupmanını iyi çöz ona göre önleme ver vede ona göre mesafede at mesela ben bu fişekle diger yerlilerden biraz daha az önleme veriyorum vede mesafede hiç acele etmiyorum sonuç harika tabi benim için rastgele
1984 - Ankara

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, Öner ŞAHİN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #58 : 29 Kasım 2016, 15:13:45 »
bi fişek iyiyse iyidir sen yeterki o fişegin hızını ve grupmanını iyi çöz ona göre önleme ver vede ona göre mesafede at mesela ben bu fişekle diger yerlilerden biraz daha az önleme veriyorum vede mesafede hiç acele etmiyorum sonuç harika tabi benim için rastgele
+1
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #59 : 05 Aralık 2016, 16:54:03 »
S.a,dün bps 34 gram 6 no ile keklik vurmak nasip oldu,mesafe 20-25 metre civarı idi.13-14 saçma tutmuş çaput oldu zaten,benim dikkatimi ceken sacmaların girdiği yerler siyah siyah yanık gibiydi ve muazzam fitilleme vardı,tüfeğim ata neo 66 namlu 3 şok kullandım.sanırım bu fişekten zula yapacağım :)
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• AvlakForum Üye
  • *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
« Yanıtla #60 : 05 Aralık 2016, 17:44:58 »
mecaya alternatif oldu iyi de oldu. bugünlerde bayilerde meca bulmak zor bps ye talim edeceğiz. iyi bir bilgi olmuş eline sağlık
  • Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Mustafa AYDIN 54

• Müdavim Üyemiz
  • avcılık özgürlüktür.
« Yanıtla #61 : 05 Aralık 2016, 18:44:01 »
Bende BPS 34 gr. 6 no ile y.oto tüfeğimde sıkıntı yaşıyorum malesef, fişekleri 2 şer alıyor yada 2. fişeği alamıyor. Tabi bu tüfeğimiz kaliteli olmamasından da kaynaklanıyor olabilir ama yaklaşık 6 adet yeşilbaş ördeğe atış yapamamama neden oldu. Yıllardır BP, FiOCCİ, LAMBRO, CLEVER MİRAJE, RC vs. birçok yerli ve yabancı fişek kullandım ve kullanmaya devam ediyorum sıkıntı yaşamıyorum. Üstelik yaralı gönderip saatlerce suya girip( çizme seviyesinin üstünde suya) ıslak vaziyette aradım ama nafile. Fişeklerimi değiştirmek zorundayım galiba. :( :(
  • Franchi Affinity y.oto. 71
  • carizma y.oto. 61-71
  • D. D. Panda
Mustafa AYDIN  1973 SAKARYA

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #62 : 08 Aralık 2016, 13:09:34 »
sarsılmaz tüfeklerinin fişek şarjörlerinin zamanlama parçası var..bunlar biraz özensiz üretilmiş ve genelde eski sarsılmazlarda aşınmanın da etkisi ile arızaya neden oluyor.bu benim gözlemim..bps fişek kovanı fiocchi ...aslında sıkıntı olmaması lazım ancak kovanları basan makinaların fişekleri çok iyi haddelemesi nedeni ile metal kısmında biraz kalibre farkı oluşmuş olabilir..ben 100 kadar attım arkadaşlar attı hiç sorun yok..bu fişeği bu fiyatlarda kullanadığımız için şanslı sayılırız.Lambro serisi eski 34 feltro Lambro blue ayarında fişek...ben 4-5 koli 32-34 alıp koydum..şu anda browning maxus ile bornaghi delüxe 34 ve bps 34 gramdan başka 34 gram fişek aramıyorum..bulursam glavpatron 34 e hayır demem tabiki..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

The following users thanked this post: Mustafa EMEK

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #63 : 18 Ocak 2017, 20:32:24 »
Bps 34 gr için, bir noktaya daha değinmek isterim..
konu başlığında incelediğim 34 gr 5 no fişekte 250 adet saçma mevcuttu..

Son aldığım 34 gr modeller şeffaf koyu yeşil kovanlı. İtalyan remington fişeklere benziyor.. Bu yeni kutulardan 3 adet fişek kesip karşılaştırma yaptım..
Saçma gramajı 35 gr ile 35.5 gr arasında değişiyor. Saçma adedi ise 230-235 arası çıktı. Yani, saçmaların tanecik ağırlığı biraz daha fazla..
Saçma ağırlığı totalde 1 gr daha fazla, ve buna rağmen 15-20 adet daha eksik.
Bu kombinasyona sahip şeffaf yeşil kovanlı fişeklerin, öbürlerine nazaran az da olsa olumlu farkı var, vuruş sertliği ve etkisi 1 tık daha ilerde..
Benim ilacım olabilecek birleşim budur  :)

Alttaki fotoğrafta şeffaf kovan 34 gr 5 no bps ile teneke atışı 35 metre, 4 çentik şok  kullandım ( 18.10 mm )
35 civarı isabet ve 20 adet delen saçma mecvut.

• Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Mustafa EMEK

Çevrimdışı Alp BALABAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #64 : 04 Temmuz 2017, 09:36:05 »
Bende bps fişeği çok beğeniyorum.Avrupa fişeği aratmayacak kalitede. 76 namlu franchi intensity tüfeğimle çok güzel işler yaptı. Patlayısı kokusu bile ayrı hoşuma gitti.Lakin fiyatı da hızla yükseliyor şuan 28 tl bayide. Ben bu sene bps kullanmaya kara vermiştim ama fiyatı bu kadar yükselirse geçen sene ile bu sene arasında bu kadar fiyat farkı oluşursa kullanmam iş çünkü fırsatçılığa dönüşüyor. tabi bunu yapan fabrika değil bayiler.
Alp BALABAN
1984-Manisa

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #65 : 04 Temmuz 2017, 21:35:03 »
Bende bps fişeği çok beğeniyorum.Avrupa fişeği aratmayacak kalitede. 76 namlu franchi intensity tüfeğimle çok güzel işler yaptı. Patlayısı kokusu bile ayrı hoşuma gitti.Lakin fiyatı da hızla yükseliyor şuan 28 tl bayide. Ben bu sene bps kullanmaya kara vermiştim ama fiyatı bu kadar yükselirse geçen sene ile bu sene arasında bu kadar fiyat farkı oluşursa kullanmam iş çünkü fırsatçılığa dönüşüyor. tabi bunu yapan fabrika değil bayiler.
Bps 34 gr bayiye gelişi koli bazında şuan 220 tl
Bayiler kutu başına 3-4 lirayı pek kaale almayıp kazanamıyoruz diye şikayet ediyorlar. Kış gelsin yine fark yiyecek o fişekler. Şurda birkaç gün içinde bile fişekler tekrar zamlanacak oyüzden bayiler stok yapmaya başladılar bile. Zamdan önce alıp zamlı fiyattan satacaklar. Elinde eski stoğu olan zaten parayı götürdü. 3 sene önce 25 liradan gelip rafta veya depoda kalan fişeğin etiketi bugün 40 lira. Fırsatı ele geçiren parayı kazanıyor.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Alp BALABAN

Çevrimdışı Alp BALABAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #66 : 04 Temmuz 2017, 23:03:16 »
Şimdi saydım baktım fiseklerime 8 kutu bps var çeşitli gr ve numarada 5 koli kadarda avrupa rc bp lambro karışık  gr ve numara fişeğim var. Yeter artık almiyacagim fişek bakalım seneye bu zaman kaç para olucak fişek  fiyatları. Şu sezon açılsada biraz eritsek bizde kendi stoklarımızı bak bak nereye kadar fişeklere.
Alp BALABAN
1984-Manisa