Gönderen Konu: BPS 34 GR  (Okunma sayısı 24675 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: BPS 34 GR
« Yanıtla #25 : 05 Kasım 2016, 17:09:57 »
Huğlu GT1de sert patlıyorsa bizim stogerde iyi tepme yapabilir
  • Stoeger 2000
1973
memleket fethiye-iş burdur

The following users thanked this post: Onur TAVACI, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Onur ORAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #26 : 06 Kasım 2016, 20:13:32 »
34 gram no:5 gercekten guzel dagilim yapmis Emrah abi, stoegerle ordekte baya is yapar gibi duruyo mecanin pabucu dama mi atiliyo yoksa
1992 LONDRA&İZMİR

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, Selim UYGUN

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 06 Kasım 2016, 20:22:49 »
akşam av dönüşü denemesi ilk resim bps 34g no:3 ikinci resim bps 32 gram no:3 teneke bildik tenekelerden daha kalın mesafe 36 metre 3 numara şok.
34 g. 7 tanesi 32 gramın 6 tanesi tenekeyi delememiş geri kalanla delmiş
atışlar alacakaranlıkta yapıldı

http://ibb.co/g2uQtv
http://ibb.co/bQu3fa
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2016, 20:31:59 Gönderen: Tevfik GÜN »
1978 Eğirdir-Isparta

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, Selim UYGUN

Çevrimdışı Ahmet HOŞGÜN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #28 : 06 Kasım 2016, 20:33:05 »
TECNA Barut kullanmıyorlar Lovex D013-S015-S030-S035 N umaralı avcılık için üretilmiş barutları var  numaraları yazar iseniz nette barutlarla ilgili  açıklamaları var selamlar
  • frankı Otm.
  • Yıldız Alt Üst
Ahmet HOŞGÜN
1966-SİNOP/ANKARA

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Emrah AKDENİZ, Selim UYGUN

Çevrimdışı Öner ŞAHİN

• Free Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 06 Kasım 2016, 22:33:48 »
Bps av fisek üretimine kısa zaman önce başlayıp kısa zamanda kullanabililirligini arttırmayı hedeflemiş doğru ve kaliteli uretimlerle siz avcı cilarimiza kaliteli ve hesaplı fiyatlarla sunmayı hedeflemiş bir firma dir . 12 ca 24 gr ve 32 gr uretimlerinde C7 12 CAL 34 GR ve üzeri gram ve çal üretimi su anda yapılan ürünlerde TEcna veya adı herhangi bir isimde olabilir yeterki etiketi değiştirip (örneğin en iyi marka iphone olarak bakıp aynı herşeyi ile birebir iphoneüretip  etiketi koyarsanız )satarsınız burda ismi  bir önemi yoktur önemli olan alginin beyinde oluşmasıdır tecna markası nobel sport a tescilli olup o markayı kimse kullanamaz patenti 1992 de almışlar ama aynı özellikteki barutu yapmayacağız dememistir explosive firması bizde adını değişik isimde tecna ile birer bir özellikte barutu tedarik etmekteyiz ve en uygun fiyatlara bayilere vermekteyiz 34 gr 1.85 gr ile ve su anda aaldığımı olumlu sonuçlar bizi sevindirmişti 35 tl alınan double base barutçu fişekleri uygun fiyatlara piyasaya surmekteyiz bu bir açıklama soru işaretlerini ortadan kaldırmak için yapılmıştır.tüm avcı arkadaşlara teşekkür ederiz bps fisek sanayi
  • YOK
  • YOK
  • YOK
  • YOK
1979 - Balıkesir

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #30 : 06 Kasım 2016, 22:39:20 »
Bps av fisek üretimine kısa zaman önce başlayıp kısa zamanda kullanabililirligini arttırmayı hedeflemiş doğru ve kaliteli uretimlerle siz avcı cilarimiza kaliteli ve hesaplı fiyatlarla sunmayı hedeflemiş bir firma dir . 12 ca 24 gr ve 32 gr uretimlerinde C7 12 CAL 34 GR ve üzeri gram ve çal üretimi su anda yapılan ürünlerde TEcna veya adı herhangi bir isimde olabilir yeterki etiketi değiştirip (örneğin en iyi marka iphone olarak bakıp aynı herşeyi ile birebir iphoneüretip  etiketi koyarsanız )satarsınız burda ismi  bir önemi yoktur önemli olan alginin beyinde oluşmasıdır tecna markası nobel sport a tescilli olup o markayı kimse kullanamaz patenti 1992 de almışlar ama aynı özellikteki barutu yapmayacağız dememistir explosive firması bizde adını değişik isimde tecna ile birer bir özellikte barutu tedarik etmekteyiz ve en uygun fiyatlara bayilere vermekteyiz 34 gr 1.85 gr ile ve su anda aaldığımı olumlu sonuçlar bizi sevindirmişti 35 tl alınan double base barutçu fişekleri uygun fiyatlara piyasaya surmekteyiz bu bir açıklama soru işaretlerini ortadan kaldırmak için yapılmıştır.tüm avcı arkadaşlara teşekkür ederiz bps fisek sanayi
Öner bey açıklama için teşekkür ederim,keşke bu açıklamayı enbaşından yapmış olsaydınız  :( daha çok takdir görürdü.Selamlar.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: Tevfik GÜN, Mehmet ÇELİK 35, Selim UYGUN

Çevrimdışı Öner ŞAHİN

• Free Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 06 Kasım 2016, 23:47:47 »
Bps fisek kisminda bu açıklamayı orada yapmıştık erol bey katologlarimizda barut explosivia olarak belirtilmiş dir her yyönüyle bu uzun soluklu bir üretim insaallah ürünlerimizinher bölge de bulunabililirligini ve kaliteyi kesin le bozmamak dileği ile allah yardımcımız olması dualariyla urunlerimizden memnun kalırsınız. Bir gün gelir orijinal jk6  barutu da görmek dileği ile ..?.
  • YOK
  • YOK
  • YOK
  • YOK
1979 - Balıkesir

The following users thanked this post: İlhan GÜNEN, Tevfik GÜN, Emrah AKDENİZ, Mustafa EMEK, Selim UYGUN

Çevrimdışı Erdem VARDAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 07 Kasım 2016, 11:57:46 »
Bps fisek kisminda bu açıklamayı orada yapmıştık erol bey katologlarimizda barut explosivia olarak belirtilmiş dir her yyönüyle bu uzun soluklu bir üretim insaallah ürünlerimizinher bölge de bulunabililirligini ve kaliteyi kesin le bozmamak dileği ile allah yardımcımız olması dualariyla urunlerimizden memnun kalırsınız. Bir gün gelir orijinal jk6  barutu da görmek dileği ile ..?.

Öner Bey, İstanbul av fuarında ilk fişeğinizi gördüğümde oradaki yetkililer ve patronunuz Akif Bey ile görüşmemizde fişekte kullanılan barutun Tecna olduğunu Çek Explosia firmasından aldıklarını söylediler. Bende Tecna barutunun italyan nobelsport tarafından üretildiğini ve isim hakkının ona ait olduğunu söyledim. ancak ısrarla tecna olduğunu ve Explosia'dan aldıklarını söyleyince bende ısrar etmedim. daha sonra kendim fişeğin içindeki malzemeleri görünce fiziksel olarak Tecna barutuna benzediği için tecna olarak kabul ettik. ancak yukarıda belirttiğiniz Tecna veya başka barutta olabilir ismin bir önemi yok demeniz, insanların güvenini zedeler. insanlara sattığınız ürün ile içindeki ürünün aynı olması çok önemli, YAF bu hatayı yaptı .( JK6 barutu dediği fişeğin içinden Aquila barutu çıktı), piyasaya yeni giren bir firma olarak sizlerinde en baştan aynı hataya düşmenizi istemem. Piyasa da çok bilinen marka olması sebebiyle, başka bir firmanın markasını kullanmak ticari olarakta bence etik değil. ticari faaliyetler ile ilgili üretim yerlerinin veya üreten firmaların farklı olabileceği durumlar olabilir örneğin; Nobelsport'un tecna barutunu Expolisa firmasına ürettirmesi gibi bir durum var ise  bizleri bilgilendirirseniz memnun oluruz.
Tecna barutu ilk 1988 yılında italyan SNİ-BPD tarafından icat edilmiştir, daha sonra Nobelsport tarafından bu firma satın alınarak tüm hakları nobelsporta geçmiştir.

Öner Bey, birde kullanmış olduğunuz tapaların Gualandi olduğunu belirtmişsiniz, ancak benim incelediğim tapaların markası Giovanni'ydi saçmaların koyulduğu haznenin dip kısımlarında yazıyor, gualandi'ler de de dip kısmında gualandi yazıyor. internette araştırma yaptığımda farklı bir marka olarak çıkmaktadır. Gualandinin böyle bir modelini de göremedim, bu konuda da bizleri aydınlatırsınız sevinirim.
Erdem VARDAR
B Rh + 1982 Enez EDİRNE

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Tevfik GÜN, Emrah AKDENİZ, Öner ŞAHİN

Çevrimdışı Öner ŞAHİN

• Free Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 07 Kasım 2016, 13:06:13 »
TECNA barutunu nobel sport explosıve firmasına ürettiyor bizde aynı barutu başka kod ile temin ediyoruz .tecna ya jk6 demiyoruz :)) jk 6 getirince buda jk 6 deriz burada internet ortamında vakıt kısıtlı ve üretimimiz hızlı oldugu için konulara tam giremiyoruz bu konuda affedin  ama günlerin getirdiklerinde daha kapsamlı bps çalışmalarını görebilirsiniz . teşekkür ederiz.
  • YOK
  • YOK
  • YOK
  • YOK
1979 - Balıkesir

The following users thanked this post: Erdem VARDAR, İlhan GÜNEN, Tevfik GÜN, Emrah AKDENİZ, Selim UYGUN

Çevrimdışı Öner ŞAHİN

• Free Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 07 Kasım 2016, 13:08:24 »
tecna ile kullandıgımız birebir aynı özellikte bunu ayrı olarak belirtmek isterim bu konuyuda artık netleştirmek isterim.teşekkürler
  • YOK
  • YOK
  • YOK
  • YOK
1979 - Balıkesir

Çevrimdışı İlhan GÜNEN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #35 : 07 Kasım 2016, 16:27:23 »
Öner Bey, fişeklerinizin hız ve basınç test sonuçlarını da paylaşmanızı önemle rica ediyorum.
Hız ve basınç test sonuçlarınına göre fişeklerinizin;  biz avcılar tarafından tercih edilmesinde önemli yere sahip olduğunu hatırlatmak isterim.

Not: Başka yerde paylaşıldıysa kusura bakmayın ve yazımı dikkate almayın henüz göremedim.

Allah'a emanet olun.
Bol kazançlar dilerim.
1984 ORDU

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, Öner ŞAHİN

Çevrimdışı Erdem VARDAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 07 Kasım 2016, 17:03:04 »
TECNA barutunu nobel sport explosıve firmasına ürettiyor bizde aynı barutu başka kod ile temin ediyoruz .tecna ya jk6 demiyoruz :)) jk 6 getirince buda jk 6 deriz burada internet ortamında vakıt kısıtlı ve üretimimiz hızlı oldugu için konulara tam giremiyoruz bu konuda affedin  ama günlerin getirdiklerinde daha kapsamlı bps çalışmalarını görebilirsiniz . teşekkür ederiz.

Öner Bey, paylaşımlarınız ve bilgilendirmeleriniz için teşekkürler. ilk açıklamada Tecna barutunu Explosia üretiyor, biz oradan alıyoruz diyorsunuz altta ki açıklamada da Tecna ile kullandığımız barut aynı özellikte diyorsunuz, kafam iyice karıştı. kusura bakmayın sizlerin yaptığı işi sorgulama gibi bir niyetim yok, sadece bu işlere meraklı birisi olarak gerçeği öğrenmek istiyorum.
Bölgemizde genelde ördek avı yapıyorum, soğuk ve yağışlı havaya en uygun barutun tecna olduğunu düşünüyorum, yerli üreticiler içinde ilk defa av fişeğinde bu barutu kullanan siz olunca çok sevindim ve memnun oldum. Bu fiyata tecna barutu ile doldurulmuş bir fişeği almak hayal olurdu.
Teşekkürler, saygılarımla.
Erdem VARDAR
B Rh + 1982 Enez EDİRNE

The following users thanked this post: Zafer YILDIRIM, Öner ŞAHİN

Çevrimdışı İsmail CEYLAN 16

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 07 Kasım 2016, 18:32:00 »
Bugun tahtali avinda babamin sarsilmaz concordda sıkıstirdi fisekler ust uste bindi daha simdiye kadar bunu hic bir fisekte yapmadi
  • Akdas 712 elit superpoze 66cm
  • Huglu 103 c 71cm
  • Genc huglu cne203 66cm
  • Sarsilmaz concorde x 68 cm
İsmail CEYLAN
1988/BURSA

The following users thanked this post: Murat ÖZBAŞ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #38 : 07 Kasım 2016, 20:08:54 »
Bugun tahtali avinda babamin sarsilmaz concordda sıkıstirdi fisekler ust uste bindi daha simdiye kadar bunu hic bir fisekte yapmadi
Bps yi gazlı ve kinetik modellerde test ettim. Tıkanmayı bırak çalışmak istemeyen tüfeği bile zorla çalıştıracak güçte fişekler  :D
Esprisi ayrı konu da kovan fiocchinin yani kaliteli, malzeme desen yine öyle, tüfeği çalıştırmaması hele de concord ??? ilginç..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: İlhan GÜNEN, Selim UYGUN

Çevrimdışı Ahmet HOŞGÜN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #39 : 07 Kasım 2016, 21:04:29 »
http://shootersworldsc.com/wp-content/uploads/2015/03/LOVEX-LOAD-DATA.pdf    Explosive firmasının üretmiş olduğu barutlar ve doldurma tablosu  linkte ayrıca kapsul Nobel sport684 yavaş yanmalı kapsul
  • frankı Otm.
  • Yıldız Alt Üst
Ahmet HOŞGÜN
1966-SİNOP/ANKARA

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Emrah AKDENİZ, Selim UYGUN

Çevrimdışı Selim UYGUN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #40 : 07 Kasım 2016, 21:35:32 »
tüfekten kaynaklı bir sorun olabilir  :)

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #41 : 07 Kasım 2016, 22:23:15 »
BPS 2 kutu 32 gram 5 ve 4 numara bende aldım.Bana tahtalıları devirsin yeter))))
  • Stoeger 2000
1973

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 07 Kasım 2016, 22:37:07 »
            Bence sarsılmazda sorun çıkarması, fişeğin fazla basınçlı olması.Bu fişeği bende sarsılmaz otomatiğim ile deneme amaçlı attım ve oldukça azgın patlıyor, ama bende tutukluk yok.Bazı basıncı yüksek fişeklerde bazen oto. tüfeklerin tırnaktan çift fişek salıp tutukluk yaptığına şahit oldum.Buna fazla basıncın sebep olduğunu düşünmekteyim.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

The following users thanked this post: İsmail CEYLAN 16

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #43 : 07 Kasım 2016, 22:43:48 »
Lambro biturbo nobelsport tecna barutu ve bps explosia tecna barutu...

• Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Kenan ÇAVDAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #44 : 07 Kasım 2016, 22:58:52 »
Tek kurşun ve şavrotinleri  Deneyen var mı ? . Onlarda durum nedir.
  • Huğlu SR112KE
1986 - Bartın

Çevrimdışı Mustafa EMEK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #45 : 08 Kasım 2016, 00:59:53 »
arkadaşlar üç haftadır keklik avında 34gr 5 nosunu deniyorum sonuç harika keklikler çok baskı yemiş hiç yaklaştırmadılar hep uzak kalktı bütün atışlarım 35-50 metre arasıydı hemen hemen hiç kaçan olmadı ben çok beğendim bozmazlarda inşallah avrupa fişek alma ihtiyacı duymam hepinize rast gele
« Son Düzenleme: 08 Kasım 2016, 01:06:16 Gönderen: Mustafa EMEK »
1984 - Ankara

The following users thanked this post: İlhan GÜNEN, Menderes NUR, Tevfik GÜN, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı İsmail CEYLAN 16

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #46 : 09 Kasım 2016, 15:03:29 »
Bugune kadar teklemeyen tufek her avdan gelince temizlenen tufek arkasindan takoz cikartilip hedefe  jet zuber 5 ser seri atilan tutukluk yapmayan tufek ben arkasindan denemesem zaten fisege mana bulmam tekrar attim bu sefer yapmadi dediginiz gazli sistemde 24 hadi 28 gr fisek olsa tamam ama demekki tum yerliler gibi kutuda bikac tane cikabiliyor sadece simdiye kadar 24 gr da yapmisti baska hic sekilde gormedim neyse bana denk gelmis olabilir birde birak 50 tane tahtali gecti ustunden en cokta ona uzuldum gelene kadar konusmadi moreli bozuldu :)
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2016, 15:07:11 Gönderen: İsmail CEYLAN 16 »
  • Akdas 712 elit superpoze 66cm
  • Huglu 103 c 71cm
  • Genc huglu cne203 66cm
  • Sarsilmaz concorde x 68 cm
İsmail CEYLAN
1988/BURSA

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 27 Kasım 2016, 13:52:20 »
Arkadaşlar sarsılmaz saw 700 s te BPS 34 gram işe yaramamış.Arkadaş hem ördek , hem tavşan vurmuş saçmalar delip geçiyor galiba diyor.ÖRDEK VE TAVŞAN ELEK GİBİ OLMUŞ HALA kaçmak için  uğraşıyormuş hayvanlar.sarsılmazcılara duyurulur.Acaba sadece tahtalıdamı işe yarar  bu fişek?
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2016, 13:54:16 Gönderen: Ersan ARGIÇ »
  • Stoeger 2000
1973

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #48 : 27 Kasım 2016, 14:20:37 »
Arkadaş saçması çok sert diyor.Barutu falan kaliteli diyor.Delip geçiyormuş.Acaba saçmayı değiştirdilermi?
  • Stoeger 2000
1973

Çevrimdışı Selim UYGUN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #49 : 27 Kasım 2016, 14:40:05 »
.
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2017, 00:02:09 Gönderen: Selim UYGUN »

The following users thanked this post: İlhan GÜNEN