Gönderen Konu: KARA TAVUK  (Okunma sayısı 53560 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

orion

• Ziyaretçi
Ynt: KARA TAVUK
« Yanıtla #25 : 31 Mart 2007, 15:28:59 »
son yerli avımız ona sahip çıkalım!Image Hosted by ImageShack.us

mert_avvci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : 31 Mart 2007, 16:00:29 »
KARATAVUK BİZİM BURALARDA DA KIYAMET GİBİ MAAŞALLAH

Çevrimdışı Osman ÇALIŞKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • DELİ KANLILAR ÇANAKKALE'DE VE KARS'DA YATIYOR !
« Yanıtla #27 : 05 Nisan 2007, 10:46:52 »
PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER...
Osman ÇALIŞKAN
O Rh + 1971
AMAZON AVCILAR
 Terme SAMSUN
532 7671419

huntermahmut

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : 26 Nisan 2007, 22:35:22 »
yav kara tavuk avcılığınıda yeni duydum.sabah ezanında bülbül gibi okur o mübarek hayvanlar namaza kalkanlar bilirler.avlayacak başka hayvan mı kalmadı arkadaşlar.

Çevrimdışı Güven SARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 28 Nisan 2007, 01:28:49 »
Ordu Fatsa civarlarında yada Karadeniz genelinde  pek avlanmadığı için karatavuk çok ürkmez ve inanın evlerimizin pencere altlarında köpeklerin kulubelerinin yanlarında yarı evcil gibi yaşarlar.Bundan dolayı avı nın zor olduğu düşüncesi bu bölgenin avcılarında anlaşılamamaktadır .Bundan dolayı birbirimizi anlayamıyoruz ama az da olsa buralarda da avlanıldığını duydum.Avını severek yapanlarada saygı duymak gerekli.Bizim karatavuğu avlamamız da anlayışla karşılanmalı diyorum.Rastgele.
Güven SARI
1967 Ordu Fatsa 0 532 455 28 03

The following users thanked this post: Resul TOPAL

Çevrimdışı Canan GÖRÜR

• Müdavim Üyemiz
  • ADANA BELÇIKA HATTINDA GARİP BİR AVCI
« Yanıtla #30 : 28 Nisan 2007, 13:06:36 »
hoca arkadasim sana katiliyorum yazdiklarin dogru sozler cunki herkes ayni pencereden bakmadigina gore fikirler deyisir sevgi saygi ve hosgoru herseyin ustesinde gelir saygilar
Canan GÖRÜR
1967 ADANA & BELÇİKA

Çevrimdışı Zafer SOYGÜR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 28 Nisan 2007, 14:27:18 »
kıbrısta çikla olarak anılır avı üveyikten 3 hafta sonra açılır sonra açılır uçarken vurması zor bir kuştur kıbrısta kaldiğım süre boyunca avına gittim ama türkiyede anlattığımda arkadaşların komine gidiyor
Zafer SOYGÜR
1977 Alaşehir MANİSA 0 532 545 61 43
---ALAŞEHİRLİ ZAFER ---
ZAFER'LER GETİREN ATLARIN NALLARI ALTINDANDIR

Çevrimdışı Kenan RÜSTEMOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #32 : 12 Mayıs 2007, 23:06:26 »
evet  K.K.T.C' de limit yoktur bu sadece kara tavuk için geçerlidir
F.Kenan RÜSTEMOĞLU
1974 K.K. TÜRK CUMHURİYETİ

Çevrimdışı Selman YİĞİT

• YaLNıZ KuRT 57
  • AvlakForum Üye
  • *
  • YALNIZ KURT 57
« Yanıtla #33 : 12 Mayıs 2007, 23:22:56 »
Benim ilk göz agrım  bakal ( kara tavuk ) dedemin çi,ftesini kapınca  cıkardım köye 1-2 tane vurdumu benden iyisi yoktu...fakaty şimdi sadece ona bakınca  aklıma hatıralarım geliyor...benim için çok önemli  ona muhakkak sahip çıkmamız gerekiyor...çok teşekkürler paylaşım için

Selman YİĞİT  / 1985
SİNOP/ERFELEK
0 544 553 04 41

Çevrimdışı Selman YİĞİT

• YaLNıZ KuRT 57
  • AvlakForum Üye
  • *
  • YALNIZ KURT 57
« Yanıtla #34 : 27 Ekim 2007, 00:36:35 »

Selman YİĞİT  / 1985
SİNOP/ERFELEK
0 544 553 04 41

köyer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : 24 Aralık 2007, 11:08:58 »
avcı kardeşim bilgilere teşekkürler..bizler karadenizliler olarak şunu belirtelimki biz karatavuk avlamayız.birtek avlanacak kuş o kalsada avlamayız ona fişek atmayız.çoçuklukta kuş lastikle vururduk onları.biz onları karlı havalarda yem atarak karları temizleyerek onlara yer yapmanın peşindeyiz.kimse yanlış anlamasın.....saygılarımla..
aynen . köpeği olmayan veya acemi avcılara bööle takılırız sen git karatavuk avla diye ama kötü maksatla diil tabii  arkadaşların dediği gibi bazı yörelerde bu avcılık normal bi avmış gibi yapılıyo.

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 05 Ağustos 2008, 01:16:29 »
arkadaşlar bende istanbula geldigimde..istanbul  avcıları tekirdag kırklareli taraflarına üveyige gidiyoruz demişlerdide şaka yaptıklarını sanmıştım..yani amasyada tüfekle üveyik vurana 14-15 yaşlarında çocuk degilse gülerler dalga geçerler..buyüzden bence her bölgenin kendine has av anlayışı mevcut..amasyada çullugada gidilmez avda denk gelirse vurulur...açılış bıldırcın kapanış keklik tavşan..göç eden kaz ördek vs ler bile makbul av sayılmaz...karatavuk üveyik,cozeyir(bozlak)yaban güvercini vs kuşlarını avcılıga heveslenen 14-15 yaşlarındaki çocuklar babalarının amcalarının tüfeklerini gizlice alıp avlarlar benim geçmişte yaptıgım gibi...o yüzden serçe bile avlanılsa küçük görmek olmaz..amaç et yemek olmadıgına göre av avdır....
--------------------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------------------
sezon açılışında bıldırcın üveyik niyetine ava götürdüler..sabah erken üveyik için ayçiçegi çevresinde yerimizi aldık..üveyik geliyor tüfegi yüzüme alıyorum,tetige basamıyorum,çok uzak geçenlere iki kez attım neyseki vuramadım..usta çok yakın geçiyorlar niye atmıyorsun diyor,bende görmedim,çok hızlı uçuyorlar,güneş gözümü alıyor diye yalan uydurup durdum..:)
ögleye yakın av bitti dedim beni üveyige felan getirmeyin,elim tetige gitmiyor,akşam serinliginde bıldırcın aradık ama şansımız yokmuş tekbir bıldırcın kanadı dahi görememiştik...23-9-2008
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2008, 02:43:48 Gönderen: M.Birol DEMİRTAŞ »
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #37 : 07 Ağustos 2008, 00:34:14 »
açıklaman için tşekkürler Birol abi
F.Kenan RÜSTEMOĞLU

Çevrimdışı Nuri KOCATEPE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #38 : 22 Eylül 2008, 14:23:07 »
Bence bu konuyu açan arkadaş Karatavuk avı hakkında ne düşünüüyorsunuz dese daha iyi olacakmış.Konuyu yeni gördüm laf oradan oraya gitmiş.
Ben uygun zamanda belki keklik bıldırcın için gittiğim yoldan mesafeden daha fazlasını dört beş karatavuk vurmak için gidiyorum.Çünkü avı beni mutlu ediyor.
Nuri KOCATEPE
1980 ADANA

ATATÜRK TÜRKİYE'DİR ; TÜRKİYE ATATÜRK.

Çevrimdışı Yener HACIOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #39 : 27 Ekim 2008, 21:24:58 »
Bende konuyu yeni gördüm sakaryada biz karabakal deriz.avlarız fakat nadiren. elimiz boş olmasın veya av bulamadığımızda.ama yanlış bilmiyorsam karatavuk bir ardıç kuşudur ve ardıç kuşunun ormanlarımız için önemini bilmeyen yoktur heralde. hatırlatayım ardıç kuşları, ardıç ağacının tohumlarını yerlerse ve bunu dışkısıyla atarsa o tohum filizlenir ve büyür ardıç kuşlarının midesinden geçmeyen ardıç tohumları filizlenmez fide olmaz .ardıç ağacının çoğalması tamamiyle ardıç kuşuna bağlıdır.Bu bilimseldir isteyen de araştırabilir.Bizleride bilgilendirir.Sakaryada vurmaya kalksam bi koli fişek yetmez.Orada ardıç ın faydasından ziyade pek geleneksel olarak avlanmadığından vurulmaz ve avı yapılmaz.Nadir avlanılır.
lYener.HACIOĞLU-1977-SAKARYA_İSTANBUL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #40 : 30 Ekim 2008, 18:59:38 »
çok doğru yener bey ardıçkuşu hakkında yazdıklarınız tamamen katılıyorum size
ve daha fazlası bile var bende
mesela keklik zararlımı ki öldürüyoruz?
peki çil keklik?
yada çulluk hangisi zararlı?
son zamanlarda şu güzide canlıların hayatına son verme hakkına sahipmiyiz diye düşünüyorum!!
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2008, 19:01:09 Gönderen: Kenan RÜSTEMOĞLU »
F.Kenan RÜSTEMOĞLU

Çevrimdışı Serkan YILDIZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #41 : 03 Mart 2009, 16:22:49 »
herkesin görüşü farklıdır.bizim buralarda kara tavuğa kimse silah atmaz. ayrıca ben bu kuşa çok kızıyorum ya nıye  dersenız meşeliğe gıdıyoruz tam ava boşlıyoruz  bi cakırtı o anda boşta bulunursan kı öyle oluyor bıde bakmışsın kara tavuk gidiyor.sanki vuramaz sınızkı dergibi.san ki onlarla işimiz olmadıgını bılır gıbı.
Serkan YILDIZ
1976 TEKİRDAĞ

Çevrimdışı Yavuz AKDERE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #42 : 05 Aralık 2009, 23:47:33 »
arkadaşlar av avdır büyüğü küçüğü olmaz kimi karatavuk  kimi fil avlar arasında fark varmı bence yok ikiside av çoğu kişi buavı sever bende dağil her yerin arazi yapısı farklıdır bizim buralarda kaldırdığın on kuştan birine atabilirsen şanslısındır avı zevkle yapılır hatta sezonun son haftası sadece karatavuk avlarız  rasgele
A. Yavuz AKDERE
1978 karşıyaka  İZMİR

Çevrimdışı Volkan EKER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #43 : 17 Aralık 2009, 09:11:26 »
paylaşım için teşekkürler...
Volkan EKER
1978 ordu

Çevrimdışı Ferhat TONGUR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #44 : 23 Ocak 2010, 16:46:58 »
biz burda sıkmıyoruz ama bazıları sopayla vuruyor
Ferhat TONGUR
1976 ADIYAMAN artı almanya mannheimdan---herkese verilecek bir cevabım vardır lakin önce adama bakarım adam mı diye yada lafa bakarım laf mı diye

erkanyılmaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #45 : 27 Ocak 2010, 11:44:53 »
Kara tavuk bir av hayvanıdır.Bülbül gibi ötüşü ancak çiftleşme döneminde olur.ama normalde ötüşleri çok hoştur.Çok ürkektir tehlikeyi sezdiğinde kaçarken çok sesli bi ötüş yapar ve uşuşu baya seri olur.şahsen ben uçarda vurmasını çok seviyorum

Çevrimdışı Dr.Onur ŞEREFHANOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #46 : 27 Ocak 2010, 14:10:33 »
Ben onlara ormanın alarmı diyorum,tehlike anında öterek diyer hayvanlarıda uyarır.Küçükken dut ağaçlarının altında saatlerce elimizde sapan karatavuk beklerdik,birtane vurdukmu havamızdan geçilmezdi.Anamda o tek kuşu bana pişiriverirdi,hala o lezzeti unutamam,kemiklerini falan yerdim.
Dr.Onur ŞEREFHANOĞLU
0 Rh + 1978 BOLU

Uploaded with ImageShack.us

Çevrimdışı Erhan ACAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #47 : 28 Ocak 2010, 18:42:56 »
Arkadaşlar biz taa bodrumdan her hafta sonu 90 km yol yaparak yatağan'a kara tavuğa gidiyoruz, bizim avcı gurubumuz ile amacımız mis gibi kokan mangalını yapmak, dağda bazen yanına mercimek haşlarız, bazen kenker bazende çulluk çorbası yaparız... önemli olan avcının zevk aldığı avı yapmasıdır.. katliam şeklinde olmadıktan sora ve ortam muhabbet gayet güzelse neden yapılmasında bi sakınca olsun ki... herkeze bol avlar. 
Erhan ACAR
BODRUM MUĞLA/İstikamet Diyarbakır

[url=ht

Çevrimdışı Sinan YÜKSEKDAĞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • ATA NEO MODERN 1 GRAVÜRLÜ GOLD
« Yanıtla #48 : 28 Ocak 2010, 18:54:01 »
ooo kara tavuk cok buralarda evın penceresınden ıstesen yarım saatte 20 taane vurursun ama ona atmaya degmez etı yok hıc
Sinan YÜKSEKDAĞ
1993-GİRESUN/BULANCAK

Çevrimdışı Sinan YÜKSEKDAĞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • ATA NEO MODERN 1 GRAVÜRLÜ GOLD
« Yanıtla #49 : 28 Ocak 2010, 18:55:28 »
hee bıde karatavuk varken cok zor kus vurursun kacarken butun kuslara haber verır
Sinan YÜKSEKDAĞ
1993-GİRESUN/BULANCAK